تزریق بوتاکس

هایفو بهتر است یا بوتاکس ؟

هایفو بهتر است یا بوتاکس ؟

هایفو بهتر است یا بوتاکس ؟

زیبایی و جوانسازی مسئله ای مهم در بین خانم ها است. هر یک از افراد به روش های مختلفی جوانسازی پوست خود را انجام می دهند. برای انجام این اقدامات زیبایی باید تحقیق و بررسی هایی را انجام دهید یا از پزشک متخصص پوست در این خصوص مشاوره های لازم را بگیرید.

هایفو بهتر است یا بوتاکس

امروزه افراد در صورتی که دچار مشکلات پوستی و زیبایی شوند روش های بسیار زیادی برای از بین بردن مشکل به وجود آمده وجود دارد که افراد می توانند با استفاده از روش های موجود نسبت به از بین بردن مشکل پیش آمده اقدام کنند.

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

از روش های موجود می توان به تزریق بوتاکس و همچنین انجام هایفو اشاره کرد که هر کدام از آن ها مزیت هایی را دارند که سبب جدا شدن آن ها از یکدیگر می شود.

پزشک با توجه به شرایط و نوع پوست شما بهترین درمان جوانسازی را به شما پیشنهاد می کند که با نتیجه خوبی همراه باشد. هریک از این درمان ها، روش های زیبایی مناسبی هستند اما عملکرد و نتیجه هرکدام بستگی به نوع پوست شما دارد.

پزشک متخصص در این باره می تواند بهترین گزینه را برای شما انتخاب کند. در نتیجه قبل از هر اقدامی مشورت های قبل از زیبایی و جوانسازی را داشته باشید تا به بهترین نتیجه دسترسی پیدا کنید.

برگزاری این جلسات معمولا قبل از انجام عمل می باشد که اکثر پزشکان و همچنین کلینیک ها هزینه های خاصی را برای برای برگزار کردن این جلسات دریافت نکرده و آن را به صورت رایگان در اختیار فرد می گذارند.

افراد می توانند با انجام عمل تزریق بوتاکس نسبت به جوان سازی و همچنین از بین بردن چین و چروک های به وجود آمده بر روی پوست اقدام کنند همچنین افراد می توانند برای مستحکم کردن و جوان سازی پوست خود با استفاده از انجام هایفو نیز بپردازند که هر کدام از این روش ها تفاوت هایی را دارند.

عملکرد هایفو چگونه است ؟

روش درمانی جوانسازی پوست یا هایفو، غیر تهاجمی و بدون درد است و برای کسانی که هیچ دردی را نمی توانند تحمل کنند مناسب است. عملکرد هایفو شبیه به دستگاه سونوگرافی است که با گرما دادن به سطح عمیق و بنیادی پوست سبب می شود که پوست کلاژن سازی کند.

این کلاژن سازی باعث می شود که پوست خاصیت ارتجاعی پیدا کرده و در نتیجه استحکام بیشتری نسبت به قبل از انجام هایفو داشته باشد.

افرادی که می خواهند پوستشان دارای استحکام بیش تری باید می توانند از این روش استفاده کرده و به این مهم دست یابد. این روش می تواند خواسته های فرد را تا حد زیادی به واقعیت تبدیل کرده و رضایت آن ها را جلب کند.

این خاصیت هایفو سبب می شود که پوست جوان تر و با استحکام تر به نظر برسد که به این اقدام، جوانسازی پوست می گویند. عملکرد این روش جوانسازی یا هایفو نهایت تا دو سال باقی خواهد ماند و گاهی اوقات ممکن است در فردی این نتایج بیش از دوسال بر روی پوست باقی بماند. اثرات و نتایج هایفو، سریعا قابل مشاهده است و بعد از مدت کوتاهی بهبود می یابد.

هایفو بهتر است یا بوتاکس

بوتاکس چگونه پوست را جوانسازی می کند ؟

بوتاکس یکی دیگر از روش های درمانی برای جوانسازی پوست است که طرفداران زیادی نسبت به هایفو دارد. بوتاکس در واقع نام تجاری ماده ای سمی است که به نقاطی از پوست که دارای چین و چروک است تزریق می شود. این ماده سمی خاصیت فلج کردن دارد. به این صورت که پس از تزریق در قسمت مورد نظر پوست، شما هیچ خطوط و چین و چروکی را مشاهده نخواهید کرد.

این ماده سمی برای چین و چروک های عمیق مناسب بوده و نتیجه و عملکرد خوبی را از خود نشان داده است؛ اما به طور کوتاه مدت برچین و چروک صورت شما باقی می ماند و پس از مدتی شما نیاز دارید که مجددا تزریقاتی را برای کاهش چین و چروک خود انجام دهید.

این تزریقات می تواند در خطوط گوشه چشم، خط اخم، خطوط کنار لب و خط پیشانی انجام شود. با فلج کردن ماهیچه های صورت، بوتاکس باعث از بین رفتن و کاهش روند چین و چروک در صورت می شود؛ اما شما باید مکررا این تزریقات را پس از چند ماه انجام دهید.

کدام روش جوانسازی پوست مناسب تر است ؟

هریک از این روش ها یعنی هایفو و تزریق، برای کاهش چین و چروک و جوانسازی به کار گرفته می شوند و هدف این دو باهم مشابه است اما هر کدام بسته به نوع پوست متقاضی انتخاب می شوند. ممکن است فردی فقط برای کاهش چین و چروک خود به کلینیک مراجعه کند. معمولا در این افراد تزریق  انجام می شود؛ زیرا هدف اصلی تزریق این ماده، فلج کردن عضله و در نتیجه کاهش چین و چروک صورت است.

عکس هایفوتراپی

فردی که از افتادگی پوست صورت خود رنج می برد بهترین گزینه درمان برای این گونه افراد انجام هایفو بر روی صورت این اشخاص است؛ زیرا دستگاه هایفو به طور عمیق در پوست تشعشعاتی را مانند دستگاه سونوگرافی وارد می کند و باعث ارتجاعی و مستحکم شدن پوست می شود. این روش علاوه بر سفت شدن می تواند در کاهش روند چین و چروک پوست موثر واقع شود.

پس به طور قطعی نمی توان گفت کدام روش، هایفو یا بوتاکس برای پوست مناسب است؛ زیرا هر یک ویژگی ها و روش های مختلفی برای جوانسازی پوست دارند و بسته به نیاز مراجعه کننده از نوعی درمان خاص برای این منظور استفاه می شود. در نتیجه پس از مراجعه به پزشک و بررسی شرایط می توانید تصمیم بگیرید که کدام روش، هایفو یا بوتاکس می تواند برای شما مناسب تر به شمار رود.

آیا می توان بعد از هایفو، تزریقات بوتاکس انجام داد ؟

اگر فردی با مشکل افتادگی پوست و چین چروک روبرو باشد می تواند از هردو روش درمانی بهره بگیرد. به طوری که فرد مراجعه کننده در ابتدا هایفو را بر پوست خود انجام دهد که پوست از حالت افتادگی خارج شود سپس بعد از استراحت کوتاهی می تواند تزریقات را نیز انجام دهد و باعث محو شدن و کاهش چین چروک صورت خود بشود.

با انجام این دو روش درمانی؛ هایفو و بوتاکس می توان جوانسازی کامل پوست را انجام داد؛ اما انجام این دو روش درمانی به تشخیص پزشک متخصص بستگی دارد. در صورتی که شما تقاضا کنید ولی پزشک لزومی نبیند این کار انجام نخواهد شد.

هایفو، روشی امن برای جوانسازی پوست صورت

بسیاری از افراد برای پر کردن صورت خود و جلوگیری از افتادگی پوست تزریقاتی را در این خصوص انجام داده اند؛ اما در برخی موارد به نتیجه مطلوبی دست پیدا نکرده اند. به این افراد پیشنهاد می شود برای رفع مشکلات پوستی خود، هایفو را با خیال راحت انجام دهند؛ زیرا هایفو روشی غیر تهاجمی بوده و با تحریک کلاژن های صورت باعث ایجاد افزایش کلاژن سازی در پوست می شود در نتیجه پوست حالت ارتجاعی پیدا کرده و سفت می شود.

هایفو بعد از 4 الی 5 ماه به نتیجه کامل خواهد رسید. پس گزینه خوبی برای مشکلات پوستی شما می تواند باشد. افرادی که تزریقاتی را در خصوص پر کردن صورت خود انجام داده اند پیشنهاد می شود بعد از مدتی روش درمانی هایفو را بر پوست صورت خود انجام دهند زیرا باعث کاهش حل شدن هیالورونیک می شود.

افراد می توانند زود تر از زمان ارائه شده و یا حتی دیر تر از زمان ذکر شده به نتایج ناشی از انجام هایفو دست یابند چرا که افراد در برخی از مسائل زیستی محیطی با یکدیگر تفاوت هایی را دارند و همچنین علاوه بر این موضوع افراد اگر توصیه های پزشک را جدی بگیرند و مراقبت ها و همچنین نکات ارائه شده توسط پزشک را به خوبی انجام دهند می توانند سریع تر از 4 ماه به این نتایج دست یابند.

آیا تزریق بوتاکس روشی موثر و امنی برای جوانسازی پوست می باشد ؟

این تزریق در اغلب مواقع روش درمانی بی خطر برای مراجعه کنندگان است و درمانی موثری برای کاهش چین و چروک می باشد. البته باید تا مدتی این تزریقات را به طور مکرر انجام دهید. تزریق بوتاکس (botax injection) باید تحت نظر پزشک متخصص صورت گیرد تا شما با مشکلاتی روبرو نشوید.

اگر کسی که تزریق را انجام می دهد فاقد صلاحیت و تجربه باشد علاوه بر این که پوست شما با نتایج مثبتی روبرو نمی شود باعث بروز مشکلات بیشتری می شود.

با توجه به موردی که ذکر شد می توانیم بگوییم که انتخاب پزشک و کلینیک تا چه حد می تواند مهم باشد. افراد باید ی پزشک با تجربه و همچنین ماهر را انتخاب کنند تا دچار مشکل خاصی نشوند.

برای انتخاب پزشک می توان از افرادی که با این پزشک عملی را تجربه کرده اند سوالاتی را بکنید همچنین باید پزشک مورد نظر از شهرت و آوازه ای برخوردار باشد این مورد می تواند به نوعی تضمین محسوب شود.

خطرات ناشی از تزریق اشتباه و غلط به شرح زیر می باشد:

1- علائمی مانند آنفولانزا از جمله سردرد پس از تزریق بوتاکس به طور 24 ساعته، افراد معمولا پس از انجام این عمل دچار این مشکل می شوند. سردردی که به سراغ افراد می آید می تواند سبب کلافگی آنان شود اما افراد باید صبر و حوصله به خرج داده و با مصرف داروهایی که توسط پزشک برای زمان های مختلف ارائه شده است دوره ی نقاهت خود را سپری کرده و به نتایج مورد نظر خود برسند.

2- ضعف و افتادگی موقتی، این مشکل معمولا سبب نگرانی و استرس افراد می شود. پس از انجام این عمل عضلات فرد در ناحیه ای که تزریق انجام شده است ضعف خاصی را تجربه خواهد کرد که کاملا موقتی می باشد همچنین افتادگی که به وجود می آید نیز همانند ضعف عضلانی موقتی خواهد بود و نباید نگرانی خاصی متوجه افراد در این زمینه به وجود بیاید زیرا این نگرانی کاملا بی معنی می باشد.

3- کبودی در محل تزریق، از دیگر مواردی که رخ دادن آن یک امر کاملا طبیعی بوده و افراد نباید نگران این موضوع باشند کبودی هایی است که پس از تزریق به وجود می اید و افراد را دچار ترس و وحشت می کند. این کبودی ها و همچنین ورم هایی که به وجود می آید به مرور زمان و با استفاده از پماد های تجویز شده توسط پزشک می تواند به راحتی از رود تا نتایج انجام عمل نمایان شود.

همچنین اگر این تزریق در محل نادرست انجام شود، می تواند افتادگی پلک و ابرو را در افراد متقاضی ایجاد کند.

اگر این تزریقات مکررا انجام شود بدن در مقابل این تزریقات مقاوم شده و با خطرات بیشتری روبرو می شود که این مشکلات می تواند شامل تنگی نفس و تاری دید باشد.

پس در نتیجه همه درمان های جوانسازی صورت امن و بی خطر هستند اما در صورتی که توسط پزشک متخصص و با تجربه انجام شود. این گونه درمان های زیبایی با حساسیت های بالایی روبرو هستند. به همین دلیل قبل از انجام هر گونه اقدامی بهتر است تحقیقات لازم در خصوص پزشک متخصص مربوطه انجام دهید تا دچار بروز چنین مشکلاتی نشوید.

انجام این عمل نیاز به دقت و حساسیت های بسیار بالایی دارد. انجام این عمل اگر در ناحیه ی صورت فرد اتفاق بیفتد پزشک متخصص باید میزان دقت خود را بیش تر کند.

برای مثال باید به محل تزریق بوتاکس دقت زیادی به خرج داده شود برای مثال اگر بوتاکس تزریق شده برای پیشانی از محل مناسبی انجام نشود و کمی پایین تر تزریق شود سبب افتادگی ابروهای فرد خواهد شد.

در یک چهارچوب کلی می توانیم بگوییم که برای مقایسه این دو روش از عمل های زیبایی نیاز فرد بسیار مهم می باشد. افراد در صورتی که بخواهند چین و چروک پوست خود را از بین ببرند بهتر است از بوتاکس و اگر بخواهند پوست خود را دارای استحکام بیش تری کنند بهتر است از هایفو استفاده کنند.

اما باز هم بهتر است انتخاب یکی از این دو روش را به عهده ی پزشک متخصص بگذارید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک تزریق بوتاکس مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *