لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد پشت گردن چیست ؟

لیزر موهای زائد پشت گردن چیست ؟

لیزر موهای زائد پشت گردن

امروزه بسیاری از افراد به دنبال از بین بردن مو های زائد خود هستند اما نه به صورت موقتی بلکه دائمی. خوشبختانه با دستگاه هایی به نام لیزر این امر امکان پذیر است. نکته ای که در این رابطه وجود دارد نوع دستگاهی که شما برای لیزر موهای زائد انجام می دهید بسیار مهم است.

لیزر موهای زائد پشت گردن چیست

لیزر موهای زائد، در بین افرادی که مایل به راه حلی برای رفع موهای زائد خود هستند نسبت به روش های دیگر بسیار ماندگار تر است. یکی از قسمت هایی که لیزر موهای زاید انجام می گیرد پشت گردن است که ما در این مقاله قصد داریم بهترین نکات را در این خصوص در اختیار شما بگذاریم.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

هم خانم ها و هم آقایان می توانند برای حذف موهای زائد در ناحیه پشت گردن خود از روش لیزر موهای زائد استفاده کنند که قبل از انجام آن لازم است حتماً با پزشک متخصص مشورت کنند.

هر جلسه از لیزر موهای زائد معمولاً بین 15 الی 20 دقیقه طول خواهد کشید، شروع جلسات لیزر معمولاً از 6 جلسه خواهد بود، فاصله بین جلسات لیزر موهای زائد عموماً 4 هفته می باشد که بسته به هر فرد ممکن است به 5 تا 7 هفته نیز تغییر کند، همچنین بین 6 تا 15 جلسه نیاز است تا حدوداً 75 تا 95 درصد موهای زائد ناحیه پشت گردن از بین بروند که با توجه به رشد سریع موها در ناحیه گردن این زمان برای هر شخص متفاوت خواهد بود.

چه کسانی کاندیدای مناسب برای انجام لیزر مو های زائد پشت گردن می باشند؟

قبل از انجام لیزر موهای زائد در ناحیه گردن خوب است ابتدا اطلاعاتی درباره اینکه چه افرادی کاندید مناسب برای لیزر موهای زائد خود هستند، به دست آورید.

مناسب ترین افراد کسانی هستند که موهای ضخیم و تیره تری نسبت به آن بخش از پوست خود دارند زیرا این موها حاوی مقدار قابل توجهی از رنگدانه ها هستند که بسیار برای لیزر موهای زائد ایده آل می باشند؛ به طبع افرادی که موهای خاکستری، سفید، بلوند یا قرمز دارند کاندیدای مناسب لیزر موهای زائد نمی باشند.

همچنین افرادی که رنگ پوست روشن تری نسبت به موهای خود دارند بیشترین نتیجه را از لیزر موهای زائد به دست خواهند آورد؛ روشن بودن پوست به معنی کم تر بودن ملانین های موجود در آن است که این موضوع به دستگاه لیزر اجازه می دهد تا با تشخیص رنگدانه های موجود در مو، اقدام به سوزاندن فولیکول های مو کند.

برای افرادی که به طور طبیعی پوست تیره رنگ دارند و یا کسانی که با استفاده از روش های مختلف مانند سولاریوم پوست خود را برنزه کرده اند، جای نگرانی نیست زیرا دستگاه های لیزر مخصوصی وجود دارند که می توانند برای لیزر موهای زائد خود از آن ها در بهترین و مجهز ترین کلینیک ها مانند کلینیک رز بهره مند شوند.

اما افرادی که دارای پوست روشن و موهای روشن و بور هستند به دلیل نبود رنگدانه های کافی جهت تشخیص لیزر و همچنین نازک بودن موها، متاسفانه کاندیدای مناسب لیزر موهای زائد نیستند.

در نهایت باید توجه داشته باشید که پیش از اقدام برای هر گونه لیزر موهای زائد، پس از پیدا کردن یک کلینیک مجاز و حرفه ای که از بهترین دستگاه ها و مجرب ترین پزشکان بهره مند است، باید درباره تمام مراحل و روش های لیزر مو زائد مشاوره دریافت کنید تا بهترین نتیجه برای شما حاصل شود.

آیا لیزر موهای زائد پشت گردن با خطراتی همراه است یا خیر ؟

کسانی که برای لیزر موهای زاید به کلینیک های مختلفی مراجعه می کنند برایشان مهم است که بدانند این عمل خطراتی را به همراه خواهد داشت یا خیر. خوشبختانه این عمل معمولا بی خطر بوده و مشکل خاصی را برای مراجعه کنندگان تا به حال ایجاد نکرده است.

طبق تحقیقاتی که در این خصوص انجام شده، نشان می دهد که این عمل ایمن بوده و درد غیر قابل تحملی بر مراجعه کننده وارد نخواهد کرد. لیزر موهای زائد مردان در کلینیک زیبایی مربوطه به طور کاملا بهداشتی انجام می شود شما می توانید با اطمینان خاطر لیزر پشت گردن را انجام دهید.

لیزر موهای زائد پشت گردن چیست

با این وجود، ممکن است برخی افراد بعد از لیزر موهای زائد با عوارض جانبی جزئی روبه رو شوند اما جای نگرانی وجود ندارد این عوارض ها بعد از مدت کوتاهی بهبود می یابد. بهتر است برای این که از عوارض لیزر موهای زائد احتمالی جلوگیری کنید، از پزشک متخصص پوست بخواهید تا قسمتی از پوست را مورد آزمایش قرار دهد تا واکنش پوست شما را نسبت به لیزر ارزیابی کند.

پس بهتر است به کلینیک هایی مراجعه کنید که پزشک متخصص پوست در آنجا حضور داشته باشد تا بتواند از راهنمایی های پزشک استفاده کنید.

عوارض جانبی لیزر موهای زائد پشت گردن چیست ؟

بعد از انجام لیزر ممکن است عوارض محدودی در گردن شما رویت شود. بیشتر این عوارض جزئی و موقتی هستند و بعد از مدت کوتاهی بهبود خواهند یافت اما اگر این عواض ها ماندگار شدند بهتر است با پزشک متخصص پوست مشورت کنید تا راه درمانی را برای شما بیابد.

قرمزی و سوزش

به ندرت لیزر موهای زاید گردن به فولیکول های موهای موجود در آن ناحیه آسیب می رساند. گاهی ممکن است سیستم ایمنی بدن به این امر واکنش نشان داده و بسیاری از افراد قرمزی و سوزش را در ان ناحیه تجربه کنند. ممکن است این قرمزی به صورت لکه لکه شدن ظاهر شوند و گاهی نیز با تورم همراه باشد.

برای کاهش این تورم بهتر است از بسته های یخ یا یک دوش خنک کمک بگیرید. ماندگاری این علائم کوتاه مدت است. پوست شبیه به مواقعی می شود که اپلاسیون انجام داده اید به همین دلیل متخصصین از بی حسی موضعی در آن ناحیه استفاده می کنند تا این عوارض به حداقل برسد.

گاهی اوقات این قرمزی ها پوسته پوسته شده و تبدیل به زخم می شوند برای جلوگیری از پایداری این زخم ها از مرطوب کننده استفاده کنید.

تغییر در رنگ پوست

افراد بسیار کمی با پوست حساس ممکن است پس از لیزر موهای زائد گردن متوجه تغییراتی در قسمت گردن خود شوند. ممکن است به دنبال این عمل، پوست شما در آن ناحیه تیره و یا روشن تر شود.

گاهی اوقات افرادی که دارای پوست روشنی هستند پوستشان تیره تر شده و بالعکس افرادی که دارای پوست تیره ای هستند، پوستشان روشن شده است.

این تغییراتی که در پشت گردن ایجاد می شود ماندگار نخواهند بود و پس از مدتی به حالت عادی خود باز می گردند.

خطر عفونت پوستی

در موارد معدود در لیزر موهای زائد گردن زمانی که این عمل انجام می گیرد به فولیکول های مو آسیب وارد می شود. این آسیب های وارد شده می تواند با خطر عفونت همراه شود. این عفونت های ایجاد شده به صورت زخیم های عمیقی قابل مشاهده هستند.

در صورت بروز عفونت در ناحیه گردن خود بهتر است سریعا به پزشک مراجعه کنید تا با تجویز انتی بیوتیک های مربوط به مشکل شما که دچار عفونت شده است را درمان کند.

عوارض جانبی نادر لیزر موهای زائد گردن چیست ؟

این عوارض جانبی به ندرت اتفاق می افتد و برای همه ی افراد مراجعه کننده نخواهد بود پس جای نگرانی وجود ندارد. این عوارض جانبی نادر شامل موارد زیر است:

سوختگی و تاول

استفاده از یک پزشک متخصص و مطمئن باعث کاهش این خطر احتمالی خواهد شد. در غیر این صورت اگر لیزر موهای زائد به درستی انجام نشود خطر سوختگی و تاول وجود خواهد داشت.

زخم های ایجاد شده در گردن

زخم و اسکار در اغلب مواقع جز موارد عوارض لیزر موهای زائد نیست اما اگر پزشک دچار خطایی شود ممکن است این زخم ها ایجاد شود. در صورت ایجاد این مشکل بهتر است از تابش مستقیم نور آفتاب بر روی گردن خودداری کنید و تا حد امکان در جای مرطوب باشید.

آیا لیزر موهای زائد در ناحیه گردن راهکار مناسبی است ؟

لیزر موهای زاید درمانی موثر برای افرادی است که می خواهند از شر مو های اضافه خود خلاص شوند. با این روش موهای زاید تا حد زیادی کاهش می یابد. بعد از اولین جلسه لیزر، بسیار افراد اندکی موهایشان از بین می رود و اغلب افراد با رشد مجدد مو هایشان رو به رو می شوند اما با حجم کم تر و نازک تری از مو های زائد.

باید دوره درمان کامل شود تا این رشد به طور کلی متوقف شود. به طور کلی انجام لیزر روی موهای تیره تر نتیجه ی بهتری نسبت به مو های نازک وبور خواهد داشت.

برای این که نتیجه دلخواه را از لیزر موهای زائد به دست بیارید، لازم است تا یک بار در ماه به کلینیک مراجعه کنید؛ اما بهترین نتیجه معمولاً بین 12 الی 18 ماه به دست می آید که در افراد مختلف متفاوت است.

همچنین برای تداوم و حفظ نتایج، بهتر است حداقل دو بار در سال لیزر موی زائد را انجام دهید که البته بسته به نظر پزشک متخصص برای هر کسی می تواند متفاوت باشد.

کسانی که در گردن خود موهای بلوند، قرمز و یا مایل به خاکستری دارند متوجه تغییر زیادی نشود و در بعضی از مواقع جواب عکس هم می دهد. پس بهتر است قبل از انجام دادن لیزر موهای زائد با پزشک در این باره صحبت کنید.

قبل از لیزر مو های زائد گردن به این نکات توجه کنید

لیزر موهای زائد یکی از محبوب ترین و کاربردی ترین روش های موجود است که افراد بسیاری را به دلیل قیمت مناسب و نتیجه گیری مطلوب به خود علاقه مند کرده است.؛ در صورتی که لیزر را برای از بین بردن موهای زائد خود انتخاب کردید باید انتظارات خود را به سمت کاهش موهای زائد ببرید و نه حذف آن ها.

بهتر است اطلاعاتی را درباره هزینه لیزر موهای زائد قبل از اقدام به انجام آن به دست آورید؛ ممکن است هزینه لیزر موهای زائد کمی بیشتر از تیغ اصلاح و روش های دیگر باشد اما از آن جهت که بین 80 تا 95 درصد موهای زائد را کاهش خواهد داد، ارزش سرمایه گذاری را دارد.

برای این که بهترین و موثر ترین نتیجه را از لیزر موهای زائد در ناحیه گردن دریافت کنید، بهتر است حداقل 2 هفته قبل از عمل موهای ناحیه گردن خود را اصلاح نکنید؛ این کار به فولیکول های مو در ناحیه گردن اجازه نفوذ دوباره به پوست را می دهد و در نتیجه لیزر به عمق پوست بیشتر نفوذ کرده و فولیکول های ناحیه گردن را از بین خواهد برد.

به مدت دو هفته قبل از انجام لیزر موهای زائد گردن از اپیلاسیون کردن، استفاده کردن از کرم های موبر و کرم های سفید کننده در ناحیه گردن، مصرف آنتی بیوتیک ها و قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید.

چه شایعاتی در رابطه با لیزر موهای زائد گردن وجود دارد ؟

چندین شایعه در رابطه با لیزر موهای زائد گردن وجود داد که کاملا بی اساس و هیچ منبع علمی در این رابطه وجود ندارد. یکی از این شایعاتی که وجود دارد این است که لیزر باعث ایجاد سرطان در افراد مراجعه کننده می شود در صورتی که اصلا این گونه نیست.

لیزر طوری طراحی شده است که از طریق سلول های پوست عبور کرده و فقط فولیکول های مو را در اعماق پوست مورد هدف قرار می دهند.

لیزر در لیزر موهای زائد (laser hair removal) مقداری اشعه از خود ایجاد می کنند. خیلی ها بر این تصورند که این اشعه ها برای بدن مضر است اما هیچ گونه مدرک و منابع معتبری در این رابطه وجود ندارد؛ و این اشعه باعث ایجاد سرطان پوست نخواهد شد.

پس شما در نتیجه می توانید با خیال راحت و آسوده این روش از بین بردن موهای زائد را انتخاب کنید و به نتیجه دلخواهتان دست پیدا خواهید کرد.

در پایان، لیزر موهای زائد هنگامی که به طور صحیح انجام شود باعث ایجاد هیچ خطری نخواهد شد. شما باید طول درمان خود را کامل کنید و انتطار نداشته باشید که پس یک یا دو جلسه به نتیجه مدنظر خود برسید. زمانی که طول درمان خود را کامل کنید شما به نتیجه ی مطلوبی خواهید رسید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *