پوست و مو

آیا سوزن میکرونیدلینگ یکبار مصرف است؟

آیا سوزن میکرونیدلینگ یکبار مصرف است؟

آیا سوزن میکرونیدلینگ یکبار مصرف است؟

یکی از مسائل مهمی که در خصوص انجام میکرونیدلینگ وجود دارد، رعایت نکات بهداشتی است؛ زیرا سوزن میکرونیدلینگ ریز بوده و وارد پوست افراد مختلف می شود. در نتیجه باید از سوزن های کاملا استریل شده استفاده شود تا مراجعه کنندگان دچار عفونت پوستی نشوند.

آیا سوزن میکرونیدلینگ یکبار مصرف است؟معمولا در اکثر کلینیک ها این موضوع رعایت می شود؛ اما اگر شما تصمیم به انجام جوانسازی پوست را دارید در خصوص انتخاب کلینیک می بایست تحقیقات لازم را انجام دهید و اطمینان حاصل کنید که سوزن های موجود در میکرونیدلینگ استریل شده باشد تا دچار عفونت های پوستی نشوید.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

آیا در انجام میکرونیدلینگ از سوزن های یکبار مصرف استفاده می شود؟

همانطور که می دانید میکرونیدلینگ از سوزن های ریزی تشکیل شده است که با وارد شدن بر پوست روند کلاژن سازی شروع می شود. استفاده از سوزن های بهداشتی و استریل شده یکی از مهم ترین نکاتی است که باید پزشکان متخصص آن را رعایت کنند تا مراجعه کنندگان با مشکلات پوستی روبرو نشوند.

سوزن میکرونیدلینگ بعد از انجام دادن درمان برای هر فرد تعویض می شود و برای مراجعه کننده بعدی از سوزن های تمیز استفاده می شود. ممکن است فردی که برای این درمان پوستی مراجعه می کند دچار عفونت هایی در پوست خود باشد در نتیجه اگر از همان سوزن میکرونیدلینگ برای متقاضیان دیگر استفاده شود عفونت وارد پوست آن شخص خواهد شد.

به طور کلی برای انجام میکرونیدلینگ از سوزن های یکبار مصرف استفاده می شود؛ بنابراین با خیال راحت می توانید این روش درمانی پوست را برای خود برگزینید زیرا به طور کاملا بهداشتی و استریل شده، میکرونیدلینگ برای شما انجام خواهد شد.

آیا سوزن میکرونیدلینگ یکبار مصرف است؟استفاده از سوزن میکرونیدلینگ یکبار مصرف چه اهمیتی برای مراجعه کنندگان دارد؟

همانطور که گفته شد میکرونیدلینگ از سوزن های بسیار ریزی تشکیل شده است. عملکرد این سوزن ها به گونه ای است که وارد پوست شده و در نتیجه سوزن وارد شده بر پوست سبب جراحت پوستی شده و منجر به خونریزی کمی در آن ناحیه می شود.

سوزن میکرونیدلینگ باعث جراحت های کوچک بر سطح پوست می شوند. خونی که از این جراحت بر سطح پوست می ماند در صورت وجود آلودگی می تواند بر سطح پوست پخش شده و دچار عفونت شود.

پس مهمترین مسئله ای که وجود دارد استفاده از سوزن های استریل شده و یکبار مصرف است. اگر آلودگی بر سطح سوزن میکرونیدلینگ باشد ممکن است آن را به داخل پوست برده و کاملا در سطح پوست پخش شود در نتیجه استفاده از سوزن های یکبار مصرف برای مراجعه کنندگان از اهمیت بالایی برخوردار است.

همچنین در صورتی که سوزن میکرونیدلینگ برای هر مراجعه کننده تعویض نشود باعث انتقال آلودگی و ویروس هایی نظیر HIV به نفرات بعدی خواهد شد. کلینیک های زیبایی و پزشکان باید در این خصوص توجه زیادی داشته باشند تا مراجعه کنندگان دچار ویروس یا آلودگی نشوند.

بنابراین کلینیک های زیبایی و پزشکان می بایست توجه نمایند که تا زمانی که تصمیم به استفاده از سوزن میکرونیدلینگ را ندارند، سعی کنند از برداشتن درپوش ها جلوگیری کنند زیرا ممکن است به دلیل آلودگی های احتمالی سوزن میکرونیدلینگ آلوده گردیده و استفاده از آن نیز منجر به مشکلاتی برای مصرف کنندگان خواهد شد.

خطرات استفاده از سوزن های چند بار مصرف

بر اساس گفته هایی که ذکر شد سوزن میکرونیدلینگ باید کاملا تمیز و بهداشتی باشد تا مشکل پوستی را برای مراجعه کنندگان به وجود نیاورد. در صورت استفاده کردن از سوزن میکرونیدلینگ آلوده می تواند منجر به خطرات بسیاری برای متقاضی کننده شود.

ممکن است برخی از مراجعه کنندگان دچار مشکلاتی مانند HIV باشند و پزشک بعد از انجام میکرونیدلینگ سوزن آن را برای مراجعه کننده بعدی تعویض نکند یا برای استریل کردن آن فقط یک شستشوی سطحی انجام دهد.

این آلودگی های که بر سوزن میکرونیدلینگ باقی مانده است بر مراجعه کننده بعدی به دلیل فرو بردن سوزن بر سطح پوست منجر به انتقال HIV به دیگری خواهد شد و این زنجیره ادامه خواهد داشت.

در برخی از مواقع ممکن است مراجعه کننده ای که دارای جراحت هایی  بر سطح پوست باشد و انتقال سوزن میکرونیدلینگ منجر به آلودگی و در صورت تعویض نکردن برای مراجعه کننده بعدی این آلودگی ها به آن فرد منتقل شده و در نهایت منجر به عفونت های پوستی خطرناکی می شود.

کلینیک های نا معتبر و عدم استفاده از سوزن میکرونیدلینگ یکبار مصرف

قاعده کلی میکرونیدلینگ به گونه ای است که باید از سوزن میکرونیدلینگ یکبار مصرف استفاده شود تا برای مراجعه کنندگان مشکلات پوستی را ایجاد نکند. این نکته بسیار مهم در اکثر کلینیک های معتبر و بهداشتی رعایت می شود.

اغلب کلینیک هایی که مجوز های لازم برای اقدامات زیبایی دارند و دارای سابقه درخشان هستند این نکات مهم را رعایت می کنند؛ اما متاسفانه معدود کلینیک و پزشک های سودجویی وجود دارند که به اینگونه مسائل هیچ توجهی نداشته و برای مراجعه کنندگان مشکلات متعددی را ایجاد می کند.

برخی از کلینیک ها سوزن میکرونیدلینگ را برای مراجعه کنندگان تعویض نمی کنند و با تمیز کردن سطحی و غیر قابل قبول اعتقاد دارند که سوزن میکرونیدلینگ کاملا تمیز شده و مشکلی را ایجاد نخواهد کرد. این گونه کلینیک ها به طور قطع مجوز های رسمی را دریافت نکرده و پزشکان بی تجربه را به کار گرفته اند تا از بسیاری از افراد از این طریق سود جویی کنند.

بنابراین اگر تصمیم به انجام میکرونیدلینگ را دارید باید در اولین قدم تحقیقات لازم در خصوص کلینیک و پزشک کلینیک را انجام دهید تا اطمینان حاصل کنید این خدمات زیبایی با رعایت کردن اصول بهداشتی مانند استفاده از سوزن میکرونیدلینگ یکبار مصرف و رعایت کردن اصول بهداشتی دیگر بهترین خدمات را برای مراجعه کنندگان ارائه می دهند.

 احساس رضایت با استفاده از سوزن میکرونیدلینگ یکبار مصرف

همانطور که گفته شد استفاده از سوزن یکبار مصرف در انجام میکرونیدلینگ(microneedling) از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ زیرا هرگونه آلودگی کوچکی که بر سوزن وجود داشته باشد، می تواند منجر به مشکلات بزرگی برای مراجعه کنندگان شود.

بسیاری از کلینیک هایی که مجوزهای لازم را داشته و از اعتبار بالایی برخوردار هستند به طور قطع از سوزن میکرونیدلینگ های یکبار مصرف برای انجام این جوانسازی پوست استفاده می کنند. با رعایت کردن این نکات اصولی هیچ مشکلی در حین انجام این درمان زیبایی برای مراجعه کننده ایجاد نخواهد شد.

پس از درمان نیز جراحت های ایجاد شده پس از میکرونیدلینگ بدون بروز هیچ عفونتی به طور کامل بهبود یافته و به نتیجه دلخواه خود خواهید رسید. در نتیجه انتخاب یک کلینیک خوب و معتبر می تواند در رعایت کردن این نکات بسیار تاثیر گذار باشد؛ زیرا ممکن است کلینیک هایی که تخصصی در این زمینه ندارند اصول بهداشتی را رعایت نکرده و برای مراجعه کنندگان مشکلات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

در پایان، برای انجام این گونه اقدامات زیبایی باید نکات بهداشتی کاملا رعایت شود. یکی از نکاتی که بسیار حائز اهمیت بوده استفاده از سوزن میکرونیدلینگ یکبار مصرف است؛ زیرا با عمق پوست تماس داشته و ممکن است در صورت رعایت نکردن نکات بهداشتی منجر به عفونت یا انتقال ویروس HIV  به مراجعه کنندگان شود.

اما جای نگرانی وجود ندارد به طور کلی اکثر کلینیک های سطح شهر معتبر بوده و از سوزن میکرونیدلینگ یکبار مصرف برای مراجعه کنندگان استفاده می کنند و شما با خیال راحت می توانید این درمان پوستی را انجام دهید. فقط کافی است مطمئن شوید که کلینیکی که به آن مراجعه می کنید دارای مجوز های رسمی در این زمینه است.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *