آیا تزریق چربی ارزان امکان پذیر است؟

آیا تزریق چربی ارزان امکان پذیر است؟

امروزه اکثر افراد به دنبال راهی کم خطر تر اما موثر تر و دائمی تر و همچنین با قیمت مناسب برای جوان سازی بخش های مختلف بدن خود از جمله صورت و سینه هستند. به همین دلیل عمل تزریق چربی که با عنوان پیوند چربی نیز شناخته می شود، امروزه از طرفداران بسیار زیادی در سراسر جهان برخوردار است، چرا که روشی است که در آن از چربی خود فرد برای عمل تزریق چربی استفاده می شود.

آیا تزریق چربی ارزان امکان پذیر است؟

افراد بسیار زیادی در دنیا و به ویژه ایران قصد دارند تا در برخی نواحی از اندام های خود تغییراتی را به وجود آورند که به نوعی در زیبایی و جذابیت آن ها تاثیر گذار باشد. عمل های زیبایی و اقدامات بسیار متعدد و متنوعی برای رسیدن به این اهداف در دنیا وجود دارند که توسط کلینیک ها و پزشکان زیادی در دنیا انجام می گیرد.

از جمله عمل هایی که به ویژه در سال های اخیر مورد توجه افراد بسیار زیادی قرار گرفته و توانسته از محبوبیت بسیاری در دنیا برای خود بدست آورد، تزریق چربی می باشد. تزریق چربی نوعی عمل زیبایی به شمار می رود که در ایران نیز توسط کلینیک های مختلف و با هزینه های متفاوتی انجام می شود.

اما عمدتا برای بسیاری از افراد، یکی از مهم ترین مباحث در مورد انجام دادن این عمل زیبایی، هزینه های ناشی از آن می باشد و سعی دارند تا انجام این اقدام را با هزینه های پایین تری به اتمام برسانند.

در این مقاله تمامی مباحث و نکات مرتبط با میزان هزینه ها ذکر شده و راهنمای خوبی برای افراد متقاضی انجام این عمل زیبایی می باشد.

بنابراین از عوارض جانبی کمتری نسبت به سایر روش های جوان سازی و زیبا سازی پوست، برای فرد برخوردار است و کاملا متناسب و سازگار با بدن خود فرد می باشد و احتمال اینکه سیستم ایمنی فرد بخواهد بر علیه چربی تزریق شده از خود واکنش نشان دهد و سبب بروز آلرژی در بیمار شود بسیار اندک است. چون این چربی از بدن خود فرد گرفته شده است.

در تزریق چربی، چربی از یک قسمت بدن که به اصطلاح به آن اهدا کننده  می گویند، گرفته می شود و به قسمت دیگری از بدن فرد که بخش دریافت کننده است و می خواهد عمل زیبا سازی در آن ناحیه را انجام دهد تزریق می شود. همانند گونه ها، چانه و مناطقی از صورت که دارای چین و چروک هستند و یا برای سایر نقاط بدن همچون سینه و باسن.

  بهترین کلینیک تزریق چربی در تهران

بنابراین اگر تمایل به افزایش متوسطی در اندازه سینه دارید می توانید از تزریق چربی برای این کار استفاده کنید. این عمل می تواند برای افرادی که به دلیل داشتن سرطان سینه مجبور به برداشتن قسمتی یا تمام سینه خود شدن موثر و نتیجه بخش باشد.

همچنین به منظور برجسته کردن سایر نقاط بدن مانند باسن نیز از این روش می توان استفاده نمود و یا اگر دچار چین و چروک در نواحی مختلف صورت خود هستید مانند خط لبخند، خط خنده و یا برای پر کردن و برجسته تر نشان دادن نقاطی از صورت مانند گونه ها و چانه و حتی جای  می توانید از تزریق چربی استفاده کنید.

آیا تزریق چربی ارزان امکان پذیر است؟

آیا هزینه های ناشی از تزریق چربی معیار های ثابت و خاصی دارد؟

در مورد هزینه های ناشی از تزریق کردن چربی نمی توان آن را بسته به یک عامل و معیار دانست زیرا عوامل متعددی در این زمینه نقش دارند و باعث تغییرات در هزینه می شوند.

به عنوان مثال ناحیه ای که برای تزریق کردن چربی ها انتخاب می کنید در هزینه ها تاثیر به سزایی دارد و علاوه بر آن میزان چربی که برای آن ناحیه از بدن تزریق خواهد شد نیز در هزینه ها تاثیر گذار است.

این عامل سبب خواهد شد که چربی های بیشتری از ناحیه هدف برداشته و استخراج شود و از طرف دیگر نیز باید وقت بیشتری برای تزریق کردن آن ها به ناحیه دیگر صرف کرد. پس طبیعتا باعث افزایش سختی انجام کار خواهد شد و به همین علت پزشک می تواند هزینه بیشتری دریافت نماید.

اما در حالت کلی می توان انجام دادن این عمل زیبایی را با هزینه های کمتری نیز انجام داد، اما برای این کار باید شرایطی را به وجود آورد. همان طور که ذکر شد انجام تزریق چربی به مقدار زیاد و برای اندام یا قسمت های بزرگ می تواند هزینه بر باشد ولی تزریق کردن آن بر عضو ها یا قسمت های کوچکی از بدن یا صورت مانند پیشانی، گونه ها و یا سایر قسمت های بدن نمی تواند هزینه های سنگینی داشته باشد.

  تزریق چربی معمولا از کجا گرفته می شود

پس در حالت کلی پاسخ به سوال این که آیا تزریق چربی با هزینه کم امکان پذیر است مثبت است و افراد می توانند با در نظر گرفتن برخی شرایط از این اقدام برای رسیدن به اهداف خود استفاده نمایند.

تزریق چربی ارزان چه خطراتی به همراه دارد؟

در مقایسه با سایر روش های پرکننده نقاط مختلف بدن از جمله صورت، سینه و باسن چربی مورد نیاز گرفته شده از بدن فرد بیمار برای عمل تزریق چربی نیاز به آماده سازی اولیه دارد. به این ترتیب که پس از برداشتن چربی از بدن فرد که مرحله برداشت نام دارد، ابتدا باید این چربی ها شسته شوند.

سپس در مرحله دوم خالص سازی و تقویت شوند و در نهایت و مرحله سوم طی یک عمل که می تواند به صورت بیهوشی کامل یا بی حسی موضعی باشد، به بدن فرد بیمار منتقل شوند. که این آمده سازی قبل از تزریق و انتقال به بدن فرد بسیار مهم است.

اگر به درستی انجام نشود و یا به روش های ارزان قیمت تر انجام شود، می تواند برای فرد بیمار مشکل ساز باشد و نه تنها نتیجه مورد نظر به دست نیاید بلکه عوارض جانبی اغلب دائمی را نیز برای فرد به همراه داشته باشد.

همچنین اگر از روش های تزریق چربی ارزان قیمت استفاده شود برای مناطقی از بدن که از نظر پزشکی دارای حساسیت بیشتری می باشد مانند سینه می تواند بسیار خطرناک باشد چرا که اگر تزریق چربی به درستی صورت نگیرد. در معاینه فرد از طریق ماموگرافی معاینه و تشخیص توده احتمالی در بدن فرد بسیار سخت خواهد شد و گاها می تواند سبب بروز خطا توسط پزشک در معاینه و تشخیص درست هم شود.

عمل تزریق چربی، عملی است که برای رسیدن به نتیجه مطلوب نیازمند این است که در طی چند مرحله به بدن فرد بیمار تزریق شود در غیر این صورت نتیجه مطلوب و مورد انتظار فرد را در پی نخواهد داشت که این طبعا این کار هزینه بیشتری را به دنبال دارد.

که ممکن است برخی پزشکان برای کاهش در هزینه عمل تزریق چربی و  برای جذب مشتری بیشتر تعداد جلسات تزریق چربی را کاهش دهند و یا مراحل آماده سازی چربی را به درستی انجام ندهند که این امر سبب می شود نتیجه عمل آنگونه که باید نباشد و بیمار از عمل تزریق چربی خود راضی نباشد.

  سوالات رایج درباره تزریق چربی (پرسش و پاسخ)

چرا نباید تزریق چربی ارزان انجام دهیم؟

گاهی تزریق چربی با قیمت های ارزان تر توسط پزشکان غیر حرفه ای ارائه می شود که ممکن است در ابتدا برای فرد از لحاظ هزینه مناسب تر باشد اما عوارضی را اغلب برای فرد می تواند به دنبال داشته باشد که جبران ناپذیر باشد.

علت عمده این عامل معمولا به دلیل رقابت بر سر جذب مشتری می باشد و برخی کلینیک ها یا پزشکان سعی دارند با استفاده از این روش افراد زیادی را به سمت کلینیک خود جذب نمایند.

اما در این بین عده ای نیز وجود دارند که به دلایلی از جمله منافع و سود شخصی، در انجام این عمل زیبایی کم کاری و کوتاهی می کنند و همین عامل به دلیل این که تزریق چربی عملی ظریف و حساس به شمار می رود می تواند برای شخص مشکلات متعددی را به وجود آورد.

به عنوان مثال از عوارض موقت و قابل پیش بینی بعد از عمل تزریق چربی کبودی و تورم در نواحی تزریق شده می باشد که بعد از مدتی پس از عمل تزریق برطرف می شود. همچنین بی حسی موقت در نواحی تزریق شده چربی و زخم های کوچکی در این نواحی به وجود می آید که بعد از مدتی از بین می روند.

اما اگر این عمل به روش های ارزان و توسط پزشک های غیر متخصص انجام شود می تواند باعث آسیب به اعصاب نقاطی که تزریق چربی صورت گرفته شود و باعث شود که بی حسی فرد  دائمی شود و همچنین سبب بروز زخم هایی گردد که از بین نرفته و به طور دائمی ماندگار شوند که این امر می تواند برای فرد بیمار بسیار ناخوشایند باشد و به جای حس رضایتمندی از عمل خود نتیجه معکوس را به همراه داشته باشد.

همچنین اگر جراحی به درستی  و توسط پزشک متخصص انجام نشود ممکن است منجر به خونریزی در حین عمل و یا بعد از عمل شود در ناحیه تزریق چربی و یا منجر به بروز ایجاد لخته خون در محل تزریق چربی یا محل برداشت چربی از  بدن فرد بیمار شده و یا منجر به بروز عفونت در فرد بیمار شود، که می تواند بسیار خطرناک باشد.

همچنین غیرحرفه ای بودن پزشک در جراحی تزریق چربی می تواند باعث بروز خطا در حین عمل شده و به جای تزریق چربی در محل مورد نظر، چربی به اشتباه به رگ خونی تزریق شود و فرد دچار آمبولی چربی ناشی از تزریق اشتباه شود.

  تزریق چربی به روش بادی جت

کیفیت تزریق چربی ارزان چگونه است؟

مهمترین نکته ای که در تزریق چربی(Fat Injection) ارزان وجود دارد این است که در این روش بخش عمده ای از چربی تزریق شده به صورت یا لبهای شما ممکن است به سادگی  بیشتر چربی آن را مجدداً جذب کند. که البته ممکن است برای همه این افراد این اتفاق نیفتد، اما تقریباً در نیمی از تمام بیمارانی که تحت درمان تزریق چربی ارزان قرار می گیرند اتفاق می افتد.

گاهی نیز به دلیل ارزان بودن عمل تزریق چربی و عدم استفاده از داروهای بی حسی یا بیهوشی مناسب و با کیفیت برای عمل تزریق، یک واکنش آلرژیک به داروهای بیهوشی و یا بی حسی در بدن فرد رخ دهد که در بسیاری موارد می تواند بسیار خطرناک باشد.

گاهی نیز پزشک غیر متخصصی که با قیمت ارزان تر عمل تزریق چربی را انجام می دهد. چربی را به قسمت نادرست تزریق کند و یا میزان چربی تزریق به اندازه کافی نباشد و فرد نتیجه دلخواه خود را از عمل تزریق چربی نبیند.

همچنین زمانی که آماده سازی چربی به درستی انجام نشود آنگونه که باید در محل مورد نظر تاثیر نداشته و اثر آن خیلی زودتر از موعد از بین می رود و یا حتی در مواردی ممکن است که همان تاثیر اولیه را نیز نداشته باشد.

لذا به افرادی که قصد دارند تا از اقداماتی نظیر تزریق چربی استفاده نمایند توصیه می شود که قبل از انتخاب و انجام این عمل زیبایی نزد پزشک یا کلینیک مورد نظر، حتما سعی کنید درمورد معتبر بودن و همچنین کیفیت خدمات و سابقه آن به خوبی تحقیق کرده و آگاهی کاملی داشته باشید و سپس انجام عمل را بر عهده آن ها بسپارید.

همچنین توصیه می شود که به هیچ وجه میزان هزینه های دریافتی توسط پزشک یا کلینیک را معیاری برای انتخاب آن قرار ندهید و توجه داشته باشید که میزان هزینه ها را در اولویت آخر خود قرار دهید و به جای هزینه، به خدمات و کیفیت انجام عمل های زیبایی توسط آن ها بهاء دهید.

زیرا سلامتی شما ارزش بسیار زیادی نسبت به هزینه های پرداختی دارد، پس در رابطه با سلامتی خود به هیچ وجه ریسک نکنید و خسیس نباشید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک در رابطه با هزینه تزریق چربی و سایر موارد مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

تزریق چربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ