تزریق ژل

آیا عمل تزریق ژل لب بازگشت پذیر است؟

آیا عمل تزریق ژل لب بازگشت پذیر است؟

آیا عمل تزریق ژل لب بازگشت پذیر است؟

امروزه با توجه به آمار میزان استفاده از عمل ها و اقدامات زیبایی در دنیا رشد چشمگیری داشته است و بسیاری از افراد در دنیا برای دست یابی به چهره و اندام ایده آل و دلخواه خود از عمل های زیبایی استفاده می کنند و به نوعی دیگر تغییر دادن شکل و فرم اندام ها و چهره غیر ممکن نمی باشد هر شخصی می تواند این اقدامات را به راحتی انجام دهند.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

از جمله اقدامات زیبایی که امروزه در دنیا مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته و توانسته طرفداران بسیار زیادی را به خود جذب کند تزریق ژل می باشد که دارای کاربرد های به سزایی در زیبا سازی در نواحی مختلف از جمله لب ها دارد و سالانه توسط هزاران نفر در سراسر جهان انجام می گیرد.

تزریق ژل چیست و چگونه انجام می پذیرد؟

یکی از محبوبترین عمل های زیبایی بین افراد جامعه، عمل زیبایی لب است. این عمل به منظور های مختلفی از جمله زیبایی و یا ترمیم بعد از سوختگی و یا حوادثی مثل بریدگی، جای زخم و امثال اینها صورت میگیرد.

آیا عمل تزریق ژل لب بازگشت پذیر است؟

در میان روش های مختلفی که برای عمل زیبایی لب صورت میگیرد، تزریق ژل و یا چربی که با اصطلاح پزشکی اسید هیالورونیک یا بصورت مخفف HA شناخته میشود، محبوبیت بیشتری را بین بیماران زیبایی دارد.

با گذشت زمان عوامل ارثی یا عواملی مانند سیگار کشیدن باعث می شوند که فرد بخشی از حجم لب های خود را از دست بدهد یا باعث بوجود آمدن چین و چروک در این ناحیه شود. یک عمل زیبایی ساده مثل تزریق ژل میتواند باعث شود تا شما نشاط و جوانی خود را دوباره در لب های خود پیدا کنید.

آیا عمل تزریق ژل لب بازگشت پذیر است؟

تزریق ژل به لب های شما به این صورت انجام میپذیرد که ابتدا با ترکیبی از لیدوکائین و پریلوکائین عمل بیهوشی شروع میشود.

به یاد داشته باشید که احتمال دارد بعضی افراد به لیدوکائین حساسیت داشته باشند، اگر شما جزو آن دسته از مردم هستید باید این مورد را حتما با پزشک معالج خود در میان بگذارید تا از عوارض احتمالی حساسیت به لیدوکائین جلوگیری شود.

در ادامه ترکیب اسید هیالورونیک به همراه لیدوکائین که برای تسکین درد از پیش آماده شده است به لب های بیمار تزریق میشود. در این مرحله بیمار ممکن است به دلیل تورم و کبودی دچار اضطراب شود به همین منظور پزشک معالج از قبل کمپرس یخ و دارو های ضد التهابی غیر استروئیدی برای از بین بردن کبودی و تورم حاصل از تزریق ژل لب استفاده میکند.

برای تزریق ژل به لب های بیمار تکنیک های مختلفی وجود دارد که می توان به سوراخ سریال (serial puncture) و نخ خطی (linear threading) اشاره کرد. این که پزشک شما از کدام روش و یا ترکیبی از روش ها استفاده کند بستگی به عوامل زیبایی شناختی و شرایط شما دارد.

از انواع ژل های پر کننده موجود در بازار که به منظور تزریق ژل لب استفاده می شوند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. Restylane, Restylane-L, Restylane Silk
 2. Juvederm Ultra, Juvederm Ultra Plus
 3. Belotero Balance
 4. HylaForm
 5. Elevess
 6. Prevelle Silk

تمامی محصولاتی که در بالا به آنها اشاره شد نتایج مشابهی دارند و برخی از آنها ترکیب لیدوکائین را که یک بی حس کننده موضعی است را در ترکیبات خود دارند.

البته فرمولاسیون های متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند و به یک شیوه تهیه نمی شوند، لذا این امر موجب تفاوت های جزئی آن ها در موارد همچون ماندگاری می شود.

پزشک بعد از تزریق بی حسی و انتخاب نحوه تزریق محل تزریق را علامت گذاری میکند و با استفاده از سوزن های بسیار باریکی شروع به تزریق ژل به لب های شما میکند.

انجام این تزریقات با دقت و به صورت حرفه ای انجام می گیرد و پزشک متخصص به اندازه مورد نیاز لب، ژل را به طور مرتب و هدفمند به ناحیه لب ها تزریق خواهد کرد.

پس از اتمام مراحل و فرایند های تزریق ژل ممکن است پزشک در صورت صلاحدید لازم مقداری ناحیه لب ها را به آرامی و به مدت چند دقیقه ماساژ دهد تا ژل ها به خوبی در بافت لب ها قرار گیرند و فرم و شکل مناسبی را به خود گیرند.

به این ترتیب مراحل تزریق ژل به لب های شخص به اتمام خواهد رسید و فرد می تواند پس از آن به منزل مراجعه کند و به کار های روزمره زندگی خود رسیدگی کند و نیاز به هیچ گونه بستری شدن و مراقبت های خاصی پس از تزریق نمی باشند.

نتایج حاصل از تزریق ژل

همانطور که اشاره شد یکی از روش هایی که در عمل زیبایی بکار می روند و خیلی محبوب هستند تزریق ژل به لب های شماست. دلیل محبوبیت این روش نتایجی است که بعد از عمل بیمار مشاهده میکند. دلایل محبوبیت این عمل عبارتند از:

 1. اولین و شاید مهمترین دلیل این است که نتایج حاصل از آن بسیار سریع بعد از عمل قابل مشاهده است. چون تزریق ژل به عمل لیپوساکشن نیازی ندارد و سریع حفره های لب شما را پر میکند، نتایج حاصل از عمل نیز سریعتر قابل مشاهده هستند و شما میتوانید بعد از عمل تغییرات حاصل را مشاهده کنید.
 2. از طرفی میزان تزریق قابل کنترل است این مزیت باعث شده است که پزشک هنگام تزریق ژل بتواند تغییراتی که مورد دلخواه خود اوست را در لحظه تغییر دهد و هرگاه که خواست عمل تزریق را متوقف کند.
 3. پزشک معالج به راحتی قادر است که برآمدگی های حاصل از تزریق ژل را کنترل کند. در واقع پزشک کنترل بیشتری در پرکردن حفره های لب دارد و زمانی که برآمدگی و ناهماهنگی در محل عمل را احساس کند میتواند تغییرات دلخواه خود را انجام بدهد تا بیمار به نتایج مطلوب تری دست پیدا کند. شما نیز به عنوان بیمار باید فورا متوجه اختلاف شوید در واقع بعد از عمل و بعد از ورم های ناشی از عمل، باید لب های شما به حالت عادی خود بازگردند.
 4. نکته بعدی که در عمل تزریق ژل وجود دارد و باعث محبوبیت آن بین بیمار های مختلف شده است این است که هنگامی که شما از این عمل برای زیبایی خود استفاده میکنید کمتر احتمال دارد که دچار کبودی بعد از عمل زیبایی شوید. دلیل این موضوع هم این است که ماده اصلی ژل لب، اسید هیالورونیک ماده ای است که در بدن یافت میشود و در مقایسه با سایر پر کننده ها کمتر احتمال دارد که بیمار دچار کبودی و ورم بعد از عمل شود و یا این عارضه در کمترین حالت خود قرار دارد؛ و همینطور بسیار احتمال پایینی دارد که بدن بیمار نسبت به ژل واکنش آلرژیک و حساسیت نشان دهد، اما همانطور که تاکید شد اگر حساسیت خاصی دارید حتما آن را با پزشک خود در میان بگذارید تا از عوارض بعد از عمل جلوگیری کنید.
 5. از جمله نتایج دیگری که برای بیماران دارای اهمیت بسیاری می باشد، طبیعی بودن حالات و فرم لب ها پس از تزریق ژل است. پس از تزریق پرکننده به لب ها، برآمدگی و برجستگی هایی در این ناحیه به وجود خواهد آمد که سبب افزایش ضخامت لب ها و زیبایی در آن ها می شود، اما نکته قابل توجه این است که در صورت انجام صحیح و اصولی این روش، این تغییرات سبب غیر طبیعی بودن لب ها نخواهد شد و کاملا طبیعی و جذاب خواهد بود.
 6. همچنین تزریق ژل های پرکننده به لب ها به دلیل داشتن اسید هیالورونیک در ترکیب خود سبب تحریک کلاژن سازی در ناحیه هدف خواهد شد که در نهایت باعث می شود که لب ها شاداب و خوش رنگ تر از گذشته به نظر برسند.

نکته بعدی که برای دلایل محبوبیت و نتایج بعد از عمل تزریق لب می توان یاد کرد را با این سوال می توان مطرح کرد که آیا تزریق ژل دائمی است؟

عکس تزریق ژلآیا تزریق ژل دائمی است؟

تزریق ژل یکی از روش های نسبتا جدید علم جراحی پلاستیک است. این روش مزیت های بسیاری نسبت به روش های پیشین خود دارد. سوالی که بسیاری از مراجعه کننده ها و بیمارانی که برای اولین بار این تزریق را انجام میدهند این است که آیا نتایج حاصل از این تزریق دائمی است.

پاسخ به این سوال این است که خیر نتایج حاصل از تزریق ژل دائمی نیست و دلیل این موضوع نیز این است که ماده ای که به لب های بیمار تزریق میشود همانطور که اشاره شد یکی از مواد تشکیل دهنده بدن است و بعد از مدتی جذب بدن میشود.

اما با وجود اینکه روش تزریق ژل یک روش دائمی نیست اما این روش نسبت به سایر روش های پیشین خود ماندگاری بیشتر ماندگارتری دارد؛ اما با تمام این مزیت روشی دائمی نیست و شما باید بعد از یک دوره به پزشک خود جهت تقویت لب خود مراجعه کنید و عمل تزریق را تکرار کنید.

البته لازم به ذکر است که میزان ماندگاری تزریق ژل به عوامل متعدد بستگی دارد و ممکن است در برخی افراد مدت زمان بیشتری دوام بیاورد. به عنوان مثال از جمله عوامل که تاثیرات زیادی در دوام و ماندگاری ژل های پرکننده در لب ها دارد، نوع مورد استفاده می باشد. همان طور که می دانید ژل های پرکننده دارای انواع مختلفی هستند که در ترکیبات خود تفاوت هایی با یکدیگر دارند که این عامل در ماندگاری تاثیرات زیادی دارد.

همچنین میزان تزریق ژل به لب ها نیز در ماندگاری نتایج آن موثر است. هر چقدر که میزان ژل تزریق شده در لب ها زیاد باشد روند جذب ژل توسط بدن نیز نیازمند زمان بیشتری خواهد بود، لذا مدت زمان بیشتری را در لب ها دوام خواهند آورد.

البته فراموش نشود که تزریق زیاد ژل ها در لب سبب غیر طبیعی به نظر رسیدن و همچنین زشتی آن خواهد شد که می تواند تاثیرات منفی در جذابیت و زیبایی شخص برای مخاطبان خود داشته باشد.

نکته اخری که در مدت زمان دوام ژل ها می تواند تاثیراتی داشته باشد، مراقبت های پس از تزریق ژل می باشد. هر فردی می تواند تنها با انجام یک سری نکات و توصیه های بسیار ساده و راحت در میزان ماندگاری تاثیرات و نتایج تزریق ژل تاثیر گذار باشد.

چه زمانی باید تزریق ژل را تکرار کرد؟

سوال مهمی که بعد دانستن این موضوع که روش تزریق ژل لب ماندگار نیست برای اکثر مراجعه کننده ها پیش می آید این است که چه زمانی باید تزریق را تکرار کرد؟ برای پاسخ به این سوال شما ابتدا باید نوع ژلی که پزشک شما بر اساس آن عمل تزریق را انجام میدهد بدانید. مدت ماندگاری برای اکثر ژل هایی که بر اساس اسید هیالورونیک تولید شده اند مدت زمان تقریبی بین شش ماه تا یک سال را می توان پیش بینی کرد.

فرد  می تواند پس از اتمام این دوره و از بین رفتن تاثیرات ژل های پرکننده به صورت مجدد این اقدام را انجام دهد. معمولا در دوره های بعد انجام تزریق ژل، میزان ماندگاری و دوام تاثیرات ژل ها بیشتر از دوره قبل خواهد بود و به نوعی بدن به ژل های تزریق شده در لب ها کمتر واکنش نشان می دهد و باعث می شود که دیر تر جذب شود.

البته مدت زمان ماندگاری این ژل در بدن شما به مسائل دیگری مثل نحوه تزریق و مهارت پزشک شما بستگی دارد که میتواند این مدت را طولانی تر یا کوتاه تر کند. در این میان باید به این نکته اشاره کرد عمل تزریق ژل یکی از محبوبترین عمل های زیبایی است که سالانه افراد زیادی آن را انجام میدهند و بدون مشکل به نتایج مطلوب خود دست پیدا میکنند.

کلینیک تخصصی پوست و مو رز“ با پزشکانی مجرب و متخصص و دستگاه های پیشرفته، خدمات تزریق را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد.

در کلینیک پوست و مو رز هدف ما، رضایت شما مشتریان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق ژل ، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *