تزریق ژل

نکاتی در مورد تزریق ژل برای گودی بینی

تزریق ژل برای گودی بینی

تزریق ژل برای گودی بینی

یکی از معضلات همه ی افراد با افزایش سن، مسئله پیری و چروک صورت می باشد که هر یک از افراد به نحوی خواستار مقابله با آن و رفع چین و چروک می باشند. امروزه بسیاری از افراد از پرکننده های صورت برای جوانسازی و رفع نواقص صورت خود استفاده می کنند. از جمله این پرکننده ها می توان به تزریق ژل اشاره نمود.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

یکی از نواقص صورت که می توان برای رفع آنها از تزریق فیلر کمک گرفت می توان به گودی بینی، کم حجمی لبها و گونه ها اشاره کرد. در این مقاله سعی شده است تا نگاهی به کاربرد filler injection در بینی و رفع این نقص داشته باشیم.

تزریق ژل یکی از درمان های زیبایی است که انجام آن با سرعت زیاد شده اما نمی توان از آن به عنوان یک جراحی یا عمل نام برد.

یکی از مشکلات بزرگ در این زمینه این است که برخی از کسانی که این درمان زیبایی را انجام می دهند مجوز نداشته و یا هیچ درکی از آناتومی بینی ندارند. در این موارد خطرات معمولا نادیده گرفته شده و می تواند مشکلات بزرگی برای متقاضی به وجود آورد.

اما با انجام این درمان در کلینیک های معتبر و زیر نظر پزشکان کارآزموده و متخصص با رضایت مراجعه کننده همراه بوده، تمام جزئیات بررسی شده و احتمال وقوع خطرات به حداقل می رسد. یکی از کاربرد های تزریق فیلر به بینی، برای برطرف کردن عدم تقارن و بی نظمی قسمت هایی از بینی استفاده می شود.

محبوبیت این روش درمانی روز به روز در حال افزایش است. امروزه بسیاری از افراد تزریق ژل را جایگزین مناسبی برای عمل های جراحی می دانند، پزشکان نیز با توجه به مشکلات جراحی به بسیاری از مراجعه کنندگان تزریق ژل را پیشنهاد می کنند.

یکی از مهم ترین مزیت های استفاده از پرکننده ها در بینی، امکان رفع نواقص با کمترین هزینه ی مالی و نبود خطر بی حسی می باشد.

تزریق ژل گودی بینی یکی از روش های تزریقی برای زیباتر شدن صورت و نواحی اطراف بینی می باشد که به طور کلی این قسمت می تواند تاثیر بسزایی در زیباتر به نظر رسیدن پوست اطراف بینی و صورت شود.

گاهی از روش تزریق ژل برای رفع نامنظمی ها و فرورفتگی های خفیف بینی استفاده می شود. این تزریق در پشت و یا کناره بینی به طور محدود و با میزان کم تزریق می شود.

تزریق ژل برای گودی بینی

در واقع برای مواردی که در کناره های بینی فرورفتگی وجود دارد و بیمار تمایلی به انجام عمل جراحی زیبایی برای رفع این عیوب ظاهری ندارد می توان برای رفع گودی بینی از تزریق ژل استفاده کرد.

با استفاده از روش تزریق ژل می توان اطمینان داشت که گودی بینی تا حد زیادی برطرف می گردد.

تزریق ژل برای گودی بینی

تعیین میزان تزریق ژل برای رفع گودی بینی باید توسط پزشک متخصص تزریق ژل صورت گیرد زیرا بر اثر تزریق زیاد ژل و تزریق در پره های بینی مشکلات مختلفی برای بیمار به وجود می آید.

تزریق ژل باید توسط متخصص جراحی بینی انجام شود که به عروق بینی آشنایی کامل دارد تا به هنگام تزریق به بافت های بینی آسیب وارد نشود و نتیجه دلخواه برای بیمار ایجاد شود.

یکی از دلایل بزرگ برای filler injection به بینی تاثیر گذاری فوق العاده ی این درمان زیبایی در برخی از موارد است. احتمالا نمونه هایی از این درمان زیبایی را دیده اید، در برخی از موارد بقدری راضی کننده و قابل قبول است که ممکن است آن را با جراحی بینی اشتباه بگیرید.

نکاتی در مورد تزریق ژل برای گودی بینی

تزریق ژل به ناحیه گودی بینی نتیجه ای موقت خواهد داشت و به صورت دائمی نمی باشد و افرادی که به دنبال نتیجه دائمی برای تغییر فرم بینی خود هستند باید با استفاده از روش های جراحی بینی فرم بینی خود را به صورت دائم تغییر دهند. همچنین تزریق ژل مشکلات تنفسی را حل نخواهد کرد.

به افراد توصیه می گردد از ” خوابیدن بعد از تزریق ژل “به مدت زمان یک هفته بر روی صورت پرهیز کنند و از بخور دادن صورت خود و رفتن به سونا، جکوزی و ایجاد فشار به بینی خودداری کنند.

در ارتباط با این موضوع که تزریق ژل برای رفع گودی بینی برای چه افرادی مناسب است می توان گفت این روش غیر جراحی برای افراد بالای 18 سال کاربرد دارد و انجام این روش در دوران باردهی و شیردهی پیشنهاد نمی شود. همچنین افرادی که سابقه آلرژی دارند و سیستم بدنی آنها ضعیف است نباید از روش تزریق ژل برای فرم دهی بینی استفاده کنند.

تزریق پرکننده برای مراجعه کنندگانی که نگران خطر بیهوشی، مشکلات جراحی و هزینه ی مالی هستند می تواند گزینه ی بسیار مناسبی باشد.

قبل از درمان، تمامی مشکلات را با پزشک خود در میان بگذارید و مطمئن شوید که پزشکتان از پر کننده های اسید هیالورونیک و یا مواد مشابه آن که خطر واکنش آلرژیک ندارد استفاده کند.

انتخاب مواد پر کننده باید با دقت انجام شده و بعد از انجام این درمان زیبایی باید از نزدیک مورد پیگیری قرار گیرند.

تزریق ژل یک درمان طولانی مدت محسوب می شود اما دائمی نیست. یک نکته ی مهم در مورد این درمان این است که شما همیشه انتخابی برای ادامه یا تغییر ترکیب درمان ها خواهید داشت. این روند می تواند تا هر موقع که دوست دارید تکرار شده و تغییرات دلخواهی روی آن اعمال شود.

استفاده از هر نوع پر کننده برای تزریق ژل به بینی همیشه باید با احتیاط زیاد و با در نظر گرفتن تمام شرایط فردی و خاص آن فرد مورد استفاده قرار بگیرد.

برخی از مراجعه کنندگان بعد از تزریق فیلر به بینی نگران بروز علائمی قابل مشاهده مانند تورم و کبودی هستند؛ اما با رعایت مو به مو چند نکته ی مهم می توان به بهبودی سریع تر و نتایج فوق العاده دست یافت. هر چه با دقت بیشتر به این نکات عمل کنید سریعتر بهبود یافته و علائم کمتری مشاهده خواهید کرد.

با رعایت موارد زیر خطرات را به حداقل برسانید

 1. از عواملی که باعث رقیق شدن خون می شود مانند (الکل، آسپرین، ویتامین E، داروهای گیاهی و مکمل های گیاهی) حداقل به مدت 2 روز قبل و 2 روز پس از درمان خودداری کنید. خون رقیق باعث می شود که خطر کبودی افزایش یابد بنابراین با خودداری از هر چیزی که خون شما را رقیق می کند می توان خطر کبودی را به حداقل رساند.
 2. پس از تزریق ژل به بینی ممکن است قرمزی جزئی، تورم، حساسیت و احساس خارش وجود داشته باشد که این یک نتیجه ی کاملا عادی برای تزریق فیلر است. این علائم موقتی بوده و طی چندین روز از بین می روند. در صورتی که این علائم طولانی شده یا واکنش های دیگری رخ داد حتما با پزشک در میان بگذارید تا مشکل حل شود.
 3. نتیجه پس از درمان نباید به عنوان نتیجه ی نهایی در نظر گرفته شود به این دلیل که ممکن است در این زمان ناحیه ی تزریق شده کمی با ورم همراه باشد.
 4. تا زمانی که تورم و قرمزی اولیه به طور کامل برطرف نشده، ناحیه ی تحت درمان را در معرض گرمای شدید (مانند سولاریوم و آفتاب گرفتن) قرار ندهید.
 5. تا 6 ساعت پس از درمان زیبایی از دست زدن به ناحیه ی درمان شده خودداری کنید. پس از آن می توانید محل درمان شده را با آب و صابون شست و شو داده یا می توانید از مواد آرایشی به مقدار کم استفاده کنید.
 6. پر کننده ی پوستی تا مدتی انعطاف پذیر است و وارد کردن فشار به آن می تواند باعث تغییر شکل شود همچنین فشار ناشی از عینک می تواند در محل تماس با بینی شما تو رفتگی ایجاد کند؛ اما بعد از گذشت حدود 4 هفته پس از تزریق پرکننده به بینی پر کننده ی پوستی کاملا یکپارچه می شود و استفاده از عینک مشکلی ایجاد نخواهد کرد.
 7. اگر بر روی صورت و نزدیک محل تزریق از قبل جای زخمی وجود داشته باشد ممکن است بعد از تزریق ژل به صورت، مقداری از این ژل از محل زخم خارج شود، پس اقدامات اولیه جهت جلوگیری از این موضوع را انجام دهید.

روش مناسب تزریق ژل برای گودی بینی

تزریق ژل در گودی بینی با روشی بسیار ساده انجام می شود و با چند بار تزریق توسط سوزن ژل فرورفتگی بینی برطرف می گردد.

از مهم ترین مزیت های تزریق ژل در گودی بینی این است که بیمار می تواند پس از درمان بلافاصله نتیجه را مشاهده کند.

نکته ای که در ارتباط با تزریق ژل برای گودی بینی وجود دارد این است که فرد برای رسیدن به نتیجه مطلوب بهتر است به پزشکان حرفه ای و مجرب که در این زمینه فعالیت دارند مراجعه کند و از مراجعه به افراد تازه کار پرهیز کند.

کاربردی ترین ژل هایی که برای تغییر شکل بینی مورد استفاده قرار می گیرند شامل ژل های حاوی اسید هیالورونیک (مانند رستیلان و ژودرم) و ژل های حاوی ریز دانه های کلسیم (رادیس) است.

در ارتباط با ماندگاری تزریق ژل در گودی بینی می توان گفت میزان ماندگاری ژل های تزریقی متفاوت می باشد و احتمال عوارض با ژل های تزریقی که ماندگاری بالایی دارند زیاد است.

بنابراین به منظور کاستن از احتمال عوارض بسیاری از پزشکان حرفه ای و باتجربه از ژل های جدید که ترکیبی از هیالورونیک اسید می باشند و حداکثر ماندگاری آنها یک سال است استفاده می کنند.

به دلیل این که پل بینی در مجاورت چشم قرار دارد باید محتاط بود و به پزشکان با تجربه مراجعه کرد. در بسیاری از موارد بدون انجام جراحی و تنها با استفاده از تزریق ژل می توان به بینی فرم داد.

در موارد خاصی که روی بینی فرورفتگی هایی وجود دارد که موجب ایجاد قوز کاذب شده است می توان این مشکل را با استفاده از تزریق ژل برطرف نمود.

همچنین در مواردی که بین بینی و پیشانی فرورفتگی های عمیقی وجود دارد و این امر موجب شده است که بینی به صورت کاذب قوز داشته باشد نیازی به عمل جراحی نیست و می توان با استفاده مواد پرکننده مانند ژل کاری کرد که قوز کمتر دیده شود.

با استفاده از تزریق ژل می توان فرم بینی را روتوش کرد تا ایرادهای بینی کمتر در معرض دید قرار گیرند.

تزریق ژل در گودی بینی و روتوش سطحی مناسب می باشد ولی برای عیوبی مانند بزرگ بودن بینی، کج بودن بینی، قوز بینی و افتادگی نوک بینی کاربردی ندارد و برای رفع این گونه از مشکلات بینی باید روش های دیگری غیر از تزریق ژل را انتخاب کرد و با استفاده از روش جراحی بینی این مشکلات را برطرف نمود.

کاربرد تزریق ژل برای گودی بینی

مهم ترین کاربردهای تزریق ژل به بینی شامل موارد زیر می باشد:

 1. افرادی که بینی کوچکی دارند و نیاز به تجدید ساختار آن دارند.
 2. افرادی که دارای بینی قلاب مانند هستند که نیاز به اصلاح ظاهر و صاف کردن آن دارند.
 3. بینی هایی که قوز بینی متوسط بر روی پل بینی وجود دارد.
 4. افرادی که افتادگی بینی آنها بصورت خفیف تا متوسط سر بینی دیده می شود.
 5. وجود یک بینی که پس از عمل رینوپلاستی نیاز به اصلاح داشته باشد.
 6. بینی های سربالا یا بینی هایی که نوک آنها به اصلاح نیاز دارد.

مراحل تزریق ژل در گودی بینی

مراحل تزریق ژل برای رفع گودی بینی شامل سه مرحله می باشد:

1- مرحله قبل از درمان: بین 15 تا 30 دقیقه قبل از شروع به درمان از مواد بی حسی موضعی استفاده می شود.

2- مقداری از پرکننده های پوستی به محل تزریق می گردد و موقعیت آن به طور دقیق در زیر پوست تنظیم می شود.

پزشک محل تزریق بینی را ماساژ می دهد تا بتواند ظاهر بینی فرد را با توجه به نیازهای درمانی اصلاح کند. بیمار در طول درمان کاملا بیدار است و یک آینه در اختیار فرد گذاشته می شود و از این طریق می تواند تمامی مراحل تزریق ژل را مشاهده کند.

3- پس از درمان فرد باید از دست زدن و استفاده از مواد آرایشی بر روی این ناحیه پرهیز کند و توصیه های پزشک را به طور کامل رعایت کند.

تزریق ژل به بینی با توجه به نوع ژل تزریق شده می تواند بین یک تا دو سال و نیم ماندگاری داشته باشد. مهم ترین مزیت های استفاده از روش تزریق ژل برای رفع گودی بینی توسط افراد حرفه ای و مجرب در این زمینه شامل دستیابی به نتیجه نیمه ماندگار، پرداخت هزینه کمتر برای زیبایی بینی و غیر تهاجمی بودن این روش درمانی است.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق ژل مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *