درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
1.5 (2 رای)
امتیاز نظرات ( امتیاز دهی)

لیپوماتیک شکم و پهلو و مزایای آن

لیپوماتیک شکم و پهلو

شکم و پهلو، جزو بخش هایی هستند که افراد زیادی اقدام به لیپوماتیک برای این دو اندام مهم می کنند. برای اینکه چربی های موضعی شکم و پهلو از بین بروند، از تکنیک های خاصی برای لیپوماتیک این دو استفاده می شود.

لیپوماتیک شکم و پهلو

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده فایل های پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

قبل از لیپوماتیک برای شکم و پهلو، باید تمام فاکتورها را در نظر بگیرید و بدانید که هر فردی نتایج خاصی از لیپوماتیک شکم و پهلو می گیرد. اگر با رعایت رژیم غذایی و ورزش های منظم نتوانستید از چربی های دور کمر و شکمتان خلاص بشوید، لیپوساکشن شکم و پهلو می تواند گرینه مناسبی برای شما باشد.

لیپوماتیک شکم

لیپوماتیک با لوله کانولا انجام می شود و متخصص به آرامی در برشی که در ناحیه شکم زده است، کانولا را وارد شکم می کند. سیستم هوشمند لیپوماتیک با چرخش ها و لرزش های فوق العاده خود، سلول های چربی ناحیه شکم را در هم می شکند و همزمان آنها را به بیرون از شکم هدایت می کند.

لیپوماتیک شکم و پهلو

لیپوماتیک با کاهش سلول های چربی در بین بافت های مختلف شکم می تواند شکم را دوباره از نو طراحی کند و شکمی زیبا و تخت را برای بیمار بوجود بیاورد. لیپوماتیک شکم فرآیند بدون دردی است.

شکم، بخش بسیار حساسی است که به دو روش میتوان از لیپوماتیک برای کاهش چربی های این بخش استفاده کرد؛ اول اینکه لیپوماتیک بخش های بالایی و پایینی شکم ممکن است با هم انجام بشود. دوم اینکه اگر لیپوماتیک فقط در بخش پایینی شکم انجام بشود، پوست قسمت بالایی شکم شل می ماند و در طول زمان شل تر و افتاده تر هم می شود.

تکنیک های لیپوماتیک برای شکم

1- لیپوماتیک بخش مرکزی شکم که فقط شکم را در بر می گیرد

در این تکنیک، سلول های چربی در کل ناحیه شکم با کمک لیپوماتیک تجزیه می شوند. متخصص، ناحیه شکم را به 4 بخش تقسیم می کند؛ لیپوماتیک باید در هر یک از این 4 بخش انجام بشود و اکر فقط در یک بخش از شکم لیپوماتیک انجام بشود، سه بخش دیگر بعد از چند وقت متورم می شوند و شکم برآمده نشان می دهد.

در یک جلسه لیپوماتیک، تمام این 4 بخش از شکم از سلول های چربی پاکسازی می شوند و در نتیجه بعد از لیپوماتیک هم پوست شکم سفت تر و زیباتر به نظر می رسد.

مشاهده مطلب
علت سفت شدن شکم بعد از لیپوماتیک چیست؟

در هر ارگانی که لیپوماتیک قرار است انجام گیرد،  سوراخی با قطر 2 تا 5 میلی متر روی آن ایجاد می شود  و بعد از آن دستگاه لیپوماتیک یا کانولا وارد بافت چربی می شود و  دستگاه با استفاده از امواج ماوراء صوت، بافت چربی را از بین می برد و برای بی حس کردن موضع و جلوگیری از خونریزی، ماده ی مخصوصی به محل سوراخ شده تزریق می شود.

در نهایت بافت چربی و همچنین مواد بی حسی از طریق منفذ خارج می شوند. این دستگاه یک سیستم ایمنی فعال دارد که وقتی که به بافتی غیر از بافت چربی مواجهه می شود تخریب بافت را متوقف می کند تا خطر پارگی اندام ها رخ ندهد.

تکنیک لیپوماتیک هم به طور جداگانه و هم در طول عمل جراحی کاهش یا حجیم کردن اندازه پستان، آبودمینوپلاستی و یا سایر جراحی های پلاستیکی استفاده می شود.

اگر شما به طور ژنتیکی از چاقی موضعی رنج می برید، و به طور منظم ورزش می کنید و غذاهای کم کالری مصرف می کنید، کاندید بسیار مناسبی برای انجام این روش هستید.

لیپوماتیک برای مناطق مانند شکم، ” لیپوماتیک باسن ” ، ران ها، ” لیپوماتیک سینه ” ها و زانوها موثر است و در چنین مناطقی بهتر از لیزر برای کاهش و حذف چربی عمل می کند.

در تکنیک لیپوماتیک، یک کانولا که دارای نوسانات یا چرخش است  و امواج اولتراسونیک را ایجاد می کند اجازه می دهد تا بافت های چربی بدن به آرامی و بدون آسیب رساندن به بافت های دیگر از بدن خارج شوند.

لیپوماتیک به برش های بزرگ بر روی پوست برای خارج کردن چربی نیازی ندارد، و با کمک یک سوراخ که بتوان کانولا را به آن وارد کرد این تکنیک انجام می پذیرد. این  سوراخ بسیار کوچک است و غیر ممکن است که  باعث ایجاد اسکار شود.

در مقایسه با تکنیک های جراحی برای حذف چربی از بدن، در طی جراحی لیپوماتیک هیچ برشی  انجام نمی گیرد، پس خراش و تغییرات پوستی و اسکاری مشاهده نشده و  پوستی صاف و بدون چربی بعد از لیپوماتیک ظاهر می شود.

علاوه بر این، اخیرا روش ساده و ایمن لیپوماتیک تحت بی حسی موضعی در اکثر مناطق و مواضع بدن انجام می شود و به یک عمل روتین تبدیل شده است و بیمار بعد از جراحی لیپوماتیک می تواند  یک روز بعد از جراحی به فعالیت های روزمره خود بازگردد.

با کمک لیپوماتیک بسیاری از عوارض جانبی تکنیک ها و روش های جراحی به دلیل مزایای بالای این روش ایجاد نمی شود  و لرزش شدید کانولا باعث می شود که چربی بیشتری در یک جلسه از بدن استخراج شود.

در لیپوماتیک شکم ناحیه های تحت درمان علامت گذاری می شود و سپس سوراخ یا منفذی برای ورود کانولا در بهترین نقطه شکم ایجاد می شود تا اکثر بافت های چربی را با کمک نوسانات کانولا در هم شکسته و خرد کرده و سپس از بدن استخراج کند.

مشاهده مطلب
آیا بیماران به انجام لیپوماتیک مجدد نیاز پیدا خواهند کرد؟

مزایای لیپوماتیک بخش مرکزی شکم

 1. با لیپوماتیک بخش مرکزی شکم، می توان به تمام زاوایای شکم دسترسی پیدا کرد و سلول های چربی را در تمام بخش های شکم به صورت یکدست تجزیه کرد.
 2. در بیمارانی که پوست آنها از نظر قابلیت ارتجاعی بسیار ضعیف است، از تکنیک های متفاوت و پیشرفته تری در حین لیپوماتیک استفاده می شود تا به حفظ قابلیت ارتجاعی پوست آنها کمک زیادی بشود.
 3. لوله کانولا کاملا موازی با سطح پوست وارد شکم می شود و از ایجاد گودی بر روی شکم یا آسیب ناخواسته به بافت های اطراف جلوگیری می کند.

2- لیپوماتیک اطراف شکم که شامل شکم، پهلو و کمر می شود

در بیمارانی که در اطراف کمر خود چربی های موضعی دارند، تکنیک لیپوماتیک اطراف شکم بسیار مفید است. اگر در این دسته از بیماران فقط تکنیک بخش مرکزی شکم انجام بشود، نتایج خوبی را به دنبال نخواهد داشت. در این تکنیک، سلول های چربی شکم، پهلو و کمر در طی یک جلسه از بدن بیمار خارج می شوند.

 1. لیپوماتیک سبب یکنواختی چربی در زیر پوست می شود و برخلاف سایر روش های ساکشن چربی، لیپوماتیک باعث ایجاد ناهمواری روی پوست نمی شود.
 2. این روش برای جمع آوری پوست های شل شده و شکل دادن به پوست بسیار بهتر از جراحی های دیگر است.
 3. در لیپوماتیک شکم از بیهوشی موضعی استفاده می شود.
 4. تورم و عارضه بعد از لیپوماتیک بسیار پایین است.
 5. احتمال عفونت در لیپوماتیک بسیار پایین است.
 6. آمبولی چربی تا کنون در  هیچ موردی گزارش نشده است.
 7. نیازی به بستری فرد بعد از جراحی لیپوماتیک وجود ندارد و بیمار بعد از جراحی می تواند مرخص شود.
 8. کسالت و آسیب جسمی در این جراحی بسیار پایین است، بنابراین پذیرش لیپوماتیک برای افراد راحت تر از جراحی های دیگر است.
 9. کاهش وزن سریع تا 3 کیلو بدون هیچ عوارض و تلاش مضاعفی!

لیپوماتیک پهلو

چربی های موضعی پهلو در بدن زنان و مردان دیده می شود و بیشتر کاندیدهای لیپوماتیک برای پهلو را مردان تشکیل می دهند. چربی های پهلو هم از آن دسته چربی هایی هستند که تنها با رعایت رژیم غذایی و ورزش از بین نمی روند و علاوه بر این با گذشت زمان، تجمع سلول های چربی در پهلوها هم روز به روز افزایش می یابد.

با لیپوماتیک می توان به پهلوهای باریک و سفتی رسید.

همانند لیپوماتیک شکم، لیپوماتیک پهلو نیز برای خلاص شدن از شر چربی های تجمع یافته در پهلوها هستند که افراد بسیاری با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند. چرا که برای خوش اندام نشان دادن فرد، صاف بودن پهلوها کمک زیادی می کند و اندام ساعت شنی را برای فرد رقم می زند.

کانولا نیز با یک سوراخ که تحت بی حسی در بدن ایجاد شده است وارد بدن می گردد و چربی های تجمع یافته در پهلو ها را خرد و شکسته می کند و سپس بافت چربی را از بدن استخراج می کند.

اما ترکیب لیپوماتیک پهلو و شکم برای بهبود ظاهر اندام افرادی که هم از چاقی در ناحیه پهلو رنج می برند و هم شکم بزرگی دارند بسیار رضایت بخش است.

مشاهده مطلب
نکات مهم درباره تغذیه بعد از لیپوماتیک

زیرا با برداشتن چربی های اضافی از هر دوناحیه، مانع از افتادگی و شل شدن موضع های دیگر می شود و شکمی یک دست و تخت و پهلوهای بدون چربی را بعد  از جراحی برای فرد به ارمغان می آورد.

تکنیک لیپوماتیک پهلو و فواید آن

پهلو، بخشی از بدن است که بین دنده و باسن قرار دارد. این بخش، مستعد تجمع چربی های موضعی است. در بعضی از موارد تجمع چربی های وضعی در این بخش باعث افزایش وزن فرد هم می شود.

در مواردی که تجمع لیپوماتیک برای پهلو به خاطر عوامل وراثتی و ژنتیک باشد، به سختی می توان به طور همیشگی از شر این چربی ها خلاص شد.

خوشبختانه، پهلوها خصوصیات متعددی دارند که آنها را در برابر تکنیک های لیپوماتیک بسیار پاسخگو می کند و به تکنیک های لیپوماتیک واکنش خوبی نشان می دهند. استخراج ماهرانه چربی ها از پهلوها، نتایج رضایت بخشی را برای بیمار به دنبال دارد و علاوه بر آن، پوست پهلوها هم قابلیت ارتجاعی خوبی دارد و بعد از لیپوماتیک سفت تر هم می تواند بشود.

فواید لیپوماتیک پهلو

 1. پهلوها را دوباره طراحی می کند و باعث هماهنگی و تناسب بیشتر اعضای مختلف بدن می شود
 2. فییزیک ظاهری پهلوها دچار تغییرات زیادی می شوند
 3. پهلوها بر سایز لباس تاثیر می گذارند و بعد از لیپوماتیک 1 الی 2 سایز کم میکنید
 4. لیپوماتیک پهلو به ریکاوری نسبتا کوتاهی نیاز دارد
 5. روش بی خطری است که فقط با بی حسی موضعی انجام میشود

عوارض و اثرات جانبی لیپوماتیک شکم و پهلو

اثرات جانبی لیپوماتیک برای شکم و پهلو را می توان با انتخاب متخصص کاربلد و با تجربه، آمادگی کامل برای لیپوماتیک و ریکاوری سریع بعد از لیپوماتیک کاهش داد. بعد از لیپوماتیک شکم و پهلو، بیمار حتما باید از گن استفاده کند و از انجام فعالیت های سخت فیزیکی خودداری کند.

 1. یکی از اثرات جانبی بعد از لیپوماتیک برای پهلو، احتمال ایجاد لخته خون در شکم و پهلوها است. البته این عارضه به ندرت در بین بیماران رخ می دهد.
 2. احساس کرختی و بی حسی در ناحیه شکم و پهلو که در بعضی از بیماران تا یک سال هم اثرات بی حسی ادامه می یابد.
 3. در صورت بروز عفونت، می توان با تجویز داروهای آنتی بیوتیک و خارج کرن مایعات باقی مانده از بدن به بهبود وضعیت بیمار کمک زیادی کرد. عفونت نشانه های زیادی دارد مثل تب بالا.
 4. اگر دوره ریکاوری طولانی بشود و پوست و بافت های آسیب دیده بیمار هم دیرتر ترمیم بشوند، احتمال ایجاد اسکار هم هست.
 5. در صورتی که بیمار در دوره ریکاوری لیپوماتیک سیگار هم بکشد، ریسک بروز مشکلات افزایش می یابد و همچنین دوره ریکاوری هم طولانی تر می شود.

پیکرتراشی بدن با لیپوماتیک

پیکر تراشی  به معنای لاغری، پر کردن و تغییر شکل دادن مناطق خاص بدن با از بین بردن ذخایر چربی بیش از حد و یا انتقال چربی ها به مناطق مورد نیاز مانند گونه یا باسن است. تکنیک های مختلفی برای پیکرتراشی وجود دارد.

مشاهده مطلب
خطر آمبولی در لیپوماتیک

اخیرا تکنیک های جدیدی مثل لیپوماتیک  برای حل مشکلات مربوط به تکنیک های قبلی مورد استفاده قرار می گیرد، مشکلاتی مثل برش های جراحی برای حذف بافت چربی اضافی، مدت زمان عمل طولانی، نیاز به بیهوشی عمومی، آسیب بافتی بیشتر، خونریزی در طی جراحی، میزان عوارض بالاتر، طولانی شدن دوره بهبودی و باقی ماندن جای زخم یا اسکار است که با کمک روش لیپوماتیک رفع شده است.

اقدامات مورد نیاز پس از پیکرتراشی با لیپوماتیک

بیماران  چند ساعت پس از تکنیک لیپوماتیک از بیمارستان می توانند مرخص شوند و بعد از 24 ساعت حمام کنند.

بعد از لیپوماتیک، کبودی و تورم کمی در ناحیه تحت درمان ممکن است  مشاهده  شود و تا چند هفته ورم ممکن است به درازا بکشد. اما بعد از تکنیک لیپوماتیک فرم بدن و شکم شما بسیار مورد پسند است و شکمی تخت را تجربه خواهید کرد.

اگر مراقب وزن خود باشید و همچنین زندگی سالم و سبک غذایی درستی داشته باشید، پیکرتراشی به کمک تکنیک لیپوماتیک به شما کمک خواهد کرد که برای بقیه زندگی خود تناسب اندام را حفظ کنید و مدل و فیتنس شوید.

تثبیت وزن ، تمرین و تغییر شیوه زندگی، مهمترین اقدامات بعد از تکنیک لیپوماتیک است.

چه کسی یک کاندید مناسب برای لیپوماتیک است؟

اگر بدن دچار انباشت چربی در مناطق خاصی باشد و فرد نتواند از این چربی های منطقه ای با رژیم غذایی و ورزش خلاص شود عمل جراحی لیپوماتیک برای فرد نتایج بسیار رضایت بخشی را حاصل می کند.

همچنین خانم ها که بعد از بارداری در ناحیه شکم، با شکمی بزرگ مواجه می شوند کاندید مناسبی برای لیپوماتیک هستند.

حرف آخر در مورد لیپوماتیک

لیپوماتیک با کمک دستگاه های مخصوص شما را  از چربی بیش از حد بدن خلاص می کند. عمل جراحی لیپوماتیک را می توان در یک کلینیک  به صورت سرپایی انجام داد و به طور معمول نیازی به بیهوشی نیست.

در  یک جلسه، مقدار زیادی چربی از بدن  و با حداقل عوارض خارج می شود. مهم است که به این نکته توجه داشته باشید که کاهش اندازه شکم به روش لیپوماتیک به صورت دائمی خواهد بود و همچنین  این روش می تواند سلولیت را از بین ببرد.

در این جراحی، چربی ها به طور فیزیکی و با حرکات ارتعاشی در هم شکسته و  بدون درد و خونریزی از بدن خارج می شوند. هدف از لیپوماتیک، تغییر اندازه و شکل بدن است و بازیابی بدن بعد از این جراحی بین 3 تا 7 روز است.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیپوماتیک شکم و پهلو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
1.5 (2 رای)
امتیاز نظرات ( امتیاز دهی)

لیپوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال

تماس سریع