تزریق چربی

تزریق چربی خوب یا بد است؟

تزریق چربی خوب یا بد است؟

تزریق چربی خوب یا بد

برای برقراری تعادل مناسب در بدن، تزریق چربی یک روش بسیار مطلوب به نظر می رسد. روشی که به شما کمک می کند با استفاده از چربی های انباشته شده در یک بخش از بدن خود، برای برقراری ظاهر مطلوب در یک بخش دیگر استفاده کنید.

تزریق چربی خوب یا بد است؟حتما در جستجو های مختلف اینترنتی، با مطالب متعددی در مورد این روش مواجه شده اید. بیشتر افراد تزریق چربی را یک فرآیند امن و موثر می دانند و آن را به دیگران توصیه می کنند اما گاهی بعضی از افراد، نظرات دیگری در مورد این فرآیند دارند.

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

به طور کلی این فعالیت همانند بسیاری دیگر از فعالیت های مربوط به زیبایی، زمانی بهترین نتایج را برای شما به وجود می آورد که در شرایط کاملا مطلوب و استاندارد انجام شود. به طور معمول افرادی که از نتایج نهایی تزریق چربی رضایت ندارند، آن هایی هستند که این فرآیند را در یک کلینیک غیرمجاز و در شرایط نه چندان ایده آل پشت سر گذاشته اند.

تزریق چربی اگر به شکل صحیح و اصولی انجام شود، یک تغییر مثبت و ایده آل برای شما ایجاد می کند اما در غیر این صورت، عوارض زیادی برای شما به دنبال خواهد داشت. برای آن که این فعالیت را به شکل دقیق تری بشناسید، خواندن ادامه این مطلب را به شما توصیه می کنیم.

تزریق چربی خوب یا بد است؟چه زمانی باید تزریق چربی انجام بدهم؟

اگر احساس می کنید که در یک نقطه خاص از بدن خود، فرم ظاهری مطلوب و دلخواهی ندارید و آن نقطه از زیبایی و حجم مورد نظر شما برخوردار نیست، می توانید این فرآیند را برای خودتان در نظر بگیرید. برای انجام این فعالیت باید حداقل بیشتر از 20 سال سن داشته باشید.

شما به شرطی می توانید این تزریق را پشت سر بگذارید که در بدن خود ذخایر کافی چربی داشته باشید. البته این به معنای چاق بودن نیست و افراد لاغر نیز می توانند این فعالیت زیبایی را پشت سر بگذارند. معمولا ورزشکار های حرفه ای و افرادی که صاحب بدن های بسیار خشک و فاقد چربی هستند، گزینه های مناسبی برای این فرآیند به شمار نمی روند.

برای پشت سر گذاشتن این تزریق، شما باید در سلامت کامل باشید، با بیماری های مزمن دست و پنجه نرم نکنید، دائما دخانیات مصرف نکنید و همچنین انتظاری معقول و منطقی از نتیجه انجام این فرآیند داشته باشید.

تزریق چربی در چه نقاطی از بدن صورت می گیرد؟

وقتی نشانه های پیری در ظاهر افراد پیدا می شود و پوست آن ها کیفیت همیشگی را از دست می دهد، خیلی از این افراد ترجیح می دهند با فرآیندی نظیر تزریق کردن چربی به بدن، جوانی را در ظاهر خود احیا کنند.

شاید خیلی ها این تزریق را با کاربرد هایی که در صورت دارد به یاد بیاورند اما حقیقت آن است که این فعالیت زیبایی، تنها برای صورت انجام نمی شود و در بخش های دیگری از بدن افراد نیز کارایی های قابل توجهی دارد.

شما می توانید از کاربرد های تزریق چربی به سینه برای داشتن سینه های زیبا، تزریق چربی به باسن برای برخوردار شدن از باسن خوش فرم و همچنین تزریق چربی به ران، دست و پا و حتی واژن بهره مند شوید. این فرآیند شرایطی را ایجاد می کند که فرم مدنظر شما در هر نقطه ای از بدن به وجود بیاید.

تزریق چربی چگونه انجام می شود؟

این فرآیند چند مرحله دارد که همه این مراحل می توانند در یک جلسه صورت بگیرند. البته گاهی افراد ترجیح می دهند این فعالیت را در دو جلسه انجام بدهند و این موضوع در نهایت به نظر خود شما بستگی خواهد داشت.

اولین مرحله از این تزریق، به برداشت چربی ها از بدن شما مربوط می شود. معمولا این برداشت از شکم و یا بخشی از ران صورت می گیرد. برای این مرحله، متد های متنوع و متعددی وجود دارد که بسته به سلیقه فرد و همچنین شرایط اولیه بدن او، انتخاب می شوند.

پس از استخراج چربی ها، نوبت خالص سازی آن ها به کمک دستگاه سانتریفیوژ است. با چرخش های مداوم و مستمر این دستگاه، چربی از خون و سایر مایعات جدا شده و برای تزریق به بدن خالص سازی می شود.

مرحله نهایی یعنی تزریق، به کمک سرنگ های بسیار کوچک انجام می شود تا شما در زمان انجام این فعالیت، دردی را احساس نکنید.

تزریق چربی یا تزریق ژل، کدام یک مطلوب تر است؟

آن چه تفاوت اصلی تزریق چربی با تزریق فیلر ها را به وجود می آورد، استفاده از بافت های چربی در بدن خود فرد است. به همین خاطر ریسک تزریق کردن چربی به بدن، پایین تر از تزریق ژل به نظر می رسد. چرا که بدن چربی های تزریق شده را به عنوان عناصر خارجی شناسایی نمی کند و در مواجهه با این چربی ها، واکنش آلرژیک از خودش بروز نمی دهد.

تزریق چربی، دو برتری مهم دیگر نسبت به تزریق فیلر های پوستی دارد. اول اینکه نتایج آن زودتر خودشان را نشان می دهند و دوم اینکه میزان ماندگاری در این روش، به مراتب بیشتر است. با این وجود این نکات را نیز باید در نظر گرفت که در تزریق ژل، به زمان و هزینه کم تری نیاز خواهد بود. چرا که این فرآیند با مراحل کم تری انجام می شود.

مهم ترین مزیت های تزریق چربی

این فعالیت زیبایی، مزیت های قابل توجهی دارد. مهم ترین فواید این فرآیند عبارتند از:

  1. در این فرآیند احتمال بروز واکنش آلرژیک وجود ندارد و احتمال ابتلا به انواع عفونت ها بسیار پایین و در حد صفر است.
  2. با استفاده از این فعالیت، از فرم مطلوب در ظاهر خود برخوردار می شوید و در نتیجه اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت.
  3. دوران بهبودی پس از این تزریق، به سرعت طی می شود و شما خیلی زود می توانید فعالیت های روزمره زندگی خود را از سر بگیرید.
  4. نتایج حاصل از این تزریق، کاملا طبیعی هستند.
  5. این فرآیند، نتایجی با ماندگاری بالا را به دنبال دارد.

عوارض احتمالی تزریق چربی

برای انجام هر نوع فعالیت مربوط به زیبایی، شما باید عوارض جانبی آن را به خوبی شناسایی کنید. در مورد تزریق کردن چربی، مسئله مهم این است که عوارض ناشی از این فرآیند، موقت هستند و در زمانی بسیار کوتاه، به طور کامل از بین می روند.

ممکن است شما در ناحیه برداشت چربی ها، دچار تورم و یا کبودی شوید. همچنین این احتمال وجود دارد که برای چند روز احساس درد داشته باشید اما این وضعیت، دوام چندانی ندارد و خیلی زود به طور کامل ناپدید خواهد شد.

ماندگاری تزریق چربی چقدر است؟

این فعالیت «دائمی» نیست و آثار ناشی از آن، پس از مدتی از بین می روند. میزان دقیق ماندگاری این تزریق، در درجه اول به نحوه انجام کار و همچنین شرایط بدن خود شما بستگی دارد. این میزان ممکن است از چند ماه تا چند سال متغیر باشد.

اگر همه چیز در شرایط مطلوب و استاندارد انجام شود و بدن شما نیز در وضعیت ایده آلی باشد، حتی می توانید برای مدت 3 سال روی نتایج ناشی از این تزریق حساب کنید. پس از آن نیز این امکان برای شما وجود خواهد داشت که با انجام تزریق های بعدی، نتایج حاصل از این فعالیت را دوباره در ظاهر خود به وجود بیاورید و این نتایج را تمدید کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button