لیزر موهای زائد

آیا لیزر موهای زائد برای نوجوانان ایمن و بی خطر است؟

آیا لیزر موهای زائد برای نوجوانان ایمن و بی خطر است؟

لیزر موهای زائد برای نوجوانان

لیزر موهای زائد روشی برای از بین بردن موهای زائد است که شاید نوجوانان تمایلی به استفاده از آن داشته باشند. به ویژه دختران نوجوان به داشتن موهای زائد بر روی صورت یا بدنشان بیشتر حساس هستند و در صدد راهی مناسب و تضمین شده برای از بین رفتن موهای زائد و عدم رشد مجدد آنها هستند.

همچنین نوجوانان ورزشکار که ممکن است وجود موهای زائد مزاحمتی برای موفق شدن در ورزشی که انجام می‌دهند؛ شود. به هرحال موهای زائد ممکن است علاوه بر ایجاد ظاهری زشت برای بدن منشاء ابتلا به انواع بیماری‌های پوستی در افراد مختلف شود.

آیا لیزر موهای زائد برای نوجوانان ایمن و بی خطر است؟

چرا که تجمع موهای زائد در قسمتی از بدن، محیط مناسبی برای رشد و فعالیت باکتری‌ها و ویروس‌های بیماری زا ایجاد می‌کند. اما این سوال پیش می‌آید که آیا لیزر موهای زائد برای نوجوانان ایمن و بی خطر است و مشکلی برای سلامتی آنها ایجاد نمی‌کند؟

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

پاسخ مثبت است، البته اگر لیزر موهای زائد در یک درمانگاه و کلینیک تخصصی زیبایی پوست و مو و تایید شده و دارای مجوز انجام شود.

آیا لیزر موهای زائد برای نوجوانان ایمن و بی خطر است؟

اگر شرایط انجام فعالیت لیزر موهای زائد استاندارد باشد و همه چیز در یک کلینیک معتبر و مجاز صورت بگیرد، کوچک ترین خطری متوجه فرد نخواهد بود. در این شرایط، سن دیگر به یک عامل محدود کننده برای انجام این فرآیند تبدیل نخواهد شد.

در نتیجه نوجوان ها نیز به سادگی می توانند از این فرآیند برای خود استفاده کنند و نگرانی خاصی از بابت موهای زائد نداشته باشند. به ویژه نوجوان هایی که به دلیل انجام یک ورزش خاص بدن آن ها بیشتر در معرض دید دیگران است، می توانند به خوبی از امتیازهای مهم این فرآیند برخوردار شوند.

این مراکز درمانی مجهز به کادر درمانی مجرب، پزشک متخصص و جدیدترین دستگاه لیزر موهای زائد 2018 هستند. دستگاه‌های لیزری که مجهز به جدیدترین و پیشرفته ترین تجهیزات هستند. البته تا قبل از 18 سالگی حضور والدین همراه نوجوانان و دادن رضایت نامه کتبی الزامی است.

در این مراکز کادر درمانی مجرب و حرفه‌ای حاضرند و شما را به خوبی راهنمایی می‌کنند. در نتیجه شما در هر شرایط سنی، با آرامش و اطمینان خاطر این پروسه را پشت سر می گذارید و از شر موهای زائد در نقاط مختلف بدن خود خلاص می شوید.

استفاده از دستگاه های مدرن و  بروز لیزر موجب می شود این فرآیند با کم ترین عواض جانبی و بیشتر میزان تاثیر برای شما همراه شود. البته برای رسیدن به نتایج دلخواه، سپری کردن یک جلسه درمانی کافی نیست و شما باید یک دوره کامل را پشت سر بگذارید که ممکن است بین 4 تا 10 جلسه به طول بیانجامد.

مراجعه به کلینیک‌های تخصصی لیزر موهای زائد

همانگونه که گفتیم برای گرفتن بهترین نتیجه و انجام فرایند لیزر موهای زائد در ایمن ترین شرایط برای نوجوانان، مراجعه به درمانگاه‌ها و کلینیک‌های تخصصی لیزر موهای زائد الزامی است.

چرا که این روش از بین بردن موهای زائد کاملا روشی علمی و اصولی است و برای انجام دادن آن هم باید کاملا علمی و حرفه‌ای عمل کرد. قبل از شروع فرایند لیزر درمانی، فرد بیمار باید توسط پزشک متخصص موجود در این مراکز معاینه شود، سابقه‌ی بیماری‌ها، پزشکی و مصرف داروهای او باید کاملا بررسی شود.

این کار پیچیدگی های احتمالی در جریان استفاده از لیزر را به شکل محسوسی کاهش خواهد داد. علاوه بر این در کلینیک های معتبر، به مسائل بهداشتی نیز توجه ویژه ای می شود.

در این کلینیک ها پس از استفاده هر فرد از دستگاه لیزر، این دستگاه ضدعفونی و کاملا تمیز می شود تا احتمال انتقال بیماری از یک فرد به فرد دیگر به هیچ وجه وجود نداشته باشد. به همین خاطر اهمیت بسیار زیادی دارد که این فعالیت را حتما در یک کلینیک کاملا معتبر پشت سر بگذارید.

قبل از شروع فرایند لیزر درمانی ابتدا پزشک مربوطه نوع و رنگ پوست و مو و ضخامت آن را تعیین می‌کند و این اطلاعات مهم را در اختیار درمانگران قرار می‌دهد. درمانگر و اپراتور دستگاه لیزر موهای زائد برای هر نوع و رنگ پوست و مویی از یک نوع دستگاه استفاده می‌کند و یک مقدار مشخص شده از اشعه‌های لیزر را بر روی پوست افراد منتقل می‌کند.

اگر این مرحله بسیار مهم انجام نشود و تنظیم دستگاه بر اساس ویژگی های منحصر به فرد هر متقاضی صورت نگیرد، نتایج حاصل از انجام لیزر برای افراد اصلا خوشایند نخواهد بود. این کار ممکن است عواقب ناخوشایندی برای افراد به دنبال داشته باشد و وضعیت نامطلوبی برای این افراد به وجود بیاورد.

مثلا برای پوست‌های تیره باید مقدار کمتری از اشعه‌های لیزر نسبت به پوست‌های روشن تابیده شود چرا که این پوست‌ها زودتر و بیشتر از پوست‌های روشن، حرارت این اشعه‌ها را دریافت می‌کنند.

از آن جایی که فرآیند لیزر با استفاده از یک پرتو قوی و جذب این پرتوها در رنگدانه های مو صورت می گیرد، در نتیجه این احتمال وجود دارد که در پوست های تیره تر، این پرتو با خود پوست واکنش نشان بدهد. در نتیجه حتما باید همه جوانب کار سنجیده شود تا افرادی که دارای پوست های تیره تر هستند نیز بتوانند بدون هیچ مشکلی این فرآیند را پشت سر بگذارند.

مزیت لیزر موهای زائد نسبت به دیگر روش‌ها

گزینه ها را در نظر بگیرید. اصلاح با تیغ می‌تواند تنها موها را به صورت سطحی از بین ببرد و در صورت بی احتیاطی می‌تواند به پوست آسیب بزند و جراحت و زخم بر روی آن ایجاد کند.

وکس زدن با درد و ناراحتی زیاد همراه است و هزینه‌ی بالایی برای از بین بردن موهای زائد بدن خود با این روش متقبل می‌شوید. استفاده از پودر و کرم موبر هم یک راهکار موقتی است و ممکن است به خاطر دارا بودن مواد شیمیایی بیماری‌های پوستی برای افراد ایجاد کند.

در مقابل، لیزر موهای زائد یک راهکار بی خطر و دائمی برای از بین بردن موهای زائد است، زیرا لیزر به فراتر از لایه سطحی پوست که در آن فولیکول‌های مو قرار گرفته اند نفوذ نمی‌کند. از آنجا که استفاده از لیزر بدون انرژی یونیزه می‌شود، خطر ابتلا به سرطان پوست وجود ندارد.

لیزر به هیچ وجه نمی تواند به بافت های درونی و اندام های بدن آسیب برساند. در صورت کامل شدن این فرآیند، برای مدت بسیار زیادی اثری از موهای زائد در بدن شما دیده نمی شود و دیگر ناچار نیستید همانند اصلاح و وکس، این کار را بارها و بارها تکرار کنید.

لیزر موهای زائد نسبت به نتیجه نهایی کار در درازمدت، هزینه های کم تری از وکس و اصلاح خواهد داشت. درد در این فرآیند نیز به مراتب کم تر از دردی است که در وکس کردن به فرد تحمیل می شود. در مجموع این روش مدرن، کاملا موثر به نظر می رسد و نتایج بسیار خوبی را برای افراد در سنین مختلف به وجود می آورد.

حداقل سن برای شروع لیزر موهای زائد

حداقل سن پذیرفته شده برای شروع فرایند لیزر موهای زائد 14 سالگی است. اگر چه اکثر کارشناسان توصیه می‌کنند تا زمانی که نوجوان به سن بلوغ نرسیده است و دوران قاعدگی دختران شروع نشده است؛ از انجام لیزر موهای زائد خودداری کنید.

به طور معمول در سنین پایین رشد موهای زائد یا هنوز آغاز نشده یا رشد آن اصلا حالت آزاردهنده ای برای افراد ندارد. در نتیجه توصیه می شود که افراد برای پشت سر گذاشتن این فعالیت، کمی صبر کنند و اولین سال های نوجوانی را پشت سر بگذارند. این کار باید حتما در شرایطی انجام شود که هورمون ها وضعیت ثابت و کم نوسانی داشته باشند.

زنان باید تعادل هورمونی داشته باشند و نباید مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) باشند. مهم است که متوجه شوید که نتایج ممکن است بسیار موقت در سال های اولیه‌ی دوران نوجوانانی باشد، زیرا هورمون ها به سرعت در حال تغییر هستند و یکی از عوامل رشد موهای زائد هستند. احتمالا نیاز به جلسات لیزر درمانی بیشتر از حد معمول باشد که باعث افزایش هزینه‌ها می شود.

زنان باردار نیز به هیچ وجه گزینه های مناسبی برای انجام این فعالیت نیستند. چرا که اشعه لیزر ممکن است به فرزند آن ها آسیب برساند. در نتیجه برای انجام لیزر موهای زائد، حتما باید تا پایان دوران بارداری صبر کرد.

ممکن است بخواهید به مراکزی که خدمات لیزر موهای زائد را با قیمت‌های پایین‌تر برای نوجوانان ارائه دهند؛ مراجعه کنید اما درباره‌ی سابقه و اعتبار آنها قبل از مراجعه تحقیق کنید؛ چرا که مراجعه به مراکز غیر مجاز و غیر استاندارد می‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیری به سلامتی افراد وارد کند.

این فرآیند در صورت انجام شدن در یک مرکز غیرمجاز، ممکن است سلامتی نوجوان شما را به خطر بیاندازد و انواع بیماری ها را به او منتقل کند. در نتیجه فریب قیمت های پایین را نخورید. چرا که گاهی ناچار می شوید برای از بین بردن ضرر های بزرگ انجام لیزر در یک مرکز غیرمجاز ارزان قیمت، هزینه های زیادی انجام بدهید.

هنگامی که ترشح هورمون‌ها تنظیم می‌شوند که معمولا این اتفاق بین سنین 17 تا 19 سالگی رخ می‌دهد؛ نتایج درمان‌های لیزر موهای زائد بسیار موثر و دائمی شود.

در نتیجه معمولا از 18 سالگی به عنوان سن مناسب برای شروع لیزر  موهای زائد در افراد نام برده می شود. البته گاهی رشد موهای زائد در بدن افراد کند تر از سایرین است و به همین خاطر  افراد ترجیح می دهند لیزر موهای زائد را در زمانی دیرتر انجام بدهند. به طور کلی افراد معمولا پس از ازدواج، این فعالیت را برای خودشان در نظر می گیرند و این کار را پشت سر می گذارند.

همچنین، نوجوان باید به اندازه کافی بالغ شود تا بتواند هر گونه درد و ناراحتی در طی مراحل درمان را تحمل کند و به اندازه کافی از سوی والدین نظارت شوند تا نکات و برنامه درمانی را رعایت کنند.

ضروری است که به اندازه کافی دستورالعمل‌های قبل و بعد از لیزر درمانی را به خوبی رعایت کنند و انجام دهند، دستور العمل هایی که شامل برنزه نکردن، در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگرفتن و مصرف نکردن قرص‌های حساس به نور قبل از شروع درمان و محدود کردن تمرینات شدید ورزشی برای چند روز پس از شروع درمان است. دوران نوجوانی، زمان خوبی برای کسب اعتماد به نفس است.

علاوه بر این، همه داروها پس از انجام لیزر مو های زائد، حتما باید با توصیه پزشک مصرف شوند. رعایت این اصول ساده، فرد را به نتیجه مطلوب تری از لیزر موهای زائد می رساند.

اگر ناراحتی‌هایی برای داشتن موهای زائد بر روی بدن خود دارید و در صدد رفع آنها هستید بهتر است با والدین خود صحبت کنید که آیا لیزر موهای زائد برای شما مناسب است یا خیر و تصمیم نهایی را برای شروع این فرایند درمانی با کمک والدین خود بگیرید.

لیزر موهای زائد ممکن است نتیجه‌ی دلخواه را برای شما در سن نوجوانی فراهم نکند و همچنین با توجه به نوع و رنگ پوست و ضخامت آن نتایجی متفاوت داشته باشد. قبل از اقدام برای شروع این فرایند درمانی به خوبی فکر کنید و با والدین و پزشک متخصص مشورت کنید.

انتظار معقولانه از گرفتن نتیجه از این روش داشته باشید چرا که لیزر موهای زائد بدن در یک جلسه موهای زائد شما را از بین می‌برد و این فرایند درمانی فرایندی زمانبر است و گرفتن نتایج خوب و مثبت از آن به عوامل مختلفی بستگی دارد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *