لیزر موهای زائد

مقایسه لیزر موهای زائد و الکترولیز در کلینیک پوست و مو رز

مقایسه لیزر موهای زائد و الکترولیز در کلینیک پوست و مو رز

 مقایسه لیزر موهای زائد و الکترولیز

لیزر موهای زائد و الکترولیز، دو نوع پرطرفدار برای رفع موهای زائد صورت و بدن هستند که اثرات بلند مدت و ماندگاری را برای بیمار به دنبال دارند. لیزر موهای زائد و الکترولیز، روی فولیکول های مویی که زیر سطح پوست وجود دارند، تاثیر زیادی می گذارند. لیزر موهای زائد هم از سال 2013، در بین بیماران طرفداران زیادی پیدا کرده است.

الکترولیز هم با اینکه طرفداران خاص خود را دارد ولی به اندازه لیزر موهای زائد نتوانسته است در بین مردم محبوب بشود. مقاله امروز “ کیلینیک پوست و مو رز ” به مزایا، عوارض و سایر اطلاعات مربوط به این دو روش اختصاص دارد.

مقایسه لیزر موهای زائد و الکترولیز

از بین بردن مو های زائد امروزه جز یکی از الزامات برای افراد در پی دست یابی به زیبایی بیش تر می باشد و افراد به دنبال یک روش بسیار مناسب که عوارض کمی در عین داشتن مزیت های بیش تر برای افراد به وجود می آورد هستند.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

این روش می تواند لیزر و یا الکترولیز که هر کدام مزیت ها و همچنین عوارض منحصر به فرد دارند باشد و یا روش های دیگر که امروزه توسط افراد مورد استفاده قرار می گیرد.

پیشرفت فناوری سبب شده است که لیزر کردن و همچنین استفاده از الکترولیز برای از بین بردن موهای زائد افراد از پر تقاضا ترین روش ها باشد. به گونه ای که همه ی افراد می خواهند حداقل برای یک بار هم که شده مو های زائد بدن خود را با استفاده از این روش ها از بین ببرند و از مزیت های انجام آن برخوردار گردند. معمولا اکثر افراد با دیدن تبلیغات های کلینیک های زیبایی شوق انجام و استفاده از روش های فوق را پیدا می کنند.

لیزر موهای زائد

در دستگاه لیزر، برای رفع موهای زائد از پرتوهای ملایم ولی با گرمای بالا استفاده می شود. هدف از لیزر موهای زائد، آسیب به فولیکول های مو است تا روند رشد موها کاهش پیدا کند.

اگرچه اثرات لیزر موهای زائد ماندگارتر از سایر روش هاست ( مانند شیو ) ، ولی لیزر نمی تواند موها را به طور دائمی از بین ببرد. برای اینکه بیمار شاهد نتایج ماندگاری از لیزر موهای زائد خود باشد، باید در طی چند جلسه اقدام به لیزر نماید.

لیزر موهای زائد

لیزر کردن موهای زائد می تواند برای افراد مختلف و متفاوتی صورت گیرد. برای مثال آن دسته از افرادی که مشغول انجام ورزش های حرفه ای می باشند و از موهای زائد خود رنج می برند این روش را به کار گرفته و برای از بین بردن موهای زائد بدن خود از این روش بهره می برند یا زنانی که رشد موهای زائد آن ها سریع اتفاق می افتد می توانند از این روش برای از بین بردن مشکل خود استفاده کنند.

فواید لیزر موهای زائد

 1. لیزر موهای زائد را می توان برای هر قسمتی از بدن استفاده کرد؛ از صورت گرفته تا پاها. فقط نمی توان از لیزر برای چشم ها استفاده کرد. در واقع کاربردهای لیزر بسیار متنوع است.
 2. لیزر موهای زائد نیازی به دوره ریکاوری ندارد. شما می توانید بعد از هر جلسه لیزر، فعالیت های روتین خودتان را انجام بدهید.
 3. اگرچه بعد از هر بار لیزر موهای زائد، موهای جدید شروع به رشد می کنند ولی شاهد یک سری تغییرات در رنگ موهای زائد خواهید بود؛ در واقع رنگ موهای زائد روشن تر از قبل می شود. البته از نظر تعداد هم در هر جلسه، از تعداد موهای زائد کاسته می شود و حجم آنها مثل قبل نخواهد بود.

اثرات جانبی و عوارض های لیزر موهای زائد

استفاده از هر روشی برای از بین بردن موهای زائد و به طور کلی بهره گیری از عمل های زیبایی برای از بین بردن مشکلی، پس از انجام دارای عوارضی خواهند بود.

این عوارض می تواند تا حد بسیار زیادی کاهش یابند. معمولا افراد در زمان سپری کردن دوره ی نقاهت دستورات پزشک را به خوبی انجام داده و سبب کاهش این عوارض ها می گردند.

اثرات جانبی لیزر موهای زائد شامل موارد زیر است:

1- تاول روی سطح پوست، معمولا این مشکل برای زنان بسیار وحشتناک می باشد. اما باید بگوییم که پس از انجام لیزر برای از بین بردن موهای زائد بدن به وجود آمدن این مشکل کاملا عادی و طبیعی می باشد و افراد می توانند به راحتی از شر آن رهایی یابند.

اما مردان با این مشکل منطقی تر رفتار می کنند و با استفاده از دستورات پزشک سعی در از بین بردن این مشکل در کم ترین زمان ممکن دارند.

2- التهاب، افرادی که برای از بین بردن موهای زائد خود با استفاده از لیزر کردن اقدام می کنند باید بدانند که ممکن است پس از انجام روش آن نقاطی از بدن که تحت لیزر قرار گرفته اند ممکن است دچار التهاب خفیف و یا حتی شدیدی گردد.

این التهاب معمولا به حالت آفتاب سوختگی و یا سرخ شدن پوست ظاهر می گردد که پزشک متخصص در این باره راهنمایی های لازم را ارائه خواهد کرد.

3- تورم، از عوارضی که ممکن است به احتمال زیاد در زمان سپری کردن دوره ی نقاهت برای افراد به وجود بیاید تورم ناحیه ای است که لیزر بر روی آن صورت گرفته است.

معمولا برای مقابله کردن با این مشکل افراد می توانند از کمپرس یخ استفاده کنند. کمپرس یخ می تواند با تسکین درد ناحیه ی مورد نظر سبب از بین رفتن این مشکل شده و افراد را از استرسی که ممکن است برای آن ها به وجود بیاید راحت کند.

4- سوزش پوست، این مشکل یعنی سوزش می تواند به همراه خارش برای افراد به وجود بیاید. سوزش پوست تا حدی قابل تحمل است اما زمانی که این ناحیه دچار خارش می گردد ممکن است سبب کلافگی افراد گردد.

برای حل این مشکل پزشک متخصص داروهای مورد نیاز را تجویز خواهد کرد و افراد می توانند برای این مشکل نیز طبق دستورات عمل کرده و به از بین بردن آن مشغول گردند.

5- تغییر رنگدانه ها در افرادی که پوست تیره تری دارند، افرادی که دچار این مشکل می شوند معمولا استرس و نگرانی شدیدی به سراغ آن ها خواهد آمد که سبب آزار آن ها می گردد.

این مشکل ممکن است برای آن ها غیر عادی به نظر برسد اما باید بگوییم که این طور نبوده و این مشکل خصوصا برای افرادی که پوست تیره ای دارند کاملا طبیعی و عادی می باشد و جای نگرانی برای آن نخواهد بود.

6- قرمزی، این مشکل می تواند به راحتی و به مرور زمان و یا استفاده از داروهایی که توسط پزشک متخصص برای از بین بردن آن تجویز شده از بین برود.

افراد باید برای از بین رفتن این مشکل صبر و حوصله ی کافی به خرج دهند و شاهد از بین رفتن مشکل خود باشند. قرمز شدن پوست برای افراد معمولا نا خوش آیند می باشد.

اثرات جانبی خفیف تر مانند سوزش و قرمزی پوست، بعد از گذشت چند ساعت از بین می روند. بیمار می تواند برای هر عارضه ای که دیرتر برطرف می شود، به متخصص مراجعه کند. اسکارها و تغییرات بافت پوست، هم جزو اثرات جانبی هستند که به ندرت اتفاق می افتند.

شما می توانید با انتخاب متخصصی با مهارت و با تجربه، از ایجاد عوارض و اثرات جانبی جلوگیری نمایید. لیزر موهای زائد در سالن های آرایشی، به هیچ وجه توصیه نمی شود.

 نکاتی در مورد قبل و بعد از لیزر موهای زائد

 1. قبل از لیزر موهای زائد، متخصص از کرم بی حسی برای کاهش درد استفاده می کند. اگر بعد از لیزر موهای زائد هنوز هم احساس درد می کنید، می توانید با مشورت متخصص از داروهای ضد درد هم استفاده نمایید. البته ممکن است متخصص کرم استروئید را برای دردهای شدیدتر تجویز کند.
 2. استفاده از یخ یا کمپرس سرد در نقاطی که لیزر انجام داده اید، می تواند باعث بهبود عوارض طبیعی مثل قرمزی و تورم صورت بشود.
 3. لیزر موهای زائد، رشد موها را متوقف می کند ولی باعث رفع دائمی موهای زائد نمی شود؛ به همین خاطر باید در چند جلسه، لیزر موهای زائد را تکرار کنید. لیزر موهای زائد در طی جلسات منظم به شما کمک می کند تا بتوانید به نتایج بهتری برسید.
 4. بعد از هر جلسه لیزر موهای زائد، در معرض نور آفتاب قرار نگیرید؛ مخصوصا هنگام ظهر که تابش آفتاب شدیدتر است. قرار گرفتن در معرض آفتاب باعث سوختن پوست شما می شود. هر روز از ضد آفتاب مناسبی استفاده کنید. بهتر است 6 هفته قبل از لیزر موهای زائد هم در معرض نور مستقیم نور آفتاب قرار نگیرید تا به رنگدانه های پوستتان آسیبی وارد نشود.
 5. – اکثر بیماران نیاز دارند تا هر 6 هفته برای لیزر موهای زائد خود، به کلینیک پوست و مو مراجعه کنند. مراجعه منظم به کلینیک از رشد مجدد موها جلوگیری می کند.

هزینه لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد ، تحت پوشش بیمه سلامت قرار نمی گیرد. هزینه کلی لیزر موهای زائد، به تعداد جلسات مورد نیاز برای بیمار بستگی دارد.

شاید هزینه لیزر موهای زائد در سالن های آرایشی پایین تر از کلینیک ها باشد ولی لیزر موهای زائد در این مکان ها به هیچ وجه توصیه نمی شود و احتمال بروز عوارض و اثرات جانبی بعد از لیزر موهای زائد هم بسیار بالاست.

 الکترولیز

الکترولیز هم یکی دیگر از روش های رفع موهای زائد است که توسط متخصص های پوست انجام می شود و می تواند جلوی رشد موها را بگیرد. الکترولیز با وارد کردن یک اپیلاتور به درون پوست انجام می شود.

الکترولیز با امواج خود از رشد موهای جدید جلوگیری می کند. برای اینکه نتایج بهتری بگیرید، باید الکترولیز را در طی چند جلسه انجام بدهید.

 فواید الکترولیز

 1. اثرات الکترولیز ماندگارتر از لیزر موهای زائد است.
 2. الکترولیز می تواند از رشد موهای جدید در هر نوع پوستب جلوگیری کند.
 3. از الکترولیز می توان برای همه ی بخش های بدن استفاده کرد؛ حتی برای ابروها.

 اثرات جانبی و عوارض های الکترولیز

اثرات جانبی موقت در الکترولیز کاملا طبیعی هستند و با گذشت یک روز برطرف می شوند. یکی از اثرات جانبی الکترولیز، سوزش و قرمز شدن پوست است. تورم و درد هم به ندرت در بن بیماران رخ می دهد.

اثرات جانبی مهم تر در الکترولیز شامل بروز عفونت از طریق سوزن های استریل نشده است و همچنین ممکن است اسکارهایی در روی سطح پوست باقی بماند.

 نکاتی در مورد الکترولیز

تعداد جلسات لازم برای الکترولیز بستگی به این دارد که در کدام بخش های بدنتان قصد دارید اکترولیز انجام بدهید. طبق تحقیقاتی که انجام شده است، هر هفته یا هر دو هفته نیاز به انجام الکترولیز خواهید داشت تا بتوانید به نتایج خوبی برسید. البته  به محض اینکه موها از بین رفتند، دیگر نیازی به الکترولیز نخواهید داشت.

 هزینه الکترولیز

هزینه الکترولیز بستگی به نقاطی دارد که تحت درمان قرار می گیرد و همچنین تعداد جلسات لازم برای الکترولیز هم یکی دیگر از فاکتورهایی است که در تعیین هزینه الکترولیز نقش دارد.

البته اپیلاتورهای خانگی را هم می توان در بازار تهیه کرد ولی به اندازه دستگاه های تخصصی موجود در کلینیک ها موثر نیستند و با عوارض زیادی همراه هستند.

 لیزر موهای زائد یا الکترولیز ؟ کدام یک بهتر است ؟

لیزر موهای زائد و الکترولیز در مقایسه با شیو، اثرات ماندگارتری دارند. البته هر کدام از این روش ها دارای مزایا و معایب مخصوص به خود هستند؛

مثلا اثرات الکترولیز در مقایسه با لیزر موهای زائد، ماندگارتر است ولی تعداد جلسات لازم برای الکترولیز بیشتر از تعداد جلسات لیزر موهای زائد است زیرا الکترولیز در هر جلسه تنها می تواند بخش کوچکی را تحث پوشش خود قرار بدهد؛ برعکس لیزر موهای زائد که در زمانی کوتاه می تواند بخش های بزرگتر بدن را تحت پوشش خود قرار بدهد و روی حجم زیادی از فولیکول های مو تاثیر بگذارد.

انتخاب با شماست که آیا دوس دارید در مدت زمان کوتاه تری از شر موهای زائدتان خلاص شوید یا در طی زمان طولانی تر. شما می توانید با متخصص هم در این زمینه مشورت نمایید و با توجه به شرایطتتان، بهترین روش را انتخاب نمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *