لیزر موهای زائد

آشنایی کامل با لیزر موهای زائد روش خانگی

آشنایی کامل با لیزر موهای زائد روش خانگی

آشنایی کامل با لیزر موهای زائد روش خانگی

روش های مختلفی برای از بین بردن موهای زائد صورت و بدن وجود دارد؛ از شیو، وکس و لیزر موهای زائد گرفته تا روش های خانگی مثل استفاده از زردچوبه و غیره. روش های خانگی از نظر اقتصادی هم مقرون به صرفه تر هستند.

لیزر موهای زائد روش خانگی

ولی باید این نکته را در نظر داشته باشید که هر روشی معایب و مزایای مخصوص به خودش را دارد و ممکن است روشی که فردی از آن استفاده می کند و رضایت کامل هم دارد، برای یک فرد دیگر چنین تاثیری نداشته باشد.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

موهای زائد در نقاط مختلف بدن رشد می کند و امری طبیعی است اما رشد بی رویه و افزایش موهای بدن می تواند خجالت آور باشد و باعث کاهش اعتماد به نفس شما شود همچنین در برخی موارد به دلیل تغییر در هورمون های بدن و یا هر دلیلی موهای بدن ضخیم تر شده و سرعت رشد آن ها افزایش می یابد در این موارد نیز موهای بدن زیبایی شما را تهدید می کند بنابراین با رفع موهای زائد بدن  این اعتماد به نفس به شما باز می گردد.

همانطور که گفته شد روش های زیادی برای رفع موهای زائد بدن وجود دارد که همه ی آن ها برای شما مناسب نیست همچنین ممکن است استفاده از یک روش درمانی برای رفع موهای زائد تمامی نقاط بدن مناسب نباشد.

بنابراین انتخاب روش درست برای رسیدن به یک نتیجه ی رضایت بخش و مطلوب بسیار مهم است. اما روش های خانگی با توجه به دسترس بودن دارای طرفداران بسیاری اند.

لیزر موهای زائد یک روش زیباسازی برای رفع موهای زائد بدن است که در کلینیک ها و زیر نظر پزشک متخصص انجام می شود اما امروزه شما می توانید این روش را در خانه توسط دستگاه لیزر موهای زائد خانگی امتحان کنید.

دقت کنید که همیشه برای رفع موهای زائد با هر روشی چه قبل از انجام آن روش چه بعد از انجام آن به نظافت پوست خود توجه کرده تا از جمع شدن باکتری بر روی پوست جلوگیری کنید.

در این مقاله روش هایی برای رفع موهای زائد به روش خانگی به شما یشنهاد می شود که می توانید براحتی در خانه انجام بدهید.

رفع موهای زائد روش خانگی

1- شیو موهای زائد با تیغ یا ژیلت

شیو، سریع ترین و آسان ترین روش برای رفع موهای زائد است و نسبت به روش های دیگر هم بسیار ارزان تر است. شما در موارد اضطراری می توانید به راحتی موهای زائد خودتان را شیو کنید. شیو برای بخش های مختلفی از بدن استفاده می شود؛ مثل پاها، بازوها و حتی صورت و ابروها.

شیو کردن ساده ترین روش برای رفع موهای زائد است زیرا استفاده از آن آسان بوده و شما به تنهایی می توانید آن را انجام دهید.

امروزه افراد کمتری از روش شیو برای رفع موهای زائد خود استفاده می کنند زیرا نتایج حاصل از آن اصلا ماندگار نیست؛ حداکثر ماندگاری آن هم تا 2 الی 3 روز است و بعد مجبورید تا دوباره موهای زائدتان را شیو کنید.

توجه داشته باشید که با اینکه شیو موهای زائد روشی نسبتا ایمن و بی خطر است ولی رشد سریع موهای زائد هم یکی از مهم ترین اثرات جانبی آن است.

همانطور که گفته شد یکی از بزرگترین معایب شیو کردن موهای زائد این است که مو را به طور کامل از بین نمی برد و فقط مو را از ساقه کوتاه می کند بنابراین رشد موهای بدن سریع تر انجام می شود و در صورت استفاده ی مکرر از این روش می تواند باعث افزایش موها شده و شما را مجبور می کند تا وقت بیشتری را برای رفع مو های بدن خود صرف کنید.

همچنین شیو کردن موهای زائد می تواند باعث ایجاد زخم بر روی پوست شده و یا حساسیت و خارش را به دنبال داشته باشد بنابراین اگر این روش را برای رفع موهای زائد انتخاب می کنید حتما نکات بهداشتی را رعایت کنید تا از عوارض جانبی آن کم شود. همچنین برای ایمنی بیشتر تیغ را مرتبا عوض کنید.

2- موچین

از موچین برای از رفع موهای زائد صورت استفاده می شود. استفاده از موچین با شیو متفاوت است و بجای رفع ظاهری موهای زائد، موها را از ریشه ها جدا می کند. از موچین بیشتر برای رفع موهای زائد و اضافی ابروها استفاده می شود.

در واقع، نتایج حاصل از رفع موهای زائد با موچین، ماندگارتر از شیو است؛ نتایج حاصل از رفع موهای زائد با موچین بین 3 الی 8 هفته ماندگاری دارد. شاید بعضی از افراد هنگام استفاده از موچین، کمی درد داشته باشند که در این صورت می توانند از کمپرس سرد مثل یخ در بخش های مورد نظر از صورتشان استفاده کنند تا قرمزی و التهاب پوستشان کاهش یابد. شما باید قبل و بعد از استفاده از موچین، آن را حتما با الکل ضدعفونی کنید.

3- اپیلاسیون

اپیلاسیون می تواند تا 4 هفته از رشد موهای زائد جلوگیری کند. زمانی که پرمشغله هستید و وقت شیو و یا استفاده از موچین را ندارید، اپیلاسیون گزینه بهتری برای شماست. تفاوت اپیلاسیون با روش های پیشین این است که در اپیلاسیون می توان تعداد زیادی از موها را در یک زمان از ریشه جدا کرد.

ماندگاری اپیلاسیون هم به نسبت خوب است چون موها از ریشه جدا می شوند. از اپیلاسیون برای تمام اعضای بدنتان می توانید استفاده کنید.

4- وکس

وکس هم روشی موثر بری رفع موهای زائد است. از وکس نرم برای صورت استفاده می شود و از وکس های سفت تر برای سایر اعضای بدن مثل پاها استفاده می شود. اگر وکسی را تهیه کرده اید که نیاز به گرم شدن دارد، حتما دستگاه مخصوص گرم کردن وکس را هم خریداری کنید.

گرمای ناشی از وکس باعث می شود تا ریشه ی مو و فولیکول مو کمی شل شده و مو راحت تر کنده شود. با کنده شدن مو از ریشه مدت زمان بیشتری طول می کشد تا مو رشد کرده و به حالت قبلی خود برسد.

در هنگام استفاده از دستگاه حتما دمای آن را چک کنید تا بیش از حد گرم نشود. بهتر است ابتدا وکس را بر روی بخش کوچکی از پوستتان تست کنید تا ببینید که حساسیتی دارید یا خیر.

البته وکس در بسیاری از افراد، باعث ایجاد آکنه هم می شود و اگر برای درمان جوش هایتان از رتینوئید استفاده می کنید، از وکس برای رفع موهای زائدتان استفاده نکنید.

5- کرم های موبر

کرم های موبر نتایج ماندگارتری نسبت به شیو دارند و ارزان تر از وکس هم هستند. کرم های موبر دارای مواد شیمیایی مثل سدیم، تیتانیوم دی اکسید و باریوم سولفات هستند و با تجزیه پروتئین های مو می توانند باعث جدا شدن موها از سطح پوست هم بشوند.

با اینکه مواد موجود در کرم های موبر بی خطر هستند ولی احتمال واکنش های آلرژیک هم وجود دارد. برای جلوگیری از ایجاد واکنش های آلرژیک می توانید مقداری از کرم موبر را بر روی پوستتان تست کنید. نشانه های آلرژی و حساسیت پوست شامل قرمزی و خارش است.

البته محصولات موبر بصورت ژل و لوسیون هم بفروش می رسند. بعضی از کرم های موبر مخصوص صورت هستند و باعث نرم شدن صورت می شوند و حتی آن را مرطوب هم می کنند.

استفاده از کرم های موبر هم روشی وقت گیر است چون برای استفاده از آن باید این مواد را بر روی پوست پخش کنید و منتظر بمانید تا اثر کند، به همین دلیل استفاده از این روش در قسمت های بزرگی  مانند پا دشوار است.

6- بند کردن

بند با نخ هم مخصوص صورت و ابروها است که می تواند موهای زائد صورت را به طرف خود بکشد و سپس موها را از فولیکول هایشان از روی پوست جدا کند. نتایج حاصل از بند، ماندگاری بیشتری نسبت به شیو یا گرفتن مو با موچین دارد و باعث ایجاد موهای زیر پوستی نمی شود.

بند کردن با نخ هم روشی برای کندن مو است که مانند سایر روش های کندن مو مانند موچین و وکس، مو را از ریشه می کند و ماندگاری بیشتری نسبت به شیو کردن دارد اما همراه با مقداری درد است. این روش می تواند یک روش مناسب برای رفع موهای زائد صورت باشد.

هنگام بند کردن، احتمال واکنش و حساسیت پوستی وجود ندارد زیرا از هیچ ماده شیمیایی در حین بند استفاده نمی شود. برای کاهش درد می توانید قبل از بند از کرم بی حسی و از کمپرس گرم برای بعد از بند استفاده نمایید.

اگر در روی صورتتان آکنه دارید، نمی توانید از بند برای از بین بردن موهای زائد خودتان استفاده کنید زیرا باعث می شود جوش ها بترکند.

7- لیزر در خانه

مشکل اصلی که اکثر روش های رفع موهای زائد دارند این است که نتایج حاصل از آنها موقتی هستند و تنها چند هفته ماندگاری دارند. لیزر یکی از روش هایی است که می توانید توقع نتایج ماندگارتری را از آن داشته باشید. از نور لیزر و پرتوهای آن برای آسیب به فولیکول های مو استفاده می شود و در نتیجه باعث ریزش مو می شوند.

لیزر موهای زائد یکی از کارآمدترین و بهترین روش ها برای رفع موهای زائد بدن است که در اکثر نقاط بدن نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

لیزر دارای اشعه هایی است که با هر پالس بر روی پوست شما به نقاط زیرین مو رسیده و به طور مستقیم به فولیکول مو آسیب می رساند و از رشد مو جلوگیری می کند این موضوع  باعث می شود تا موهای شما تا مدت طولانی رشد نکند.

لیزر به سایر نقاط بدن آسیب نمی رساند و در صورت استفاده ی درست از آن عوارض بسیار ناچیزی را به دنبال دارد. از عوارض آن می توان به قرمزی پوست اشاره کرد که طبیعی بوده، پس از مدتی از بین می رود و مورد نگران کننده ای نیست.

لیزر موهای زائد نیز مانند سایر روش های درمانی نیاز به رعایت نکاتی دارد. به یاد داشته باشید که قبل از انجام لیزر حتما موهای آن قسمت را شیو کنید زیرا ممکن است اشعه های لیزر به موهای روی پوست حمله کند و عوارض شدید تری را به دنبال داشته باشد.

لیزر روشی نیمه دائمی است و موها بعد از حدودا 6 ماه رشد می کنند. البته گاهی اوقات هم موها هرگز دوباره رشد نمی کند؛ اگر هم موها دوباره رشد کند، کمرنگتر و کم تر از قبل هستند. شما می توانید دستگاه لیزر موهای زائد را تهیه کنید و از آن در خانه استفاده کنید.

البته این دستگاه گران است و شاید طرز استفاده از آن برایتان سخت باشد و احتمالا در شرایطی قرار می گیرید که برای لیزر موهای زائد خود مجبور هستید به کلینیک مراجعه کنید.

یکی از مزیت های استفاده از دستگاه لیزر در خانه این است که شما می توانید برای خودتان برنامه ریزی کنید و در محیط خانه از لیزر استفاده کنید ولی باید توجه کنید که از لیزر در اطراف پلک چشم استفاده نکنید و حتما از عینک استفاده کنید. برای شروع، ابتدا باید صورت و بدنتان را بشویید و شیو کنید.

دستگاه لیزر را در بالای بخش های مورد نظرتان بگذارید. شما می توانید هر دو هفته، لیزر را تکرار کنید تا به نتایج دلخواهتان برسید. البته دقت کنید که دستورالعمل هر دستگاهی ممکن است متفاوت باشد و به نوع دستگاه و کیتی که خریده اید بستگی دارد.

لیزر موهای زائد یک روش ایمن بوده و به هیچ وجه به قسمت های داخلی پوست آسیبی وارد نمی کند البته برخی از افراد بر این باورند که استفاده از روش لیزر موهای  زائد و با برخورد اشعه های لیزر با اعضای بدن باعث به وجود آمدن سرطان و یا نازایی می شود اما این یک افسانه است زیرا اشعه ی ناشی از لیزر به داخل پوست نفوذ نمی کند و تاثیری جزئی بر روی سطح پوست دارد.

لیزر موهای زائد خانگی می تواند یک نتیجه ی مناسب و ماندگار را بدون وارد کردن آسیب به شما هدیه دهد علاوه بر این استفاده از لیزر در خانه یک روش سریع برای رفع موهای بدن است.

در مقاله هفته بعد ” کلینیک تخصصی پوست و مو رزبه ” نسخه های گیاهی و فوق العاده خانگی برای رفع موهای زائد صورت و بدن می پردازیم تا با کمک این نسخه ها از شر موهای زائد راحت شوید.

امیدواریم مقاله ” لیزر موهای زائد روش خانگی ” برای شما علاقه مندان گرامی مفید واقع گردیده باشد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *