در مورد لیزر موهای زائد ابرو چه می‌دانید؟

>> در مورد لیزر موهای زائد ابرو چه می‌دانید؟

لیزر موهای زائد روشی نوین و موثر برای از بین بردن موهای زائد تمامی قسمت‌های بدن است. موهای زائد اگر به خوبی تمیز نشوند و از بین نروند می‌توانند منشا ابتلای افراد به انواع بیماری‌های پوستی شوند. چرا که محل خوبی برای تجمع میکروب‌ها و باکتری‌های بیماری زا هستند.

لیزر موهای زائد می‌تواند برای هر قسمتی از بدن که دارای موهای زائد است؛ انجام شود. لیزر موهای زائد صورت، لیزر موهای زائد زیر بغل، لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی، لیزر موهای زائد بیکینی، لیزر موهای زائد بالای لب، لیزر موهای زائد پا و لیزر موهای زائد بدن به طور کلی، بسیار موثر می‌تواند موهای زائد این قسمت‌ها را از بین ببرد.

لیزر موهای زائد ابرو

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

در مقایسه با روش‌هایی چون وکس و تیغ زدن، این روش درد و دردسر کمتر و تاثیر گذاری بیشتری دارد. در گذشته برای از بین بردن موهای زائد صورت زنان بیشتر از بند انداختن استفاده می‌شد. اما بند انداختن درد زیادی را به صورت فرد متنقل می‌کرد و تاثیر کوتاه مدتی دارد.

ابروها یکی از مهمترین قسمت‌های صورت زنان برای زیبایی و آرایش کردن هستند.

لیزر موهای زائد ابرو

استفاده از موچین و بند انداختن شکل و شمایل و زیبایی ابروها را از بین می‌برد و آرایش کردن زنان را خراب می‌کند. ابرو از اجزا و قسمت‌های مهم صورت است. ابرو قاب چهره و ارتباط دهنده‌ی احساسات است. شاد بودن، غمگین بودن، شگفت زده بودن، جذاب بودن و … را ابرو نمایان می‌کند!

حال می‌خواهد پر باشد یا کم پشت و براق باشد یا نازک، به هر شکلی که باشد؛ بسیاری از آرایشگران از قدرت مخفی ابرو برای زیبایی صورت اطلاع دارند. اگرچه بعد از مدتی، نگهداری و رسیدن منظم به آراستگی و تمیزی ابرو خسته کننده می‌شود.

تمامی این کارهایی که آرایشگران برای زیبایی ابرو و چهره شما انجام می‌دهند پس از مدت کوتاهی بر باد می‌رود.

راه حلی باید برای خلاص شدن دائمی از شر موهای زائد ابرو وجود داشته باشد. بهترین راه حل استفاده از لیزر موهای زائد است. استفاده از این دستگاه‌ها، یک راه حل و راهکار خوب برای خلاص شدن از شر رشد مجدد موهای زائد در قسمت‌های مختلف بدن است.

قیمت استفاده از این روش با توجه به نوع پوست و مقدار موهای زائد قسمت‌های مختلف بدن شما و همچنین دستگاه‌هایی که هر کلینیک استفاده می‌کند؛ متفاوت است. برخی از کلینیک‌ها ممکن است از جدیدترین دستگاه لیزر موهای زائد 2018 برخی دیگر از دستگاه‌های مجهز به فناوری لیزر قدیمی تر استفاده کنند.

لیزر موهای زائد مردان در کلینیک زیبایی

همچنین برای پوست‌های تیره و موهای روشن ممکن است جلسات لیزر درمانی بیشتری نسبت به پوست‌های روشن و موهای تیره، تعیین شود که این مسئله می‌تواند در برآورد هزینه کلی لیزر موهای زائد برای هر شخص تفاوت ایجاد کند.

>> لیزر موهای زائد ابرو چیست؟

حذف موهای زائد ابرو با دستگاه‌های مجهز به فناوری لیزر بهترین راه حل و راهکار برای هر کسی است که می‌خواهد ابروهای کاملا زیبای خود را برای همیشه از شر رشد موهای زائد آن حفظ کند؛ است.

با لیزر حتی می‌توان به ابروها شکل و طرح داد. لیزر موهای زائد با استفاده از دستگاه‌های مجهز به فناوری لیزر انجام می‌شود. دستگاه‌های لیزر موهای زائد نور لیزر را به صورت متمرکز برای قسمت هایی از بدن که قصد از بین بردن موهای زائدش را دارید؛ می‌فرستد.

این طیف‌های لیزر که از دستگاه‌ها بر روی پوست فرد فرستاده می‌شود، رنگدانه‌های فولیکول‌های موی موجود بر روی پوست را مورد هدف قرار می‌دهد و آنها را از ریشه می‌سوزاند و از بین می‌برد. تاثیر از بین رفتن موهای زائد به نوع و رنگ پوست و موی افراد بستگی دارد.

همچنین این اشعه‌های لیزر فقط به سطح خارجی پوست و محل رشد فولیکول‌های مو تابیده می‌شوند و هرگز به سطوح داخلی پوست و اندام‌های داخل بدن نفوذ نکرده و خطری برای سلامتی بدن ایجاد نمی‌کنند.

البته لیزر موهای زائد در هر ناحیه و قسمتی از بدن که باشد به خصوص صورت، باید توسط درمانگران مجرب، کارآزموده و آموزش دیده انجام شود.

این درمانگران می‌دانند که برای از بین بردن موهای زائد هر فرد با توجه به نوع و رنگ پوست و موی او از چه دستگاهی استفاده کنند و از هر دستگاه چه میزان نور لیزر بفرستند که پوست فرد پس از لیزر درمانی دچار سوختگی و مشکلات جدی نشود.

>> استفاده از لیزر موهای زائد چه خطراتی دارد؟

مراجعه به درمانگاه‌ها و کلینیک‌های تخصصی زیبایی پوست و مو، خطرات و عوارض ناشی از لیزر موهای زائد را کاهش می‌دهد. این مراکز مجهز به کادر درمانی متخصص و جدیدترین و بهترین دستگاه‌های دارای فناوری لیزری هستند.

در این مراکز قبل از شروع فرایند لیزر درمانی فرد بیمار ابتدا توسط پزشک متخصص زیبایی پوست و مو معاینه می‌شود. سوابق پزشکی، بیماری‌های قبلی و فعلی و مصرف داروهای قبلی و فعلی بررسی می‌شوند.

در صورت مصرف داروهای حساس به نور، داروهایی چون راکوتان و رتین آ، پزشک متخصص این مراکز مدت زمان مصرف آخرین داروهای این چنینی را می‌پرسد و بعد تشخیص می‌دهد که فرد می‌تواند لیزر درمانی خود را شروع کند یا خیر.

لیزر موهای زائد با دستگاه IPL

همچنین پزشک متخصص نوع و رنگ پوست و مو را تشخیص و این اطلاعات را در اختیار درمانگر قرار می‌دهد. درمانگر با توجه به نوع و رنگ پوست و موی افراد دستگاه متناسب با آن را انتخاب می‌کند.

مراجعه به مراکز غیر مجاز می‌تواند عواقب بد و خطرناکی را برای سلامتی در پی داشته باشد. چرا که افراد غیر متخصص و غیر مجرب این مراکز ممکن است با انتخاب دستگاه لیزر اشتباه و فرستادن نور لیزر نامتناسب و زیاد بر روی پوست افراد منجر به ایجاد سوختگی، تورم، التهاب و درد در این ناحیه شوند.

برای لیزر موهای زائد صورت، نکته مهم استفاده از عینک هم برای درمانگر و هم برای بیمار حین درمان است. چرا که اشعه‌های لیزر در صورت برخورد با چشمان افراد می‌تواند برای بینایی آنها خطر آفرین شود.

قرار گرفتن در معرض اشعه‌های لیزر اگر در کلینیک‌های تخصصی زیبایی پوست و مو و توسط پزشکان و درمانگران آموزش دیده و مجرب انجام شود؛ عوارض چندانی بر روی پوست پس از پایان فرایند لیزر درمانی نخواهد گذاشت.

ممکن است برای مدت کوتاهی پوست دچار التهاب، قرمزی و تورم شود که آن هم پس از مدت کوتاهی محو می‌شود. اگر درد پس از پایان لیزر درمانی بر روی پوست خود احساس کردید کمی یخ بر آن ناحیه بگذارید تا دردهایتان تسکین یابد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

لیزر موهای زائد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب