آیا دفعات تزریق بوتاکس محدود است ؟

آیا دفعات تزریق بوتاکس محدود است؟

معمولاً نتایج تزریق بوتاکس در طی سه تا 10 روز یا حتی زودتر مشاهده می شود که این امر بوتاکس را به یکی از پر طرفدارترین روش های زیبا سازی و جوان سازی پوست تبدیل کرده است و در بیشتر افراد اثرات آن تا سه یا چهار ماه دوام دارد.

با گذشت زمان  اثر سم بوتولیسم که پایه اصلی تشکیل دهنده بوتاکس است از بین رفته و در نتیجه فعالیت عضلات به تدریج به حالت عادی برمی گردد، علاوه بر این، بسته به مقدار تزریق شده  ممکن است مناطق دیگر نیز به مرور زمان به فعالیت خود بازگردند.

آیا دفعات تزریق بوتاکس محدود است ؟در کل بسته به اینکه چه کسی تزریق را بر روی بیمار انجام میدهد، نتایج آن متفاوت است. مراجعه به پزشک متخصص در این عمل بسیار حائز اهمیت است، حتی تولید کنندگان بوتاکس توصیه می کنند پزشکان خود، داروها را برای بیمار تزریق کنند، چرا که در اکثر موارد عوارض جانبی بوتاکس به دلیل اشتباه در تزریق ایجاد می شود. به همین دلیل در اکثر مراحل، مهارت پزشک مربوط به این است که چند بار این روش را برای فرد انجام می دهد.

اثرات بوتاکس می تواند تا سه ماه ادامه یابد و به محض بازگشت چین و چروک و فعالیت عضلات بدن به حالت اولیه، می توان دوباره بوتاکس را تزریق نمود. این زمان می تواند برای هر فرد کم و یا بیش تر باشد زیرا هر فرد در برخی از موارد زیستی و وراثتی با فرد دیگری تفاوت هایی را دارد که سبب می شود انجام این عمل برای آن ها تاثیراتی با مدت زمانی که میانگین آن 3 ماه می باشد را داشته باشد.

گفته می شود که هیچ محدودیتی برای تعداد تزریق هایی که می توان داشت وجود ندارد. هر چند که بسته به ناحیه ای که تزریق بوتاکس صورت گرفته است و همچنین دوز استفاده شده از این ماده و اینکه بدن فرد چه میزان واکنشی را به سم بوتولینیوم نشان می دهد بازه تزریق بوتاکس می تواند بین 3 تا 6 ماه متغیر باشد.

با این حال، سیستم ایمنی بدن قادر به تولید آنتی بادی بر علیه مولکول بوتاکس است که می تواند آن را در برخی از نقاط تزریق بی اثر کند، به همین خاطر پزشک شما ممکن است تزریق بوتاکس را در ابتدا با دوز کم در هر تزریق شروع کند.

بوتاکس پیشانی و نحوه تزریق بوتاکس پیشانی در کلینیک پوست و مو

آیا دفعات تزریق بوتاکس محدود است ؟

بهتر است قبل از انجام عمل هر گونه اطلاعاتی از قبیل اینکه ممکن است بدن شما را با مواد سازنده ی بوتاکس دچار ناسازگاری کند را به پزشک ارائه کنید.

فواصل بین تزریق بوتاکس چه میزان است؟

آن ها معمولاً دو تا چهار هفته به شما زمان می دهند تا ببینند که این دوز برای شما چگونه عمل می کند. سپس در صورت لزوم می توانید چند واحد اضافه تر دریافت کنید.

افراد برای اینکه بخواهند هر چه سریع تر مشکل خود را حل کنند نبایند انجام این عمل را یکباره و با میزان غلظت بالا انجام دهند زیرا انجام کار ممکن است مشکلاتی را برای آن ها به وجود آورد.

همچنین باید این مورد را ذکر کنیم که پس از انجام این عمل و در صورتی که با گذشت زمان مشکلی برای فرد بیمار پیش نیاید این عمل را باید برای گرفتن نتایج بهتر تا مدتی تکرار کنید.

انجام این کار باید با صلاحدید پزشک و همچنین زیر نظر وی انجام شود چرا که پزشک به دلیل برخورداری از تجربه خود و همچنین ارزیابی برخی از نکات و با در نظر گرفتن برخی فاکتورها این کار را انجام خواهد داد.

به این ترتیب پزشک شما در دفعات بعد به شما می گوید که چه تعداد واحد نیاز دارید. به طور کلی، تزریق بوتاکس تقریباً چهار ماه با هم فاصله دارد.

این مدت زمان نیز ممکن است دست خوش تغییراتی شده و بنا به نیاز فرد بیمار کمی زودتر و یا دیرتر انجام شود که تشخیص آن فقط توسط شخص پزشک خواهد بود و نباید خودسرانه در این مورد رفتار کنیم چون ممکن است انجام این کار مشکل ساز باشد.

هنگامی که برای اولین بار تزریق را شروع میکنید، ممکن است نتایج درمانی به این میزان طول نکشد و مجبور به تزریق دوباره بعد از دو یا سه ماه پس از اولین دریافت تزریق خود باشید؛ اما اگر بیش از حد تعداد واحد بوتاکس دریافت کنید، می تواند باعث ایجاد سنگینی یا افتادگی در مناطق آسیب دیده شود.

از آنجا که سم مورد استفاده در بوتاکس (Botox) باعث فلج عضلات می شود تا زمانی که دارو خاموش نشود، نمی توانید آن عضلات را حرکت دهید.

افراد ممکن است از فلج شدن عضلات خود ترس داشته باشند اما این فلج شدن با گذشت زمان کم تر شده و تبدیل به یک بی حسی کاملا خفیف خواهد شد بنابراین نباید در این مورد نگرانی و یا استرس خاصی داشته باشیم.

این فلج شدن عضلات به برخی از نکات از جمله میزان بوتاکس تزریقی و علاوه بر آن میزان غلظت آن بستگی دارد. در صورتی که برای اولین بار این عمل را انجام می دهید معمولا پزشک متخصص برای جلوگیری از این اتفاق و با در نظر گرفتن شرایط بیمار از بوتاکس با غلظت پایین تر استفاده می کند تا بتواند به ارزیابی نتایج و شرایط بیمار پرداخته و در صورت لزوم این عمل را پس از مدتی دوباره تکرار نماید.

بهبود اسپاسم اندام فوقانی و تحتانی بدن با تزریق بوتاکس

دریافت بیش از حد بوتاکس در مکان های مناسب یا اشتباه می تواند صورت شما را بی روح و بی چهره جلوه دهد. اگر پزشک شما با تزریق عضلات نتیجه مناسب را از بدست نیاورد، می تواند شما را مجبور به تکرار درمان کند زیرا در غیر این صورت بوتاکس نتیجه مطلوبی نخواهد داشت.

خطرات و عوارض جانبی تزریق بیش از اندازه بوتاکس

بوتاکس با تجویز پزشک تزریق می شود و دوز تزریق آن بستگی به شرایط و ناحیه ای از صورت دارد که برای آن استفاده می شود و خطرات با این روش بسیار جزئی هستند اما اگر بیش از اندازه تزریق شود می تواند بر عملکرد عصبی عضلانی تأثیر بگذارد.

چرا که نوروتوکسین های موجود در این ماده سیستم عصبی را هدف قرار می دهند و باعث اختلال در فرآیند های سیگنالینگ سلول می شوند که به سلول های عصبی امکان برقراری ارتباط موثر را نمی دهند. احتمال این تاثیرگذاری کم می باشد چرا که افراد معمولا برای انجام این عمل احتیاط لازم را به جای می آورند.

باید بگوییم که افراد در صورتی که این عمل را با یک پزشک متخصص که مهارت و همچنین سابقه ی کافی در انجام این عمل را داشته باشد انجام دهند می تواند از بسیاری از خطراتی که ممکن است برای وی رخ دهد پیشگیری کند.

در کشورمان معمولا اکثر پزشکان کاربلد بوده و تجربه لازم را برای انجام این عمل دارند که این مورد می تواند برای افراد نوید داشتن یک عمل بسیار خوب را بدهد.

سم بوتولینوم یکی از سمی ترین مواد شناخته شده برای انسان است. دانشمندان تخمین زده اند که یک گرم واحد از این ماده می تواند منجر به کشته شدن 1 میلیون نفر شود. در غلظت های بالا سم بوتولینوم می تواند منجر به بوتولیسم شود، یک بیماری شدید و خطرناک برای انسان که اگر به موقع درمان نشود ممکن است منجر به نارسایی تنفسی و مرگ شود.

بنابراین در اغلب موارد در اثر تزریق بیش از اندازه بوتاکس، یعنی در فواصل کمتر از چهار ماه، اثر سم بوتولینوم می تواند افزایش یابد و خطراتی شامل سردرد و بیماری هایی مانند آنفولانزا، اسهال، عفونت و تب را در پی داشته باشد.

در موارد نادر، ممکن است باعث افتادگی پلک (پتوز)، التهاب قرنیه (کراتیت)، خشکی چشم، خارش چشم، بینایی مضاعف، سوزش چشم، پارگی، افزایش حساسیت به نور، کاهش چشمک زدن و در مواردی نیز ممکن است  باعث اضطراب، خستگی، سرگیجه، از دست دادن اشتها و ضعف عضله شود.

بهترین کلینیک تزریق بوتاکس

اخیراً، نگرانی هایی در مورد انتقال سم بوتولین رتروگراد وجود دارد، به این معنی که این سم می تواند به سیستم عصبی مرکزی برگردد و باعث صدمه طولانی مدت شود. مطالعات انجام شده در ایتالیا توسط فلاویا آنتونوچی عمدتاً در فرم خام سم بوده و در هیچ  یک از آماده سازی های تجاری وجود نداشته است.

علاوه بر این، این مطالعات بر روی حیوانات و با تزریق سموم به یک ناحیه و با غلظت نزدیک به 150 برابر بیشتر از تزریق های طبیعی برای نشانه های زیبایی انجام شده است.

محدودیت های استفاده از بوتاکس

با وجود استقبال زیادی که در سال های اخیر نسبت به تزریق بوتاکس به عنوان روشی به نسبت ارزان و قابل دسترس برای زیبا سازی و جوان سازی صورت وجود داشته است، اما در مواردی نیز محدودیت هایی برای تزریق بوتاکس برای برخی افراد وجود دارد که فرد نمی تواند از این گزینه به عنوان روشی برای جوان سازی استفاده کند.

در افرادی که قصد انجام عمل لیزیک چشم را دارند چرا که یکی از مناطقی که برای از بین بردن چین و چروک آن می توان از بوتاکس استفاده کرد ناحیه دور چشم است؛ اما از آنجایی که بوتاکس بر روی اعصاب نواحی اطراف چشم تاثیر می گذارد و با از کار انداختن سلول های عصبی این منطقه می تواند باعث فلج شدن ماهیچه ها در این ناحیه شود، در نتیجه در چنین مواردی تصمیم به تزریق بوتاکس قبل یا بعد از عمل جراحی لیزیک به جراح لیزیک شما واگذار می شود.

تزریق بوتاکس می تواند به صورت ایمن انجام شود. با این وجود، اثر بوتاکس در اطراف چشم می تواند قدرت رفلکس چشمک را کاهش دهد که ممکن است احساس خشکی چشم در بیمار ایجاد کند و این ممکن است روند بهبودی عمل جراحی لیزیک را تحت تاثیر قرار دهد.

همچنین گزارشاتی وجود دارد مبنی بر اینکه تزریق بوتاکس در زنان باردار و شیرده می تواند خطرناک باشد. در بیماری های خود ایمنی همچون لوپوس که سیستم ایمنی خود فرد به بافت های بدن آسیب می رساند، تزریق بوتاکس در مناطق مختلف باید بسیار با احتیاط انجام شود.

همچنین اگر بیمار به تخم مرغ حساسیت دارد، استفاده از این ماده بسیار مهم است زیرا این ماده با پایه آلبومین (تخم مرغ) تهیه می شود و می تواند اثرات جانبی خطرناکی را برای بیمار داشته باشد و منجر به بروز حساسیت در این افراد شود.

افراد باید در صورتی که از داروهایی که مصرف آن برای فرد عادی ممنوع می باشد استفاده می کنند را به پزشک متخصص در این زمینه اطلاع دهند. در صورتی که افراد از اطلاع دادن این مورد به پزشک خود خودداری کنند ممکن است مشکلاتی برای آن ها پیش بیاید که جبران این مشکلات گران تمام شود بنابراین قبل از اینکه هر اتفاق ناخوشایندی رخ دهد این مورد را با پزشک خود در میان بگذارید.

 تزریق بوتاکس برای درمان تعریق بیش از حد

همچنین درباره ی داروهایی که افراد عادی نیز می توانند مصرف کنند باید گفت که داروهایی مانند آسپرین (در زمان عمل نباید مصرف شود) که هر فردی می تواند در صورت نیاز آن را مصرف کند گفت که معمولا پزشکان قبل از انجام این عمل درباره این داروها و همچنین درباره ی اینکه نباید آن ها را مصرف کنند دستوراتی برای بیماران ارائه می کنند که پیروی از آن ها کاملا الزامی می باشد.

افراد می توانند با در نظر گرفتن موارد ارائه شده و همچنین سبک سنگین کردن مسئله و با پاسخ به این سوال که آیا شرایط انجام این عمل را دارند و یا خیر؟

نسبت به انجام دادن این عمل و همچنین از بین بردن و یا درمان مشکلات خود اقدام کنند در صورتی که افراد نتوانند تصمیم درستی در این باره بگیرند و همچنین اگر این عمل را در ناحیه ی صورت خود انجام دهند ممکن است با مشکلاتی روبرو شوند.

به طور مختصر و مفید می توان گفت که انجام این عمل برای از بین بردن چین و چروک های به وجود آمده در ناحیه ی مختلف به دلیل های متفاوت کاملا موثر باشد. افراد باید برای انجام این عمل تمرکز کاملا داشته باشند تا بتوانند به نتایج دلخواه برسند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک تزریق بوتاکس مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

تزریق بوتاکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب