تزریق ژل

تزریق ژل به نوک بینی و مزایای آن

تزریق ژل به نوک بینی و مزایای آن

تزریق ژل به نوک بینی

تزریق ژل به نوک بینی با استفاده از روش های مناسبی که توسط متخصصان این امر رایج می باشد صورت می گیرد. این تزریق به دلایل مختلفی برای نوک بینی انجام پذیر است و در ترمیم و بازسازی نوک بینی برای زیبایی بیشتر تاثیر بسزایی دارد.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

امروزه با پیشرفت علم پزشکی روش های مختلفی برای زیباسازی و تغییر فرم بینی غیر از روش جراحی بینی وجود دارد که تزریق ژل را می توان یکی از رایج ترین روش های غیر جراحی به شمار آورد. تزریق ژل برای بینی های افتاده و بینی هایی که دارای برآمدگی و قوز می باشند می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

تزریق ژل به نوک بینی

 

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

در ترمیم این ناحیه از صورت برای رفع عدم تقارن موجود و مشاهده شده روی بینی و اصلاح نوک بینی نیز می توان از تزریق ژل استفاده کرد.

زمانی که نوک بینی فردی افتادگی پیدا کرده باشد و یا به دلایل مختلف مانند وارد شدن ضربه به بینی فرم آن تغییر پیدا کرده باشد با تزریق مقدار مشخصی از ژل که توسط پزشک تعیین می شود می توان فرم بینی را اصلاح کرد و فرمی زیباتر را در بینی به وجود آورد.

تزریق ژل به نوک بینی

با توجه به این که نوع ژل و میزان تزریق ژل برای نوک بینی های افتاده در شکل نهایی بینی تاثیر مستقیم دارد بهتر است بیمار به پزشک و متخصصین مجربی که در این زمینه تجربه کافی دارند مراجعه کند.

اگر این امر توسط ” دکتر تزریق ژل ” با تجربه صورت گیرد، میزان تزریق و نوع و محل تزریق به درستی انتخاب می شود و حجم مناسبی برای نوک بینی جهت رفع ایرادات موجود ایجاد می کند که با سایر اجزای صورت نیز تناسب داشته باشد.

تزریق ژل به نوک بینی با بی حسی انجام می شود و در واقع ژل های تزریقی نیز حاوی مواد بی حس کننده می باشند در نتیجه به هنگام تزریق فرد احساس درد نخواهد داشت و می تواند تزریق را به راحتی تحمل کند.

برای بهبود ظاهر بینی، همیشه جراحی اولین و بهترین راه ممکن نیست. گاهی افراد به جای تحمل عوارض جراحی و دوران نسبتا طولانی ریکاوری آن، می توانند با تزریق ژل در زمانی بسیار کوتاه، شکل ظاهری مطلوبی برای بینی خود به وجود بیاورند.

البته باید توجه داشته باشید که نتیجه تزریق ژل همیشگی نیست و همچنین این کار، نمی تواند تغییری کاملا بنیادین در بینی شما به وجود بیاورد. تزریق ژل تنها با اهداف ارتقاء ظاهر بینی و بهبود کیفیت آن صورت می گیرد. به این فعالیت، رینوپلاستی مایع نیز گفته می شود.

موارد مورد توجه در تزریق ژل به نوک بینی

عوارض جانبی پس از تزریق  شامل خون مردگی و تورم بر روی پوست بینی می باشد که به صورت موقت است و پس از تزریق تا چند ساعت بر روی پوست بینی دیده می شود.

همچنین برای چند روز بینی به لمس حساس می باشد اما این شرایط موقتی بوده و پس از گذشت چند روز از تزریق برطرف خواهد شد و فرد احساس ناراحتی در این ناحیه نخواهد داشت.

ژل های تزریقی انواع مختلفی دارند که هر یک دارای ویژگی ها و عوارض مخصوص به خود هستند و از مواد مختلفی تشکیل شده اند به همین دلیل هر نوع ژل تزریقی برای نواحی خاصی از بدن می تواند مورد استفاده قرار گیرد و میزان تزریق و نحوه تزریق آنها نیز با یکدیگر متفاوت می باشد.

اینکه از میان ژل های موجود در بازار، کدام یک را برای تزریق بینی خود انتخاب کنید، یک قدم مهم در تجربه موفقیت آمیز این فعالیت به شمار می رود. چرا که هر کدام از این ژل ها ساختار های متفاوتی دارند و به خاطر همین ساختار های متفاوت، فعالیت های متفاوتی را نیز در بخش های مختلف بدن انجام می دهند.

برای انجام تزریق ژل در نوک بینی، معمولا از ژل هایی از جنس هیالورونیک اسید استفاده می شود. در بین ژل هایی از این جنس نیز حق انتخاب گسترده ای برای فرد و پزشک وجود دارد اما به طور معمول، پزشک ها از ژل رستیلن لیفت برای نوک بینی استفاده می کنند.

البته فیلرهای جوودرم نیز برای بینی کاملا مناسب هستند و هیج مشکلی ایجاد نخواهند کرد اما رستیلن، بهترین انتخاب به نظر می رسد.

پس از تزریق فیلر به نوک بینی نیاز است تا بیمار نکات مختلفی را رعایت کند تا به نتیجه مطلوب برسد.

مهم ترین مراقبت های بعد از تزریق ژل به نوک بینی که که بر عهده بیمار می باشد شامل موارد زیر است :

1- پس از تزریق ژل به بینی بیمار باید تا مدتی از خوابیدن بر روی صورت خود خودداری کند و به بینی فشار وارد نکند. حداقل برای چند روز، توصیه می شود که فرد حتما به پشت بخوابد و از دمر خوابیدن پرهیز کند.

همان طور که گفته شد، این کار موجب افزایش فشار روی بینی و در خطر قرار گرفتن نتایج تزریق خواهد شد. این یکی از اولین و مهم ترین توصیه های پزشک به فرد پس از انجام تزریق ژل به نوک بینی خواهد بود.

2- از قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی و نور آفتاب پرهیز کند.

3- پس از تزریق ژل به نوک بینی برای مدتی از انجام عمل های لیزری بینی خودداری کند زیرا استفاده از لیزر در مدتی که ژل به بینی تزریق شده است موجب ایجاد زخم و التهاب در بینی می گردد.

4- از به کار بردن مواد آرایشی بر روی ناحیه درمان شده خودداری کنید تا از این طریق مانع ایجاد عفونت در محل درمان شوید.

5- پس از انجام تزریق چربی به روی بینی، باید برای مدتی از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید. آسپرین، وارفارین و حتی ویتامین E با خاصیت رقیق کنندگی خون، ممکن است برای نتایج تزریق ژل به صورت شما مشکلاتی به وجود بیاورند.

6- برای از بین بردن عوارض جانبی اولیه و کاهش تورم، می توانید از کمپرس سرد استفاده کنید. البته خود یخ نباید به صورت مستقیم با بینی شما و محل تزریق فیلر در نوک بینی، تماس داشته باشد.

7- حداقل تا 24 ساعت پس از تزریق ژل، به سراغ مصرف الکل نروید. چرا که این کار می تواند تاثیرات مخربی بر نتایج تزریق ژل در بینی شما داشته باشد.

8- حداقل تا 48 ساعت پس از انجام تزریق، باید از انجام فعالیت های سنگین ورزشی خودداری کنید. چرا که این کار از یک طرف فشار زیادی به بینی شما وارد می کند و از طرف دیگر، باعث افزایش سرعت گردش خون نیز می شود که این موضوع نیز برای نتایج تزریق بینی مضر به نظر می رسد.

همچنین در این بازه زمانی، دوش کردن با آب داغ و رفتن به سونا نیز به هیچ وجه توصیه نمی شود. حرارت زیاد و فشار آب، تهدیدی برای نتایج تزریق ژل به شمار می روند.

تزریق ژل در نوک بینی با توجه به نوع ژل  ممکن است در یک جلسه انجام شود و یا جلسات بیشتری برای تزریق نیاز باشد که در صورت نیاز با تشخیص پزشک، اصلاحات جزئی بینی در جلسات بعد انجام می شود.

یکی از مهم ترین مزیت های تزریق  این است که نتیجه درمان و شکل نهایی بینی بلافاصله پس از درمان مشاهده می شود.

در واقع به محض انجام تزریق، فرد متوجه تغییرات اولیه در چهره خود خواهد شد اما برای تماشای نتایج نهایی، از چند روز تا چند هفته زمان نیاز خواهد بود.

میزان ماندگاری ژل های تزریقی که برای نوک بینی مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت می باشد و با توجه به نام و نوع ژلی که برای تزریق استفاده می شود می تواند از یک سال تا دو سال و نیم ماندگاری داشته باشد.

اگر از تزریق مجدد ژل استفاده شود، طبیعتا این ماندگاری طولانی تر نیز خواهد شد. برای مثال فرد می تواند پس از هر بار از بین رفتن آثار تزریق ژل، یک بار دیگر این فعالیت را انجام بدهد و برای سال‌ ها با تکرار تزریق، نتایج آن را روی چهره خود ماندگار کند.

قبل از انجام تزریق ژل، باید بدانید که این فرآیند قادر به انجام چه کارهایی است و توانایی انجام تغییرات دیگری را ندارد. برای مثال ژل، هیچوقت نمی تواند ساختار بینی شما را عوض کند و مدل آن را به طور کلی تغییر بدهد. این کار یک تغییر جزئی اما مفید و جذاب برای بینی شما به وجود خواهد آورد.

مزایای تزریق ژل به نوک بینی

از دیگر مزیت های انتخاب این روش تزریقی برای اصلاح نوک بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- پرداخت هزینه کمتر برای اصلاح فرم بینی: از مهم ترین مزیت های استفاده از روش غیر جراحی تزریق ژل در نوک بینی پرداخت هزینه کمتر برای درمان است و افرادی که به دلیل عدم توانایی مالی نمی توانند هزینه های عمل جراحی را پرداخت کنند می توانند از این روش درمانی با بهره مندی از نتایج مطلوب و دلخواه استفاده کنند.

2- نیمه ماندگار بودن نتایج حاصل از تزریق ژل در نوک بینی: زمانی که فرد برای جراحی بینی خود تردید دارد می تواند این روش نیمه ماندگار را انتخاب کند زیرا استفاده از روش تزریق فیلر به نوک بینی برای مدت زمان محدودی ماندگاری دارد و پس از گذشت چند ماه بینی به حالت طبیعی باز می گردد.

3- تزریق ژل روشی غیر تهاجمی می باشد: تزریق ژل در نوک بینی بدون نیاز به عمل جراحی و تنها با چند سوزن به بینی انجام می شود و روشی غیر تهاجمی به شمار می رود. این فرآیند کاملا امن است و هیچ خطری برای بدن فرد به وجود نمی آورد.

از آن جایی که هیالورونیک اسید به صورت طبیعی نیز در بدن فرد وجود دارد، در نتیجه تزریق آن به بدن فرد مشکل ساز نخواهد شد. تزریق فیلرها تنها در صورتی مشکل ساز است که مقدار بسیار زیادی از آن مورد استفاده قرار بگیرد و یا اینکه تزریق به نقطه اشتباهی در پوست بینی انجام شود.

4- پس از تزریق ژل  بیمار نیاز به ریکاوری ندارد: با استفاده از این روش درمانی بیمار نیازی به استراحت پس از تزریق ژل ندارد. همچنین بیمار می تواند پس از تزریق ژل فعالیت های روزمره خود را به راحتی انجام دهید.

5- با استفاده از فرآیند تزریق ژل، هیچ دردی برای فرد به وجود نخواهد آمد. این یکی دیگر از مزیت های مهم فیلرهای مدرن به شمار می رود. این فیلرها حتی در ترکیبات خود حاوی بی حس کننده های موضعی نیز هستند و در بسیاری از موارد، حتی نیازی به استفاده از بی حس کننده ها از سوی پزشک نیست.  این پروسه بسیار سریع و بدون درد انجام می شود و لحظات آزاردهنده ای برای فرد متقاضی انجام تزریق، به وجود نمی آورد.

زمان تزریق ژل تنها کمی ورم در روز انجام تزریق وجود دارد که پس از مدت زمان کوتاهی این مشکل برطرف خواهد شد. هیالورونیک اسید یکی از موادی است که به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد و موجب افزایش قابلیت ارتجاع پوست و افزایش حجم پوست می شود و ظاهری جوان و شاداب برای پوست ایجاد می کند.

به همین دلیل برای ساخت ژل های پرکننده پوست از اسید هیالورونیک اسید استفاده می شود. ژل های ساخته شده از اسید هیالورونیک اسید تنها موردی می باشند که امکان بازگشت نتایج حاصل شده از درمان با آن وجود دارد.

یکی از محدودیت های تزریق ژل برای نوک بینی این است که استفاده از این روش تنها حالت بینی را روتوش می کند و مدت اثرگذاری آن دائمی نیست. همچنین اشکالات اساسی بینی مانند بزرگ بودن بینی را نمی توان با استفاده از تزریق ژل اصلاح کرد و برای حل این مشکل باید روش های جراحی بینی را انتخاب کرد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق ژل مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *