لیپوماتیک

عوارض لیپوماتیک و انجام عمل لیپوماتیک در تهران

عوارض لیپوماتیک و انجام عمل لیپوماتیک در تهران

عوارض لیپوماتیک

عوارض لیپوماتیک چیست؟ مقاله امروز ” کلینیک پوست و مو رز” به عوارض لیپوماتیک اختصاص دارد؛ در این مقاله به تمام سوالات بیماران در مورد عوارض لیپوماتیک پاسخ داده می شود. با ما همراه باشید.افرادی که به چاقی مفرط مبتلا هستند، همیشه به دنبال راهی برای خلاصی از شر چربی های اضافه بدنشان هستند.

استفاده از انواع قرص های شیمیایی و رژیم های لاغری نه تنها باعث کاهش وزن این افراد نمی شود، بلکه عوارض زیادی را هم برای بدن بیمار به دنبال دارد.

عوارض لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی از روش های موثری است که می تواند شما را از شر چربی های اضافه بدنتان خلاص کند. لیپوماتیک هم مانند هر روشی، مزایا و معایب مخصوص به خودش را دارد.

دریافت کد تخفیف لیپوماتیک در کلینیک رز + مشاوره رایگان

نحوه انجام لیپوماتیک

ابتدا بدن بیمار به خوبی معاینه می شود و اندام ها و نقاط مورد نظر برای لیپوماتیک و استخراج چربی ها انتخاب می شوند. متخصص بیهوشی موضعی را تزریق می کند تا بیمار در حین پیکرتراشی، هیچگونه دردی را احساس نکند.

لیپوماتیک

متخصص از دستگاه پیکرتراشیاینفراسونیک برای تخلیه چربی ها از بدن استفاده می کند. برای شروع برش بسیار کوچکی روی پوست بدن بیمار زده می شود تا لوله کانولا براحتی وارد بدن بشود.

دستگاه پیکرتراشی بسیار پیشرفته است و فقط سلول های چربی را تخریب می کند. وقتی سلول های چربی تخریب می شوند، بصورت امولسیون در می آیند و با کمک دستگاه از بدن خارج می شوند.

شرایط کاندید مناسب لیپوماتیک

برای اینکه شاهد کمترین عوارض جانبی پس از لیپوماتیک باشید، در ابتدا باید کاندید مناسبی برای انجام این درمان بوده تا کمترین آسیب به شما وارد شود.

برخی از افراد دارای شرایط مناسب برای انجام پیکرتراشی نبوده و خواستار انجام آن می باشند. در این صورت بدن پاسخ مثبتی به lipomatic نخواهد داد. در زیر به تعدادی از ویژگی های یک کاندید مناسب برای انجام پیکرتراشی اشاره شده است

 1. افرادی که دارای پوست اضافی و شل نمی باشند
 2. افرادی که دارای پوستی با قابلیت ارتجاعی بالا می باشند
 3. افرادی که دارای عضلات خوبی می باشند
 4. افرادی که دارای رسوبات چربی در بدن بود که با روش های عادی مانند رژیم های غذایی و ورزش از بین نخواهند رفت
 5. افرادی که دارای سلامت جسمی و عمومی خوبی می باشند
 6. افرادی که دارای اضافه وزن و یا چاقی نباشند
 7. افرادی که از سیگار و دیگر دخانیت مصرف نمی کنند
 8. افرادی که سابقه تشنج، بیماری های قلبی عروقی، دیابت و ترومبوز ورید عمقی ندارند
 9. افرادی که از داروهای رقیق کننده خون که موجب افزایش خون ریزی می شوند، استفاده نمی کنند

اگر شما نیز خواستار انجام lipomatic هستید و دارای شرایط بالا می باشید ابتدا باید با پزشک خود مشورت کرده و پس از تایید وی اقدام به انجام این درمان زیبایی نمایید.

کاهش درد قبل و پس از لیپوماتیک

اگرچه که در هنگام انجام لیپوماتیک به دلیل تزریق بی حسی موضعی، دردی حس نخواهید کرد اما داشتن کمی درد، تورم و کبودی پس از اتمام کار پزشک و از بین رفتن بی حسی، عادی خواهد بود.

شما نیز با رعایت نکاتی پس از پیکرتراشی قادر خواهید بود تا از مقدار درد ناشی از آن بکاهید.

قبل از پیکرتراشی

 1. درباره نگرانی خود در رابطه با درد، با پزشک خود صحبت نمایید.
 2. در مورد نوع بی حسی استفاده شده، از پزشک خود سوال نمایید.
 3. در مورد مصرف هرگونه دارو قبل از پیکرتراشی که به کاهش درد شما پس از آن کمک خواهد کرد، اطلاعاتی کسب نمایید.

بعد از پیکرتراشی

 1. تمامی داروهای تجویز شده از جمله داروهای مسکن را راس ساعت مصرف نمایید.
 2. پس از پیکرتراشی پزشک انواعی از پوشاک معرفی خواهد کرد که موجب فشرده شدن بدن خواهند شد. حتما این پوشاک را تهیه کرده و استفاده نمایید.
 3. تا زمان بهبودی کامل استراحت نمایید.
 4. نوشیدن مقدار زیادی از مایعات مانند آب و انواع آبمیوه الزامی می باشد.
 5. از مصرف نمک خودداری نمایید زیرا نمک موجب افزایش تورم خواهد شد.

حس درد برای همه ی افراد ناخوشایند خواهد بود اما تنها با رعایت نکات ذکر شده و توصیه های پزشک خود می توانید تا حد زیادی از درد ناشی از پیکرتراشی بکاهید.

عوارض موقت لیپوماتیک

عوارض موقت لیپوماتیک شامل کمی کبودی، تورم، التهاب، قرمزی، خارش، احساس سوزن سوزن شدن پوست، درد، اسکار و کوفتگی بدن است. برشی که در حین تخلیه چربی روی بدن زده می شود هم بصورت اسکار در می آید که به زمان نیاز دارد تا جای آن کاملا برطرف بشود.

معمولا بیمار در هنگام رفتن به دستشویی، دچار سرگیجه می شود که توصیه می شود بیماران در دستشویی را قفل نکنند تا اطرافیانشان بتوانند به آنها کمک کنند و یا بیمار می تواند هنگام چنین حالتی، سریع بنشیند و یا دراز بکشد.

توجه کنید که ممکن است بیمار بعد از درآوردن گن و رفتن به حمام، از حال برود؛ پس لازم است تا چند روز اول تنها نباشد و کسی پیشش بماند. دوره نقاهت و ریکاوری بیمار هم طی 5 الی 6 روز است.

آمبولی در لیپوماتیک

آمبولی در اثر انسداد مویرگ ها و رگ های حیاتی بدن ایجاد می شود و باعث کاهش جریان خون در رگ ها می شود که می تواند حتی باعث به کما رفتن و یا مرگ مغزی بیمار هم بشود. خطر آمبولی در لیپوماتیک بسیار پایین است.

لوله کانولا با ارتعاشات خود چربی ها را تخریب می کند و کاری به رگ ها و سایر بافت های موجود در بدن ندارد زیرا دستگاه پیکرتراشی اینفراسونیک بسیار پیشرفته است و احتمال عوارضی مثل آمبولی را در حین لیپوماتیک به شدت کاهش می دهد. فاکتور مهم دیگری که خطر آمبولی را کاهش می دهد، خونریزی بسیار کم بدن بیمار در حین پیکرتراشی است.

تورم بعد از لیپوماتیک

تورم یکی از عوارض موقت لیپوماتیک است. معمولا ” شل شدن پوست و تورم بعد از عمل لیپوماتیک ” در نقاطی که پیکرتراشی انجام شده است و همچنین در دستهای بیمار مشاهده می شود. مدت تورم بدن بیمار به شرایط او بستگی دارد و همچنین به اندامی که لیپوماتیک انجام شده است.

در بعضی از بیماران، مدت تورم نسبتا طولانی ست و تا 6 ماه طول می کشد تا میزان تورم بدن بطور کامل رفع بشود. معمولا درصد زیادی از ورم تا 7 هفته بعد از پیکرتراشی برطرف می شود.

افتادگی پوست در لیپوماتیک

عارضه افتادگی و شل شدن پوست، دغدغه بیمارانی ست که قصد انجام پیکرتراشی دارند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید لیپوماتیک نه تنها باعث افتادگی پوست نمی شود، بلکه باعث سفت شدن و لیفت پوست هم می شود.

امواج اینفراسونیک در دستگاه پیکرتراشی با تحریک فیبروپلاست ها، عمل لیفتینگ پوست را هم بصورت خودکار انجام می دهند. دستگاه لیپوماتیک کمترین میزان انقباضات پوستی را به دنبال دارد.

البته در مواردی که حجم زیادی از چربی یک مرتبه از بدن بیمار خارج می شود، احتمال افتادگی پوست وجود دارد؛ بخاطر همین پیشنهاد می شود که افرادی که می خواهند حجم زیادی از چربی را از بدن خود خارج کنند، بجای یک جلسه، در طی چند جلسه این کار را انجام بدهند.

بزرگ نشان دادن شکم در لیپوماتیک

شکم، اندام حساسی ست که ممکن است بعد از پیکرتراشی، پوست آن سفت تر از قبل به نظر برسد. همزمان با سفت تر شدن شکم، ابعاد آن هم جمع و جورتر از قبل نشان داده می شود. یکی از دغدغه های بیماران با گذشت چند ماه (حدودا 5 ماه) پس از لیپوماتیک این است که چرا شکم آن ها نسبت به ماه های اول بزرگتر نشان داده می شود.

در واقع با گذشت چند ماه، شکم به حالت عادی خود بر می گردد و کمی بزرگتر از ماه های اول نشان داده می شود که جای هیچ گونه نگرانی ای نیست زیرا این فرآیند طبیعی، نشانه بازگشت دوباره چربی ها نیست.

سوالات بیماران در مورد لیپوماتیک

سوالات رایج در لیپوماتیک ” :

بهترین نقاط بدن برای لیپوماتیک کدام قسمت ها هستند؟

چربی های شکم، پهلو، بازو، پشت بدن، ران را می توان به راحتی با کمک لیپوماتیک برداشت. البته پیکرتراشی برای بسیاری از اندام ها استفاده می شود.

در هر جلسه لیپوماتیک، چند لیتر چربی را می توان خارج کرد؟

معمولا در هر جلسه می توان حداکثر تا 12 لیتر چربی را از نقاط مورد نظر استخراج کرد. در صورتی که بیمار تمایل داشته باشد که چربی بیشتری را از بدنش خارج کند، می تواند پیکرتراشی را طی چند جلسه و با فاصله چند ماهه انجام بدهد.

آیا ممکن است چربی های اضافه دوباره به بدن برگردند؟

اگر فرآیند استخراج چربی ها به خوبی انجام بشود و بیمار هم رژیم غذایی متعادل خود را ادامه بدهد، امکان بازگشت دوباره چربی ها بسیار کم است. انجام فعالیت های مختلف و ورزش هم می تواند نقش مفیدی در نتایج پس از پیکرتراشی داشته باشد. متخصصین بارها توصیه کرده اند که استفاده از گن بلافاصله پس از عمل لیپوماتیک، نقش بسیار مهمی در بهبود نتایج پس از آن دارد.

آیا لیپوماتیک نیاز به بخیه خواهد داشت؟

یکی از مزیت های پیکرتراشی در مقایسه با سایر درمان های زیبایی، عدم استفاده از بخیه برای زخم ها خواهد بود.

اگرچه برای خارج کردن چربی توسط کانول، برشهایی زده خواهد شد، اما این برش ها بسیار کوچک بوده و برای بستن آنها نیازی به انجام بخیه نخواهد بود.

چه مدت پس از پیکرتراشی میتوان ورزش نمود؟

بیشتر پزشکان به شروع فعالیت های ورزشی پس از یک هفته توصیه می کنند اما اگر شما خواستار انجام ورزش های سنگین می باشید، می بایست تا دو هفته صبر نموده و سپس اقدام به انجام آنها نمایید.

آیا هزینه های ناشی از پیکرتراشی توسط بیمه پوشش داده خواهند شد؟

بیمه تنها هزینه های ناشی از درمان های پزشکی را پرداخت می کند و هیچ گونه مسئولیتی در قبال پرداخت هزینه درمان های زیبایی نخواهد داشت.

به همین علت در حالت عادی بیمه متقبل هزینه ای نخواهد شد مگر اینکه از پیکرتراشی برای درمان تومورهای کوچک زیر پوستی استفاده شود.

آیا پیکرتراشی می تواند موجب لخته شدن خون شود؟

در موارد نادر میتواند موجب لخته شدن خون در پاها و یا منطقه مورد نظر شود. علائم لخته شدن خون عبارتند از تورم اندام مورد نظر، درد و تب در آن ناحیه.

حتما پس از مشاهده لخته شدن خون با پزشک خود تماس بگیرید.

تا چند وقت بعد از اولین جلسه لیپوماتیک، می توان دوباره نسبت به آن اقدام کرد؟

فاصله بین تعداد جلسات پیکرتراشی بستگی به وضعیت بیمار و تشخیص پزشک دارد و در صورتی که بیمار در وضعیت خوبی از سلامت قرار داشته باشد و کم خونی هم نداشته باشد، معمولا در فاصله دو هفته تا یک ماه بعد می توان دوباره اقدام به پیکرتراشی کرد.

چرا تا چند روز بعد از لیپوماتیک نباید نشست؟

بعد از انجام لیپوماتیک، بیمار نباید صاف بنشیند زیرا وقتی فرد می نشیند، پوست چین می خورد و در این چین خوردگی ها، مایع جمع می شود. بهتر است بیمار هنگام نشستن، به چیزی تکیه بدهد تا پوست بدنش جمع نشود.

آیا ماساژ به بهبود نتایج بعد از لیپوماتیک می تواند کمک کند؟

هر گونه ماساژ نقاط مورد نظر باید طبق دستور پزشک انجام بشود. معمولا ماساژ ملایم به خروج خونابه ها و در نتیجه بهبود سریع تر بیمار کمک زیادی می کند.

نتایج لیپوماتیک

بلافاصله پس از انجام پیکرتراشی شاهد کمی تورم و کبودی خواهید بود اما نگران نباشید زیرا تورم موجود، طی چند هفته فروکش خواهد شد.

نتایج اولیه لیپوماتیک پس از گذشت چندین ماه نمایان خواهد شد و در این زمان شما دارای بدنی خوش فرم و مطابق میل و سلیقه خود خواهید بود.

البته ذکر این نکته لازم است که ماندگاری این شرایط بستگی به خودتان خواهد داشت. اگرچه که مقداری از سلول های چربی اضافی از منطقه مورد نظر حذف شده اند، اما بدون رژیم غذایی مناسب و سالم و عدم فعالیت های ورزشی، بازگشت به حالت قبل ممکن خواهد بود.

بنابراین برای حفظ فرم بدن خود، سعی کنید مقدار کمتری چربی مصرف کرده، مواد غذایی مانند انواع میوه ها و سبزیجات تازه مصرف نمایید و همواره ورزش کنید  تا بدنی خوش فرم و خوش هیکل داشته باشید.

 هزینه لیپوماتیک

هزینه لیپوماتیک به اندامی که چربی های آن برداشته می شود، مدت زمان انجام این کار، تجربه و تخصص متخصص، نوع کلینیک پوست و مو ، ابزارها و دستگاه های مورد استفاده در پیکرتراشی بستگی دارد. در واقع هزینه لیپوماتیک در هر بیماری متفاوت است و بستگی به شرایطش دارد.

” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” با پزشکانی مجرب و متخصص و دستگاه های پیشرفته یکی از کلینیک های عمل لیپوماتیک در تهران می باشد وخدمات پیکرتراشی را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد.

در این کلینیک هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لیپوماتیک، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *