تزریق ژل

تزریق ژل پشت دست

تزریق ژل پشت دست

تزریق ژل پشت دست

همه می دانیم که نشانه های بالا رفتن سن و ظهور آثار پیری تنها در صورت نمایان نمی شوند و انسان می تواند این علائم را در اعضای دیگر بدن از جمله پشت دست ها نیز مشاهده کند.

تزریق ژل پشت دست

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

چروک های ایجاد شده در ناحیه پشت دستان پس از صورت دومین ناحیه ای است که بسیار در معرض دید قرار دارد. تزریق ژل پشت دست یکی از روش های جوانسازی و زیباسازی پوست است که چروک و لاغری این قسمت را از بین خواهد برد.

تزریق ژل پشت دست

تزریق ژل به پشت دست یک روش درمانی نوین است که در کلینیک های تخصصی پوست و مو و توسط پزشک متخصص انجام می شود. این شیوه به طرز قابل توجهی در محو کردن چروک های پوستی نقش دارد و انجام آن از مزایای خاص خود برخوردار می باشد.

علت پیری پوست دست

بسیاری از افراد برنامه ی خاصی برای مراقبت از صورت و برخی دیگر از اعضای بدن خود دارند اما دست ها معمولا فراموش می شوند و مانند سایر اعضای بدن مورد توجه و مراقبت قرار نمی گیرند. همچنین با توجه به این که حجم زیادی از فعالیت های روزانه توسط دست انجام می شود و هیچ محافظتی نیز در برابر این فعالیت ها از آن نمی شود، دست و پوست آن در معرض خطرات بسیاری هستند.

عوامل زیادی سلامت دست ما را به خطر می اندازند که می توان از تابش مستقیم آفتاب، شست و شوی مکرر، فعالیت زیاد، استفاده از برخی داروها، مشکلات ارثی، تماس مستقیم با مواد شیمیایی تا مهم ترین علت آن یعنی افزایش سن، نام برد که باعث خشک شدن، آسیب دیدن و پیر شدن پوست دست شده و باعث میشود که این قسمت زودتر از سایر اعضای بدن پیر شود.

امروزه استفاده از پرکننده ها به سرعت در حال افزایش است و بیشتر مراجعه کنندگان افرادی هستند که به علت افزایش سن پوست آن ها چروکیده شده است.

یکی از مهم ترین علل پیری پوست دست از دست رفتن چربی های این ناحیه است. همچنین هنگامی که هیالورونیک طبیعی موجود در پوست کم شود، میزان چروک ها بیشتر شده و از سطح زیبایی و شفافیت آن کاسته خواهد شد.

درنتیجه پوست پشت دست حالتی پیر و چروکیده به خود خواهد گرفت.

نوع و میزان ژل تزریقی به پشت دست

روش های زیادی برای رفع چروک پشت دست و رفع پیری پوست مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از این روش ها تزریق چربی است که دارای دو بخش برداشت چربی و تزریق چربی است.

چربی هایی که به پشت دست تزریق میشوند معمولا از ناحیه ی شکم یا ران پا برداشته می شوند.

اما این روش نه تنها هزینه ی بالایی در بر دارد بلکه دارای عوارضی مانند ورم در دست شده که بعد از مدت نسبتا طولانی بهبود می یابد.

متخصصان می توانند از ژل های مختلفی جهت جوانسازی پوست دست استفاده کنند. این در حالی است که تحقیقات نشان داده ” بهترین مارک ژل ” برای تزریق به ناحیه پشت دست ژل آبرسان اسید هیالورونیک است که موجب می شود پوست به میزان کافی آب را جذب کند.

با توجه به اینکه متخصص از ژل موقت، ماندگار یا نیمه ماندگار استفاده کند میزان ماندگاری نتایج می تواند کاملا متفاوت باشد.

اگر موادی که به بدن تزریق می شوند از لحاظ بهداشتی تایید شده و استاندارد نباشند نمی توان از لحاظ ایمنی و اثر بخشی آن ها را تضمین کرد. با توجه به این که اسید هیالورونیک یک ژل استاندارد است، به ندرت ایجاد مشکل می کند.

اسید هیالورونیک باعث کاهش التهاب می شود از این رو گزینه ی مناسب تری نسبت به ژل های دیگری که برای تزریق استفاده می شوند، می باشد. معمولا اکثر کلینیک های معتبر از این ژل برای تزریق به نقاط مختلف بدن استفاده می کنند.

گاهی اوقات پر کننده های پوستی اصلاح می شوند تا بعد از تزریق به زیر پوست ماندگاری و دوام بیشتری داشته باشند.

این ژل با تزریق به پوست به سرعت روی پوست دست تاثیر گذاشته و بعد مدت کوتاهی بهبود می یابد به طوری که می توان بسیاری از کارهای روزانه را انجام داد.

همچنین تزریق ژل به پوست دست می تواند باعث تحریک پوست شده تا بافت چربی و کلاژن از دست رفته دوباره توسط پوست ایجاد شود.

در بیشتر مواقع پزشک علاوه بر نوع ژل تزریقی به شرایط فرد و نیاز او نیز دقت می کند چرا که با توجه به ویژگی ها و شرایطی که افراد مختلف دارند نمی توان برای همه یک تصمیم یکسان گرفت.

میزان ژل تزریقی به پشت دست نیز برای افراد مختلف متفاوت می باشد و با توجه به آناتومی دست فرد و نوع تشخیص متخصص ممکن است سطح معینی از ژل برای تزریق در نظر گرفته شود.

مزایای تزریق ژل پشت دست

تزریق ژل به پشت دست ها دارای مزایای قابل توجهی می باشد و موجب می شود که افراد از اعتماد بنفس بالایی برخوردار شوند چرا که زیبایی ظاهری دستانشان به حالت اولیه و دوران جوانی بازگشته است.

 1. بالا بودن میزان دوام و ماندگاری تزریق ژل به پوست
 2. حصول نتایجی عالی و بسیار طبیعی که پوست دست را دقیقا همانند حالت جوان و اولیه آن نشان می دهد.
 3. تزریق ژل به پشت دست یک روش ایمن و بی خطر است.
 4. این شیوه نیازی به گذراندن دوران نقاهت طولانی مدت ندارد.
 5. هزینه تزریق ژل پشت دست در مقایسه با سایر روش های زیبایی بسیار مناسب تر و کمتر است.
 6. پر حجم شدن پوست پشت دست و از بین رفتن تمامی چروک ها و نقص های آن
 7. نرم و صاف تر شدن پوست دست
 8. افزایش میزان جذابیت و زیبایی پوست پشت دست
 9. از بین رفتن زبری و خشکی و لاغری دست و رفع حالت توخالی بودن بین نواحی مختلف پشت دست
 10. تزریق ژل به پشت دست یکی از موثر ترین روش ها برای پنهان کردن رگ های دست است.
 11. پر کننده ها باعث تقویت دست می شوند.
 12. اسید هیالورونیک این قابلیت را دارد که به صورت یکنواخت در زیر پوست تزریق شود که این یک مزیت مهم است.
 13. استفاده از پر کننده سستی پوست را از بین می برد.

نحوه تزریق ژل پشت دست

با توجه به اینکه تزریق ژل در کدام یک از اندام های بدن صورت می گیرد پزشک نوع خاص و متناسبی را برای آن انتخاب خواهد کرد.

برای مثال تزریق ژل به پشت دست که برای پر کردن چروک های سطحی پوست و افزایش حجم ناحیه به کار می رود ممکن است با نوع ژل تزریقی به لب ها و یا سینه ها متفاوت باشد.

تزریق ژل که توسط ” بهترین دکتر تزریق ژل ” انجام می گیرد در کلینیک تخصصی انجام می شود و به تمامی نکات لازم جهت اجرای آن کاملا توجه خواهد شد. بدین ترتیب پزشک ابتدا پوست دست را کاملا ضدعفونی و تمیز می کند و از یک ماده بی حسی جهت بی حس شدن آن استفاده خواهد کرد.

گرچه بیشتر ژل ها دارای کمی ماده بی حس کننده می باشند اما برای راحت تر بودن بیمار پزشک از این ماده استفاده می کند تا تزریق خیلی بهتر و راحت تر برای وی انجام گیرد.

در نتیجه یک ماده بی حس کننده خفیف برای کاهش درد این تزریق به پشت دست اعمال می شود.

پس از اقدام اولیه میزان معینی از ژل با دقتی بسیار بالا به ناحیه زیر پوست تزریق خواهد شد. در این بخش از تزریق مهارت و تجربه پزشک بسیار بااهمیت تلقی می شود  و سبب خواهد شد که درد به حداقل رسیده و ژل به طور مناسب در نواحی مختلف و مورد نیاز پخش شود.

پس از تزریق ممکن است کمی التهاب سا درد در ناحیه حس شود که به مرور از بین می رود و شادابی و جوانی پوست مجددا به آن بر می گردد.

کاندیدای مناسب تزریق ژل پشت دست چه افرادی هستند؟

 1. افرادی که دستانی لاغر دارند و فضای خالی بین اسکلت دست یا انگشتان آن ها خودنمایی می کند.
 2. افرادی که به علت افزایش سن دستانی چروکیده و نازیبا دارند.
 3. افرادی که به علت لاغری و وجود چروک های دست هایشان مدام از دستکش استفاده می کنند.
 4. افرادی که به زیبایی و جوانی پوست دستان خود اهمیت ویژه ای می دهند.
 5. کسانی که می خواهند رگ های روی دستشان را پنهان کنند.

انتخاب بهترین کلینیک تزریق ژل پشت دست

همانطور که می دانید جهت انجام اقدامات زیبایی افراد باید توجه زیادی به خرج دهند تا بهترین کلینیک تخصصی پوست را انتخاب کنند. در واقع روند درمان در کلینیک های معتبر می تواند بسیار متفاوت از مکان ای نامعتبر باشد.

یک نمونه از این تفاوت ها وجود جلسات مشاوره ای اختصاصی با پزشک متخصص است که بیمار را به طور کامل در جهات مختلف یاری خواهد کرد.

همچنین در کلینیک های تخصصی برای تزریق ژل به پشت دست از انواع بسیار باکیفیت آن استفاده می شود تا میزان ماندگاری نتایج را به حداکثر ممکن برساند.

داشتن تخصص، دانش آناتومی دست و روش های تزریق ژل به دست از عوامل مهمی است که پزشک درمان کننده باید دارا بوده تا رضایت مراجعه کننده را جلب کند و ناحیه ای که ژل تزریق شده سریع تر بهبود یابد.

متاسفانه اقدام ناشیانه برخی از افراد غیرمتخصص سبب تزریق بیش از حد ماده به احیه مورد نظر می شود که می تواند عوارض مختلفی را به همراه داشته باشد.

هر درمان پزشکی دارای عوارضی است. تزریق ژل و استفاده از اسید هیالورونیک دارای عوارض ناچیز و بسیار کم است.

از عوارض تزریق ژل به پشت دست کبودی و تورم است که امری طبیعی و موقتی است و بعد از مدت کوتاهی بهبود می یابد؛ اما در صورت مراجعه به افرادی که تجربه و تخصص کافی ندارند می تواند عوارض خطرناکی به همراه داشته باشد.

به طور مثال اگر تزریق به جای زیر پوست داخل رگ انجام شود می تواند باعث کور شدن، تغییر رنگ دائمی، زخم و بی حسی شود.

ایجاد بهبودی پس از تزریق ژل پشت دست

با استفاده از پرکننده در پشت دست این ژل در زیر پوست توزیع می شود و نقش لایه ی چربی که به طور طبیعی در زیر پوست وجود دارد را اجرا می کند در نتیجه باعث زیبایی دست شما خواهد شد.

پس از تزریق ژل پشت دست بهبودی بسیار سریع حاصل می شود  و فرد می تواند پس از چند روز مراقبت از دستان خود بسیاری از فعالیت های عادی روزمره را انجام دهد.

ماندگاری تزریق ژل پشت دست چقدر است؟

اسید هیالورونیک نوعی قند است که به طور طبیعی در نقاط مختلف بدن از جمله غضروف و پوست وجود دارد. به همین دلیل اکثر پر کننده های پوستی بعد از مدتی اثر خود را از دست می دهند؛ زیرا به مرور زمان در بدن جذب می شوند.

میزان ماندگاری تزریق ژل به پشت دست به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مثال یکی از موارد مهم تاثیرگذار در این امر نوع مراقبت های پس از تزریق ژل است که اثر شگرفی در حفظ سلامت پوست و افزایش ماندگاری نتایج حاصله دارد.

پر کننده های پوستی انواع مختلفی دارند. یکی از عواملی که روی ماندگاری پر کننده تأثیر دارد نوع ژل پر کننده است که می تواند ژل با ماندگاری کوتاه مدت یا بلند مدت باشد.

معمولا بهتر است این تزریقات هر چند مدت یکبار تمدید شوند تا کم کم اثرات دائمی آن ها مشاهده شود. ماندگار ترین  و بهترین ژل های تزریقی معمولا از شش ماه تا دو سال ماندگاری دارند و به مرور زمان از میزان اثربخشی آن ها کاسته شده و در انتها اثر آن ها از بین خواهد رفت.

تزریق ژل به پشت دست زیبایی و جوانی را به پوست پشت دست شما هدیه می دهد و باعث از بین رفتن ناهمواری ها، چین و چروک ها و پنهان شدن رگ ها و تاندون های دست می شود.

علاوه بر موارد فوق باعث استحکام پوست دست شده و از سستی پوست دست جلوگیری می کند. اگر به فکر جوان سازی و داشتن پوست زیبا هستید با مراجعه به یک کلینیک پزشکی معتبر به آن دست پیدا کنید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق ژل مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره کاملا رایگان واتساپ