کاشت مو

آیا کاشت مو به صرفه است ؟

آیا کاشت مو به صرفه است ؟

آیا کاشت مو به صرفه است ؟

از آن جا که امروزه افراد بسیاری با ریزش مو درگیر هستند بنابراین درصد بالایی از این افراد تمایل دارند که زیبایی از دست رفته خود را بازگردانند.

کاشت مو به دلایل مختلفی روی می دهد که اکثر آن ها ریشه ی ارثی دارند. تغییرات هورمونی و حساسیت فولیکول های مو در بعضی از افراد به هورمون DHT دلیل اصلی ریزش موها است.

آیا کاشت مو به صرفه است

ریزش مو عموما از اوایل جوانی آغاز می شود و تا حدود سی سالگی ادامه می یابد. به همین دلیل پزشکان توصیه می کنند در ابتدای جوانی و قبل از متوقف شدن ریزش مو اقدام به عمل کاشت مو نکنید تا الگوی ریزش مو در فرد کاملا مشخص شود.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

معمولا اولین و بهترین روشی که به ذهن این افراد می رسد، کاشت مو است؛ اما با توجه به اینکه پیوند مو روش های متفاوتی دارد، بنابراین انتخاب هر کدام از روش های کاشت مو، هزینه هایی را به دنبال دارد.

تفاوت هزینه های روش های مختلف کاشت مو بی دلیل نیست و به قول معروف هر چقدر که پول بدهید آش می خورید! در واقع روش های جدید تر به این دلیل گران تر هستند که هم از دقت و ظرافت بیشتری برخوردار هستند و عوارض کمتر و درد و خستگی کمتری برای فرد متقاضی کاشت مو دارند.

اکثر افراد می خواهند بدانند که آیا کاشتن مو به صرفه است؟ آن ها می خواهند بدانند در برابر هزینه ای که صرف می کنند، نتیجه مورد انتظاری را نیز دریافت  می کنند؟ ما در این مقاله به طور مفصل برای شما شرح می دهیم که آیا این روش به صرفه است؟

چرا کاشت مو به صرفه است ؟

پاسخ به این سوال که چرا کاشت مو به صرفه است؟ به عوامل مختلفی بستگی دارد. معمولا مهم ترین عامل نتیجه ای است که بیماران دریافت می کنند. اکثر افراد زمانی که نتیجه ی مثبتی را از کاشتن مو دریافت می کنند، از نظرشان پیوند مو به صرفه است.

بنابراین رضایت بیماران مهم ترین عاملی است که کاشت مو را به صرفه می کند. اگر بخواهیم بگوییم که چرا کاشتن مو به صرفه است؟ باید اطلاعات و آگاهی بیشتری از این کار به دست بیاوریم.

آیا کاشت مو به صرفه است

از جمله اطلاعاتی که لازم است راجع به کاشت مو بدانیم این است که کاشتن مو در واقع یک جراحی است. همه ی ما می دانیم که هزینه های جراحی در بیمارستان ها بسیار زیاد است؛ بنابراین نباید توقع داشته باشیم که کلینیک های کاشت مو هزینه ی کمتری را از ما دریافت کنند.

در این بین هستند مراکزی که با کاستن از کیفیت محل انجام عمل کاشت مو سعی می کنند تا خدمات خود را با قیمت پایین تری ارائه کنند تا افراد را به سمت خود جذب کنند.

باید توجه داشته باشید که همان طور که گفته شد عمل کاشت مو یک جراحی است و مانند تمام جراحی ها نیازمند آن است که در شرایط کاملا بهداشتی و با وسواس بالا انجام شود در غیر این صورت آسیب ها و عوارض جبران ناپذیری را برای فرد متقاضی کاشت خواهد داشت.

کلینیک تخصصی پوست و مو رز به شما این تضمین را می دهد که در محیطی کاملا استاندارد و زیر نظر وزارت بهداشت عمل کاشت مو را برای شما انجام دهد.

همچنین باید در پاسخ به این سوال که چرا کاشت مو به صرفه است؟ توجه کنید که کاشت موی طبیعی توسط یک تیم پزشکی متخصص و با استفاده از ابزارهای مخصوص انجام می شود؛ بنابراین شما با یک پزشک عمومی رو به رو نیستید. بلکه پیوند مو توسط یک پزشک متخصص و تیم پزشکی همراه آن انجام می شود.

همان طور که در ابتدای مطلب گفته شد روش های جدید کاشت مو از دقت و ظرافت بالایی برخوردار هستند. منظور از دقت و ظرافت این است که به فرد متقاضی کاشت این امکان را می دهند تا اختیار بیشتری برای مدل کاشت مو روی سر خود داشته باشد و درباره ی جزئیات آن تصمیم بگیرد.

از طرفی تیم پزشکی و دکتر متخصصی که این عمل را انجام می دهد هم باید از تجربه و مهارت بالایی برخوردار باشد.

قبل از هر چیز باید راجع به این که چه تکنیک کاشت مویی برای شما مناسب است اطلاعات کسب کنید و سپس دکتری که می تواند آن تکنیک را به خوبی پیاده کند را پیدا کنید. شما می توانید با متخصصین مجرب کلینیک تخصصی پوست و مو رز تماس بگیرید و از مشاوره ی این مرکز راجع به تکنیک های کاشت مو بهره مند شوید.

بنابراین زمانی که شما آگاهی کامل از چگونگی کاشت موی طبیعی به دست بیاورید، می توانید مطمئن شوید که کاشتن مو به صرفه است. یکی از اشتباهاتی که اکثر افراد انجام می دهند و این اشتباه باعث می شود پاسخ آن ها راجع به صرفه بودن کاشت مو منفی شود، انتخاب کلینیک اشتباه است.

بسیاری از افراد به کلینیک هایی مراجعه می کنند که کیفیت مواد مورد استفاده و تخصص پزشکان آن کلینیک مورد تایید وزارت بهداشت قرار نگرفته است.

بنابراین ممکن است این کلینیک ها هزینه ی کمتری را از شما دریافت کنند؛ اما با این حال از نظر بیمار کاشت مو در این کلینیک به صرفه نبوده است چرا که نتیجه ی مطلوبی از پیوند مو حاصل نشده است؛ بنابراین مهم است که شما بهترین کلینیک کاشت مو را انتخاب کنید و با دریافت نتیجه ی مطلوب، خودتان متوجه خواهید شد که چرا هزینه ای که در ازای کاشت موی طبیعی از شما دریافت می کنند به صرفه است.

چه مزیت هایی در کاشت مو سبب می شود تا کاشت مو به صرفه باشد ؟

یکی از مزیت های مهمی که باعث به صرفه شدن کاشتن مو می شود این است که شما موهای کاملا طبیعی خودتان را به دست می آورید.

کاشتن مو یک جراحی کاملا طبیعی است که موهای طبیعی نواحی پر پشت سر شما را به قسمت هایی که دچار ریزش مو شده اند پیوند می زنند؛ بنابراین شما خیالتان راحت است که موهایی که کاشته شده است کاملا طبیعی بوده و همانند سایر موهای سر شما رشد می کند.

ویژگی مهم موهای ناحیه ی ذکر شده که به بانک مو نیز معروف است، این است که فولیکول های آن در برابر هورمون DHT که عامل اصلی ریزش مو در آقایان است به شدت مقاوم هستند.

بنابراین خیالتان از این بابت که آیا موهای کاشته شده باز هم دچار ریزش می شوند یا نه هم کاملا راحت خواهد بود. در واقع اگر عمل کاشت مو با موفقیت انجام بشود (که در قریب به اتفاق موارد همین طور است) مشکل ریزش موی شما یک بار برای همیشه حل می شود و دیگر لازم نیست برای آن هزینه ای بکنید.

مورد بعدی که از جمله مزیت های کاشت مو (Hair transplant) محسوب می شود، نتیجه ای است که شما از پیوند مو دریافت می‌کنید. زمانی که شما کلینیک مناسبی را برای کاشت مو انتخاب کنید، قطعا بهترین نتیجه را از این جراحی دریافت خواهید کرد.

کلینیک های زیر نظر وزارت بهداشت علاوه بر اینکه از پزشکان متخصص بهره مند شده اند، از ابزار کاملا بهداشتی و مواد با کیفیت استفاده می کنند؛ بنابراین این موارد باعث می شود که مزیت های کاشت موی طبیعی هر چه بیشتر برای شما آشکار شود.

منظور از نتیجه ی طبیعی این است که موهای کاشته شده تا حد امکان شبیه به موهای سر باشند و ویژگی های متفاوتی نداشته باشند.

اگر رنگ، ضخامت، تراکم و یا مدل موهای کاشته شده با موهای موجود روی سر متفاوت باشند این تفاوت کاملا به چشم خواهد آمد و همیشه مشخص خواهد بود که شما موهای خود را کاشته اید.

اما در کلینیک های معتبر به این تفاوت ها توجه ویژه ای می شود و نتیجه ی عمل کاشت به گونه ای خواهد بود که بعد از حدود یک سال موهای کاشته شده هیچ فرقی با موهای طبیعی سر نخواهند داشت.

چه نوع کاشت مویی به صرفه است ؟

نکته ی مهمی که باید در مورد روش های مختلف کاشت مو بدانید این است که نمی شود گفت یک روش به خصوص برای همه ی متقاضیان کاشت مو بهترین و به صرفه ترین روش است.

درست است که روش های جدید مزایایی نسبت به روش های قبلی دارد اما ممکن است که شما گزینه ی مناسبی برای این روش جدید نباشید.

همان طور که گفته شد ابتدا باید با متخصصین مجرب مشورت کنید و آن ها با بررسی الگوی ریزش مو ها روی سر شما و همچنین ضخامت، تراکم و مدل مو های شما در ناحیه ی بانک مو (دور و پشت سر) به یک جمع بندی می رسند که چه روشی برای شما مناسب تر است و نتیجه ی مطلوب تری به همراه خواهد داشت.

کاشت مو انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن ها مزیت های مخصوص به خودش را دارد. از جمله معمول ترین روش های کاشت مو، FUT، FUE و ATP است؛ اما از بین این روش ها، کاشت مو به روش FUE از سایر روش ها بسیار به صرفه تر است.

چرا که در این روش جای هیچ گونه زخم و جراحی روی پوست سر شما باقی نمی ماند. در این روش فولیکول ها به صورت مجزا و بدون هیچ گونه بافت اضافی از پوست سر برداشته می شوند. در واقع در این روش برش های افقی در پوست سر ایجاد نمی شود.

بلکه تنها از طریق پنس های مخصوص، فولیکول ها از داخل برش های نقطه ای خارج شده و به نواحی بدون مو پیوند زده می شود. اگر چه این روش نسبت به سایر روش های پیوند مو زمان بر بوده و هزینه بیشتری دارد اما با این حال مزایای این روش بسیار بیشتر از سایر روش های کاشت موی طبیعی است.

بنابراین نسبت به هزینه ای که صرف می شود، این روش می تواند با توجه به مزیت های بیشتری که دارد، روش به صرفه تری برای کاشت مو باشد.

چه مواردی سبب می شود تا  کاشت مو به صرفه باشد ؟

زمانی که شما با ریزش مو مواجه می شوید، بخش مهمی از زیبایی خود را از دست می دهید؛ و به دنبال آن زیبایی عاملی است که تاثیر مهمی در اعتماد به نفس شما دارد؛ بنابراین چه چیزی مهم تر از این است که شما با کاشت موی طبیعی زیبایی و اعتماد به نفس خود را دوباره باز می گردانید؛ بنابراین باز گرداندن زیبایی و اعتماد به نفس می تواند از مهم ترین مواردی باشد که سبب می شود تا پیوند مو به صرفه باشد.

در واقع ریزش مو یک بیماری نیست و هیچ خطری برای فرد ندارد. همان طور که گفته شد فولیکول های مو در برخی افراد حساس تر هستند و همین باعث ریزش مو در آن ها می شود.

حال همه چیز بستگی به خود شما دارد که نسبت به چهره ی خود بعد از ریزش مو چه حسی دارید.

اگر فکر می کنید که چهره ی شما با مو زیبا تر خواهد بود و به شما حس خوبی خواهد داد، حتما برای کاشت مو اقدام کنید چرا که عمل کاشت مو یک عمل کاملا ایمن و با عوارض بسیار خفیف و موقت است و بدون دردسر انجام می شود.

مهم ترین عامل دیگر که در بالا هم ذکر کردیم این است که شما موهای طبیعی خودتان را دوباره به دست می آورید. پیوند مو یک جراحی کاملا طبیعی است که در آن از موهای سر خود بیمار استفاده می شود؛ بنابراین موهای طبیعی خود شما مجددا بازگشته و شروع به رشد می کند. در نتیجه در برابر هزینه ای که پرداخت می‌کنید، دریافت موهای طبیعی می تواند عاملی مهم در به صرفه بودن کاشت موی طبیعی باشد.

در نهایت به شما توصیه می کنیم اگر می خواهید کاشتن مو برایتان به صرفه باشد، باید کلینیک مناسبی را جهت کاشت مو انتخاب کنید. اینکه کلینیک شما از جراح و تیم پزشکی متخصص برخوردار باشد می تواند نتیجه ی مطلوبی را از کاشت موی طبیعی برای شما به ارمغان بیاورد.

همچنین اگر کلینیکی که انتخاب کرده اید مورد تایید وزارت بهداشت باشد باعث می شود که میزان رضایت شما افزایش پیدا کند.

چرا که کلینیک های زیر نظر وزارت بهداشت از مواد کاملا طبیعی و با کیفیت و ابزارهای استاندارد استفاده می کنند. همچنین توصیه می کنیم نسبت های به روش های مختلف کاشت مو اطلاعات کافی کسب کنید. هر چه اطلاعات شما نسبت به روش های مختلف پیوند مو بیشتر باشد، می توانید روش مناسب تری را انتخاب کنید.

برای این کار می توانید از پزشک متخصص نیز مشورت بگیرید. پس به این موضوع توجه داشته باشید که میزان رضایت شما از کاشت موی طبیعی می تواند عامل مهمی در به صرفه بودن کاشت مو باشد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *