تزریق چربی

آیا تزریق چربی دائمی است ؟

آیا تزریق چربی دائمی است ؟

آیا تزریق چربی دائمی است ؟

شاید بیشتر افراد زمانی که به جوانسازی چهره خود می اندیشند اولین گزینه هایی که به ذهن آن ها خطور می کند انجام جراحی های زیبایی و یا تزریق بوتاکس باشد.

خوشبختانه در عصر حاضر شیوه نوین تزریق چربی توانسته است از نتایجی بهتر در رفع چروک ها و نازیبایی های چهره و بدن رونمایی کند و تنها سوالی که برای علاقه مندان پیش می آید اینست که آیا تزریق چربی دائمی است یا خیر؟

آیا تزریق چربی دائمی است؟

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

بسیاری از افرادی که جراحی پلاستیک و یا سایر روش های زیبایی را انتخاب می کنند بدون شک به دنبال این هستند که به نتایج ماندگار و عالی در این زمینه دست یابند و به همین علت است که آن را به عنوان یک راهی برای اصلاح و بهبود وضعیت ظاهری بدن خود انتخاب خواهند کرد.

آیا تزریق چربی دائمی است؟

در تکنیک استفاده از تزریق چربی نیز بیماران به صورت آینده نگرانه امیدوار هستند که به نتایجی دائمی در این باره دست یابند.

گرچه آن ها این آگاهی را دارند که تنها با یک جلسه تزریق نمی توانند نتایج دلخواه خود را به حالت دائمی و همیشگی در بیاورند.

تنها با سپری کردن یک مرحله تزریق چربی، نمی توان به آثار طولانی مدت آن دست پیدا کرد.

در واقع اگر هدف فرد تنها یک بار پشت سر گذاشتن فرآیند تزریق چربی باشد، نتایج حاصل از تزریق چربی روی صورت او پس از چند ماه از بین خواهد رفت اما او این شانس را دارد که با انجام دوباره تزریق پس از چند ماه، نتایج حاصل از این فرآیند را دوباره در بدن خود ایجاد کند و سپس، این کار را دوباره در فواصل زمانی درست، انجام بدهد. در واقع در یک نگاه کلی، فرآیند تزریق چربی یک روش «دائمی» نیست اما با تکرار این کار، می‌شود آثار آن را برای مدت بسیار زیادی در بدن حفظ کرد.

بکارگیری تکنیک تزریق چربی

این تکنیک به عنوان روشی جهت انتقال دادن چربی ها به نقاطی که دارای حجم اندک در بدن هستند شناخته می شود. خوشبختانه در ردیف روش های حداقل تهاجمی قرار گرفته و با پر کردن و حجم دادن به اندام بر زیبایی آن می افزاید.

این کار روشی برای ایجاد تعادل در بدن نیز به شمار می رود. چرا که با استفاده از این روش، چربی ها در نقطه ای از بدن که فرد به آن ها نیاز چندانی ندارد، به نقاطی از بدن منتقل می شود که حضور چربی ها تغییرات محسوس و جذابی در آن ها به وجود می آورد. در واقع به کمک چربی های مازاد بدن خود، به ظاهر دلچسب تری در نقاط مختلف بدن دست پیدا می کند.

بیشتر افرادی که در سنین بالای چهل تا پنجاه سال قرار می گیرند تمایل بیشتری برای انجام این تزریق دارند و به نوعی کاندید انجام این فرآیند زیبایی به شمار خواهند رفت. این فرآیند زیبایی یک راه حل مقرون به صرفه برای افرادی است که هنوز آمادگی لیفت صورت ندارند.

همچنین افرادی که می خواهند بدون استفاده از روش های پر ریسک و دردسر ساز تغییری آشکار و دلچسب در بدن خود به وجود بیاورند و به حجم بخش های مختلفی از بدن مثل لب ها، سینه ها، باسن و صورت اضافه کنند، می توانند به سراغ فرآیند تزریق چربی بروند.

تزریق چربی یک تکنیک قوی و پایدار است که از آن برای زیباسازی و حجم دهی به اندام های مختلف بدن از جمله” تزریق چربی به سینه ” ، باسن، لب، رفع چروک های پوستی و … استفاده می شود و فرد به راحتی می تواند به هدف زیبایی خود دست یابد.

فرآیند تزریق چربی چگونه کار می کند؟

فرآیند انجام این کار به گونه ای است که ابتدا مقدار کمی چربی از یک منطقه از بدن که دارای ذخایر اضافی است گرفته خواهد شد و سپس با انجام اعمال پاکسازی بر روی آن برای انتقال به ناحیه اهدا کننده آماده می شود. اندام های انتخابی برای برداشته چربی ران ها، شکم و پهلو هستند که چربی های مازاد آن ها را می توان با دستگاه های مخصوص جدا نمود.

معمولا چربی هایی که در این نواحی قرار دارند، به سادگی با ورزش و رژیم غذایی از بین نمی روند. به همین خاطر است که شکم و پهلوها بهترین انتخاب برای برداشت چربی به شمار می روند. برداشت چربی با لوله های کوچکی به نام کانولا صورت می گیرد. در نتیجه آثار جانبی ناشی از این فرآیند بسیار کم به نظر می رسد و فرد نیز خیلی زود دوران بهبودی را پشت سر می گذارد.

سپس سلول های چربی را برای حذف آثار و باقی مانده های خونی ناخواسته پاکسازی می کنند. با حذف کردن چربی ها از یک منطقه و انتقال آن به نواحی دیگر می توان یک فرم ایده آل و زیبا را در بدن به وجود آورد.

پاکسازی و یا به عبارتی خالص سازی چربی به عنوان دومین مرحله مهم این فرآیند، به وسیله دستگاهی به نام سانتریفیوژ صورت می گیرد. با استفاده از این دستگاه خاص، مواد برداشته از بدن فرد با چرخش سریع به چند لایه مختلف تقسیم می شوند.

در واقع با انجام این کار چربی ها از خون و سایر مایعات فاصله می گیرند و به صورت خالص، برای تزریق آماده می شوند. برای رسیدن به نتایج مطلوب این فعالیت، چربی های تزریق شده حتما باید کاملا خالص باشند.

هنگامی که این چربی منتقل می شود سلول های زنده در ناحیه مورد نظر برای انتقال گسترش می یابند و به منطقه جدید پیوست می شوند و می توانند به طور دائم در آنجا زندگی کنند.

بخش کوچکی از این چربی ها البته به محض تزریق شدن به بدن فرد، جذب می شوند اما پزشک چربی ها را به اندازه ای تزریق می کند که این جذب حداقلی، هیچ تاثیری در نتایج نهایی کار نداشته باشد.

در واقع میزان چربی های لازم برای تزریق، با توجه به آگاهی کامل از فرآیند جذب درصدی از چربی ها صورت می گیرد.

در حقیقت آن ها بخشی طبیعی از بدن خود فرد هستند و هیچ آسیبی به او وارد نمی کنند. روش های انتقال چربی می تواند یک گزینه موثر برای بیمارانی باشد که به دنبال ایجاد تعادل در اندام های مختلف بدن خود هستند.

فرآیند تزریق چربی به صورت یک عمل سرپایی انجام می شود که با استفاده از بی حسی موضعی و با دردی بسیار کم همراه خواهد بود. عارضه جانبی خاصی برای این مورد گزارش نشده است چرا که با استفاده از سلول های چربی خود بیمار بعید است هر گونه عفونت و یا واکنش های آلرژیک در وی مشاهده شود.

در نتیجه فردی که تزریق چربی را پشت سر گذاشته، مشکلی برای انجام فعالیت های معمول زندگی خود نخواهد داشت. البته این فرد نباید برای چند روز به سراغ فعالیت های سنگین ورزشی برود. چرا که با فشار وارد کردن به چربی های تزریق شده، امکان جابجایی آن ها در بدن وجود دارد.

همچنین مصرف سیگار و الکل، مصرف داروهای رقیق کننده خون، شنا کردن در استخر و رفتن به سونا و همچنین خوابیدن روی ناحیه انجام تزریق، نتایج این فرآیند را با تاثیر منفی روبرو خواهند کرد.

ماندگاری تزریق چربی

یکی از نقاط قوت تزریق چربی به عنوان یک روش زیبایی شناختی، اینست که با ادامه روند این تزریقات می توان به نتایجی ماندگار و دائمی دست یافت. بسیاری از مراجعه کنندگان نتایج بسیار خوبی را مشاهده می کنند زیرا بیشتر سلول های چربی در اندام هدف زنده می مانند، اما در مواردی نیز سلول های چربی پس از پیوند اولیه می میرند و این به علت عدم تامین خون می باشد.

یکی از دلایل رخ دادن این اتفاق، تزریق بیش از حد چربی است. این کار موجب می شود که خون رسانی به همه سلول های چربی صورت نگیرد و در نتیجه درصد زیادی از این سلول ها به راحتی تاثیرشان را از دست بدهند و از بین بروند.

هنگامی که این اتفاق می افتد ظاهرا تزریق نمودن چربی دائمی نیست و نمی تواند نتایجی ماندگار را برای فرد به همراه داشته باشد. با این حال همه چیز به این موضوع بستگی دارد که سلول های چربی پس از پیوند چقدر می توانند در جریان خون جدید، خود را توسعه دهند.

هنگامی که جریان خون در میان سلول ها به خوبی ایجاد شده باشد، سلول های چربی برای مدتی طولانی زنده می مانند. به طور معمول، حدود 75٪ از سلول های چربی زنده خواهند ماند. بدین ترتیب چهره و اندام هدف به طور زیباتر و سالم تری به نظر می رسد.

ماندگاری تزریق چربی به مراتب بیشتر از روش هایی مثل تزریق فیلر است. چربی ها در مواردی تا 2 و حتی 3 سال نیز می توانند در بدن فرد ماندگار شوند.

با این وجود بالاخره دوران تاثیر این چربی ها نیز از بین خواهد رفت. وقتی این اتفاق رخ داد، معمولا افرادی که از نتیجه تزریق راضی بودند، این کار را تکرار می کنند تا این نتایج را دوباره به وجود بیاورند. آن ها البته برای تزریق مجدد باید حدود 6 ماه پس از تزریق اول صبر کنند.

تزریق مداوم چربی در فواصل نادرست، عوارض زیادی برای فرد رقم خواهد زد.

اهمیت بکارگیری تکنیک صحیح در افزایش ماندگاری نتایج تزریق چربی

تزریق کردن چربی باید به درستی انجام شود تا نتایج دائمی به دست آید، بنابراین مهم است که یک جراح پلاستیک دارای تخصص و تجربه کافی برای انجام این تکنیک انتخاب شود.

اگر بیش از حد چربی تزریق شود، می تواند سبب ایجاد توده های باقی مانده و منجر به یک ظاهر ناخوشایند شود.

پزشکان معمولا از تکنیک های جدید پیوند چربی استفاده می کنند که شانس زنده ماندن چربی پیوند زده شده را به میزان قابل توجهی بهبود بخشند. در واقع نباید این موضوع را فراموش کنیم که اگر چربی ها با روشی درست برداشته شوند قابلیت آن ها حفظ می شود و می توانند اثرات بهتری را نمایان سازند.

هر چقدر که چربی های بیشتری از محلول برداشته شده زنده بمانند، نتیجه نهایی کار نیز برای فرد کاملا مطلوب تر خواهد بود. پس تکنیک مدنظر پزشک و البته مهارت او، نقش بسیار مهمی در کیفیت نتایج نهایی کار خواهد داشت.

توجه داشته باشید که برخی از روش های زیبایی به گونه ای طراحی نشده اند که نتایجی ماندگار را برای بیمار به همراه داشته باشند. اما پزشک متخصص می تواند با بکارگیری تجربه و مهارت خود به نوعی عمل کند که سطح انتظارات بیماران کامل پوشش داده شود.

گرچه تزریق چربی به طور حتم نمی تواند نتایجی با ماندگاری بالا را در اولین تزریق هویدا سازد اما بهره مندی از یک تکنیک صحیح و همینطور ادامه دادن به روند درمان در فواصل زمانی مناسب آن در دائمی شدن و افزایش ماندگاری آن نقش مهمی را ایفا خواهد کرد.

از طرفی به این موضوع نیز فکر کنید که فرد در صورت رضایت نداشتن از نتایج نهایی تزریق چربی، ناچار به تحمل آن برای مدت طولانی نیست و می تواند خیلی زود همه چیز را تغییر بدهد. در واقع تزریق چربی یک جاده یک طرفه برای فرد محسوب نمی شود و همیشه امکان ایجاد تغییر و تحول در آن وجود خواهد داشت.

ماندگاری تزریق چربی و برگشت حجم از دست رفته اندام ها

این تزریق معمولا برای برگشت حجم از دست رفته اندام ها در صورت و بدن استفاده می شود اما همچنین می تواند برای کاهش چروک نواحی پشت دست ها و سایر خطوط ایجاد شده در نواحی مختلف بدن نیز بکار رود.

تزریق چربی به راحتی می تواند شمایل صورت و چهره را تغییر دهد. برای مثال افرادی که این تزریق را در گونه ها انجام می دهند می توانند تغییر شگرفی را در زیبایی و چند بعدی شدن زوایای صورت خود مشاهده نمایند.

این تزریق با ادامه روند درمان و تمدید آن می تواند نتایجی ماندگار و همیشگی را در اختیار علاقه مندان به زیبایی قرار دهد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق چربی مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *