کاشت مو

کاشت مو لیزری و مزایای استفاده از این روش

کاشت مو لیزری و مزایای استفاده از این روش

کاشت مو لیزری

ال ال ال تی یا لیزر کم توان (LLLT) را می توان همزمان با جراحی کاشت مو انجام داد. اگر چه تحقیقات نشان میدهد که ال ال ال تی هم به تنهایی بسیار موثر است ولی لیزر درمانی نمیتواند به طور کاملا نقاط طاس سر را به حالت اول خود برگرداند.

درعوض بیمارانی که از الگوی طاسی شدید مردانه رنج می برند، می توانند از کاشت مو و از لیزر کم توان به طور همزمان استفاده کنند تا به نتایج خوبی دست یابند.

کاشت مو لیزری

در طول روز، بیشتر افراد حداقل 100 تار مو از دست می دهند. در بعضی از افراد، تارهای موی جدید جایگزین موهای از دست رفته می شوند اما در بعضی های دیگر، این اتفاق رخ نمی دهد تا حجم موهای آن ها دائما در حال کم تر شدن باشد.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

پس از مواجهه با ریزش مو، بعضی ها به سراغ روش هایی مثل مینی‌اکسیدی می روند. بیشتر افراد عمل کاشت مو را برای خودشان انتخاب می کنند اما بعضی های دیگر، لیزر درمانی را روش مناسب برای بازگرداندن موهای از دست رفته می دانند.

از ال ال ال تی با نام های روش «نور قرمز» و «لیزر سرد» نیز نام برده می شود. یک روش مدرن که این روز ها در بین افراد زیادی به محبوبیت رسیده است.

ال ال ال تی یا لیزر کم توان چیست؟

لیزر کم توان روشی است که به جراحی نیازی ندارد و برای درمان ریزش مو بکار می رود. لیزر کم توان نتایج پایدار و  ماندگاری را به دنبال دارد و بیماران بعد از لیزر کم توان، منتظر این هستند که موهایشان از نظر حجم و ضخامت بهبود پیدا کند.

بسیاری از افراد، این روش را مطمئن و قابل تحمل می دانند و نتایج نهایی آن را نیز کاملا «طبیعی» توصیف می کنند. این روش، درد و عوارض جانبی را به افراد تحمیل نمی کند و قدرت مو را نیز افزایش می دهد.

این فعالیت شاید هنوز به اندازه کاشت مو نتیجه بخش توصیف نمی شود اما انجام آن به طور کلی، ساده تر و کم دردسر تر از کاشت مو به نظر می رسد. با این وجود انجام این فرآیند، هزینه نسبتا زیادی دارد. امروزه لیزرها در زمینه های مختلف علمی و اقتصادی، اهمیت زیادی پیدا کرده اند و از لیزرها در زمینه عمل های زیبایی نیز استفاده زیادی می شود.

ال ال ال تی برای خانم هایی که دچار ریزش شدید موهایشان شده اند و نمیتوانند برای جراحی کاشت مو اقدام کنند و یا نمیتوانند از داروهای ضد ریزش استفاده کنند هم بسیار مفید است.

به طور کلی هم مردان و هم زنان می توانند از این روش برای افزایش قدرت موها استفاده کنند اما از آن جایی که لیزر کم توان موجب احیای سلول های مرده نمی شود، نقاطی از سر که هیچ مویی روی آن ها وجود ندارد، به این روش پاسخ خوبی نمی دهد.

در واقع این یکی از تفاوت های بزرگ لیزرتراپی با کاشت مو به شمار می رود. چرا که کاشت مو می تواند با استفاده از فولیکول ها در مناطقی از سر، رشد مو را در مناطقی که کاملا طاس هستند نیز رقم بزند. معمولا افرادی که موهای خود را به دلیل بیماری از دست داده اند، موثر و نتیجه بخش به نظر می رسد.

کاشت مو لیزری

 

ال ال ال تی با فرستادن پالس های انرژی به فولیکول های غیر فعال به این فولیکولها تغذیه رسانی می کند. این فرآیند باعث می شود تا فولیکولها قبل از اینکه کاملا غیر فعال بشوند، دوباره به مرحله رشد خود بازگردند.

استفاده از ال ال ال تی به گردش خون مناسب و تنفس سلولی فولیکول ها کمک می کند تا بتوانند دوباره فعالیت های خود را آغاز کنند.

اگر از ال ال ال تی بعد از عمل جراحی کاشت مو استفاده بشود، کمک می کند تا خون اکسیژن و مواد مغذی را به مو برساند و اثرات بسیار چشم گیری را برای موها به دنبال دارند.

اگر چه اکثر تکنیک های کاشت مو با موفقیت انجام می شود ولی بعضی از فولیکول ها هنوز هم به چرخه رشد خود وارد نمی شوند. ال ال ال تی مثل محرکی است که این فولیکول ها را تحریک می کند تا دوباره به فعالیت خود ادامه بدهند.

ریزش موها، فرآیندی مرحله ای است و استفاده از لیزر کم توان بعد از کاشت مو میتواند از کم پشت شدن موها هم جلوگیری کند.

چگونه میتوان از ال ال ال تی استفاده کرد؟

بیماران میتوانند با روش های مختلفی از لیزر کم توان استفاده کنند؛ شانه های لیزری، کلاه های لیزری و غیره. شانه های لیزری یک سری محدودیت های خاصی دارند و مراحل لیزر درمانی باید در خانه انجام بشود که فرآیند سختی است.

کلاه لیزری هم بیشتر در کلینیک ها از آن استفاده می شود. در این کلاه از دیودهای لیزر استفاده می شود. این دیودها با یک فرکانس مشخص، لیزر کم توان را به سمت فولیکول های مو می فرستد.

این جلسه حدود 30 دقیقه طول می کشد اما بسته به شرایط اولیه موها و البته انتظاری که از نتیجه نهایی این کار دارید، این جلسه ممکن است چند بار تکرار شود. در طول انجام کار، درد یا احساس ناخوشایندی به سراغ شما نخواهد آمد.

انجام ال ال ال تی برای مو، معمولا شامل 3 فاز مختلف است. فاز اول با انجام 20 جلسه به تکامل می رسد. در پایان این مرحله، 93 درصد افراد، افزایش حداقل 10 درصدی در موهای سر خود را تجربه خواهند کرد. فاز دوم با رسیدن به 36 جلسه لیزر تکمیل می شود. جایی که 96 درصد افراد رشد حداقل 20 درصد از موهای سر خود را به وضوح می بینند.

فاز سوم و نهایی از جلسه 36 تا جلسه 52 ادامه دارد. در پایان این فاز 97 درصد افراد تغییر مثبت در حجم موهای سر خود را احساس خواهند کرد. البته همان طور که گفته شد، تعداد جلسات می تواند برای هر فرد متغیر باشد. چ

در سه ماه اول، معمولا این جلسات دو بار در هفته برگزار می شوند. در 3 ماه بعدی، این جلسات تنها یک بار در هفته برگزار می شوند. حداکثر جلسات برای این کار، 70 جلسه خواهد بود و دیگر جلسات بیشتر به افراد توصیه نمی شود.

مزایای استفاده از لیزر کم توان برای درمان ریزش موها:

 1. بعد از یک بار لیزر، جریان خون به کف سر 54 درصد افزایش می یابد
 2. فولیکول های مو را تحریک می کند
 3. در 85 درصد از بیماران از فرآیند ریزش مو جلوگیری می کند
 4. استحکام و قابلیت انعطاف پذیری موها را افزایش می دهد
 5. موهای پرتر، براق تر، نرم تر و با ضخامت بیشتری را برای شما بوجود می آورد
 6. استفاده از لیزر کم توان بعد از کاشت مو، سرعت دوره ریکاوری و ترمیم موها را افزایش میدهد و به رشد موهای جدید کمک می کند
 7. آسیب هایی شیمیایی که به موها وارد شده است را کاهش میدهد
 8. در 93 درصد از بیماران ریزش موها را قطع می کند
 9. این فرآیند بسیار تمیز صورت می گیرد و درد و عوارض جانبی به دنبال ندارد

آیا میتوان همزمان با ال ال ال تی از سایر محلول های موضعی هم برای رشد موها استفاده کرد؟

استفاده هزمان از ال ال ال تی با ماینوکسیدیل در نقاط حساس سر میتواند نتایج بهتری را به دنبال داشته باشد.

این روش ها نتایجی فوق العاده ای را در ریزش موی جزئی یا کلی به دنبال دارند. البته در مواردی که فرد سال های زیادی است که دچار طاسی شده است و هیچ فولیکول مویی در روی سر خود ندارد، استفاده از ال ال ال تی و سایر محلول ها هیچ تاثیری در این افراد نمی تواند بگذارد.

یکی از مهم ترین مزایای استفاده از محلول های وضعی همراه با ال ال ال تی این است که میتوان در خانه هم از آنها استفاده کرد.

لیزر کم توان دارای باتری های قابل شارژ است که شبیه به شانه هستند. شانه های لیزری هم دارای طول موج های تال ال ال تی هستند و هم گرمای مناسبی را دارند و باعث افزایش جریان خون در محل گرافت های کاشته شده ی شوند.

درمان ریزش مو با لیزر حتی بهتر از روشPRP است. هر دوی این روش ها بدون نیاز به جراحی و ایجاد زخم و خراش روی صورت، به تقویت مو ها کمک می کنند و حتی در مواردی، افراد از ترکیب آن ها برای گرفتن بهترین نتیجه بهره می برند.

PRP از سلول های خونی خود فرد استفاده می کند تا به تقویت و رشد دوباره مو های او کمک کند و ال ال ال تی به عنوان کامل کننده تقویت مو، با استفاده از لیزر فولیکول ها را در وضعیت بهتری قرار می دهد.

چه کسانی میتوانند از لیزر کم توان (شانه های لیزری) برای بهبود رشد موهای خود استفاده کنند؟

لیزر کم توان برای مردها و زنهایی موثر است که:

 1. الگوی ریزش موهای مردانه آنها ژنتیکی است.
 2. زنها و مردانی که دچار ریزش مو هستند و از هیچ روشی برای درمان ریزش موهای خود استفاده نمیکنند
 3. بیمارانی که میخواهند برای کاشت مواقدام کنند و یا در گذشته سابقه کاشت مو داشته اند
 4. بیمارانی که به دلایل دیگری مثل آلوپسی پراکنده، آلوپسی ناحیه ای، مصرف دارو شیمی درمانی و غیره دچار ریزش مو شده اند.
 5. زنهایی که بعد از بارداری و یا در دوران یائسگی خود دچار ریزش موی شدیدی شده اند.

ماهیت غیر متهاجم و سطح پایین انرژی دستگاه لیزر کم توان، اثرات بلند مدتی را برای موهای بیمار به دنبال دارد و اثرات جانبی خاصی هم ندارد.

نتایج استفاده از لیزر کم توان

اولین نتایج ال ال ال تی از ماه دوم به بعد مشخص می شود و ریزش موها کاهش پیدا میکند. در طول ماه های بعد، نتایج پیشرفت بیشتری میکنند و ثابت می مانند .

اگر به صورت منظم از لیزر کم توان استفاده نشود، 2 تا 3 ماه بعد موها دوباره شروع به ریزش می کنند و به حالت و وضع سابق خود بر می گردند.

این روش از یک سو بسیار امن به نظر می رسد و سلامتی شما را با هیچ خطری مواجه نمی کند و از سوی دیگر، معمولا نتایج موثری به دنبال خواهد داشت. بررسی ها نشان می دهند که بیشتر افرادی که از این شیوه برای تقویت موها و افزایش حجم آن ها استفاده می کنند، در نهایت از نتیجه کار راضی هستند.

البته افرادی که تقریبا همه موها را از دست داده اند و نیاز به تغییر بسیار بزرگی دارند، بهتر است به سراغ کاشت مو بروند اما آن هایی که به تازگی دچار ریزش مو شده اند و هنوز موی زیادی از دست نداده اند، می توانند روی ال ال ال تی حساب ویژه ای باز کنند.

کاشت موی لیزری در کلینیک کاشت مو

در کلینیک ها از کلاه های لیزری استفاده می شود که شامل هزاران لیزر هستند و در روی کف سر بیمار قرار داده می شوند.

مدت زمانی که کلاه لیزری روی سر بیمار قرار داده می شود، بین 15 تا 30 دقیقه است. کلاه لیزری انرژی بیشتری دارند و دارای پنل های مختلفی هستند که بیش از 100 دیود دارد تا بتواند نواحی مختلف سر را در یک جلسه پوشش بدهد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *