تزریق بوتاکس

آیا تزریق بوتاکس خطرناک است ؟ بررسی اثرات جانبی تزریق بوتاکس

آیا تزریق بوتاکس خطرناک است ؟ بررسی اثرات جانبی تزریق بوتاکس

آیا تزریق بوتاکس خطرناک است ؟

مقاله امروز ” کلینیک پوست و مو رز” به خطرناک یا سمی بودن تزریق بوتاکس اختصاص دارد؛ با ما همراه باشید تا درباره کاربرد و اثرات جانبی تزریق بوتاکس اطلاعات بیشتری بدست بیاورید. بوتاکس، داروی قابل تزریقی است که از سم بوتولینوم توکسین نوع A ساخته می شود.

اگرچه این داروی قابل تزریق، همان سمی است که باعث مسمومیت غذایی می شود ولی اثرات آن بر حسب میزان تزریق و نوع درمان متفاوت است.

آیا تزریق بوتاکس خطرناک است

جالب است بدانید تنها یک گرم از سم بوتولینوم، می تواند یک میلیون نفر را از پا در بیاورد اما مصرف دوزهای کم تر نه تنها خطری برای فرد ندارد، بلکه حتی می تواند شادابی را در چهره او به وجود بیاورد و بسیاری از چین و چروک ها را نیز از بین برود. بوتاکس یک تزریق بی خطر و مفید به شمار می رود.

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

از بوتاکس در دوزهای بسیار کمی استفاده می شود. به محض اینکه بوتاکس به بدن بیمار تزریق شود، از انتقال سیگنال های رشته های عصبی به ماهیچه ها جلوگیری می کند و اینکار باعث می شود تا ماهیچه ها نتوانند منقبض شوند و در نتیجه خط ها و چین و چروک ها هم بهبود می یابند.

بوتاکس امروزه به عنوان محبوب ترین روش «بدون جراحی» در درمان های مربوط به زیبایی شناخته می شود. به طور متوسط سالانه 6 میلیون نفر در دنیا، تزریق بوتاکس انجام می دهند. آماری که نشان از محبوبیت روزافزون این ماده در بین مردم جهان دارد. ضمن اینکه در یک سال گذشته، 2 میلیارد دلار صرف خرید بوتاکس در دنیا شده است.

بوتاکس علاوه بر خواص مربوط به زیبایی که امروزه کاملا شناخته شده هستند، می تواند به عنوان یک روش درمانی برای فرد نیز مورد استفاده قرار بگیرد.

بوتاکس در درمان تعریق بیش از حد، میگرن، مشکلات ماهیچه های صورت و برخی از اختلالات دیگر نیز موثر است. البته نباید فراموش کرد که بوتاکس به طور کلی برای همه چین و چروک ها و خطوط صورت مناسب نیست.

بوتاکس با توجه به ویژگی هایی که دارد می تواند برخی از خطوط چهره را به کمک اثر گذاشتن روی ماهیچه های صورت از بین ببرد.

قبل از انجام بوتاکس، فرد باید خطوط چهره خود را به خوبی بشناسد و در مشورت با پزشک متخصص، مطمئن شود که تزریق بوتاکس راه و روش درستی برای از میان بردن این خط و خطوط ها خواهد بود.

آیا تزریق بوتاکس بی خطر است ؟

اگرچه سم بوتولینوم توکسین می تواند باعث مرگ انسان بشود ولی استفاده از این سم در دوزهای کوچک کاملا بی خطر است. دانشمندان کشف کرده اند که استفاده از بوتاکس در زیبایی، ریسک کمتری نسبت تزریق بوتاکس برای درمان بیماری ها دارد و به خاطر همین دوزهای کمی از بوتاکس برای بیماران تجویز می شود.

تزریق بوتاکس

معمولا اگر بوتاکس بر طبق استانداردهای سازمان غذا و داروی آمریکا تهیه نشود و یا بوتاکس توسط پزشک بی تجربه ای تزریق شود، بیمار شاهد عوارض جانبی خواهد بود. اگر باردار هستید و یا به نوزاد خود شیر می دهید، نمی توانید بوتاکس تزریق کنید.

پس اگر تزریق بوتاکس را به دستانی مطمئن سپرده باشید، ریسک این تزریق اصلا بالا نخواهد بود و عوارض جانبی این کار نیز کاملا محدود به نظر می رسند. علاوه بر این، مراقبت ها نیز باید به درستی صورت بگیرند.

توصیه می شود که فرد پس از انجام تزریق، سوابق پزشکی خود را به طور کامل با دکتر متخصص خود در میان گذاشته و هیچ چیز را در مورد بیماری های گذشته خود، پنهان نکند.

آزمایش های اولیه نیز نکته های زیادی را در مورد آماده بودن و یا نبودن فرد برای انجام این کار، مشخص خواهند کرد. در روزهای منتهی به انجام تزریق نیز مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین باید به طور کامل متوقف شود.

اگر مراقبت های قبل و بعد از تزریق بوتاکس به درستی صورت بگیرد، همه چیز برای رسیدن به بهترین نتایج فراهم خواهد بود. فرد بلافاصله پس از انجام تزریق، می تواند به فعالیت های روزمره خودش برگردد اما به طور کلی بهتر است کمی استراحت کند و حداقل تا یک روز، از انجام فعالیت های سنگین فاصله بگیرد.

از بوتاکس چه استفاده هایی می شود ؟

بوتاکس بیشتر بخاطر توانایی اش در رفع خطوط و چین و چروک ها شناخته می شود. معمولا این سوال پیش می آید ” تزریق بوتاکس بر روی چه چین و چروک هایی موثر می باشد ” ؟ تزریق بوتاکس می تواند از انقباض ماهیچه هایی جلوگیری کند که باعث خطوط و چین و چروک های زیر می شوند:

 1. خطوط پنجه کلاغی یا چین و چروک هایی که در گوشه سمت بیرونی چشم ها وجود دارند
 2. خطوط اخم که بین ابروها وجود دارند
 3. چین های روی پیشانی

از بوتاکس برای درمان مشکلات مربوط به ماهیچه ها هم استفاده می شود که شامل:

 1. تنبلی چشم ها
 2. انقباض های ناگهانی چشم
 3. میگرن های شدید
 4. اسپاسم های گردن (اختلال کشیدگی عضلات گردن)
 5. بی اختیاری ادراری
 6. تعریق بیش از حد
 7. و سایر مشکلات عصبی

اثرات جانبی تزریق بوتاکس

اگرچه تزریق بوتاکس بی خطر است ولی احتمال بروز اثرات جانبی بعد از تزریق هم وجود دارد. اثرات جانبی تزریق بوتاکس عبارت است از:

 1. درد، کبودی و تورم در بخشی از بدن که بوتاکس تزریق شده است
 2. سردرد
 3. تب
 4. سرد شدن بدن و احساس سرما

بعضی از اثرات جانبی فقط مربوط به بخش هایی می شوند که بوتاکس تزریق شده است. برای مثال، اگر در ناحیه چشم خود بوتاکس تزریق کرده اید، امکان دارد که با اثرات جانبی زیر درگیر شوید:

 1. افتادگی پلک چشم
 2. ابروهای ناهموار
 3. خشکی چشمها
 4. جاری شدن اشک از چشم ها

تزریق بوتاکس در اطراف دهان، ممکن است منجر به لبخند کج یا تراوش آب از دهان بشود.بیشتر اثرات جانبی موقت هستند و در عرض چند روز ناپدید می شوند.

افتادگی پلک چشم، تراوش آب از دهان و عدم تقارن صورت بخاطر تاثیر توکسین بر روی ماهیچه های اطراف بوجود می آیند و این دسته از اثرات جانبی ممکن است چند هفته بعد رفع بشوند.

در نمونه های بسیار نادری، ممکن است تزریق بوتاکس باعث ایجاد نشانه های بیماری در فرد بشود. در صورت بروز اثرات جانبی زیر باید به پزشک مراجعه کنید:

 1. ایجاد مشکلاتی در صحبت کردن
 2. ایجاد مشکلاتی در بلعیدن غذا
 3. ایجاد مشکلاتی در نفس کشیدن
 4. مشکلات بینایی
 5. بی اختیاری ادراری
 6. ضعف عمومی بدن

آیا تزریق منظم بوتاکس اثرات جانبی خاصی به دنبال دارد ؟

از آنجایی که اثرات تزریق بوتاکس موقت است، بیشتر افراد به طور مرتب بوتاکس تزریق می کنند. تحقیقات بسیار کمی در زمینه میزان ماندگاری و بی خطر بودن بوتاکس انجام شده است.

در سال 2015، بر روی بیمارانی که برای درمان بی اختیاری ادراری خود هر 6 ماه بوتاکس تزریق کرده اند، تحقیقاتی انجام شده است؛ در این تحقیقات مشاهده شده است که با تزریق منظم بوتاکس، احتمال بروز اثرات جانبی آن افزایش نمی یابد و این دسته از بیماران حتی شاهد نتایج بهتری از تزریق بوتاکس برای درمان مشکل خود بوده اند.

این تحقیقات نشان می دهد که ممکن است اثرات مضر تزریق بوتاکس بعد از دهمین بار یا یازدهمین بار بوجود بیایند. اثرات جانبی که ممکن است بعد از تزریق مکرر بوتاکس بوجود بیایند عبارتند از:

 1. حالت تهوع و استفراغ
 2. تورم
 3. مشکلاتی در جویدن غذا
 4. ضعف عضلات گردن
 5. تپش قلب
 6. گرفتگی صدا و غیره

نکاتی در مورد تزریق بوتاکس

 1. اگر قصد تزریق بوتاکس را دارید، حتما از متخصص با تجربه کمک بگیرید. هر چه متخصص با تجربه تر و با مهارت تر باشد، عوارض و اثرات جانبی تزریق بوتاکس کاهش می یابد.
 2. اثرات توکسین بین 3 تا 6 ماه ماندگاری دارد و لازم است بعد از این مدت دوباره برای تزریق اقدام نمایید. در واقع شما مجبور نیستید برای همیشه، اثرات تزریق بوتاکس را روی صورت خودتان نگه دارید.اگر از نتایج این کار راضی بودید، چند ماه بعد دوباره می توانید به سراغ انجام یک تزریق دیگر بروید و مدت زمان قرار گرفتن بوتاکس روی صورت خودتان را افزایش دهید. اگر هم از این کار راضی نبودید، می توانید پس از انجام اولین دوره تزریق، دیگر به سراغ بوتاکس نروید.بسیاری از افراد پس از یک بار تزریق بوتاکس، به نتایج این کار علاقه مند می شوند و برای تزریق دوباره، به پزشک مراجعه می کنند. البته بعضی از افراد نیز ترجیح می دهند تنها به یک بار استفاده از بوتاکس برای سپری کردن یک دوره زمانی خاص بسنده کنند و دیگر به سراغ بوتاکس نروند.

  این مورد به انتخاب خود فرد، میزان رضایت او، شرایط مالی و حتی سبک زندگی این فرد بستگی خواهد داشت. به طور معمول تکرار چند باره تزریق بوتاکس در میان افرادی که این تزریق را انجام می دهند، متداول است.

 3. تزریق بوتاکس هم مانند هر فرآیندی دارای اثرات جانبی است. شما می توانید در مورد اثرات جانبی بعد از تزریق و دوره ریکاوری با متخصص به طور مفصل صحبت نمایید. متخصص به تمام سوالات شما جواب می دهد و در مورد مزایای تزریق هم برای شما توضیحاتی را خواهد داد.هیچکدام از درمان ها و فعالیت های پزشکی مربوط به زیبایی، نمی توانند بدون اثر جانبی باشند. طبیعتا به وجود آوردن یک تغییر در چهره و یا ظاهر فرد، ممکن است زنجیره ای از تغییرها را در بدن او فعال کند اما اگر مزیت های تزریق بوتاکس را با عوارض آن در کفه های مختلف ترازو قرار دهید، مزیت ها کاملا به عوارض می چربند.این عوارض به سرعت از بین می روند و طوری محو می شوند که انگار از روز اول وجود نداشته اند. نتایج بوتاکس اما تا مدتی همراه فرد خواهد ماند و به او برای داشتن یک ظاهر جذاب تر، کمک خواهد کرد.

هزینه تزریق بوتاکس در ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز”

” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” با پزشکانی مجرب و دستگاه های پیشرفته، خدمات بوتاکس را هم به مشتریان گرامی خود ارائه می دهد. برای مشخص کردن هزینه دقیق تزریق بوتاکس در هر فرد، باید شرایط او و خواسته های این فرد از تزریق، مورد بررسی اولیه قرار بگیرند.

نوع بوتاکسی که برای این تزریق انتخاب می شود، حجم بوتاکس و البته هدفی که فرد متقاضی از تزریق دنبال می کند، همه روی هزینه بوتاکس تاثیر می گذارند. ویژگی های مثبت و ریسک کم بوتاکس، شرایطی را به وجود می آورد که بسیاری از افراد به انجام این کار علاقه مند باشند.

اگر آن ها این تزریق را نزد یک پزشک ماهر و پرتجربه انجام دهند، نتایج خوبی دریافت خواهند کرد. در غیر این صورت ممکن است صورت آن ها به خاطر مهارت اندک پزشک، در وضعیت نامطلوبی قرار گیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تزریق بوتاکس ، با شماره 02144067005 تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *