لیپوماتیک

لیپوماتیک باسن و مراقبت های بعد از آن

لیپوماتیک باسن و مراقبت های بعد از آن

لیپوماتیک باسن

لیپوماتیک باسن، یکی از پرطرفدارترین فرآیندهای لیپوماتیک است که افراد زیادی در سرتاسر دنیا برای خلاص شدن از چربی های اضافه باسن خود اقدام به لیپوماتیک می کنند. البته لیپوماتیک فقط شامل ناحیه باسن نمی شود، بلکه بخش های اطراف باسن را هم شامل می شود تا پشت بدن بیمار هم از نظر شکل و ظاهر بهبود پیدا کند.

البته در مواردی که بیمار بخواهد میزان برآمدگی باسن خود را کاهش بدهد، میتوانند لیپوساکشن را فقط در باسن خود انجام بدهند.

لیپوماتیک باسن

دریافت کد تخفیف لیپوماتیک در کلینیک رز + مشاوره رایگان

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

تجمع چربی در ناحیه باسن خانم ها، مسئله ای کاملا طبیعی است و لیپوماتیک باسن میتواند با برداشتن چربی های اضافه باسن به بهبود ظاهر این بخش از بدن کم زیادی بکند.

البته این فقط خانم ها نیستند که برای لیپوماتیک باسن خود اقدام می کنند، بلکه مردها هم درصد قابل توجهی از کاندیدهای ” لیپوماتیک آقایان ” محسوب می شوند. لبپوماتیک باسن باعث بازسازی و طراحی مجدد باسن می شود و تغییرات چشم گیری را برای بیمار به دنبال دارد.

لیپوماتیک باسن

فرآیند لیوماتیک باسن

انجام لیپوماتیک باسن نیاز به مهارت و تخصص دارد و آناتومی بدن مرد و زن هم باید به خوبی درک شود.

نحوه انجام فرآیند لیپوماتیک باسن به جنسیت، وضعیت اندام های بدن و اهدف زیبا شناختی بدن بیمار بستگی دارد. لیپوماتیک باسن با بی حسی موضعی شروغ می شود؛ کانولای بسیار باریکی که برای استخراج چربی ها طراحی شده است، از طریق یک شکاف کوچک در ناحیه باسن وارد بدن می شود.

متخصص از قبل، بخش هایی که باید شکاف را در آنها ایجاد کند مشخص می کند. تخریب بافت های چربی و تبدیل آنها به امولسیون، فرآیند لیپوماتیک را برای بیماران بسیار راحت تر کرده است.

متخصص، لایه خارجی چربی را از باسن و بخشهای اطراف آن خارج می کند تا باسن در عین استخراج چربی ها، همچنان فرم خود را حفظ کند. به محض اتمام این فرآیند، متخصص به بیمار گن میدهد تا بیمار بلافاصله بعد از لیپوماتیک از آن استفاده کند.

تکنیک های لیپوماتیک باسن

برای برداشت چربی از باسن، تکنیک های زیادی وجود دارد. در یکی از این تکنیک ها، متخصص ترکیبی از بی حسی موضعی (لیدوکائین رقیق) و اپینفرین را در زیر پوست باسن تزریق می کند؛

این تکنیک باعث می شود تا بخش های مختلف باسن دچار تورم بشوند و چربی ها از عمق بافت ها به بالای پوست بیایند و بنابراین برداشت چربی ها خیلی راحت تر از قبل می شود. تکنیک های دیگر می تواند شامل استفاده از لیزر برای ذوب کردن چربی ها، قبل از استخراج آنها از بدن باشد.

البته تکنولوژی اولترا سوند (فراصورت) دستگاه لیپوماتیک هم کاربرد زیادی دارد و سلول های چربی را به تکه های کوچکتری تجزیه می کند. در آخر می توان گفت که لرزش چند بعدی دستگاه لیپوماتیک هم به تجزیه چربی های باقی مانده کمک زیادی می کند.

ریکاوری بیمار بعد از لیپوماتیک باسن

استفاده از گن به مدت 2 هفته بعد از لیپوماتیک از اهمیت بالایی برخوردار است. بیماران باید چند روز از سرکار خود مرخصی بگیرند؛ مخصوصا اگر نیاز است تا در محل کار خود به مدت طولانی بنشینند.

مدت زمان مورد نیاز برای استراحت، به نوع کار و شغل شما و محدوده و حجم اندام تحت درمان قرار گرفته بستگی خواهد داشت. همین امر برای مدت زمان خودداری از رانندگی نیز صادق است. درباره این موضوعات با پزشک خود صحبت نمایید.

بیمارانی که لیپوماتیک باسن را انجام داده اند، نمی توانند روی باسن خود بخوابند بلکه باید روی شکم بخوابند، البته تا زمانی که متخصص به آنها اجازه خوابیدن روی باسن و پهلو را بدهد. بعد از گذشت چند روز، فرد قادر به انجام فعالیت های روزانه خودش است. پیاده روی بعد از لیپوماتیک می تواند به گردش خون کمک زیادی بکند.

البته لازم به ذکر است که برای شروع فعالیت های شدید بدنی نیاز به مدت زمان بیشتری خواهید داشت. معمولا افراد برای انجام این گونه فعالیت ها 4 الی 6 هفته پرهیز می کنند و سپس شروع به انجام آنها خواهند کرد.

به محض اینکه تورم در ناحیه باسن از بین برود، نتایج لیپوماتیک در ناحیه باسن معلوم می شود. معمولا یک ماه طول می کشد تا بتوانید در باسن خود تغییراتی را احساس کنید.

مراقبت های بعد از لیپوماتیک باسن

لیپوماتیک یکی از درمان های زیبایی می باشد و عوارض مختص به خود را نیز خواهد داشت اما شما می توانید با انجام و یا عدم انجام دستورالعمل هایی از بروز این عوارض جلوگیری نمایید.

حتما قبل از انجام لیپوماتیک، درباره نحوه دستیابی به بهبودی سریعتر و دستورالعمل های مصرف داروهای تجویزی در دوران نقاهت سوال نمایید.

موارد زیر از دستورالعمل هایی است که اکثر پزشکان پس از انجام lipomatic به مراجعه کننده خود توصیه می کنند.

برای بهبود تورم و کبودی در ناحیه باسن خود از کرم آرنیکا مونتانا استفاده کنید

استفاده از کمپرس سرد و یخ بعد از بهبود شکاف ها و برش ها به کاهش تورم و کبودی کمک زیادی می کند

حتما به طور مرتب از گن استفاده کنید.پوشیدن لباس های فشرده ساز بدن، با فشار بر ناحیه درمان باعث، متوقف کردن خونریزی و حفظ کانتورها پس از درمان موثر هستند. باندها و این گونه گن ها در داروخانه ها و فروشگاه های لوازم طبی و پزشکی موجود بوده و برای تهیه ی آنها می توانید به این مراکز مراجعه نمایید.

استفاده از لباس هایی که باعث کمی فشار در ناحیه باسن می شوند، موجب شده که تورم و کبودی کاهش یافته و گردش خون نیز بهبود یابد. در نتیجه بهبود گردش خون، بهبود بدن نیز حاصل می گردد.

استفاده از باند یا گن ها ممکن است تا دو هفته به طول انجامد در حالی که بسیاری از افراد بیش از دو هفته از این لوازم استفاده می کنند.

تا چند هفته از برقراری رابطه خودداری کنید.

تا چهار هفته شنا نکنید.

تا چند هفته هم نمی توانید ورزش کنید.

تا چند روز پس از درمان، نیاز به استراحت خواهید داشت و پس از آن می توانید به محل کار خود بازگشته و فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرید.

برای آرامش و راحتی بیشتر، قبل از مراجعه به پزشک برای انجام لیپوماتیک، خانه و اتاق خواب خود را مرتب و آماده کرده تا پس از اتمام کار پزشک، شرایط استراحت برایتان مهیا باشد.

اندازه ناحیه تحت درمان تاثیر مستقیمی با میزان استراحت و مدت زمان دوره نقاهت شما خواهد داشت. در نتیجه قبل از شروع درمان درباره آن با پزشک خود صحبت کرده و برای این مدت برنامه ریزی نمایید.

آنتی بیوتیک ها از بدن در برابر خطر ابتلا به عفونت جلوگیری می کنند. حتما تمامی داروهای تجویز شده از جانب پزشک را مصرف کرده تا کمتر دچار بیماری و عوارض پس از درمان شوید.

ممکن است برای چند هفته پس از درمان، احساس درد، بی حسی، تورم و سوزن سوزن شدن داشته باشید. این احساس ممکن است یک الی دو هفته به طول انجامد. به همین دلیل پزشک داروهایی را برای کنترل و از بین بردن درد تجویز خواهد کرد.

از داروهای تجویزی پزشک که مسکن بوده و موجب کاهش درد پس از درمان خواهند شد، می توان به ایبوپروفن و استامینوفن اشاره نمود. ایبوپروفن علاوه بر مسکن بودن، خاصیت رفع تورم را نیز دارد.

حرکت های ملایم و آرام اعم از پیاده روی می تواند تاثیر بسزایی در بهبودی شما داشته باشد. ممکن است پس از درمان شاهد ایجاد لخته هایی در پاها و یا باسن خود باشید. همانطور که میدانید لختگی خون برای مدت طولانی و در ابعاد بزرگ می تواند خطرناک باشد. اما پیاده روی تا حد زیادی موجب جلوگیری از ایجاد لخته شده خون و بهبودی سریعتر خواهد داشت.

ممکن است پزشک برای مراقبت بیشتر از برش های زده شده، بخیه هایی بزند و یا محل برش ها را پانسمان نماید. همچنین ممکن است برای تخلیه مایعات، پزشک لوله های تخلیه ای در محل برش ها قرار دهد.

در صورت داشتن پانسمان از خیس شدن آنها در حمام جلوگیری کرده و از استحمام در وان خودداری نمایید.

در صورت داشتن هرگونه عوارض جانبی اعم از افزایش تورم، کبودی، قرمزی، درد شدید، سر درد، حالت تهوع، تب، ترشح مایعات سبز و یا زرد رنگ و دارای بوی ناخوشایند، خونریزی شدید که کنترل کردن آن دشوار است و عدم بازگشت حس پس از بی حسی در اندام، سریعا به پزشک خود مراجعه کرده و وی را مطلع سازید.

آیا شما هم میتوانید برای لیپوماتیک باسن اقدام کنید؟

لیپوماتیک باسن به بیمارانی که چاق هستند و از بیماری ها خاصی رنج می برند مثلا مشکلات انعقاد خون دارند، پیشنهاد نمی شود زیرا انجام لیپوماتیک در این شرایط، باعث بوجود آمدن مشکلات بیشتری برای بیمار می شود.

افرادی که وزن مناسبی دارند و یا نزدیک به وزن ایده آل خود قرار دارند ولی از فرم باسن خود رضایت ندارند، می توانند برای لیپوماتیک باسن اقدام کنند.

علاوه بر موارد فوق، کاندید مورد نظر برای انجام لیپوماتیک باید در ناحیه باسن دارای هماهنگی و تناسب بوده و پوستی با قابلیت ارتجاعی بالا داشته باشد. همچنین توجه داشته باشید، کسی که نامزد درمان زیبایی لیپوماتیک چه در ناحیه باسن و چه در سایر نقاط بدن می باشد، باید انتظارات واقع بینانه ای از روند درمان داشته باشد.

قبل از لیپوماتیک باسن باید چه اقداماتی را انجام بدهیم؟

اولین قدم این است که با متخصص خودتان مشورت کنید. در مورد اهداف، ریسک ها، فواید و هزینه لیپوماتیک باسن حتما با متخصص صحبت کنید.

سعی کنید هر سوالی که برایتان بوجود آمده است را از متخصص بپرسید. اگر تصمیم گرفته اید که برای لیپوماتیک اقدام کنید، متخصص به شما راهنمایی های لازم را می کند تا برای لیپوماتیک به خوبی آماده بشوید.

آمادگی های قبل از لیپوماتیک میتواند شامل عدم مصرف سیگار، ترک الکل و سایر مواد غذایی مضر برای بیمار باشد. شما میتوانید در مورد آلرژی خودتان نسبت به مواد بی حسی و غیره با متخصص صحبت کنید تا به شما بگوید که از مصرف کدام داروها باید خودداری کنید.

داروهایی که در استفاده از آنها محدودیت دارید شامل داروهای رقیق کننده خون و قرص های ضد درد و آرام بخش است.

آیا نتایج لیپوماتیک باسن دائمی و ماندگار است؟

چربی ها به طور دائم از باسن برداشته می شوند؛ البته تا زمانی که وزنتان ثابت بماند، باسن شما به همان شکل بعد از لیپوماتیک بافی می ماد ولی به محض اینکه وزنتان کمی بالاتر برود، سلول های چربی جدیدی در بدن شما ساخته می شوند و در نتیجه کم کم به همان وضع قبل برمی گردید.

برای اینکه از تجمع دوباره سلول های چربی در باسن خودتان جلوگیری کنید، میتوانید از غذاهای سالم استفاده کنید.

غذاهاییی مثل انواع میوه ها و سبزیجات، حبوبات، لبنیت کم چرب و غیره برای شما بسیار مفید هستند. بیماری که میخواهد فرم باسن خود را بعد از لیوماتیک همچنان حفظ کند، نباید از ورزش غافل بشود.

برای ماندگار شدن نتایج حاصل از لیپوماتیک می توانید از ورزش های قدرتی کمک بگیرید. علاوه بر ورزش های قلبی، عروقی، ورزش های قدرتی نیز مفید واقع خواهند شد.

کلاس یوگا و یا کلاس پیلاتس اگرچه تاثیر کمتری در تقویت و کشش عضلات خواهند داشت، اما می توانند ورزش های خوبی برای کنترل وزن پس از lipomatic باشند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیپوماتیک غبغب مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *