تزریق ژل در گردن و توصیه های بعد از آن

تزریق ژل در گردن

ناحیه گردن مستعد چین و چروک است زیرا همیشه در معرض آفتاب، مواد سمی موجود در هوا و نیروی جاذبه زمین قرار دارد؛ ” تزریق ژل ” در گردن می تواند تاثیر این عوامل را کاهش بدهد.

چین و چروک هایی که در اثر افزایش سن بوجود می آیند هم می توانند با ” تزریق ژل ضد چروک ” می تواند به خوبی برطرف بشوند. علاوه بر رفع چین و چروک، تزریق ژل می تواند پوست گردن را هم سفت تر کند و حتی آن را جوان تر از قبل نشان بدهد.

تزریق ژل در گردن

تاثیر تزریق ژل در گردن

تزریق ژل در گردن باعث پر شدن نقاط خالی در گردن می شود؛ در واقع این نقاط خالی بخاطر عدم تولید کلاژن و الاستین بوجود می آیند. آبی که در ژل وجود دارد، به پوست فشار وارد می کند و در نتیجه چین و چروک های پوست صاف می شوند.

البته ژل ها انواع مختلفی دارند مثل هیالورونیک، سینتتیک یا مواد مصنوعی، کلاژن و سایر ترکیبات. هر کدام از این ژل ها، فواید و معایب خاص خودشان را دارند. در کل، ژل ها می توانند 4 الی 12 ماه ماندگاری داشته باشند ولی هر چیزی که برای بدن خارجی و بیگانه باشد، اثرات جانبی مخصوص به خودش را دارد.

تزریق ژل در گردن

دوز مناسب برای تزریق ژل

دوز مناسب برای تزریق ژل در گردن بسیار متغیر است. در اکثر بیماران، ژل در 3 جلسه مجزا در ظرف یک ماه تزریق می شود و در هر جلسه از آن، 1 میلی لیتر ژل تزریق می شود.
حتی ممکن است بیمار بخواهد همزمان با تزریق ژل، از سایر تقویت کننده های پوست یا تزریق PRP (پلاسمای غنی از پلاکت) هم استفاده کند که در این صورت دوز ژل تغییر می کند.

چگونه میزان درد در حین تزریق ژل در گردن کاهش می یابد؟ 

حدودا 45 دقیقه قبل از تزریق ژل، از یک کرم بی حس کننده در گردن استفاده می شود. از یخ هم همیشه برای کاهش درد و کبودی در گردن استفاده می شود.

ژل آلاینا چه نوع ژلی است؟

تزریق ژل هیالورونیک اسید در گردن

ژل های هیالورونیک اسید، مخصوص درمان چروک های عمیق گردن هستند. اگر بیمار از نتایج تزریق ژل های هیالورونیک اسید رضایت کافی را نداشته باشد، می تواند با کمک آنزیمی این ژل را از سطح گردن خارج کند. ژل های هیالورونیک اسید در رفع چین و چروک های گردن بسیار موثر و مطمئن هستند.

عوارض و اثرات جانبی تزریق ژل در گردن

 1. کبودی در ناحیه گردن در بسیاری از بیماران مشاهده می شود
 2. بعد از تزریق ژل، تورم هم بوجود می آید که 48 ساعت طول می کشد تا کاملا برطرف بشود
 3. در بعضی از موارد چین و چروک های یک طرف از گردن بهتر از طرف دیگر درمان می شود
 4. عفونت هم جزو عوارض نادر است ولی وقتی سوزن به داخل پوست وارد می شود، احتمال ایجاد عفونت هم وجود دارد
 5. بافت مردگی هم بسیار کم اتفاق می افتد و اگر بوجود بیاید، باعث ایجاد اسکار در گردن می شود
 6. در جلسه اول تزریق ژل، بیمار نتیجه خوبی می گیرد ولی تزریق ژل هنوز کامل نشده است و هنوز چین و چروک های کوچکی بر روی گردن وجود دارند که باید در طی جلسات دوم و سوم برطرف بشوند.
 7. ژل ها می توانند باعث ایجاد واکنش های آلرژیک در بدن بشوند که شدت این واکنش ها می تواند خفیف (شامل ایجاد توده های کوچک و موقتی در ناحیه گردن) ، شدید (ایجاد خطوط آبی رنگ در نقاطی که ژل در گردن تزریق شده است و چند ماه طول بکشد تا برطرف بشود) و بسیار شدید (کوری و سکته) باشد. ایجاد خطوط آبی رنگ به خاطر اثرات تیندایل است و اگر در هنگام تزریق ژل این خطوط آبی رنگ بوجود بیایند، متخصص عمق تزریق ژل را تغییر می دهد تا از این مشکل جلوگیری کند.

بعد از تزریق ژل در گردن

 1. تا 4 ساعت آرایش نکنید
 2. از روسری برای پوشاندن گردنتان استفاده کنید
 3. در روزی که ژل تزریق کرده اید، ورزش های سخت و شدید را انجام ندهید
 4. از حمام بخار و یوگای داغ تا 1 هفته استفاده نکنید

تا چه مدت چین و چروک های گردن برطرف می شوند؟

جواب به این سوال به میزان سوخت و ساز، دوز تزریقی، بدن بیمار و نوع ژل بستگی دارد. اگر بیمار از اولین جلسه تزریق ژل رضایت داشته باشد، می تواند 6 ماه بعد دوباره اقدام به تزریق ژل کند و از آن به بعد سالی 1 بار برای تزریق ژل به کلینیک مراجعه کند.

توصیه های مهم برای جلوگیری از ایجاد چین و چروک در گردن:

 1. استفاده از یک رطوبت رسان روزانه می تواند به پوست شما آب رسانی لازم را بکند و با تولید کلاژن و الاستین در پوست، از ایجاد چین و چروک در گردن شما جلوگیری می کند. بهتر است از یک رطوبت رسان فاقد روغن استفاده کنید.
 2. از سرم ضد پیری برای گردنتان استفاده کنید. اکثر سرم های ضد پیری دارای رتینوئیدهای ضد چروک برای گردن و صورت هستند و می توانند حتی میزان چروک های گردن را هم کاهش بدهند و در عین حال هم می توانند از شکل گیری چروک های جدید گردن به خوبی جلوگیری کنند.
 3. رژیم غذایی خودتان را تنظیم کنید. مصرف انواع مختلفی از ویتامین ها و مواد معدنی برای پوست شما بسیار مفید است. درست است که می توانید از کرم ها و سرم های حاوی مواد مغذی برای پوستتان استفاده کنید ولی باید به مواد غذایی که مصرف می کنید هم به قدر کافی توجه کنید. جلوگیری از ایجاد چروک در گردن با مصرف ویتامین های C، E وA  آغاز می شود. میوه ها و سبزیجات هم منابع خوبی از این ویتامین ها هستند. مصرف مولتی ویتامین بصورت روزانه هم می تواند خیلی برای شما مفید باشد.
 4. آب بنوشید. مصرف آب به طور روزانه از ایجاد چین و چروک در گردن جلوگیری می کند. وقتی صبح از خواب بیدار می شوید، می توانید 2 لیوان آب بنوشید و در طول بعداظهر تا شب هم 4 الی 6 لیوان آب بنوشید.
 5. ضدآفتاب بزنید. قرار گرفتن در معرض آفتاب، یکی از دلایل ایجاد چروک در گردن است. از ضدآفتابی با اس پی اف 30 برای گردنتان استفاده کنید تا بتوانید از ایجاد چروک گردن در آینده جلوگیری کنید. هر 2 ساعت از ضد آفتاب استفاده کنید. اگر هم ضد آفتاب ندارید، از روسری استفاده کنید تا گردن شما در معرض نور خورشید قرار نگیرد.
 6. سرتان را زیاد پایین نگه ندارید، از تلفن همراه زیاد استفاده نکنید و سعی کنید در اکثر اوقات، گردنتان را صاف نگه دارید.
هر آنچه که باید در مورد ژل وولبلا بدانید

شما می توانید با مراجعه به ” کلینیک تخصصی پوست و مو رز” و مشورت با متخصصین مجرب این کلینیک پوست و مو از قیمت تزریق ژل خود مطلع شود. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان میتوانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت ، از مشاوره آنلاین بهره مند شوید.

 

تزریق ژل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره رایگان
مکان یاب