لیزر موهای زائد

مزیت لیزر موهای زائد صورت مردان در مقایسه با تیغ

مزیت لیزر موهای زائد صورت مردان در مقایسه با تیغ

لیزر موهای زائد صورت مردان در مقایسه با تیغ

لیزر موهای زائد روشی مناسب و موثر برای از بین بردن موهای زائد قسمت‌های مختلف بدن است. روشی که به صورت کاملا علمی و اصولی و با استفاده از جدیدترین دستگاه لیزر موهای زائد 2018  در بهترین مراکز و کلینیک‌های تخصصی زیبایی پوست و مو انجام می‌شود.

البته مکان‌های دیگر غیر مجاز و تایید نشده‌ای هستند که این کار را انجام می‌دهند که مراجعه به این مکان‌ها اصلا توصیه نمی‌شود. چرا که این یک کار علمی و اصولی است و باید توسط پزشکان متخصص زیبایی پوست و مو و تکنسین و اپراتورهای مجرب، کارآزموده و آموزش دیده انجام شود.

مزیت لیزر موهای زائد صورت مردان در مقایسه با تیغ

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

 

هر دستگاه لیزر و اندازه و مقدار تابش آن برای هر نوع پوست و موی قسمت‌های مختلف بدن متفاوت است.

اگر شخص بیمار و مراجعه کننده قبل از شروع لیزر موهای زائد توسط پزشک متخصص مشاوره نشود و نوع پوست و موی او به تکنسین و اپراتور منتقل نشود، ممکن است بر اثر استفاده از دستگاه نامناسب و نامتناسب و مقدار تابش اشعه آن، پوست وی دچار سوختگی شده و نتواند به نتیجه مطلوب برسد.

این مسئله برای لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی، لیزر موهای زائد زیر بغل ، لیزر موهای زائد بیکینی، لیزر موهای زائد پا، لیزر موهای زائد صورت و لیزر موهای زائد بدن به صورت کلی صدق می‌کند.

مزیت لیزر موهای زائد صورت مردان در مقایسه با تیغ

مهمترین و اصلی ترین نکته ایمنی در حین لیزر موهای زائد هم برای اپراتور و تکنسین و هم برای شخص مراجعه کننده و بیمار، زدن عینک مخصوص ایمنی برای جلوگیری از تابش مستقیم اشعه‌های دستگاه لیزر به چشمان و آسیب رساندن به آنها است.

این مسئله به خصوص برای لیزر موهای زائد صورت باید رعایت شود.

بهترین راه برای اینکه مردان موهای زائد صورت خود را از بین ببرند چیست؟ آیا به آن فکر کرده اید؟ ممکن است در جواب بگویید هزاران راه برای از بین بردن موهای زائد صورت وجود دارد از جمله ریش تراش ها یا تیغ و…

اما آیا با خود فکر کرده اید که این کار ممکن است تا چه حد باعث هدر رفتن زمان شما شود؟ علاوه بر این اغلب مردان در هنگام استفاده از تیغ ممکن است صورت خود را زخمی کنند و این اصلا برای آنها خوشایند نیست!

پس چاره کار ما به افرادی که قصد دارند موهای زائد صورت خود را به طور دائم از بین ببرند لیزر را پیشنهاد می کنیم.

لیزر موهای زائد صورت مردان

لیزر موهای زائد صورت مردان برای از بین بردن موهای زائد این قسمت از بدنشان بهتر از اصلاح کردن با تیغ است. چرا که با این روش فولیکول‌های موهای صورت از ریشه از بین می‌رود و امکان رشد مجدد آنها برای مدت طولانی تری به تعویق می‌افتد.

بنابراین محبوبیت استفاده از این روش به سرعت در میان مردان در حال افزایش است. حذف موهای زائد با لیزر یک روشی ساده و قابل اطمینان است که کاملا به صورت علمی و با دستگاه‌های پیشرفته صورت می‌پذیرد.

البته رعایت اصول و قوانینی قبل، در حین و بعد از آن این کار را ایمن‌تر و موثرتر خواهد کرد. در لیزر موهای زائد صورت از دستگاه‌های مخصوصی با پرتو نور و حرارت کمتری برای اینکه آسیبی به پوست حساس صورت نرسد؛ برای از بین بردن ریشه‌ فولیکول‌های مو صورت استفاده می‌شود.

برای پوست‌های روشن صورت این کار بهتر و در جلسات کمتری جواب می‌دهد اما برای پوست‌های تیره از بین موهای زائد صورت نیاز به طی کردن جلسات بیشتری است. این روش بر خلاف اصلاح صورت با تیغ با درد ناشی از بریدن و خونریزی صورت همراه نیست و کاملا ایمن و بدون درد است.

ایمنی آن به این شرط است که حتما از عینک مخصوص این کار استفاده شود. چرا که تابش اشعه لیزر به صورت مستقیم بر روی چشم می‌تواند برای سلامتی آن خطر آفرین باشد.

اما لیزر موهای زائد چیست و چگونه کار می کند؟ حذف مو توسط لیزر روشی است که در آن پرتو نور مخصوص از اپیدرم عبور می کند و فولیکول ها را مورد هدف قرار می دهد و چرخه رشد مجدد مو را بدون آسیب رساندن به پوست از بین می برد.

این در حالی است که در صورت استفاده از تیغ ممکن است پوست و بافت اطراف موها نیز آسیب دیده و بریده شوند. گاهی این بریدگی به قدری عمیق بوده که خونریزی اتفاق افتاده و زخم هایی ایجاد می شوند.

لیزر موهای زائد تنها ملانین موجود در فولیکول موها را مورد هدف قرار داده و با ساطع نمودن پالس نور موجب تضعیف و تخریب فولیکول ها می شود.

در واقع همانطور که فولیکول تخریب می شود، مو ضعیف و ضعیف تر می شود و در نهایت با دوره های از پیش تعیین شده درمان میشود و این عمل تا از بین رفتن فولیکول تکرار می شود و پس از آن هیچ مویی رشد نمی کند.

در واقع نور لیزر توسط رنگدانه در موهای شما جذب می شود و مانع از رشد آنها در آینده میشود.

اما بسیاری از مردان هستند که فعالیت های ورزشی دارند و وقت این را ندارند که به طور دائم موهای زائد صورت خود را از بین ببرند، در واقع صرفه جویی در وقت و هزینه چیزی است که ورزشکاران بسیار به آن نیاز دارند زیرا برای مثال آنها وقت ندارند که قبل از مسابقه یا رقابت موهای زائد صورت خود را از بین ببرند و بنابراین لیزر موهای زائد صورت برای آنها بسیار لازم و ضروری می باشد.

افرادی که موهای صورت آنها حالت دار و یا فر است ممکن است که بیشتر از افراد دیگر شکستگی هایی در ریش و یا سبیل خود تجربه کنند که در هنگام از بین بردن آنها، جای خود را شبیه آکنه نشان دهند که معمولا به آن ( ضربه های اصلاح شده) می گویند.

این وضعیت هم چنین ممکن است باعث ایجاد زخم های تیره ( زخم های کلئوئید) در ناحیه آسیب دیده شود.در واقع این امر باعث ایجاد وضعیت ناخوشایندی در چهره و یا گردن می شود.

در واقع افرادی که بسیار حساس هستند و هرکسی می تواند برای جلوگیری از بثورات پوستی ناخوشایند لیزر را تجربه کند. اگر اغلب موهای در حال رشد دارید ممکن است ترجیح دهید که از یک تیغه الکتریکی استفاده کنید.

ریش تراش های الکتریکی به اندازه تیغه برش ندارد و معمولا قبل از برش موها را نمی کشند، بعضی از مردان ترجیح می دهند که تراشیدن تیغه را انتخاب کنند اما بهتر است بدانید که این عمل را باید دو بار در هفته تکرار کنید، بنابراین بهتر است زمانی را که صرف این کار میکنید را در نظر بگیرید.

علاوه بر صرف زمان زیاد، لیزر موها بسیار بهداشتی تر از تیغ بوده و با انجام آن شاهد حساسیت ها و قرمزی هایی که پس از شیو موها به وجود می آیند، نخواهید بود مگر در شرایطی که لیزر در مکان های بدون مجوز و زیر نظر تکنسین هایی بدون تجربه انجام شود و یا خود شخص مراجعه کننده کاندید مناسبی برای انجام این درمان نباشد.

بنابراین در قدم اول توصیه می شود تا درباره دارا بودن شرایط لازم یک کاندید ایده آل از جانب خود اطمینان خاطر حاصل کرده و سپس کلینیک معتبری را برای انجام لیزر درمانی انتخاب نمایید تا روند درمان به خوبی و زیر نظر متخصصان پوست انجام گیرد.

در ادامه مقاله شش مزیت از بین بردن موهای زائد با لیزر نسبت به اصلاح آن با تیغ برای مردان ذکر می‌شود.

1- کاهش موی دائمی صورت با استفاده از لیزر موهای زائد

استفاده از لیزر موهای زائد صورت برای مردان به طور چشمگیری از رشد موهای ناخواسته صورت می‌کاهد و پس از آن پوست صورتی صاف و شفاف به آنها هدیه می‌دهد.

چرا که اشعه‌های لیزر منافذ پوست را هم اصلاح می‌کند. البته رشد موهای زائد بر روی هر قسمتی وابسته به عوامل بیولوژیکی و فعالیت‌های هورمون‌های بدن است که برای هر فردی نسبت به دیگری متفاوت خواهد بود.

با یک پرس و جو به سادگی متوجه خواهید شد که حذف موهای زائد توسط لیزر بهترین راه ممکن برای از بین بردن موهای زائد صورت است. در واقع هنگامی که شما لیزر را انتخاب میکنید و روند پیشرفت را در آن مشاهده میکنید متوجه تغییر در بافت و میزان مو خواهید شد.

مو به طور دقیق تر، سبک تر و کندتر رشد خواهد کرد به طوری که پوست شما در طول زمان بهبود می یابد و مو دوباره رشد نخواهد کرد اما قبل از اقدام به لیزر شما باید به خوبی از پوست خود محافظت کنید و آن را در معرض نور خورشید قرار ندهید و حتما از کرم ضدآفتاب استفاده کنید.

در واقع پس از ۶ الی ۸ جلسه رشد موهای شما به میزان قابل توجهی کاهش می یابد در واقع با توجه به اینکه میزان تستوسترون بدن مردان بالاست تا ۷۰٪ کاهش مو مشاهده خواهد شد.

در مناطق صورت و گردن باید مراقبت های ویژه ای صورت بگیرد و اگر فرد تمایل داشت که این مقدار بیشتر کاهش پیدا کند باید در نظر داشته باشد که برای مناطق حساس درجه پزشکی لیزر تا چه حد باید باشد.

2- درمانی سریع و کارآمد با لیزر موهای زائد صورت

از بین بردن موهای زائد صورت مردان با لیزر به سرعت اتفاق می‌افتد، بدون اینکه احساس درد و ناراحتی پس از آن داشته باشید. البته پس از لیزر موهای زائد صورت باید تا 24 ساعت استراحت کنید و مراقبت‌های احتیاطی پس از درمان را رعایت کنید تا بهترین نتیجه و کمترین عوارض را دریافت کنید.

هر جلسه تنها 15 الی 30 دقیقه طول می کشد و لازم به ذکر است که نتیجه لیزر بستگی به شخص دارد و ممکن است در هر فرد نتیجه متفاوتی داشته باشد.

کاندیدای ایده آل برای لیزر فردی با پوست سبک و موهای تیره می باشد این افراد بهترین نتیجه را میگیرند یعنی پس از ۶ الی ۸ جلسه ۷۵٪ موهای آنها از بین می رود اما با این حال ممکن است نیاز به درمان بیشتری داشته باشند.

این بدان معنی است که برای رسیدن به نتایج دلخواه باید حدودا 9 ماه صبر کرده و جلسات را به طور کامل شرکت کنید. پس از هر جلسه لیزر درمانی متوجه خواهید شد که موهای رشد یافته از لحاظ رنگ و ضخامت ضعیف تر خواهند شد.

بر اساس مطالعات انجام شده پس از اولین جلسه لیزر درمانی موهای زائد تقریبا 10 الی 25 درصد کاهش خواهند یافت.

برای حذف موهای زائد توسط لیزر مو باید در فولیکول حضور داشته باشد و این بدان معنی است که قبل از درمان باید از اکسیداسیون، از بین بردن مو به روش های مختلف خودداری کرد. لازم به ذکر است که لیزر برای اینکه به خوبی عمل کند به رنگدانه نیاز دارد.

نکته قابل توجه درباره لیزر موهای زائد این است که این درمان اگرچه در چند جلسه انجام می گیرد اما با انجام این درمان در وقت خود نیز صرفه جویی خواهید کرد.

به دلیل استفاده از تیغ، موهای صورت به سرعت رشد می کنند و افرادی که بر این موضوع حساس هستند، زمان زیادی از زندگی خود را در جلوی آینده سپری کرده تا موهای اضافی را تراشیده و از بین ببرند. این دفعات مسلما از تعداد جلسات لازم برای لیزر درمانی بیشتر خواهند بود.

بنابراین تنها با گذراندن چند جلسه لیزر درمانی، فولیکول های موی صورت ضعیف شده و دیگر رشد نخواهند کرد در این حالت وقت و زمان بیشتری ذخیره شده و شما دیگر نگران شیو و از بین بردن موهای صورت خود نخواهید بود.

3- کاهش رشد موهای زائد با لیزر موهای زائد صورت

در روش‌های دیگر از بین بردن موهای زائد صورت مثل وکس زدن یا اصلاح با تیغ احساس خفگی به آدم دست می‌دهد یا عرق زیادی می‌کنیم و کلافه می‌شویم.

استفاده از این روش‌ها رشد موهای زائد را بعضا بیشتر و پوست را خشک و حساس می‌کند. اما اشعه‌های لیزر با پرتو تابش ضعیف به نوعی موهای زائد را می‌کشد و فولیکول‌های آن را از ریشه می‌سوزاند.

لازم به ذکر است که نتایج حاصل از لیزر موهای زائد دائمی نبوده و مراجعه کننده حتی پس از لیزر درمانی نیز شاهد رشد موهای خود خواهد بود اما با سرعتی بسیار پایین.

اگرچه اپیلاسیون یکی از روش های از بین بردن موهای زائد می باشد که نتایج حاصل از آن نیز ماندگاری بیشتری نسبت به تیغ دارد، اما به جرات میتوان ادعا کرد که لیزر درمانی نتایجی ماندگارتر از اپیلاسیون خواهد داشت.

این گفته به حدی صادق است که عده ای از افراد استفاده از لیزر را روشی دائمی برای از بین بردن موهای زائد دانسته و به نوعی بر این باورند که مو پس از تابش اشعه لیزر هرگز رشد نخواهد کرد.

در جلسات اول لیزر موهای زائد تنها فقط مو می تواند تحت تاثیر لیزر قرار بگیرد. برای جوابدهی نیاز است که جلسات با زمان هایی به طور مساوی تکرار شوند تا رشد فعال به طور کامل سرکوب شود و رشد مو بسیار کند شود و فرد جلسات را تاجایی تکرار کند که رشد مو به طور کامل متوقف شود.

دو روز بعد از لیزر شما باید از هرگونه محصولات عطری مانند دئودورانت ها، لوسیون، ژل دوش و…. بپرهیزید. در واقع توصیه میشود که شما در این دوران از محصولاتی که کمی اسید و رتینول و دانه های خفیف دارند استفاده کنید تا التهاب پوست را به طور کامل از بین ببرید.

حذف موی زائد توسط لیزر محبوب ترین و عملی ترین راه برای کاهش موی ریش و سبیل در چهره می باشد و از آنجا که هدف لیزر فولیکول ها می باشند احساس درد آن بسیار کم می باشد  به گونه ای که یک باند پلاستیکی بر روی پوست شما کشیده میشود.

تنها اتفاق بدی که ممکن است بعد لیزر برای شما ایجاد شود قرمزی پوست شما است که شبیه به آفتاب سوختگی می باشد.

پس از جلسات اولیه شما ممکن است که نیاز داشته باشید تا یکسال تحت درمان باشید زیرا تا زمانی که بدن متابولیسم داشته باشد احتمال دارد که مو رشد کند.

اما با این حال ما توصیه هایی برای افرادی که همچنان تیغ را انتخاب می کنند داریم:

1) صورت خود را گرم کنید: آرایشگران معمولا از یک حوله گرم برای قبل از اصلاح صورت آماده می کنند. گرما عروق خونی را گسترش می دهد و رطوبت پوست را بالا می برد و در واقع در این حالت است که صورت برای اصلاح کاملا آماده می شود و احساس درد در فرد به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

2) بسیاری از مردم میدانند که اصلاح در حمام نتیجه بهتری دارد اما در مصرف آب مراقب باشید!

3) از یک کرم و یا صابون مناسب برای انجام این کار استفاده کنید.

4) در هنگام اصلاح صورت به هیچ وجه پوست خود را نکشید زیرا این کار ممکن است ضربه زیادی را به پوست شما وارد کند و آن را به راحتی زخمی کند، در واقع کشیدن پوست در هنگام اصلاح صورت باعث میشود که موها در بالای اپیدرم بریده شوند.

5) بعد از اصلاح صورت خود را به خوبی بشویید و از کرم مرطوب کننده استفاده کنید.

4- شکل دادن به ریش طراحی کردن آن با لیزر موهای زائد صورت

از لیزر موهای زائد صورت نیز می توان برای شکل دادن و طراحی کردن ریش مردان استفاده کرد. با استفاده از اشعه‌های با قدرت کم لیزر می‌توان از ضخامت و زبری ریش کاست.

یکی از دغدغه های مردان، شکل دهی به ریش ها می باشد. زمانی که ریش و سبیل بلند شده و موهای زائد رشد می کنند، برای مرتب نمودن آنها نیاز به دقت و حوصله بیشتری می باشد. روزانه بسیاری از افراد برای شکل دادن به ریش های خود زودتر از خواب بیدار شده و با تیغ ریش های خود را مرتب کرده تا در طول روز ظاهری آراسته داشته باشند.

لیزر موهای زائد این امکان را به شما می دهد که از شر موهای اضافی و مزاحم خلاص شده و همواره ظاهری مرتب داشته باشید.

5- جلوگیری از ایجاد جوش و زخم بر روی پوست با استفاده از لیزر موهای زائد صورت

از بین بردن موهای زائد صورت مردان با تیغ موجب ایجاد جوش‌ و زخم‌های ناراحت کننده پس از اصلاح می‌شود.

این مسئله به خاطر آسیبی که تیغه‌های تیز تیغ اصلاح بر روی پوست می‌زند و یا حساسیت پوست صورت به مواد نرم کننده و تسهیل کننده برای حرکت سریع تیغه‌های تیز تیغ اصلاح بر روی پوست صورت؛ اتفاق می‌افتد.

اما با لیزر موهای زائد صورت همچین اتفاقات و ناراحتی‌هایی برای پوست صورت مردان اتفاق نمی‌افتد چرا که هیچ فردی دوست ندارد، پوست خود را خراب کند و جلوه‌ی بصری بدی برای آن ایجاد کند.

علاوه بر عدم ایجاد جوش، در صورت استفاده از لیزر موهای زائد این روش موجب می شود که از صورت خود بیشتر مراقبت کنید.

بسیاری از افرادی که از لیزر موهای زائد برای از بین بردن موهای این ناحیه استفاده می کنند، به صورت خود بیشتر اهمیت داده و از آن بهتر مراقبت می کنند. این امر موجب ایجاد انگیزه شده تا از بروز مشکلات پوستی جلوگیری نمایید و از اهمیت پوست صورت خود غافل نشوید؛ زیرا برخی از مردان تنها موهای صورت خود را شیو کرده و برای سلامتی پوست خود اقدامی نمی کنند.

مراقبت از پوست پس از لیزر درمانی باعث می شود تا علاوه بر عدم رشد مجدد موهای زائد، به دلیل مراقبت ها پوست صورت نیز بشاش تر و شاداب تر شده و حس جوانی به شما بازگردد.

6- آسایش و راحتی در آب و هوای گرم با استفاده از لیزر موهای زائد صورت

زندگی کردن و کار کردن در آب و هوای گرم سخت است. حال اگر افرادی که در این آب و هوا و شرایط سخت زندگی می‌کنند و  تعرق شدیدی که این آب و هوا ایجاد می‌کند، موهای زائد صورت و بدن خود را به خوبی از بین نبرند، شرایط زندگی سخت تر و آزار دهنده تر خواهد شد.

همچنین یکی از عوامل تعریق بیشتر، وجود موهای زائد می باشد بنابراین با از بین بردن دائمی این موها می توان تا حد زیادی جلوی تعریق صورت و بدن را گرفت.

لیزر موهای زائد بهترین راهکار برای مردانی است که در این محیط کار و زندگی می‌کنند و می‌خواهند از شر موهای زائد صورت و بدن خود خود خلاص شوند.

علاوه بر موارد ذکر شده باید گفت که با لیزر موهای زائد شما همیشه آمادگی لازم برای تفریح، مهمانی و خوشگذرانی را داشته و از جهت از بین بردن موهای زائد خیالتان راحت می باشد؛ بنابراین با لیزر درمانی موهای صورت، نگرانی و اضطراب را از خود دور کرده و همیشه و در همه حال با داشتن صورتی صاف و تمیز جذاب باشید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *