لیپوماتیک

کاربردهای لیپوماتیک در بخش های مختلف بدن و لیپوماتیک در تهران

کاربردهای لیپوماتیک در بخش های مختلف بدن و لیپوماتیک در تهران

 کاربردهای لیپوماتیک

کاربردهای لیپوماتیک چیست ؟ مقاله امروز ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” به کاربردهای لیپوماتیک اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا درباره فواید و کاربردهای لیپوماتیک اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

کاربردهای لیپوماتیک

دریافت کد تخفیف لیپوماتیک در کلینیک رز + مشاوره رایگان

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

 

انباشته شدن چربی ها، بصورت موضعی یکی از مشکلات شایع در سال های اخیر است. ترکیب سبک زندگی غیر متحرک با استعداد ژنتیکی بیمار باعث شده است که در بعضی از بخش های بدن چربی بیشتری نسبت به سایر بخش ها انباشته شود که این انباشتگی های موضعی حتی با ورزش و رژیم غذایی هم برطرف نمی شوند.

بنظر می رسد که اکثر بیماران نمی توانند از انباشته شدن چربی ها بصورت موضعی جلوگیری کنند.

خلاص شدن از شر چربی های کمر، باسن و ران بسیار سخت است. لیپوماتیک روشی است که می تواند باعث زیبایی اندام بشود و شما را از شر چربی ها خلاص کند. بسیاری از افراد در مورد لیپوماتیک و کاربردهای آن اطلاعات کافی ندارند.

لیپوماتیک

 لیپوماتیک بدون درد

دستگاه لیپوماتیک مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا است. دستگاه لیپوماتیک دارای ایمن ترین و بی خطرترین ابزارهایی است که با کمک آن، امکان استخراج دقیق چربی های موضعی از تمام بخش های بدن وجود دارد.

کار استخراج چربی ها با وارد شدن لوله ای شروع می شود که دارای ارتعاشات زیادی است. ارتعاشات لوله لیپوماتیک باعث می شود که سلول های چربی تجزیه بشوند و در نهایت این سلول ها به امولسیون یا ذرات ریزی تبدیل می شوند.

سپس با استفاده از دستگاه مکش، این ذرات ریز از بدن خارج می شوند. لیپوماتیک موجب کانتور و فرم دهی به نقاط مختلفی از بدن شده و در هرچه زیباتر کردن فرم بدن تاثیر بسزایی دارد.

طراحی خاص لوله پیکرتراشی باعث خروج دقیق بافت های چربی از بدن می شود؛ مخصوصا چربی هایی که دسترسی به آنها در سایر روش ها دشوار و ناممکن است.

توجه داشته باشید که لیپوماتیک روش های متعددی دارد که با توجه به شرایط مراجعه کننده و تشخیص پزشک متخصص مورد استفاده قرار می گیرند.

لیپوماتیک تنومند

طی این روش از درمان از چند لیتر محلول آب نمک همراه با ماده بی حسی موضعی بعلاوه ماده مسدود کننده عروق در محل مورد نظر برای درمان، تزریق می شوند.

سپس با تزریق این مواد، چربی ها شکسته شده و از طریق لوله های مکش از بدن خارج می شوند. این روش از درمان، یکی از محبوب ترین روش های موجود از دید مراجعه کنندگان می باشد.

پیکرتراشی خشک

در این روش، برخلاف روش بالا از هیچگونه تزریقی قبل از خارج کردن چربی ها، استفاده نمی شود. کبودی و خونریزی در این روش نسبت به سایر روش های موجود بیشتر می باشد به همین علت پزشکان به ندرت به سراغ این روش از پیکرتراشی بدن می روند.

لیپوماتیک به کمک سونوگرافی

انرژی و توان کانول مورد استفاده در درمان، توسط سونوگرافی افزایش می یابد. این امر باعث شده که ارتعاشات کانول بیشتر شده و به چربی ها برخوردهای بیشتری وارد شود. در نتیجه این برخوردها چربی ها شکسته و با استفاده از دستگاه مکش بیرون کشیده خواهند شد.

این روش از درمان بیشتر برای اندام های سینه ی مردان، پشت و اندام هایی مناسب است که در گذشته تحت درمان لیپوماتیک قرار گرفته اند.

پیکرتراشی به کمک انرژی یا PAS

در اینگونه چربی زدایی بدن، پزشک از کانول هایی با سیستم مکانیزه استفاده می کند که به سمت جلو و عقب در حرکت می باشند.

این امر موجب شده که چربی ها راحت تر به بیرون کشیده شوند.

پیکرتراشی به کمک لیزر

پزشک در این روش از درمان، برشی در بدن بیمار ایجاد کرده و انرژی و گرما از طریق این برش به بدن منتقل می شوند.

لازم به ذکر است که لیپوماتیک روشی برای کاهش وزن نبوده و تنها برای از بین بردن چربی هایی مورد استفاده قرار می گیرد که نه از طریق ورزش و از طریق رژیم های غذایی سخت از بین می روند.

اگر به دنبال راهی برای کاهش وزن می باشید، lipomatic گزینه ی مناسبی برای شما نخواهد بود. بهتر است به دکتر تغذیه مراجعه کرده تا متناسب با قد و وزن شما، رژیم غذایی مناسبی چیده و ورزش های مناسبی تنظیم نماید.

 فواید لیپوماتیک

لیپوماتیک یکی از درمان های زیبایی محبوب مخصوصا در بین افرادی است که خواستار کاهش چربی های اضافی اندام خود می باشند. از دلایل محبوبیت این روش درمانی در بین افراد می توان به مزایای آن اشاره نمود. موارد زیر از جمله تعداد اندکی از مزایای lipomatic می باشند.

 1. لیپوماتیک سیستم ایمنی فعالی دارد که به محض برخورد با هر نوع بافتی، به غیر از چربی متوقف می شود.
 2. کاهش کبودی و تورم ناشی از جراحت در سطح بدن
 3. عملکردی فوق العاده در جهت نرم تر شدن پوست بدن
 4. استفاده از دستگاه پیکرتراشی، برای متخصص خستگی کمتری را به دنبال دارد و کار خرج چربی ها با ظرافت انجام می شود.
 5. فرآیند لیپوماتیک به سرعت انجام می شود
 6. درد کمتر در بیمار
 7. دوره ریکاوری کوتاه و سریع
 8. زیبایی اندام بیمار

لیپوماتیک علاوه بر درمان های زیبایی در برخی از شرایط برای درمان برخی از بیماری ها نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

بطور مثال می توان از پیکرتراشی برای درمان سندروم لیپودیستروفی که نوعی تجمع چربی در قسمتی از بدن است، لنفوما که موجب تجمع مایعات در بافت ها شده و در نهایت فرد دچار تورم در آن ناحیه خواهد شد و همچنین ژنیکوماستی که تجمع چربی در زیر سینه های انسان است، مورد استفاده قرار گیرد.

فرآیند لیپوماتیک می تواند اعتماد به نفس را در بیمار افزایش بدهد، هر گونه اضطراب و ناراحتی را در مورد چربی های اضافه بدن از بین ببرد و موفقیت بیشتر بیمار را در زندگی شخصی و کاری تضمین می کند.

البته بیمار نباید فراموش کند که لیپوماتیک، تاثیری در کاهش وزن ندارد. لیپوماتیک می تواند چربی های موضعی که با ورزش و تغییر رژیم غذایی برطرف نمی شوند را به خوبی از بین ببرد.

در واقع لیپوماتیک تا آخر عمر شما را از شر چربی های موضعی خلاص نمی کند و ماندگاری نتایج کاملا بستگی به سبک زندگی شما دارد؛ هر چقدر سبک زندگی شما سالم تر باشد، ماندگاری اثرات لیپوماتیک هم بیشتر می شود و دیگر خبری از چربی های موضعی هم نمی شود.

انجام حرکات ورزشی و پایبندی به رژیمی که بدون مصرف غذاهای فست فود و پر کالری باشد، گامی مهم در جهت تناسب اندام بیمار است.

 لیپوماتیک برای کدام بخش های بدن استفاده می شود؟

همانطور که قبلا به آن اشاره شد، لیپوماتیک برای حذف چربی از نقاطی از بدن استفاده می شود که با تغییر عادات غذایی و انجام ورزش های منظم، نمی توان به راحتی از شر آنها خلاص شد. بخش هایی از بدن که در اکثر بیماران دارای چربی های موضعی هستند، عبارتند از:

 1. شکم
 2. بازوها
 3. باسن
 4. ساق و قوزک پا
 5. قفسه سینه
 6. پشت بدن
 7. لیپوماتیک ران
 8. گردن
 9. لیپوماتیک غبغب

علاوه بر این موارد، از لیپوماتیک می توان برای کاهش حجم سینه ها هم استفاده کرد. وقتی که به وزن بدن شما اضافه می شود، سایز و حجم سلول های چربی هم افزایش می یابد.

لیپوماتیک، تعداد سلول های چربی را در بخش مشخصی از بدن کاهش می دهد. مقدار چربی که از بدن برداشته می شود، بستگی به ظاهر آن ناحیه و حجم چربی های آن دارد. تغییرات ظاهری بدن در لیپوماتیک کاملا دائمی هستند؛ فقط به شرطی که وزن شما ثابت بماند.

بعد از لیپوماتیک، پوست بدن هم به قالب شکل جدید بدن درمی آید و اگر قابلیت ارتجاعی پوست شما بالا باشد و همچنین پوست بدنتان به اندازه کافی سفت باشد، سطح پوست شما بعد از انجام لیپوماتیک نرم تر بنظر می آید.

اگر قابلیت ارتجاعی پوست شما پایین باشد و نازک، شل و آویزان باشد، پوست شما بعد از انجام لیپوماتیک شل تر هم می شود. در بعضی از بیماران، گودی های حاصل از سلولیت یا مشکلات دیگر پوستی با انجام لیپوماتیک برطرف نمی شود.

پس از درمان، کمی التهاب و تورم به دلیل استفاده از کانول به وجود خواهد آمد که کاملا عادی بوده و جای نگرانی وجود نخواهد داشت اما نکته قابل توجه اینجاست که تا زمانی که التهابات ناشی از درمان از بین نروند، نتایج نهایی قابل مشاهده نخواهند بود.

کاهش تورمات به زمان نیاز خواهد داشت. این تورمات ممکن است تا 4 هفته پس از درمان وجود داشته و از بین نروند. به همین علت نواحی که تحت درمان قرار می گیرند حجیم تر از سایر نواحی بدن به نظر می رسند.

اما تقریبا پس از گذشت 4 هفته فروکش خواهند کرد. برای ماندگاری نتایج باید وزن خود را حفظ کرده و در حد متعادل نگه دارید. این امر نیازمند پیروی از سبک زندگی سالم است.

برای داشتن زندگی با سبکی سالم، باید در کالری های دریافتی روزانه که از طریق غذا جذب بدن می شوند و میزان کالری های مصرفی که از طریق ورزش از بدن خارج می شوند، توجه نمود.

کاربردهای لیپوماتیک در بخش های مختلف بدن:

به دلیل اینکه چربی می تواند در هر ناحیه ای از بدن تجمع یابد، این درمان در بخش های مختلفی از بدن قابل اجرا بوده و در کاهش حجم چربی های نواحی از بدن که برای مراجعه کننده مشکل آفرین شده است، کمک زیادی می کند.

1.غبغب :

غبغب، به چربی اضافه در قسمت چانه و گردن گفته می شود که باعث می شود فرد طوری به نظر برسد که انگار دو تا چانه دارد. غبغب بیشتر بخاطر افزایش وزن ایجاد می شود ولی افرادی که وزن نرمالی دارند هم ممکن است مشکل غبغب را داشته باشند.

غبغب را می توان با کمک لیپوماتیک برطرف نمود. لیپوماتیک می تواند بخش های چانه و گردن را به خوبی از هم جدا سازد ولی اگر پوست بیمار در این ناحیه شل باشد، بعد از لیپوماتیکسفت تر نمی شود.

از بین بردن غبغب موجب ایجاد زاویه و خط فک شده و در افزایش زیبایی چهره موثر است.

2.قوز :

بعضی از بیماران در ناحیه بین گردن و پشت بدن خود دارای چربی های اضافه ای هستند که لیپوماتیک می تواند چربی های ذخیره شده در این ناحیه را از بدن خارج کند.

قوز موجب فرم بد بدن شده و حتی در نحوه راه رفتن و نشستن فرد نیز تاثیرگذار است.

3.سینه های زنانه :

بعضی از خانم ها از مشکل سینه های چاق رنج می برند که با لیپوماتیک می توان چربی های اضافه را از این قسمت خارج نمود. کسانی که سینه های افتاده دارند، کاندید خوبی برای انجام لیپوماتیک در سینه ها نیستند.

4.سینه های مردانه :

بعضی از مردها هم از مشکل بزرگی سینه ها رنج می برند؛ بزرگی پستان در مردها زمانی بوجود می آید که چربی زیادی در قسمت قفسه سینه مردها جمع بشود. البته عدم توازن هورمون ها در بدن یا استفاده از داروهای خاص هم می تواند باعث بزرگی سینه ها در مردان بشود.

در برخی از مواقع حتی افراد لاغر اندام نیز به دلیل بافت غده ای بیش از حد در سینه های خود دچار شرمساری شده و به دنبال راهی برای کاهش حجم سینه های خود می باشند.

لیپوماتیک می تواند چربی های موجود در پستان مردها را از بدن خارج سازد.

5.شکم :

یکی از بیشترین نواحی که مورد توجه عموم قرار دارد و بسیاری از افراد خواستار از بین بردن چربی های این ناحیه می باشند، شکم است. چربی های شکم بطور کلی فرم زیبای بدن را از بین می برند اما حذف آنها با پیکرتراشی ممکن می باشد.

شکم می تواند لایه های اضافه ای از چربی داشته باشد که نسبت به رژیم غذایی و ورزش هم مقاوم باشد. در بیشتر بیماران، وجود چربی های اضافه در این ناحیه باعث گرد شدن فرم شکم می شود که لیپوماتیک راه حل خوبی برای خلاصی از شر چربی های شکم است.

6.پشت بدن :

پشت بدن هم می تواند محلی برای انباشته شدن سلول های چربی باشد؛ در اکثر خانم ها استفاده از لباس زیر نامناسب می تواند به تجمع بیشتر این چربی ها هم کمک کند. تجمع چربی ها باعث لایه لایه شدن پوست در پشت بدن می شود که لیپوماتیک می تواند این مشکل را به راحتی برطرف کند.

لیپوماتیک در تهران 

کلینیک پوست مو رز بزرگترین مرکز لیپوماتیک در تهران می باشد که آماده خدمت رسانی به علاقه مندان گرامی با استفاده از بروزترین تجهیزات پزشکی می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *