تزریق ژل

تزریق ژل کمر و مزایای استفاده از آن

تزریق ژل کمر و مزایای استفاده از آن

تزریق ژل کمر

تزریق ژل کمر با توجه به پیشرفت های علمی به عنوان یکی از روش های درمانی مطلوب با هزینه ای مناسب و روشی آسان با جوابدهی خوب شناخته می شود که با داشتن کمترین عوارض می تواند بهترین نتایج را برای افراد به ارمغان آورد.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

امروزه با پیشرفت روش های درمانی متنوع  دانشمندان موفق به تولید ژل جدیدی شده اند که می تواند بسیاری از بیماری های ناشی از کمر درد را برطرف کند و برای افرادی که دیسک بین مهره ای آنها دچار آسیب شده است موثر واقع شود.

تزریق ژل کمر

هدف از تولید ژل کمر درد این است که بیماران بتوانند پس از تزریق ژل کمر به طور کامل تحرک و انعطاف پذیری ستون فقرات خود را به دست آورند. یکی از رایج ترین مشکلات ستون فقرات کمر درد می باشد.

از مهم ترین دلایل اصلی کمر درد در اطراف ریشه های عصبی، برآمدگی یا فتق دیسک کمر است.

درد کمر به هر دلیلی برای افراد مشکلاتی را به وجود می آورد و سبب می شود افراد نتوانند در مدت زمان های نسبتا بالایی سر پا بایستند و کارهای روزمره ی خود را انجام دهند. افراد معمولا با دچار شدن به این مشکل راه حل های زیادی را امتحان می کنند.

مشکل کمر درد معمولا در کشورمان و در میان مردان شایع تر است و مردان ایرانی در یک بازه ی زمانی از سن خود دچار این درد در ناحیه ی کمر می شوند. روش های مختلفی برای افراد برای از بین بردن درد کمر ارائه می شود که یکی از معروف ترین آن ها آب درمانی است که افراد می توانند به استخر رفته و با استفاده از پیاده روی در آب و دیگر حرکات برای از بین بردن درد خود اقدام کنند.

همچنین علاوه بر این روش، مراجعه به متخصص فیزیوتراپ نیز برای افراد راه حلی دیگر بوده که با حضور در این کلینیک ها افراد می توانند مشکل خود را برای پزشک توضیح داده و راهنمایی های لازم را دریافت کنند. علاوه بر این روش ها روش های دیگری با پیشرفت علم و عمل های زیبایی به وجود آمده که افراد می توانند از این روش نیز استفاده کنند.

یکی از روش های درمان کمر درد تزریق ژل کمر می باشد. با استفاده از تزریق ژل کمر می توان مایع موجود در فضای دیسک بین مهره ای را تا حد چشمگیری کاهش داد. با تزریق دیسکو ژل به داخل دیسک، آب از داخل دیسک (محل ایجاد فتق) جمع شده و وارد مرکز دیسک می گردد.

تزریق ژل کمر

مزایای استفاده از روش تزریق ژل کمر

افراد زمانی که اقدام به استفاده از روش خاصی برای از بین بردن مشکل خود در هر زمینه ای می کنند در ابتدا به مزایایی که از انجام روش مورد نظر خواهد گرفت فکر می کنند.

پس از این مورد برای افراد هزینه و دوره ی نقاهت و در مرحله ی آخر عوارضی که از بکارگیری این روش برای آن ها به وجود می آید فکر افراد را درگیر خواهد کرد و افراد به دنبال پیدا کردن راهی برای به حداقل رساندن این عوارض می باشند.

استفاده از روش تزریق ژل کمر برای درمان دیسک تحت بی حسی موضعی انجام می شود و بیمار یک یا دو ساعت پس از درمان در ” کلینیک تزریق ژل ” تحت مراقبت می ماند و نیازی به بستری شدن ندارد.

از مهم ترین مزیت های تزریق ژل کمر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. روش کم خطر و کم تهاجم برای بیمار به شمار می رود. کمر افراد یکی از ناحیه های حساس بدن آن ها می باشد و افراد در صورتی که مشکلی در این ناحیه داشته باشند معمولا با احتیاط عمل کرده و از انجام کارهایی که برای آن ها خطرناک و یا دارای ریسک می باشد خودداری می کنند. این روش خطر خاصی را به دنبال نداشته و از تهاجم کمی برخوردار می باشد.
  2. درمان سرپایی و بدون نیاز به بستری شدن. یکی از بزرگترین مزیت های تزریق ژل به کمر، سرپایی بودن آن می باشد و یا به عبارتی دیگر نیازی به صرف وقت زیاد برای انجام این روش نیست. افراد می توانند در سریع ترین زمان ممکن این درمان را انجام داده و از مزیت های آن برخوردار شوند. تزریق ژل برای افرادی که به دلایل مختلف نمی توانند وقت زیادی را صرف از بین بردن کمر درد خود کنند یکی از بهترین گزینه ها است.
  3. درصد موفقیت پس از درمان 80 تا 90 درصد می باشد. از فاکتور های بسیار مهمی که برای افراد در انتخاب یک روش جهت از بین بردن مشکل در این زمینه و هر زمینه ی دیگر وجود دارد، بالا بودن احتمال موفقیت می باشد. نمی توان گفت که بکارگیری تزریق ژل برای همه افراد به صورت کاملا موفقیت آمیز می باشد اما می توان گفت که این روش برای افراد به احتمال بسیار بالایی با موفقیت سپری خواهد شد.
  4. هیچ گونه زخمی در ناحیه کمر ایجاد نمی کند و محدودیتی برای انجام درمان های دیگر در آینده ندارد. معمولا روش هایی که کم خطر می باشند و یا از دسته روش های کم تهاجم و یا حتی تهاجمی هستند پس از انجام، جای زخم و یا به صورت کلی اثری از خود برجای می گذارند. تزریق ژل به دلیل به روز بودن پس از انجام هیچ رد پایی از خود برجای نمی گذارد و افراد می توانند از این بابت اطمینان خاطر داشته باشند.
  5. نیازی به جراحی برای دسترسی به کانال نخاعی ندارد.

ویژگی های تزریق ژل کمر

در ارتباط با ویژگی های تزریق ژل کمر می توان گفت تنها ماده ضد درد که جهت بی حسی موضعی در این روش مورد استفاده قرار می گیرد 5 تا 10 سی لیدوکایین می باشد.

با وارد شدن دیسکوژل به کانال نخاعی می توان این اطمینان را داشت که هیچ گونه عارضه و دردی برای بیمار ایجاد نمی شود.

دیسکو ژل پس از وارد شدن به داخل دیسک آسیب دیده راه خود را پیدا می کند و به شکل خارق العاده ای در نواحی آسیب دیده منتشر می گردد.

با استفاده از تزریق ژل کمر، فشار داخل دیسک کاهش پیدا می کند و موجب بهبودی علائم شده و در بسیاری از موارد با گذشت زمان باعث بازگشت دیسک بیرون زده به محل اصلی خود می شود.

تزریق ژل کمر به صورت دائمی می باشد و در بیشتر موارد نیازی به تکرار ندارد و حتی اگر نیاز به تزریق مجدد داشته باشد منعی برای انجام این کار وجود نخواهد داشت و به هیچ عنوان موجب چسبندگی، تحلیل بافت های مجاور و … نخواهد شد.

با استفاده از روش تزریق ژل کمر بیمار می تواند بسیاری از هزینه های درمانی خود را که شامل هزینه عمل، تخت، مصرف سرم و داروهای بیهوشی و آنتی بیوتیک، سرنگ و غیره می باشد را کاهش دهد و از مصرف داروهای مختلف خلاص شود.

بیشترین موارد درمان رفع کمر درد با استفاده از روش دیسکوژل زمانی است که نیاز است نخاع دردهای مربوط به دیسک از بین برود و همچنین با آزاد سازی نخاع و ریشه های عصبی، خطر ناشی از فشردگی نخاع برطرف گردد.

تزریق ژل کمر بهتر است توسط متخصصین و پزشکان مجرب انجام شود زیرا اگر تزریق ژل کمر توسط متخصصان و پزشکان حاذق انجام نگیرد ممکن است موجب بروز مشکلات مختلفی شود که در پی آن خطراتی را به همراه خواهد داشت.

بسیاری از دانشمندان انگلیسی در زمینه تزریق ژل کمر اعلام کرده اند که تزریق ذرات کوچک اسفنج مانند می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای جراحی های مهم در زمینه درمان کمردرد های مزمن در ناحیه تحتانی کمر باشد.

افراد می توانند قبل از اینکه برای تزریق ژل اقدامی کنند از قبل با پزشک متخصص درباره نوع ژل تزریقی و همچنین برند آن مشورت هایی انجام دهند. انواع برند و مارک در بازار وجود دارد که افراد می توانند یکی از این برند ها را برای انجام تزریق ژل در ناحیه ی کمر خود انتخاب کرده و برای خرید آن اقدام کنند. این برند ها از بهترین و بدترین آن در دسترس افراد قرار دارند.

افراد بهتر است انتخاب برند و نوع ژل را به پزشک متخصص در این زمینه واگذار کنند زیرا پزشک متخصص به دلیل تجربه و سابقه ای که دارد، در مقایسه با سایر افراد با انواع ژل ها و برند آن ها آشنایی زیادی خواهد داشت.

در صورتی که فرد اقدام به انتخاب برند ژل کند ممکن است به دلیل اشتباه در انتخاب مشکلاتی را برای خود به وجود آورد که جبران آن گران تمام شده و خساراتی به بار آورد.

تزریق ژل کمر درد به عنوان یک روش درمانی

تزریق ژل کمر را می توان یکی از روش های درمانی رفع کمر درد محسوب کرد که امروزه مورد توجه بسیاری از پزشکان و متخصصین قرار گرفته است. تزریق ژل برای افراد مختلف در صورت وجود شرایط لازم، به صورت کاملا پیشرفته و حتی تضمینی در کلینیک های مختلف در کشورمان و در سراسر جهان انجام می شود و افراد می توانند از مزایای انجام این درمان به راحتی برخوردار گردند.

تزریق دیسکوژل به داخل دیسک موجب کاهش فشار داخل دیسک شده و قسمت بیرون دیسک کاهش پیدا می کند.

دیسکوژل از ترکیب الکل، سلولز و تنگستن به وجود آمده که در نهایت به شکل ژل در آمده است و تزریق آن موجب تغییرات مولکولی به داخل دیسک می شود.

به کارگیری الکل در دیسکوژل به شکل ترکیب ژله ای موجب مهار این ماده از فضای دیسک پس از تزریق می شود. با تزریق الکل به داخل دیسک تغییراتی در ساختار مولکولی ماده داخل دیسک به وجود می آید و با کاهش آب داخل دیسک فشار دیسک تا حدود قابل توجهی کاهش پیدا می کند.

تاثیر استفاده از روش تزریق ژل به کمر پس از گذشت چند هفته از عمل خود را نشان می دهد و بیمار می تواند به محل کار خود باز گردد.

استفاده از روش تزریق ژل به کمر جهت درمان دیسک کمر برای بیمارانی که به هیچ عنوان تمایلی به عمل جراحی ندارند و یا به علت بیماری های زمینه ای، بیهوشی برایشان خطرناک می باشد مناسب است.

موارد مهم در تزریق ژل کمر

جهت درمان دیسک از دیسکوژل به عنوان ماده ای بی خطر استفاده می شود که با تزریق در فضا دیسک سفت می شود و حالت پنبه ای پیدا می کند.

در نتیجه با تزریق ژل به کمر جهت درمان دو اتفاق رخ می دهد یکی این که منافذ بخش پاره شده را در صورتی که محتویات دیسک وارد کانال نخاعی نشده باشد می بندد و با کاهش ریخته شدن مواد التهابی روی اعصاب سبب بهبود درد کمر می شود.

دوم این که همراه با خود وقتی سفت و جمع می شود، بخش آبکی دیسک را جمع می کند و سبب بهبود برجستگی دیسک و آزاد شدن کانال نخاعی می شود.

تزریق ژل کمر زمانی که محتویات دیسک پاره شده باشد و در کانال نخاعی ریخته باشد و بیمار ضعف عضلانی داشته باشد مناسب نمی باشد و برای روش درمان دیسک مختصصین و پزشکان حرفه ای از روش های دیگری استفاده می کنند.

در مقایسه بین تزریق ژل کمر با روش های دیگر درمانی می توان گفت دوره نقاهت این روش کمتر از روش های جراحی می باشد و به عنوان روشی امن برای بیماران در نظر گرفته شده است.

در نهایت پس از بررسی مطالعات و مشورت با متخصصان این امر جهت درمان با استفاده از این روش می توان بهبودی مطلوب را با کمترین عوارض ممکن انتظار داشت.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق ژل مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *