لیزر موهای زائد

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟

لیزر موهای زائد شاید گزینه خوبی برای شما باشد؛ مخصوصا اگر از روش های سنتی و قدیمی رفع موهای زائد خسته شده اید. روش های قدیمی رفع موهای زائد شامل شیو، الکترولیز، استفاده از موچین، بند، استفاده از کرم های موبر، لایه بردارهای شیمیایی و وکس می شود؛ البته همگی این روش ها جذابیت خود را از دست داده اند.

شما می توانید از دستگاه لیزر برای حذف موهای زائد صورت؛ دستها و پاهای خود استفاده کنید. لیزر، گزینه خوبی برای شماست تا بتوانید صورت و بدن بدون مویی داشته باشید. مطمئنا با لیزر احساس راحتی بیشتری می کنید.

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟

سوالی که ممکن در ذهن همه ما بوجود بیاید این است که آیا لیزر اثرات جانبی خاصی را به دنبال دارد؟ آیا لیزر می تواند باعث بیماری پوست یا حتی سرطان پوست بشود؟ انیکه بخواهید در مورد تمامی جوانب لیزر اطلاعات بدست بیاورید، نه تنها اشکالی ندارد بلکه خیلی هم خوب است.

شرکت در جشنواره لیزر موهای زائد کلینیک رز + دریافت کد تخفیف

استفاده از لیزر نه تنها برای از بین بردن موهای زائد بلکه در دیگر زمینه ها برای از بین بردن مشکلات بسیار کارساز می باشد. اما مشکلی که وجود دارد این است که برخی از افراد درباره ی این روش به روز و پیشرفته اطلاعات لازم و کافی ندارند. ممکن است برخی از همین افراد گمان کنند که ممکن است افراد در صورت استفاده از این روش برای حل مشکلات خود بعد ها دچار مشکلاتی از جمله سرطان شوند.

در گذشته و به دلیل اینکه این روز کاملا ابتدائی بود مشکلاتی برای افراد به وجود می آمد اما رفته رفته و با پیشرفته تر شدن و همچنین به روز شدن دستگاه های لیزر بیش تر این مشکلات از بین رفت تا به امروز که این دستگاه تبدیل به فوق پیشرفته و همچنین کارایی بسیار بالا نسبت به زمان های گذشته شده است. استفاده از این دستگاه ها امروزه مشکلات و عوارض را به حداقل رسانده است.

امروزه در کشورمان ایران به دلیل اینکه افراد به دنبال عمل های زیبایی می باشند و به همین دلیل سرانه انجام این عمل ها در کشورمان در مقایسه با کشورهای دیگر بیش تر بوده و ایران را تبدیل به یکی از بهترین کشور های جهان در این زمینه کرده است. بنابراین افراد بهتر است نگرانی خاصی از انجام این روش برای از بین بردن موهای زائد خود نداشته باشند و با آرامش نسبت به حل مشکل خود اقدام کنند.

همچنین گفتنی است که امروزه به دلیل همین تعداد تقاضای بالا برای انجام عمل های زیبایی و همچنین استفاده از روش لیزر کردن موهای زائد امروزه این روش و دیگر روش ها به صورت فرهنگ سازی شده و بدون مشکل در کشورمان انجام می شود. افراد به روش های مختلف از این اقدامات برای حذف موهای زائد آشنایی پیدا کرده و مشکلی برای انجام این کار ندارند.

باید بگوییم که افرادی که سابقه انجام این روش را ندارند در ابتدا باید توسط پزشک برای اینکه مشخص شود آیا فرد شرایط جسمانی و یا به طور کلی شرایط مطلوبی برای انجام این روش جهت از بین بردن موهای زائد بدن خود را دارد و یا خیر ، تا پس از آن افراد اقدامات لازم برای انجام لیزر انجام دهند. کسانی که پس از انجام این روش دچار مشکل می شوند حتما در مرحله ارزیابی ابتدایی کم کاری هایی را انجام داده اند.

افراد برای جلوگیری از هر گونه مشکل احتمالی باید آماده سازی های مناسب را برای انجام لیزر انجام دهند. از جمله ی این آماده سازی ها انتخاب پزشک متخصص در این زمینه می باشد که افراد باید در انتخاب آن دقت لازم و کافی را به جای بیاورند. زمانی که پزشک مناسب برای انجام این کار انتخاب می شود افراد می توانند تا حدودی خیال خود را از بابت انجام راحت کنند و بدون استرس نسبت انجام این کار اقدام کنند.

همچنین از دیگری مواردی که می توان برای افراد کمک کننده باشد مسئله انتخاب کلینیک از میان کلینیک های بسیار زیادی است که امروزه در سراسر کشور این روش از حذف موهای زائد را با هزینه های کاملا متفاوت برای افراد ارائه می کند. باید دقت داشته باشید که کلینیک مورد نظر همه ی فاکتور های لازم را دارا بوده و همچنین معتبر و با سابقه باشد تا مشکلی برایتان  به وجود نیاید.

شما باید در مورد روشی که برای رفع موهای زائد خودتان استفاده می کنید، اطلاعات کاملی داشته باشید.

انواع دستگاه های لیزر موهای زائد

برای اینکه مشخص بشود که آیا لیزر باعث سرطان می شود یا خیر، اول باید بدانیم که دستگاه لیزر انواع متفاوتی دارد:

  1. سیستم لیزر الکساندرایت
  2. سیستم لیزر دیود
  3. سیستم لیزر Nd-YAG (ان- دی یاگ)
  4. سیستم لیزر رابی
  5. سیستم نوری IPL

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟

در کل دستگاه های لیزر، اشعه های خطرناکی را تولید نمی کنند. بر عکس لیزر، این نور خورشید است که باعث سرطان پوست می شود زیرا اشعه های نور خوشید برای پوست انسان بسیار خطرناک هستند و حتما باید قبل و بعد از لیزر موهای زائد از ضد آفتاب استفاده کنید تا سلامت پوست خود را ارتقا بدهید.

لیزر موهای زائد با دستگاه هایی که نام برده شده است، میتواند اثرات جانبی خاصی را به دنبال  داشته باشد که مهم ترین آنها تغییر رنگ پوست است که باعث می شود در بعضی از موارد نقاط سفید رنگی روی پوست ایجاد بشود.

امروزه در کلینیک هایی که این روش از حذف موهای زائد را برای متقاضیان خود ارائه می کند دستگاه های مختلفی برای از بین بردن موهای زائد وجود دارد که افراد باید از میان این کلینیک ها، کلینیکی را برای انجام این علم انتخاب کنند که بهترین دستگاه و همچنین به روز ترین آن را دارا باشد. زیرا دستگاه انجام لیزر هر چه به روز تر باشد دارای مزایای بیشتر و همچنین عوارض کمتری خواهد بود.

چه عواملی باعث سرطان پوست می شود؟

همه ی ما میدانیم که اشعه ایکس و اشعه گاما عامل ایجاد سرطان و بویژه سرطان پوست هستند. اشعه های ایکس و گاما بسامد بالایی دارند که برای سلامت پوست انسان بسیار مضر است.

این اشعه ها در تکنولوژی های مدرن و حتی منابع طبیعی هم وجود دارند؛ یک مثال از منابع طبیعی که دارای این اشعه های ایکس و گاما هستند، شامل گاز رادون است. از طرفی دیگر انرژی هسته ای، گیاهان و تست های پزشکی (مثل سی تی اسکن) هم چنین اشعه هایی را تولید می کنند.

وقتی که این اشعه ها به بافت های درونی پوست ما نفوذ می کنند، ممکن است به سلول های دی ان ای (DNA) بدن آسیب برسانند؛ آسیب به سلول های DNA ممکن است در آینده باعث سرطان بشود.

علاوه بر این مسائل باید بگوییم که افراد در برخی زمان ها مسائل خود را به صورت کامل به پزشک متخصص ارائه نمی کنند برای مثال فردی که از بیماری خاصی رنج می برد باید مراتب را به صورت کامل به پزشک متخصص ارائه کند و یا فردی که از داروهای خاصی استفاده می کند باید نوع مصرف و یا دلیل مصرف دارو های خود را به پزشک متخصص اعلام کند تا از مشکلاتی که ممکن است به وجود بیاید پیش گیری مند.

آیا اشعه خطرناکی در دستگاه لیزر وجود دارد؟

طبق تاییدیه سازمان غذا و داروی آمریکا، نور لیزر باعث کاهش موهای زائد می شود و هیچگونه اشعه خطرناکی را تولید نمی کند.

دستگاه لیزر تنها پرتوهای بی خطری را تولید می کند که بعدا به یون تبدیل نمی شوند.

پرتوهایی که از دستگاه های لیزر بیرون می آیند، سطحی هستند و فقط در سطح پوست باقی می مانند و به عمق پوست نفوذ نمی کنند. دستگاه لیزر باعث سرطان نمی شود زیرا لیزر هیچگونه آسیبی به مولکلول های DNA نمی رساند در نتیجه باعث جهش مولکلول های DNA هم نمی شود.

آیا لیزر موهای زائد اثرات جانبی و عوارض بلند مدتی را به دنبال دارد؟

لیزر فقط باید به فولیکول های مو آسیب برساند ولی ناخودآگاه باعث آسیب به بافت پوست می شود.

آسیب به پوست در مواردی اتفاق می افتد که بین رنگ مو و رنگ پوست تفاوت کمتری وجود داشته باشد و یا رنگ مو و رنگ پوست تقریبا شبیه به هم باشند. اثرات جانبی و عوارض لیزر به دو دسته تقسیم می شوند:

اثرات جانبی کوتاه مدت و موقتی

خراش به پوست : بعد از لیزر موهای زائد، پوست قرمز و ملتهب می شود و مقداری ورم هم در سطح پوست بوجود می آید. تمام این نشانه ها و عوارض بعد از چند ساعت تا چند روز برطرف می شوند.

تغییر رنگدانه ها : لیزر باعث روشن تر شدن یا سیاه ترشدن رنگ پوست می شود که در اکثر موارد موقتی است. روشن تر شدن پوست در بیمارانی مشاهده می شود که قبل و بعد از لیزر در معرض نور خورشید قرار می گیرند و از هیچ کرم یا وسیله ای برای محافظت پوستشان استفاده نمی کنند. کسانی که پوست تیره ای دارند هم شاید شاهد روشن تر شدن پوستشان باشند.

اثرات جانبی بلند مدت

تاول و سوختگی : اگر از دستگاه لیزر به درستی استفاده نشود و متخصص هم در این زمینه مهارت لازم را نداشته باشد، ایجاد تاول و سوختگی در سطح پوست اتفاق می افتد.

پوسته : پوسته شدن سطح پوست هم می تواند تا مدتی روی پوست بیمار به چشم بخورد. معمولا پزشکان برای از بین بردن این مشکل پس از انجام لیزر مو های زائد داروهای مناسب و مخصوصی را برای افراد تجویز خواهد کرد تا با استفاده از این دارو ها فرد بتواند به از بین بردن مشکل به وجود آمده مشغول شود.

اسکار : اشتباه در حین لیزر، باعث ایجاد اسکار می شود. اسکار در پوست افرادی باقی می ماند که بعد از لیزر از پوست خود به خوبی مراقبت نمی کنند. بعد از لیزر، پوست به مراقبت هایی مثل رطوبت رسانی، محفاظت در برابر نور و بررسی مداوم منظور جلوگیری از عفونت لازم دارد.

تغییر در سختار پوست : این عارضه به مراحل پیشرفته تر تغییر رنگدانه ها اشاره دارد. تغییر در ساختار پوست در موارد  بسیار نادری بوجود می آید.

آیا می توان صد در صد گفت که لیزر سرطان زا نیست ؟

نکته ای که باید به خاطرتان بسپارید این است که هنوز گزارشی مبنی بر ابتلا به سرطلان پوست بعد از لیزر موهای زائد گزارش نشده است. پس میتوان گفت که ریسک ابتلا به سرطان با لیزر بسیار کم است.

بسیاری از متخصص ها و کارشناسان پیشنهاد میدهند که تا زمانی که در این زمینه تحقیقات گسترده ای انجام بشود، افرادی که سابقه ابتلا به سرطان پوست در خانواده خود داشته اند، باید در استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد خود بسیار احتیاط کنند.

نکته آخر :

استفاده از لیزر، مزایای زیادی را به دنبال دارد ولی فراموش نکید که اگر سابقه ابتلا به سرطان پوست در خانواده شما وجود دارد، ممکن است لیزر عوارضی را برای شما به دنبال داشته باشد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد لیزر موهای زائد صورت مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *