ترمیم مو

آیا ترمیم مو خوب است ؟

آیا ترمیم مو خوب است ؟

آیا ترمیم مو خوب است ؟

می توان گفت که ترمیم مو یکی از روش هایی است که می تواند برای افرادی انجام شود که به دلایل مختلف نمی توانند کاشت مو را انجام دهند. به همین دلیل روش های بهبود مو برای این افراد می تواند گزینه مناسبی باشند.

آیا ترمیم مو خوب است ؟در بسیاری از مواقع ترمیم مو برای موهایی انجام می شود که دچار آسیب در ساقه خود شده اند و یا به مرور زمان دارای ضخامتی نازک شده اند می توانند از انواع روش های رشد مجدد مو استفاده کنند.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت مو + مشاوره رایگان

ایجاد موخوره در مو می تواند باعث چند لایه شدن و نازک شدن آنها شود. لایه های بیرونی مو که کوتیکول مو نامیده می شوند در اثر قرار گرفتن در عوامل مختلف می تواند دچار شکستگی شوند و ترمیم مو می تواند در این صورت برای افراد ایجاد شود.

ترمیم مو می تواند درخشندگی و استحکام مورد نظر را برای موهای آسیب دیده ایجاد کند؛ بنابراین اگر شما دچار مشکلات مربوط به مو هستید، با بهبود مو به روشهای مختلف می توانید موهای سالم و درخشان خود را به دست بیاورید.

آیا ترمیم مو خوب است ؟مزایا ترمیم مو چیست؟

ترمیم مو برخلاف کاشت مو می تواند فرآیند بسیار راحت تری را برای مراجعه کنندگان در بر داشته باشد. با توجه به اینکه روش های متفاوتی برای رشد مجدد مو وجود دارد در ابتدا پزشک مربوطه با معاینه بیمار مورد نظر و توضیحاتی در مورد روش های ترمیم و چگونگی انجام آنها برای مراجعه کنندگان، می تواند در گرفتن تصمیم درست به آنها کمک کند.

بهبود ظاهر

در اثر استفاده از ترمیم مو را می توان اولین مزایای آن دانست. در واقع ترمیم مو برای افرادی انجام می شود که دارای ریزش مو هستند یا در اثر عوامل مختلف قسمتی از موهای خود را از دست داده اند و دارای ظاهری نامناسب شده اند.

همانطور که می دانیم نقش مو در ظاهر افراد بسیار مهم است. به همین دلیل نداشتن مو می توان اعتماد به نفس افراد را کمتر کند. در نتیجه رشد مجدد مو می تواند ظاهر افراد را زیباتر نشان دهد.

موهای دائمی

در برخی از مواقع ترمیم مو می تواند روشی دائمی باشد که از این طریق ریزش مو افراد قطع شود و موهایی پرپشت و با ضخامت بیشتری را مشاهده کنند. ممکن است داروهای مشخصی برای این منظور توسط پزشک برای ترمیم مو افراد پیشنهاد شود یا روش های دیگر مانند prp برای آن استفاده شود.

درمان طاسی

درمان طاسی سر می تواند از طریق تریم مو انجام شود. در برخی از مواقع ریزش مو به علت عوامل هورمونی و یا مشکلات تغذیه ای ایجاد می شود. در این واقع موها شروع به ریزش می کنند و تارهای آنها نازک تر می شوند.

برای از بین بردن این معضل ترمیم مو می تواند بهترین راه حل باشد. طاسی می تواند از این طریق به صورت موقت و یا دائم ترمیم شود و موهای این ناحیه بهتر از قبل به رشد خود ادامه دهند.

معقول بودن هزینه

یکی دیگر از مزیت های ترمیم مو را می توان کم بودن هزینه های مربوط به آن نسبت به کاشت مو دانست. کاشت مو به دلیل اینکه به استخراج فولیکول های مو تحت عمل جراحی نیازمند است باید برش هایی در سطح پوست سر ایجاد شود.

این کار نیاز به دقت و تجربه بالای پزشک دارد و در صورت انجام اشتباه کاشت مو با شکست مواجه می شود. به همین دلیل ترمیم مو برای این منظور به جای کاشت مو انجام می شود. هزینه های پیوند مو بسیار کمتر از کاشت است. به همین دلیل اکثر افراد این روش را برای ترمیم موهای خود انتخاب می کنند.

عدم درد و خونریزی

درد و خونریزی در این روش وجود ندارد و در کمترین زمان ممکن ترمیم انجام می شود. ممکن است موهای مصنوعی با استفاده از چسب های کراتین بر روی سر افراد چسبانده شود تا طاسی آنها را به صورت موقت درمان کند.

نگهداری آسان

نگهداری آسان تر بعد از ترمیم یکی دیگر از نکاتی است که افراد به آن توجه دارند. حداقل نگهداری از موها در این روش وجود دارد. به همین دلیل دیگر نیاز نیست که نگران مراقبت های ویژه و سختی بعد از ترمیم باشید.

زمان کم

انجام سریع ترمیم مو می تواند یکی از مزیت هایی باشد که افراد را مجاب می کند تا ترمیم را انجام دهند. ترمیم در چند ساعت به راحتی و بدون هیچ گونه دردی انجام می شود و بعد از آن دوران نقاهتی را طی نخواهید کرد.

آیا ترمیم مو برای همه خوب است؟

باید گفت که ترمیم مو می تواند هم به عنوان روشی دائمی و هم موقت در درمان ریزش مو و یا طاسی در برخی از مواقع کارآمد باشد. با ترمیم به روشهای متفاوت می توانید انتخاب های متعددی را داشته باشید تا از ریزش موهای خود جلوگیری کنید.

اگر موهای شما دچار موخوره شده است و یا در اثر آلودگی های جوی نازک می شود باید ترمیم را برای آنها انجام دهید. ترمیم مو با استفاده از روش های متنوع می تواند فولیکول های خفته مو را به واکنش وادار کند تا از این طریق به رشد مجدد موها بیانجامد.

در این صورت موها به صورت طبیعی به رشد خود ادامه می دهند و دیگر نیازی به نگرانی در مورد ریزش آنها وجود ندارد.

ممکن است برخی از داروها و یا شامپوها برای ترمیم استفاده شود و یا در مواقعی موهای مصنوعی بر روی سطحی مشابه پوست سر با چسب های مخصوص و کراتین چسبانده شوند تا مانند موهای طبیعی به نظر برسند.

در این موارد باید کمی مراقبت های بیشتری را انجام دهید تا ریزش موهای ترمیم شده به وجود نیاید و بتوانید چند ماه تا یکی دو سال از موهای کاشته شده به صورت مصنوعی برخوردار شوید.

پس از ترمیم مو انتظار چه چیزی را داشته باشیم؟

بعد از ترمیم نیاز نیست که نگران ریزش های بعد از آن باشید و یا مراقبت های ویژه ای را برای آن انجام دهید. در واقع بهبود مو مانند کاشت مو نیست که شما را با عوارض و یا زخم های بعد از برش جراحی روبرو کند.

رشد مجدد مو با استفاده از روش ها و متد های جدید و پیشرفته موهای شما را پرپشت تر و درخشان تر از قبل نشان می دهد و می تواند مزیت های بسیاری را از این طریق برای شما رد بر داشته باشد.

در واقع ترمیم دارای فرآیند ساده ای است که در چند ساعت توسط پزشک متخصص در این زمینه انجام می گیرد و می توانید مطمئن باشید که ترمیم مو ( hair repair ) هیچ گونه آسیب جسمی در شما ایجاد نخواهد کرد.

استفاده از برش و بخیه در رشد مجدد مو وجود ندارد و افراد بعد از ترمیم، موهای طبیعی و زیبایی را مشاهده خواهند کرد.

در بسیاری از مواقع افرادی که در اثر عوامل مختلفی ریزش مو در آنها ایجاد شده است و نمی توانند مانع ریزش موی خود شوند و یا در معرض طاسی قرار دارند با استفاده از ترمیم می توانند موهای مقاوم تری را مشاهده کنند.

کاشت مو در اکثر مواقع به نگهداری های بعد از عمل نیاز دارد و باید تا یک سال صبر کرد تا موها به رشد طبیعی خود ادامه دهند؛ اما در بهبود مو دیگر ریزش مو وجود ندارد و شما می تواند موهایی مانند موهای طبیعی داشته باشید.

به همین دلیل پیشنهاد اول هر پزشکی باید در وهله اول ترمیم باشد. اگر این روش جوابگو نبود در صورت نیاز کاشت مو برای افراد انجام می شود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک کاشت مو مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *