مقایسه لیزر موهای زائد و الکترولیز در کلینیک پوست و مو رز

 مقایسه لیزر موهای زائد و الکترولیز

لیزر موهای زائد و الکترولیز، دو نوع پرطرفدار برای رفع موهای زائد صورت و بدن هستند که اثرات بلند مدت و ماندگاری را برای بیمار به دنبال دارند. لیزر موهای زائد و الکترولیز، روی فولیکول های مویی که زیر سطح پوست وجود دارند، تاثیر زیادی می گذارند. لیزر موهای زائد هم از سال 2013، در بین بیماران طرفداران زیادی پیدا کرده است.

الکترولیز هم با اینکه طرفداران خاص خود را دارد ولی به اندازه لیزر موهای زائد نتوانسته است در بین مردم محبوب بشود. مقاله امروز “ کیلینیک پوست و مو رز ” به مزایا، عوارض و سایر اطلاعات مربوط به این دو روش اختصاص دارد.

مقایسه لیزر موهای زائد و الکترولیز

لیزر موهای زائد

در دستگاه لیزر، برای رفع موهای زائد از پرتوهای ملایم ولی با گرمای بالا استفاده می شود. هدف از لیزر موهای زائد، آسیب به فولیکول های مو است تا روند رشد موها کاهش پیدا کند.

اگرچه اثرات لیزر موهای زائد ماندگارتر از سایر روش هاست ( مانند شیو ) ، ولی لیزر نمی تواند موها را به طور دائمی از بین ببرد. برای اینکه بیمار شاهد نتایج ماندگاری از لیزر موهای زائد خود باشد، باید در طی چند جلسه اقدام به لیزر نماید.

لیزر موهای زائد

 فواید لیزر موهای زائد

 1. لیزر موهای زائد را می توان برای هر قسمتی از بدن استفاده کرد؛ از صورت گرفته تا پاها. فقط نمی توان از لیزر برای چشم ها استفاده کرد. در واقع کاربردهای لیزر بسیار متنوع است.
 2. لیزر موهای زائد نیازی به دوره ریکاوری ندارد. شما می توانید بعد از هر جلسه لیزر، فعالیت های روتین خودتان را انجام بدهید.
 3. اگرچه بعد از هر بار لیزر موهای زائد، موهای جدید شروع به رشد می کنند ولی شاهد یک سری تغییرات در رنگ موهای زائد خواهید بود؛ در واقع رنگ موهای زائد روشن تر از قبل می شود. البته از نظر تعداد هم در هر جلسه، از تعداد موهای زائد کاسته می شود و حجم آنها مثل قبل نخواهد بود.

اثرات جانبی و عوارض های لیزر موهای زائد

اثرات جانبی لیزر موهای زائد شامل موارد زیر است:

 1. تاول روی سطح پوست
 2. التهاب
 3. تورم
 4. سوزش پوست
 5. تغییر رنگدانه ها در افرادی که پوست تیره تری دارند
 6. قرمزی
لیزر موهای زائد پشت گردن چیست ؟

اثرات جانبی خفیف تر مانند سوزش و قرمزی پوست، بعد از گذشت چند ساعت از بین می روند. بیمار می تواند برای هر عارضه ای که دیرتر برطرف می شود، به متخصص مراجعه کند. اسکارها و تغییرات بافت پوست، هم جزو اثرات جانبی هستند که به ندرت اتفاق می افتند.

شما می توانید با انتخاب متخصصی با مهارت و با تجربه، از ایجاد عوارض و اثرات جانبی جلوگیری نمایید. لیزر موهای زائد در سالن های آرایشی، به هیچ وجه توصیه نمی شود.

 نکاتی در مورد قبل و بعد از لیزر موهای زائد

 1. قبل از لیزر موهای زائد، متخصص از کرم بی حسی برای کاهش درد استفاده می کند. اگر بعد از لیزر موهای زائد هوز هم احساس درد می کنید، می توانید با مشورت متخصص از داروهای ضد درد هم استفاده نمایید. البته ممکن است متخصص کرم استروئید را برای دردهای شدیدتر تجویز کند.
 2. استفاده از یخ یا کمپرس سرد در نقاطی که لیزر انجام داده اید، می تواند باعث بهبود عوارض طبیعی مثل قرمزی و تورم صورت بشود.
 3. لیزر موهای زائد، رشد موها را متوقف می کند ولی باعث رفع دائمی موهای زائد نمی شود؛ به همین خاطر باید در چند جلسه، لیزر موهای زائد را تکرار کنید. لیزر موهای زائد در طی جلسات منظم به شما کمک می کند تا بتوانید به نتایج بهتری برسید.
 4. بعد از هر جلسه لیزر موهای زائد، در معرض نور آفتاب قرار نگیرید؛ مخصوصا هنگام ظهر که تابش آفتاب شدیدتر است. قرار گرفتن در معرض آفتاب باعث سوختن پوست شما می شود. هر روز از ضد آفتاب مناسبی استفاده کنید. بهتر است 6 هفته قبل از لیزر موهای زائد هم در معرض نور مستقیم نور آفتاب قرار نگیرید تا به رنگدانه های پوستتان آسیبی وارد نشود.
 5. – اکثر بیماران نیاز دارند تا هر 6 هفته برای لیزر موهای زائد خود، به کلینیک پوست و مو مراجعه کنند. مراجعه منظم به کلینیک از رشد مجدد موها جلوگیری می کند.

 

هزینه لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد ، تحت پوشش بیمه سلامت قرار نمی گیرد. هزینه کلی لیزر موهای زائد، به تعداد جلسات مورد نیاز برای بیمار بستگی دارد.

شاید هزینه لیزر موهای زائد در سالن های آرایشی پایین تر از کلینیک ها باشد ولی لیزر موهای زائد در این مکان ها به هیچ وجه توصیه نمی شود و احتمال بروز عوارض و اثرات جانبی بعد از لیزر موهای زائد هم بسیار بالاست.

 الکترولیز

الکترولیز هم یکی دیگر از روش های رفع موهای زائد است که توسط متخصص های پوست انجام می شود و می تواند جلوی رشد موها را بگیرد. الکترولیز با وارد کردن یک اپیلاتور به درون پوست انجام می شود.

مزایای لیزر موهای زائد چیست ؟

الکترولیز با امواج خود از رشد موهای جدید جلوگیری می کند. برای اینکه نتایج بهتری بگیرید، باید الکترولیز را در طی چند جلسه انجام بدهید.

 فواید الکترولیز

 1. اثرات الکترولیز ماندگارتر از لیزر موهای زائد است.
 2. الکترولیز می تواند از رشد موهای جدید در هر نوع پوستب جلوگیری کند.
 3. از الکترولیز می توان برای همه ی بخش های بدن استفاده کرد؛ حتی برای ابروها.

 اثرات جانبی و عوارض های الکترولیز

اثرات جانبی موقت در الکترولیز کاملا طبیعی هستند و با گذشت یک روز برطرف می شوند. یکی از اثرات جانبی الکترولیز، سوزش و قرمز شدن پوست است. تورم و درد هم به ندرت در بن بیماران رخ می دهد.

اثرات جانبی مهم تر در الکترولیز شامل بروز عفونت از طریق سوزن های استریل نشده است و همچنین ممکن است اسکارهایی در روی سطح پوست باقی بماند.

 نکاتی در مورد الکترولیز

تعداد جلسات لازم برای الکترولیز بستگی به این دارد که در کدام بخش های بدنتان قصد دارید اکترولیز انجام بدهید. طبق تحقیقاتی که انجام شده است، هر هفته یا هر دو هفته نیاز به انجام الکترولیز خواهید داشت تا بتوانید به نتایج خوبی برسید. البته  به محض اینکه موها از بین رفتند، دیگر نیازی به الکترولیز نخواهید داشت.

 هزینه الکترولیز

هزینه الکترولیز بستگی به نقاطی دارد که تحت درمان قرار می گیرد و همچنین تعداد جلسات لازم برای الکترولیز هم یکی دیگر از فاکتورهایی است که در تعیین هزینه الکترولیز نقش دارد.

البته اپیلاتورهای خانگی را هم می توان در بازار تهیه کرد ولی به اندازه دستگاه های تخصصی موجود در کلینیک ها موثر نیستند و با عوارض زیادی همراه هستند.

 لیزر موهای زائد یا الکترولیز ؟ کدام یک بهتر است ؟

لیزر موهای زائد و الکترولیز در مقایسه با شیو، اثرات ماندگارتری دارند. البته هر کدام از این روش ها دارای مزایا و معایب مخصوص به خود هستند؛

مثلا اثرات الکترولیز در مقایسه با لیزر موهای زائد، ماندگارتر است ولی تعداد جلسات لازم برای الکترولیز بیشتر از تعداد جلسات لیزر موهای زائد است زیرا الکترولیز در هر جلسه تنها می تواند بخش کوچکی را تحث پوشش خود قرار بدهد؛ برعکس لیزر موهای زائد که در زمانی کوتاه می تواند بخش های بزرگتر بدن را تحت پوشش خود قرار بدهد و روی حجم زیادی از فولیکول های مو تاثیر بگذارد.

انتخاب با شماست که آیا دوس دارید در مدت زمان کوتاه تری از شر موهای زائدتان خلاص شوید یا در طی زمان طولانی تر. شما می توانید با متخصص هم در این زمینه مشورت نمایید و با توجه به شرایطتتان، بهترین روش را انتخاب نمایید.

لیزر موهای زائد بهترین روش برای از بین بردن موهای زائد

لیزر موهای زائد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب