لیزر موهای زائد

در مورد لیزر موهای زائد ابرو چه می‌دانید؟

در مورد لیزر موهای زائد ابرو چه می‌دانید؟

در مورد لیزر موهای زائد ابرو چه می‌دانید؟

لیزر موهای زائد روشی نوین و موثر برای از بین بردن موهای زائد تمامی قسمت‌های بدن است. موهای زائد اگر به خوبی تمیز نشوند و از بین نروند می‌توانند منشا ابتلای افراد به انواع بیماری‌های پوستی شوند. چرا که محل خوبی برای تجمع میکروب‌ها و باکتری‌های بیماری زا هستند.

لیزر موهای زائد ابرو

در نتیجه از بین بردن موهای زائد نه تنها روشی برای رسیدن به زیبایی مطلوب و دلخواه، بلکه متدی برای کاهش ریسک ابتلای بدن به بعضی از عفونت ها و بیماری ها به شمار می رود. امروزه روش های زیادی برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد و لیزر، موثرترین و بهترین روش برای انجام این کار به شمار می رود.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

لیزر موهای زائد می‌تواند برای هر قسمتی از بدن که دارای موهای زائد است؛ انجام شود. لیزر موهای زائد صورت، لیزر موهای زائد زیر بغل، لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی، لیزر موهای زائد بیکینی، لیزر موهای زائد بالای لب، لیزر موهای زائد پا و لیزر موهای زائد بدن به طور کلی، بسیار موثر می‌تواند موهای زائد این قسمت‌ها را از بین ببرد.

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

در مقایسه با روش‌هایی چون وکس و تیغ زدن، این روش درد و دردسر کمتر و تاثیر گذاری بیشتری دارد. در گذشته برای از بین بردن موهای زائد صورت زنان بیشتر از بند انداختن استفاده می‌شد. اما بند انداختن درد زیادی را به صورت فرد متنقل می‌کرد و تاثیر کوتاه مدتی دارد.

افرادی که از تیغ برای اصلاح موهای زائد خود استفاده می کنند، ممکن است نتایج خوبی از این کار به دست بیاورند اما همیشه این احتمال وجود دارد که بدن آن ها با تیغ زخمی شود و خراش و جراحت را تجربه کند.

علاوه بر این، افراد باید دائما این کار را برای خودشان تکرار کنند و هر چند روز یک بار برای اصلاح مو های زائد خود وقت بگذارند. در مورد وکس نیز علاوه بر لزوم تکرار چند باره این فرآیند، مشکل دیگر وجود دارد و آن درد بسیار زیاد این فرآیند است. دردی که موجب می شود فرد لحظات ناخوشایند و سختی را در زمان وکس زدن تجربه کند.

ابروها یکی از مهمترین قسمت‌های صورت زنان برای زیبایی و آرایش کردن هستند.

لیزر موهای زائد ابرو

استفاده از موچین و بند انداختن شکل و شمایل و زیبایی ابروها را از بین می‌برد و آرایش کردن زنان را خراب می‌کند. ابرو از اجزا و قسمت‌های مهم صورت است. ابرو قاب چهره و ارتباط دهنده‌ی احساسات است. شاد بودن، غمگین بودن، شگفت زده بودن، جذاب بودن و … را ابرو نمایان می‌کند!

حال می‌خواهد پر باشد یا کم پشت و براق باشد یا نازک، به هر شکلی که باشد؛ بسیاری از آرایشگران از قدرت مخفی ابرو برای زیبایی صورت اطلاع دارند. اگرچه بعد از مدتی، نگهداری و رسیدن منظم به آراستگی و تمیزی ابرو خسته کننده می‌شود.

تمامی این کارهایی که آرایشگران برای زیبایی ابرو و چهره شما انجام می‌دهند پس از مدت کوتاهی بر باد می‌رود.

علاوه بر این، امروزه ثابت شده است که استفاده از موچین، یکی از دلایل مهم ریزش ابرو ها به شمار می رود. افرادی که دائما از موچین برای اصلاح ابروهای خود استفاده می کنند، در دراز مدت به فولیکول های موی خود صدمه می رسانند.

وقتی فولیکول ها آسیب ببینند، رشد ابروها متوقف می شود و دیگر ابروهای جدید، جایگزین ابرو های ریخته نمی شوند. در نتیجه ریزش ابرو به شکل جدی و نگران کننده برای فرد اتفاق خواهد افتاد. به همین خاطر است که استفاده از موچین برای برداشتن ابروها، در درازمدت به هیچ وجه توصیه نمی شود.

راه حلی باید برای خلاص شدن دائمی از شر موهای زائد ابرو وجود داشته باشد. بهترین راه حل استفاده از لیزر موهای زائد است. استفاده از این دستگاه‌ها، یک راه حل و راهکار خوب برای خلاص شدن از شر رشد مجدد موهای زائد در قسمت‌های مختلف بدن است.

لیزر مو های زائد، یک فرآیند مدرن و بسیار اثربخش به نظر  می رسد. افرادی که از دستگاه های لیزر مو های زائد استفاده می کنند، با کم ترین میزان آثار جانبی، از تاثیرات فوق العاده این فرآیند برخوردار می شوند. لیزر به مرور زمان موهای زائد فرد را از بین می برد و موهای از بین رفته در این فرآیند، دیگر هرگز در بدن فرد متقاضی رشد نمی کنند.

قیمت استفاده از این روش با توجه به نوع پوست و مقدار موهای زائد قسمت‌های مختلف بدن شما و همچنین دستگاه‌هایی که هر کلینیک استفاده می‌کند؛ متفاوت است. برخی از کلینیک‌ها ممکن است از جدیدترین دستگاه لیزر موهای زائد 2018 برخی دیگر از دستگاه‌های مجهز به فناوری لیزر قدیمی تر استفاده کنند.

طبیعتا هر چه دستگاه ها جدیدتر باشند و از فناوری های به روز تری در آن ها استفاده شده باشد، لیزر مو های زائد نیز با کیفیت بیشتر و البته هزینه بالا تر انجام خواهد شد. انتخاب دستگاه در این فرآیند، با توجه به شرایط رنگ پوست و موی فرد صورت می گیرد.

در نتیجه پزشک با توجه به خصوصیات و ویژگی های خاص هر فرد، این انتخاب را برای او انجام می دهد تا لیزر موهای زائد، با بهترین کیفیت ممکن برای این فرد صورت بگیرد.

همچنین برای پوست‌های تیره و موهای روشن ممکن است جلسات لیزر درمانی بیشتری نسبت به پوست‌های روشن و موهای تیره، تعیین شود که این مسئله می‌تواند در برآورد هزینه کلی لیزر موهای زائد برای هر شخص تفاوت ایجاد کند.

به طور  کلی افرادی که دارای موهای روشن و پوست های تیره هستند، گزینه های مناسب تری برای انجام لیزر به شمار می روند. در گذشته امکان استفاده از لیزر مو های زائد برای افراد دارای پوست تیره و موی روشن نبود اما امروز این موضوع نیز ممکن شده است و افرادی که از سلامتی خوبی برخوردار باشند و پوست آن ها آسیب جدیدی ندیده باشند، می توانند به خوبی از مزایای لیزر موی زائد بهره مند شوند.

لیزر موهای زائد ابرو چیست؟

حذف موهای زائد ابرو با دستگاه‌های مجهز به فناوری لیزر بهترین راه حل و راهکار برای هر کسی است که می‌خواهد ابروهای کاملا زیبای خود را برای همیشه از شر رشد موهای زائد آن حفظ کند؛ است.

با لیزر حتی می‌توان به ابروها شکل و طرح داد. لیزر موهای زائد با استفاده از دستگاه‌های مجهز به فناوری لیزر انجام می‌شود. دستگاه‌های لیزر موهای زائد نور لیزر را به صورت متمرکز برای قسمت هایی از بدن که قصد از بین بردن موهای زائدش را دارید؛ می‌فرستد.

یکی از حساسیت های مهم لیزر موهای زائد ابرو، نزدیک بودن محل انجام لیزر به چشم های فرد است. چرا که چشم ها، عضوهای بسیار حساسی در بدن هستند و در صورت برخورد لیزر با آن ها، ممکن است عواقب بسیار نگران کننده ای برای فرد به وجود بیاورد.

با این وجود استفاده از عینک مخصوص برای افراد متقاضی در زمان انجام لیزر، نگرانی ها را برای فرد کاهش می دهد و احتمال بروز مشکل را از بین می برد.

این طیف‌های لیزر که از دستگاه‌ها بر روی پوست فرد فرستاده می‌شود، رنگدانه‌های فولیکول‌های موی موجود بر روی پوست را مورد هدف قرار می‌دهد و آنها را از ریشه می‌سوزاند و از بین می‌برد. تاثیر از بین رفتن موهای زائد به نوع و رنگ پوست و موی افراد بستگی دارد.

به همین خاطر فولیکول های از بین رفته، دیگر قادر به تولید مو نیستند و در نتیجه، دیگر خبری از رشد موهای زائد نیست و حالت ابروی فرد، دیگر از بین نمی رود. البته حتی سپری کردن یک دوره کامل از لیزر، ممکن است منجر به نابودی صد در صدی این فولیکول ها نشود.

به همین خاطر ممکن است پس از مدت بسیار زیادی، دوباره رشد محدود موهای زائد در ابروی فرد آغاز شود اما این موها نیز با یک دوره درمانی دیگر، از بین خواهند رفت.

همچنین این اشعه‌های لیزر فقط به سطح خارجی پوست و محل رشد فولیکول‌های مو تابیده می‌شوند و هرگز به سطوح داخلی پوست و اندام‌های داخل بدن نفوذ نکرده و خطری برای سلامتی بدن ایجاد نمی‌کنند.

البته لیزر موهای زائد در هر ناحیه و قسمتی از بدن که باشد به خصوص صورت، باید توسط درمانگران مجرب، کارآزموده و آموزش دیده انجام شود.

چرا که در غیر این صورت، سلامتی فرد با تهدید روبرو خواهد شد. در کلینیک های معتبر پس از استفاده هر فرد، دستگاه ها کاملا ضدعفونی و تمیز می شوند تا خطر انتقال بیماری بین افراد مختلف کاملا از بین برود.

این درمانگران می‌دانند که برای از بین بردن موهای زائد هر فرد با توجه به نوع و رنگ پوست و موی او از چه دستگاهی استفاده کنند و از هر دستگاه چه میزان نور لیزر بفرستند که پوست فرد پس از لیزر درمانی دچار سوختگی و مشکلات جدی نشود.

استفاده از لیزر موهای زائد چه خطراتی دارد؟

مراجعه به درمانگاه‌ها و کلینیک‌های تخصصی زیبایی پوست و مو، خطرات و عوارض ناشی از لیزر موهای زائد را کاهش می‌دهد. این مراکز مجهز به کادر درمانی متخصص و جدیدترین و بهترین دستگاه‌های دارای فناوری لیزری هستند.

در این مراکز قبل از شروع فرایند لیزر درمانی فرد بیمار ابتدا توسط پزشک متخصص زیبایی پوست و مو معاینه می‌شود. سوابق پزشکی، بیماری‌های قبلی و فعلی و مصرف داروهای قبلی و فعلی بررسی می‌شوند.

بررسی دقیق این موارد، خطر بروز پیچیدگی در زمان استفاده از لیزر را به شکل قابل توجهی کاهش می دهد. فرد نیز با آگاهی و اطلاعات کافی به سراغ انجام این کار می رود.

در صورت مصرف داروهای حساس به نور، داروهایی چون راکوتان و رتین آ، پزشک متخصص این مراکز مدت زمان مصرف آخرین داروهای این چنینی را می‌پرسد و بعد تشخیص می‌دهد که فرد می‌تواند لیزر درمانی خود را شروع کند یا خیر.

همچنین پزشک متخصص نوع و رنگ پوست و مو را تشخیص و این اطلاعات را در اختیار درمانگر قرار می‌دهد. درمانگر با توجه به نوع و رنگ پوست و موی افراد دستگاه متناسب با آن را انتخاب می‌کند.

مراجعه به مراکز غیر مجاز می‌تواند عواقب بد و خطرناکی را برای سلامتی در پی داشته باشد. چرا که افراد غیر متخصص و غیر مجرب این مراکز ممکن است با انتخاب دستگاه لیزر اشتباه و فرستادن نور لیزر نامتناسب و زیاد بر روی پوست افراد منجر به ایجاد سوختگی، تورم، التهاب و درد در این ناحیه شوند.

برای لیزر موهای زائد صورت، نکته مهم استفاده از عینک هم برای درمانگر و هم برای بیمار حین درمان است. چرا که اشعه‌های لیزر در صورت برخورد با چشمان افراد می‌تواند برای بینایی آنها خطر آفرین شود.

قرار گرفتن در معرض اشعه‌های لیزر اگر در کلینیک‌های تخصصی زیبایی پوست و مو و توسط پزشکان و درمانگران آموزش دیده و مجرب انجام شود؛ عوارض چندانی بر روی پوست پس از پایان فرایند لیزر درمانی نخواهد گذاشت.

ممکن است برای مدت کوتاهی پوست دچار التهاب، قرمزی و تورم شود که آن هم پس از مدت کوتاهی محو می‌شود. اگر درد پس از پایان لیزر درمانی بر روی پوست خود احساس کردید کمی یخ بر آن ناحیه بگذارید تا دردهایتان تسکین یابد.

آثار جانبی ناشی از لیزر موهای زائد، در زمانی بسیار کوتاه از بین می روند و اوضاع در بدن فرد، کاملا عادی می شود. با این تفاوت که حالا دیگر خبری از رشد موهای زائد نیست و فرد نباید زمان و هزینه زیادی را برای انجام این کار صرف کند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *