کاشت مو

آیا کاشت مو برای شما مناسب است؟

آیا کاشت مو برای شما مناسب است؟

آیا کاشت مو برای شما مناسب است؟

آیا به دنبال کاشت مو هستید؟ آیا تکنیک های مختلف این فرآیند را مد نظر قرار داده اید؟ شاید برای چندین سال روش های مختلفی را در این زمینه امتحان کرده باشید. شاید هم قصد دارید برای اولین بار چنین کاری انجام بدهید و یک تغییر محسوس در ظاهر خود به وجود بیاورید. حتما در این مورد، سوال های بسیار فراوانی برای شما ایجاد شده است. در ادامه این مطلب، به این سوال ها پاسخ خواهیم داد.

آیا کاشت مو برای شما مناسب است؟حقیقت آن است که همه افراد، هر روز مقداری از مو های سر خود را از دست می دهند. در بعضی از افراد، این مو های ریخته شده با مو های جدید جایگزین می شوند و عملا تغییری به وجود نمی آید اما برای بعضی های دیگر، این تغییر بسیار کند اتفاق می افتد و در بعضی های دیگر، عملا مو های ریزش کرده جایگزین نمی شوند تا مو های روی سر فرد، دائما کم و کم تر شوند.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

اگر به هر دلیلی دچار ریزش مو های سر خود شده اید، باید بدانید که در این ماجرا تنها نیستید. در تمام دنیا افراد بسیار زیادی با این مشکل روبرو هستند. بعضی ها به خوبی با این قضیه کنار می ‌آیند و بعضی از افراد، پس از ریزش مو به تنهایی و افسردگی سوق داده می شوند اما حقیقت آن است که امروز، روش های بسیار موفقیت آمیزی برای کاشت مو وجود دارد و افراد به سادگی می توانند ریزش مو را با کمک فرآیند های نوین، جبران کنند.

آیا کاشت مو برای شما مناسب است؟چرا ریزش مو اتفاق می افتد؟

ریزش مو، دلایل بسیار زیاد و متنوعی دارد و این دلایل در افراد مختلف، متفاوت به نظر می رسد. اصلی ترین عامل ریزش مو، معمولا عامل ژنتیکی است. افرادی که نزدیکان آن ها با مشکل ریزش مو مواجه هستند، به طور معمول حتی در صورت انجام مراقبت های لازم، این مشکل را تجربه خواهند کرد.

در کنار دلایل ارثی، از استرس به عنوان یکی از عوامل مهم ریزش مو نام برده می شود. افرادی که دارای استرس حاد هستند، بیشتر از دیگران ریزش مو را تجربه می کنند.

بیماری هایی مثل آلوپسی آندروژنیک، مسائلی نظیر تغییرات هورمونی شدید در بدن، سپری کردن دوره هایی مثل شیمی درمانی، مصرف بعضی از دارو های خاص، مشکلات تیروئیدی و همچنین بالا رفتن سن و سال، از دلایل مهم ریزش جدی مو ها هستند که برای افراد زیادی اتفاق می افتند. در بعضی از این موارد، فرد می تواند به سراغ فرآیند کاشت مو برود و ظاهر جذابی برای خودش به وجود بیاورد. فرآیندی که امروز دیگر امتحان خودش را در بین مردم دنیا پس داده است.

انتخاب موثر ترین روش برای کاشت مو

آمار نشان می دهد که 50 درصد زنان در دنیا، با مسئله ریزش مو مواجه هستند. در واقع از هر دو زن در دنیا، یک نفر ریزش مو را تجربه می کند. 80 درصد مردان در سن 80 سالگی، درصد بسیار زیادی از مو های خود را از دست داده اند. به تعداد دلایل مختلف ریزش مو، راه و روش برای جایگزینی نیز وجود دارد. بعضی از افراد ترجیح می دهند به سراغ روش های موقت بروند اما کاشت مو، یک روش دائمی با تاثیر بسیار زیاد است.

کاشت مو، امروز با متد های متنوع و متعددی انجام می شود. هر کدام از این متد ها، برای یک گروه از افراد مناسب به نظر می رسند. این موضوع تا حدود زیادی، به الگوی ریزش مو های اولیه بستگی دارد. برای پشت سر گذاشتن فرآیند موفقیت آمیز کاشت مو، باید در درجه اول الگوی ریزش موی خود را شناسایی کنید و پس از آن، بهترین و موثر ترین متد را برای خودتان در نظر بگیرید. این متد به طور معمول پس از مشورت با پزشک برای شما در نظر گرفته خواهد شد.

انتخاب بهترین پزشک برای کاشت مو

کاشت مو فرآیندی است که در آن فولیکول ها از نقطه خاصی در بدن شما استخراج می شوند و در بخش های میانی و جلویی سر شما مورد کاشت قرار می گیرند. این فرآیند، حساسیت و ظرافت قابل توجهی دارد. چرا که پزشک باید در زمان کاشت هم به سالم ماندن فولیکول ها و هم به عمق، جهت و زاویه کاشت آن ها توجه ویژه ای نشان بدهد.

به همین خاطر است که انتخاب یک پزشک ماهر و متخصص برای کاشت مو، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اگر کاشت مو را با موفقیت و به بهترین شکل ممکن پشت سر بگذارید، دیگر برای همیشه از ظاهری دلخواه و ایده آل برای خودتان بهره مند خواهید شد.

برای انتخاب بهترین دکتر کاشت مو، حتما سوابق تحصیلی و مدارک او را مورد بررسی قرار بدهید، علاوه بر این شما می توانید در جلسه های مشاوره، نظر پزشک را در مورد مو های سر خود جویا شوید و همچنین از افرادی که قبلا در آن کلینیک و زیر نظر آن پزشک کاشت مو انجام داده اند، میزان موفقیت این عمل ها را بپرسید.

آیا شما کاندیدای مناسبی برای کاشت مو هستید؟

پی بردن به پاسخ این سوال، با انجام آزمایش های اولیه در کلینیک ممکن می شود. پزشک وضعیت سلامتی شما را به طور کامل بررسی خواهد کرد. چرا که در صورت فقدان سلامتی، شما گزینه خوبی برای کاشت مو نخواهید بود.

اگر می خواهید کاشت مو را انجام دهید، باید از سلامتی عمومی قابل قبولی برخوردار باشید و نباید به بیماری های خونی، عفونی، آلرژیک و پوستی دچار باشید. بسیار مهم است که قبل از انجام کار، سوابق دارویی و درمانی خود را به طور کامل با پزشک در میان بگذارید.

اگر به سوختگی های شدید در سر خود دچار شده اید، اگر بانک موی قدرتمندی ندارید و اگر دائما دخانیات مصرف می کنند، ممکن است کاندیدای خوب و قابل قبولی برای کاشت مو تلقی نشوید. علاوه بر همه این ها، باید انتظاری کاملا معقول و منطقی از نتیجه انجام این کار داشته باشید.

هدف خود را شناسایی کنید

به همان نسبت که شناخت شما از متد های مختلف کاشت مو کامل باشد، شانس موفقیت این فرآیند برای شما افزایش پیدا خواهد کرد. در نتیجه بهتر است بدانید که هر متد کاشت مو، چه تاثیری دارد و بییشتر برای چه ویژگی هایی مناسب است.

امروزه بیشتر افراد از روش FUT برای کاشت مو استفاده می کنند که شامل برداشتن فولیکول ها به صورت مجزا و کاشتن آن در سر می شود اما روش ها و متد های فراوان دیگری نیز وجود دارند که هر کدام، تاثیر خاص خودشان را دارند. برای مثال بعضی از افراد به سراغ PRP برای مو های خود می روند که شامل برداشتن خون، فیلتر کردن و سپس بازگرداندن آن به سر برای رشد مو های جدید است و بعضی های دیگر با مزوتراپی، هورمون های بدن خود را برای رسیدن به شرایط ایده آل به تعادل می رسانند.

نتایج حاصل کاشت مو

نتایج حاصل از کاشت مو (hair-transplantation)، برای همیشه روی سر شما باقی خواهند ماند. در نتیجه بسیار مهم است که این عمل را در بهترین شرایط ممکن پشت سر بگذارید. افرادی که کاشت مو را در شرایط کاملا استاندارد انجام می دهند، شانس به مراتب بیشتری نسبت به دیگران برای یک عمل موفقیت آمیز خواهند داشت. در غیر این صورت نتایج دلخواه برای شما اتفاق نمی افتد و حتی سلامتی شما نیز با تهدید هایی جدی روبرو خواهد شد.

مدتی کوتاه پس از کاشت مو، شما شاهد ریزش مو های خود خواهید بود اما این موضوع کاملا طبیعی است و پس از مدتی، رشد مو های نهایی شما آغاز می شود. نتایج حاصل از کاشت مو، به شدت طبیعی هستند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *