پوست و مو

جوانسازی با لیزر فتونا چیست ؟

جوانسازی با لیزر فتونا چیست ؟

جوانسازی با لیزر فتونا چیست ؟

جوانسازی پوست نقش مهمی در زیبایی هر فرد ایفا می کند. این اقدام زیبایی را می تواند هر فرد به جهت مشکلات پوستی مختلف انجام می دهد. برخی برای رفع چین و چروک و برخی به جهت رفع آکنه، جوانسازی انجام می دهند. اخیرا با پیشرفت هایی که در خصوص زیبایی به وجود آمده است این اقدامات زیبایی را به روش های مختلف و با لیزر های مخصوص پیشرفته از جمله لیزر فتونا انجام می دهند.

جوانسازی با لیزر فتونا چیست

عملکرد هر یک از این دستگاه ها نسبت به مشکلات متفاوت بوده و متخصص زیبایی بر اساس مشکلات پوستی مراجعه کننده، روش درمان مناسب را توصیه می کند. یکی از دستگاه های پیشرفته در خصوص جوانسازی، لیزر فتونا است. در این مقاله در خصوص این لیزر بیشتر توضیح خواهیم داد.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

لیزر فوتونا برای چه مشکلات پوستی به کار گرفته می شود ؟

برای جوانسازی پوست روش های درمانی مختلفی وجود دارد که بنا به دستور و تشخیص پزشک درمان برای هر فرد نسبت به مشکلات پوستی که دارد، متفاوت است. لیزر فتونا یکی از پیشرفته ترین روش درمانی برای جوانسازی پوست است.

معمولا از لیزر فتونا برای ایجاد زیبایی و جوانسازی افراد  در نظر گرفته می شود که دارای نور LED قوی بوده و برای درمان آکنه و التهابات پوستی مناسب است. از این فناوری جهت درمان های پوستی استفاده می شود.

عملکرد لیزر فتونا به این صورت است که نور لیزر به اعماق پوست نفوذ کرده و باکتری های داخل پوست که منجر به التهابات و مشکلات پوستی شده است را از بین می برند.

لیزر فتونا چگونه جوانسازی پوست را انجام می دهد ؟

هنگامی که متخصص زیبایی دستگاه لیزر فتونا را بر سطح پوست مراجعه کننده قرار می دهد، نور LED لیزر که از قدرت بسیاری برخوردار است بر سطح پوست نفوذ می کند. پس از نفوذ نور گیرنده های موجود بر پوست فعال می شوند.

جوانسازی با لیزر فتونا چیست

سپس سلول های پوست، انرژی حاصل شده را دریافت می کنند. این انرژی دریافت شده سبب می شود که گردش خون بیوشیمی تسریع شده و منجر به تولید کلاژن در سطح پوست شود. در نهایت باکتری هایی که در عمق پوست موجب آکنه و التهابات پوستی شده اند را به طور کامل از بین می برد.

لیزر پوست فتونا چه فوایدی را برای مراجعه کننده خواهد داشت ؟

این درمان زیبایی اغلب برای افرادی مناسب است که مشکلاتی نظیر آکنه و التهابات پوستی دارند. بنابراین اگر افراد می توانند برای درمان مشکلات پوستی خود از لیزر فتونا بهره بگیرن که فواید بسیاری برای آن ها خواهد داشت که شامل موارد زیر است:

  1. التهابات پوستی ناشی از وجود باکتری ها را در اعماق پوست را درمان می کند.
  2. افرادی که ظاهری قرمز و گر گرفته دارند، پوست انها را بهبود می بخشد.
  3. جهت تقویت و جوان تر به نظر رسیدن پوست بسیار موثر است.

لیزر فتونا از چه ساختاری تشکیل شده است ؟

این دستگاه که به جهت جوانسازی پوست به کار گرفته می شود دارای نور LED است. لیزر فتونا دارای سه رنگ مختلف بوده که شامل نور قرمز، آبی و سبز است که هر کدام برای درمان و هدف مشخصی کار می کنند.

عملکرد نور آبی

این نور بیشتر برای پوست چرب و حساسی که مستعد جوش هستند، به کار گرفته می شود. نور آبی به دلیل داشتن خواص ضد باکتریایی که دارد آکنه و باکتری هایی که منجر به جوش می شوند را به طور کامل از بین می برد.

نور آبی لیزر فتونا به اندازه 0.5 میلی متر به پوست نفوذ کرده و با باکتری های اعماق پوست مقابله می کند. با این روش شما می توانید موجب بهبود در پوست خود شوید.

عملکرد نور قرمز

نور قرمز برای انواع پوست هایی ملتهب مناسب بوده و باعث کاهش التهابات پوست خواهد شد. این نور در لیزر فتونا به اندازه 8 تا 10 میلی متر به اعماق پوست نفوذ کرده و باعث متوقف شدن خونریزی در اعماق پوست می شود.

همچنین سبب می شود که جریان خون در اعماق پوست بهتر جریان پیدا کرده و شروع به تولید کلاژن کند. تولید کلاژن، منجر به بهبود آکنه های پوست شده و پوست جوان تر خواهد شد.

عملکرد نور سبز

نور سبز برای پوست های مختلط مناسب است. این نور در لیزر فتونا برای درمان های پوستی به کار می رود و منجر به آرامش در پوست مراجعه کننده خواهد شد. در نتیجه برای پوست هایی که دچار التهاب هستند، گزینه مناسبی برای درمان این افراد است.

آیا جوانسازی با لیزر فتونا عوارض جانبی برای مراجعه کنندگان خواهد داشت ؟

بسیاری از افراد که برای جوانسازی پوست خود این لیزر پوست را انتخاب کرده اند بعد از انجام لیزر هیچ عوارض جانبی خاصی را مشاهده نکرده اند؛ اما عارضه های جانبی نادر مانند قرمزی و خارش، در برخی افراد دیده می شود.

به طور کلی هیچ ناراحتی پوستی و عارضه خاصی در این خصوص گزارش نشده است. همچنین با انتخاب این روش درمانی معمولا نیازی به مراقبت های پس از درمان نخواهید داشت.

آیا اثرات درمانی لیزر فتونا دائمی است ؟

همانطور که گفته شد در این روش درمان، برای رفع آکنه و باکتری هایی که در عمق پوست ایجاد و فوذ کرده اند، به کار گرفته می شود. باکتری های موجود در پوست هیچ وقت به طور کامل از بین نخواهند رفت و ممکن است به دلایل مختلفی مانند رعایت نکردن بهداشت صورت مجدد به اعماق پوست نفوذ کنند.

در نهایت لیزر فتونا که به جهت درمان و رفع باکتری های اعماق پوست به کار گرفته می شود به طور موقت می تواند عوامل ملتهب کننده پوست را از بین ببرد. شما برای ماندگاری درمان پوست بعد از مدتی لیزر پوست را تکرار کنید تا دچار مشکلی در خصوص آکنه و جوش نشوید.

برای ادامه دادن این مسیر درمان می توانید از ژل های شستشو مخصوص صورت کمک بگیرید تا باکتری های کمتری به پوست شما نفوذ کند و دچار جوش  و آکنه شوید.

لیزر فتونا چه فرقی با سایر روش های جوانسازی پوست دارد ؟

این نوع روش درمانی با سایر روش های لیزر پوست تفاوت هایی دارد. سایر روش ها ممکن است نیاز به جلسات متعددی داشته و مدت زمانی که برای درمان طی می شود بیشتر از 30 دقیقه باشد اما درمان با لیزر فتونا به تعداد جلسات کمتری نیاز دارد و در طی 5 تا 15 دقیقه انجام می شود.

برای درمان جوانسازی پوست شما حتما باید به کلینیک مراجعه کرده و توسط پزشک درمان های شما انجام شود اما درمان با لیزر فتونا حتما نیازی به پزشک متخصص نداشته و شما می توانید در منزل این درمان را به راحتی انجام دهید.

به این نکته توجه داشته باشید که قبل از هرگونه اقدامی ابتدا باید به پزشک متخصص در زمینه پوست و زیبایی مراجعه کنید تا مشکلات پوستی شما را تشخیص دهد و روش درمان مناسب را به شما پیشنهاد کند.

دیگر مزایایی که این نوع لیزر درمانی با سایر روش های درمانی دیگری که دارد در این است که از عارضه های کمتری نسبت به سایر روش ها برخوردار است به طور کلی می توان گفت که در واقع هیچ عارضه خاصی پس از لیزر فتونا دیده نشده است.

در نتیجه، شما باید قبل از هر اقدامی در خصوص جوانسازی باید به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید تا عامل مشکلات پوستی شما را تشخیص داده شود بر این اساس بهترین درمان را برای شما انتخاب می کند.

ممکن است برخی افراد برای کاهش چین و چروک به پزشک متخصص زیبایی مراجعه کنند با این وجود که لیزر فتونا روش درمانی مناسبی برای مشکلات پوستی است اما برای رفع چین مناسب نبوده و باید روش درمانی دیگری را برگزینند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *