تزریق ژل

تزریق ژل در زیر چشم و فواید آن

تزریق ژل در زیر چشم و فواید آن

تزریق ژل در زیر چشم

تزریق ژل در زیر چشم یک راه موثر برای برگرداندن حجم از دست رفته زیر چشم، رفع دایره های سیاه و گودی ریز چشم و درمان چشمان پف کرده است.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

ژل ها می توانند به پوست آبرسانی کنند و باعث بهبود کیفیت پوست و تولید کلاژن بشوند. بیشتر بیمارانی که این مشکلات را در زیر چشمان خود دارند، خطوط اشک هم در زیر چشمانشان دیده می شود. تزریق ژل می تواند باعث جوانسازی پوست زیر چشم بشود.

تزریق ژل در زیر چشم

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

امروزه انواع مختلفی از فیلرها وجود دارند که بر اساس نیاز فرد و انتظارات اولیه خودش، به او تزریق می شوند. فیلرها در یک روند جذاب، طراوت را به چهره برمی گرداند.

نقاط زیر چشم به مرور زمان حالت اولیه خود را از دست می دهند و کاری می کنند که فرد مسن تر از چیزی که هست به نظر برسد اما این نقطه پایان راه نیست و همواره می تواند راهکار های متفاوتی را برای برگرداندن طراوت به زیر چشم ها و رسیدن به زیبایی مطلوب، امتحان کرد.

یکی از این راه ها تزریق فیلر به پوست است. این روش اگر چه دائمی نیست اما می تواند برای مدتی مفید واقع شود و سپس در دوره های دیگری نیز مورد استفاده فرد قرار بگیرد.

فرایند تزریق ژل در زیر چشم ها

تزریق ژل به زیر چشم معمولا درد خاصی ندارد. ژل را میتوان با سرنگ کوچک در روی استخوان زیر چشم و یا در بافت نرم زیر چشم تزریق کرد. چند ماه بعد از تزریق، ژل های هیالورونیک اسید جذب بافت های زیر چشم می شوند و آب جای آنها را می گیرد؛

برای تزریق فیلر در زیر چشم، عموما تنها به یک سی سی فیلر نیاز خواهد بود. البته این موضوع به وضعیت اولیه فرد نیز بستگی دارد اما به صورت میانگین، این تزریق به مقدار خیلی زیادی از فیلر نیاز ندارد. این کار با سرنگ هایی بسیار کوچک انجام می شود.

بعضی از افراد، برای تزریق به بی حسی نیاز ندارند اما برای افرادی که نمی توانند و یا نمی خواهند هیچ دردی را تحمل کنند، از بی حسی موضعی استفاده خواهد شد. این تزریق به صورت نشسته به فرد صورت خواهد گرفت و او به محض ترک کلینیک، متوجه تغییراتی خواهد شد. البته که رسیدن به تغییرات مطلوب نهایی، به کمی زمان نیاز خواهد داشت.

وقتی که ژل های هیالورونیک اسید به طور کامل در بدن جذب بشوند، دیگر اثری از آنها باقی نمی ماند.

این ژل ها حجم طبیعی به بافت زیر چشم می دهند و تزریق ژل حدودا بین 10 الی 15 دقیقه طول می کشد و نتایج آن هم بلافاصله بعد از تزریق قابل مشاهده است.

درنظر داشته باشید ” ورم بعد از تزریق ژل ” می تواند تا چند روز ماندگار باشد.

میزان ماندگاری ژل ها به فاکتورهای زیادی بستگی دارد؛ مثل سن بیمار، نوع پوست، سبک زندگی، فعالیت ماهیچه ها و نوع ژلی که تزریق می شود.

انتخاب ژل برای تزریق در زیر چشم

از بین انواع مختلف ژل، “رستیلن” بهترین ژل برای تزریق در زیر چشم است زیرا رستیلن با ماندگاری بلند مدت خود یک ژل طبیعی برای جوانسازی پوست زیر چشم محسوب میشود.

مدت ماندگاری رستیلن تا بالای یک سال است. رستیلن جزو ژل های اسید هیالورونیک است و در صورت لزوم و در شرایط خاص میتوان به راحتی آن را از زیر پوست برداشت. بیشتر بیماران به یک سرنگ از ژل رستیلن نیاز دارند ولی بیمارانی که مشکلات جدی تری در در زیر چشمان خود دارند، به چندین سرنگ رستیلن نیاز دارند.

همان طور که گفته شد، وجود هیالورونیک اسید به صورت طبیعی در پوست، فرآیند جذب آن را در بدن از طریق فیلرها، تسریع خواهد کرد. برند رستلین از سوی سازمان غذا و داروی آمریکا نیز تایید شده تا یک محصول کاملا معتبر تلقی شود.

از مزیت های مهم رستیلن این است که نتیجه استفاده از آن، خیلی زود نمایان می شود. رستیلن تعادل خوبی در چهره برقرار می کند و میزان تورم صورت پس از استفاده از این فیلر، چندان بالا نیست. به همه این دلایل، رستیلن امروز به یکی از پرطرفدار ترین فیلر ها در تمام دنیا تبدیل شده است.

البته از ژل “بلوترو” هم میتوان برای تزریق در زیر چشم استفاده کرد. استفاده از بلوترو معمولا نتایجی طبیعی برای فرد به دنبال دارد. چرا که این فیلر معمولا به هیچ وجه رنگ ناحیه ای که تزریق بر روی آن صورت گرفته را تغییر نمی دهد.

البته باید توجه کرد که بلوترو اساسا تغییر بسیار بزرگی ایجاد نمی کند و استفاده از آن برای افرادی که به دنبال یک تغییر بسیار آشکار هستند، توصیه نمی‌شود. این ژل معمولا برای افرادی مناسب خواهد بود که یک تغییر نه چندان بزرگ برای چهره خود می خواهند و نیاز زیر چشم آن ها به فیلر، چندان گسترده نیست.

بقیه ژل ها برای تزریق در زیر چشم زیاد مناسب نیستند. تزریق ژل “ژوویدرم” در زیر چشمها باعث برجسته شدن بیش از حد پوست زیر چشم می شود زیرا این ژل، آب زیادی را به خود جذب می کند و میتواند باعث پف کردن و ورم چشمها بشود که تا چندین ماه به همین حالت قرار دارد.

تزریق سایر ژل ها مثل ژل های حاوی کلاژن، رادیسه، آرتفیل و حتی سیلیکون باعث بروز عوارض و اثرات جانبی ناخواسته ای در این ناحیه حساس شده است و نتایج بسیار ضعیفی را به دنبال داشته اند.

پوست ناحیه زیر چشم، معمولا بسیار نازک و حساس است و به همین خاطر، چنین فیلرهایی برای تزریق به این ناحیه مناسب به نظر نمی رسند. تزریق این فیلر ها در بخش های دیگری از بدن، ممکن است نتایج بسیار خوبی به دنبال داشته باشد اما این موضوع در مورد ناحیه زیر چشم صدق نمی کند.

پیچیدگی ها و ریسک های تزریق این فیلر ها به زیر چشم آنقدر بالا به نظر می رسد که معمولا پزشکان ترجیح می دهند دست به چنین کاری نزنند و سلامتی افراد را به خطر نیاندازند.

برای تزریق ژل در زیر چشم از چه وسیله ای استفاده می شود؟

تزرق ژل در زیر چشم با دو تکنیک تزریق می شود؛ تکنیک کانولا و تکنیک سوزن. امروزه برای تزریق فیلر در زیر چشم بیشتر از تکنیک سوزن استفاده می شود.

استفاده از تکنیک سوزن مزیت های زیادی را به دنبال دارد؛ مثلا این تکنیک بسیار دقیق است و متخصص دقیقا می داند که در کدام نقطه باید ژل را تزریق کند. در مواردی که متخصص از کانولا برای تزریق استفاده می کند، در اکثر موارد ژل در نقطه نادرستی تزریق می شود و نمی توان خیلی عمیق و ماهرانه ژل را تزریق کرد.

استفاده از کانولا باعث تورم و پف زیر چشم و ایجاد توده هم می شود. تزریق فیلر در زیر چشم به مهارت زیادی نیاز دارد و امروزه دیگر استفاده از کانولا به ندرت برای تزریق ژل استفاده می شود.

البته کانولا مزیت هایی هم دارد. برای مثال در حین استفاده از کانولا به تزریق های کمتری نیاز خواهد بود و علاوه بر این، با توجه به این که دوباره از همین منافذ برای تزریق استفاده می شود، فرد در مجموع درد کم تری را احساس می کند.

فواید تزریق ژل در زیر چشم

 1. بهبود حالت چشم ها
 2. برطرف شدن ورم پلک چشم
 3. رفع دایره های سیاه یا خطوط اشک زیر چشم
 4. بازگرداندن شادابی و طراوت به چهره و جوانسازی دوباره پوست
 5.  بالا رفتن اعتماد به نفس در روابط شخصی و اجتماعی

چرا از ژل برای رفع گودی و سایر مشکلات زیر چشم استفاده کنیم؟

 1. تزریق ژل، نتایج طبیعی را به دنبال دارد
 2. تا 15 ماه ماندگاری دارد
 3. گودی زیر چشمان را پر می کند
 4. هرگونه چین و چروک زیر چشم را هم برطرف کند
 5. ریکاوری بعد از تزریق ژل هم بسیار سریع است

عوارض تزرق ژل در زیر چشم

 1. کبودی زیر چشم
 2. تورم زیر چشم
 3. قرمز شدن پوست زیر چشم
 4. پخش شدن ژل به نقاط دیگری در صورت
 5. ایجاد توده و برآمدگی در پوست زیر چشم
 6. سردرد
 7. واکتش آلرژیک

عوارض نادر تزریق فیلر در زیر چشم

 1. کاهش موقت بینایی
 2. بافت مردگی پوست زیر چشم

محدودیت های تزریق ژل در زیر چشم

اگر:

 1. به ژل ها یا لیدوکائین حساسیت دارید
 2. در زیر چشمانتان عفونت فعالی وجود دارد
 3. بطور مرتب از الکل استفاده می کنید
 4. باردار هستید
 5. به نوزاد خود شیر می دهید، در تزریق فیلر در زیر چشم محدودیت دارید.

چه افرادی میتوانند در زیر چشمان خود ژل تزریق کنند ؟

کاندیدهای مناسب برای تزریق ژل در زیر چشم کسانی هستند که پوست انعطاف پذیری دارند. پوست بیمار باید از نظر ضخامت در وضعیت خوبی قرار داشته باشد.

برخی از مشکلات پوستی و یا نازک بودن بیش از حد پوست، اجازه انجام چنین کاری را از فرد خواهند گرفت. پوست ناحیه زیر چشم، به خودی خود کمی نازک است و اگر این نازکی در بعضی از افراد بیشتر هم باشد، آن ها دیگر کاندیداهای مناسبی برای انجام این کار تلقی نخواهند شد.

افرادی که در ناحیه زیر چشم احساس فرو رفتگی دارند، به شرط آن که از وضعیت سلامتی عمومی خوبی برخوردار باشند و با بیماری های خونی، عصبی، پوستی و آلرژی های حاد دست و پنجه نرم نکنند، گزینه های بسیار مناسبی برای تزریق فیلر به زیر چشم خواهند بود.

این کار برای افرادی که هنوز بسیار جوان هستند، توصیه نمی شود.

نکاتی که به شما کمک می کند تا نتیجه بهتری از تزریق فیلر در زیر چشم هایتان بگیرید

نکات و موارد زیادی وجود دارند که یک فرد میتواند انجام بدهد تا میزان موفقیت تزریق ژل در زیر چشمانش بیشتر بشود و نتایج خوبی از این روند بگیرد مثل :

 قبل از تزریق ژل برای جلوگیری از کبودی، از مصرف ویتامین E و داروهای ضد انعقاد خون خودداری کنید. از متخصص خود بپرسید که چند هفته قبل از تزریق ژل باید از مصرف این موارد خودداری کنید. در بیشتر موارد، حداقل 10 روز قبل از تزریق نباید از این داروها و مکمل ها استفاده کنید. استفاده از یخ در زیر چشم هم میتواند تاثیر خوبی در کاهش کبودی زیر چشم داشته باشد.

اگر سابقه درمانی خاصی دارید و یا نیازمند مصرف دارویی به صورت ثابت هستید، پزشک قبل از انجام تزریق حتما باید در جریان این موضوع قرار بگیرد. به همان نسبت که آگاهی شما نسبت به تزریق و آگاهی پزشک نسبت به بدن شما بالاتر باشد، نتیجه بهتری نیز برای هر دو طرف اتفاق خواهد افتاد.

بعد از تزریق ژل که شاهد تورم و کبودی در ناحیه زیر چشمانتان هستید، از کرم آرنیکا مونتانا که کاملا گیاهی است برای کاهش این اثرات جانبی استفاده کنید.

علاوه بر این، بهتر است از خوابیدن روی صورت نیز خودداری کنید تا هیچ فشاری به زیر چشم شما وارد نشود و نتایج کار در خطر قرار نگیرد. حداقل تا دو روز پس از انجام تزریق، بهتر است از دست زدن به نقطه ای که تزریق روی آن انجام شده و همچنین ماساژ شدید این نقطه، به شدت پرهیز کند.

اگر اتفاق مهمی در پیش رویتان دارید، برای تزریق ژل اقدام نکنید.

24 ساعت بعد از تزریق ژل از ورزش خودداری کنید تا احتمال تورم هم کاهش پیدا کند.

از متخصص بخواهید که عکسهای قبل و بعد بیمارانی که در زیر چشمان خود ژل تزریق کرده اند را به شما نشان بدهد. اطمینان حاصل کنید که متخصصی که انتخاب کرده اید، تا بحال سابقه چندین تزریق ژل موفقیت آمیز در زیر چشم بیماران را داشته است.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق ژل مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *