تزریق ژل

تزریق ژل در پیشانی و مراقبت های بعد از آن

تزریق ژل در پیشانی و مراقبت های بعد از آن

تزریق ژل در پیشانی

خطوط پیشانی، جزو اولین چین و چروک هایی است که فرد متوجه آن می شود. چین و چروک های پیشانی و اطراف چشم ها باعث می شود تا چهره فرد خسته یا عصبانی به نظر برسد. رسیدن به پوستی صاف هدف تمام افرادی است که درگیر خطوط سطحی و یا عمیق در سطح پیشانی خود هستند.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

چرا که این خطوط همیشه فرد را مسن تر از سن واقعی خودش نشان می دهند و طراوات و شادابی را تا حدودی از صورت او می گیرند. از بین بردن این خطوط موجب خواهد شد که فرد، به مراتب جوان تر به نظر برسد و در دنیای امروز، این به خودی خود یک موفقیت شخصی تلقی خواهد شد.

تزریق ژل در پیشانی

شاید افراد در طول روز، توجه زیادی به خط و خطوط روی صورت نداشته باشند و اصلا متوجه این خطوط نشوند اما در یک مقیاس کلی، حذف شدن این چین و چروک ها شکل ظاهری فرد را به شدت تغییر خواهد داد. مشاهده عکس های قبل و بعد از محو شدن این خطوط، نشان از یک تغییر آشکار در افراد مختلف دارد. وداع با خطوط روی پیشانی، یک تغییر مثبت به شمار می رود.

این کار به ویژه قبل از یک جلسه بزرگ و یک مراسم مهم، به کمک افراد خواهد آمد و اعتماد به نفس فوق العاده ای به افراد می دهد. امروزه بسیاری از چهره های سرشناس دنیا قبل از یک موقعیت حساس، دست به چنین کاری می زنند.

بهبود خطوط افقی پیشانی و خطوط اخم با تزریق ژل در پیشانی

خطوط افقی پیشانی بخاطر انقباض ماهیچه های پیشانی در هنگامی که ابروهایمان را بالا می بریم بوجود می آیند. بعضی از افراد برحسب شرایطی که در آن قرار می گیرند، ابروهایشان را به طور طبیعی کمی بالاتر می برند و دسته ای دیگر از افراد (بالای 40 درصد) هم همیشه ابروهای خود را بالاتر می برند تا با چشم هایشان بهتر بتوانند ببینند.

افرادی که یک رژیم غذایی سرشار از مواد مغذی را رعایت می کنند و در این رژیم از انواع مختلفی از ویتامین ها بهره می برند، افرادی که خواب کافی دارند و به خوبی به بدن و پوست صورت استراحت می دهند و افرادی که با مصرف ضد آفتاب ها خودشان را در مقابل تابش اشعه مستقیم خورشید حفظ می کنند، معمولا در زمانی به مراتب دیرتر از دیگران با معضل ظاهر شدن خطوط افقی پیشانی و خط اخم روبرو می شوند.

حتی می شود از خوراکی هایی مثل سفیده تخم مرغ، ترکیب ماست، عسل و آبلیمو و موادی مثل روغن نارگیل، تخم کتان و آووکادو برای کمرنگ کردن این خطوط استفاده کرد اما این روش ها، تنها با درصد بسیار کوچکی از این خطوط مقابله می کنند.

زمانی که خط و خطوط افقی روی پیشانی ایجاد شوند، دیگر به کمک هیچ رژیم یا ویتامینی نمی شود آن ها را به طور کامل از بین برد. برای محو این خطوط، باید از فیلرها کمک گرفت.

برای رفع خطوط افقی پیشانی می توان ژل تزریق کرد. چهره اکثر زن ها بعد از تزریق ژل در پیشانی خود بهتر به نظر می رسد ولی چهره مردها (مخصوصا مردهای مسن) با پیشانی کاملا صاف ممکن است تا حدودی غیر عادی به نظر برسد؛

تزریق ژل در پیشانی

بخاطر همین هدف اکثر مردها از تزریق ژل در پیشانی این است که از عمیق تر شدن این خطوط جلوگیری کنند؛ نه اینکه تمام خطوط پیشانیشان یکدفعه ناپدید بشود.

این تزریق اساسا تا زمانی مفید و موثر است که حالت طبیعی صورت فرد را از او نگیرد. اگر قرار باشد با تزریق فیلر، فرد در نگاه دیگران کمی غیرعادی به نظر برسد، می توان نتیجه گرفت که این تزریق اصلا موفقیت آمیز نبوده است.

وقتی در مردان تمام این خطوط به یک باره «ناپدید» می شوند، چهره آن ها برای اطرافیان وجهه طبیعی اش را از دست می دهد اما در زنان اوضاع کمی متفاوت به نظر می رسد.

مردها به ویژه در سنین بالا، باید به کمرنگ شدن خطوط بسنده کنند و به دنبال ایجاد یک ظاهر غیرطبیعی برای خودشان نباشند. هر چند مردان جوان تر، این شانس را دارند که حتی با محو کردن درصد زیادی از این خطوط، همچنان چهره ای نرمال داشته باشند.

تزریق ژل در پیشانی می تواند خطوط اخمی که در برآمدگی پیشانی بین دو ابرو وجود می آید را هم بهبود ببخشد. خطوط اخم در اثر متمرکز شدن فرد بر روی یک چیز، اخم یا نگاه با چشم نیمه باز بوجود می آیند. در طول زمان، 1 الی 2 خط در بین ابروهای ما بوجود می آیند.

بهبود خطوط اخم، جزو اولین تغییراتی محسوب می شوند که بعد از تزریق ژل در پیشانی می توانید شاهد آن باشید. استفاده از ژل های رستیلن یا ژوویدرم برای پیشانی می تواند باعث لیفت پیشانی و بخش های اطراف آن هم بشود.

برای بر طرف کردن چین و چروک و خطوط پیشانی از چه نوع ژلی باید استفاده کنیم ؟

ژل های اسید هیالورونیک مثل ژوویدرم، رستیلن و بلوترو برای رفع چین و چروک و خطوط پیشانی عملکرد بهتری نسبت به سایر ژل ها دارند.

برای از بین بردن خطوط افقی روی پیشانی و خط اخم، ژل های «بافت نرم» بهترین گزینه ممکن به شمار می روند. چرا که این ژل ها، موجب می شوند طبیعی ترین حالت ممکن پس از تزریق برای فرد به وجود بیاید.

شناخت دقیق ژل ها و کارایی آن ها، موضوع مهمی برای جهت دادن به انتظارات فرد از نتیجه تزریق به شمار می رود. این یک نکته کلیدی برای همه آن هایی است که قصد دارند این تزریق را پشت سر بگذارند.

اگر تا به حال در پیشانی خودتان ژل تزریق نکرده اید، با تزریق ژل ژوویدرم شروع کنید و بعد از 6 الی 9 ماه نوع دیگری از ژل را امتحان کنید و ببینید که از کدام نوع ژل بیشتر خوشتان می آید؛

البته بهتر است انتخاب نوع ژل را به متخصص بسپارید زیرا او تجربه کافی در انتخاب بهترین و مناسب ترین ژل برای درمان خطوط پیشانی شما را دارد.

نحوه تزریق ژل های اسید هیالورونیک در پیشانی

ژل های اسید هیالورونیک را می توان به پوست و بافت های پیشانی تزریق کرد. ژل های اسید هیالورونیک با سوزنی کوچک در پیشانی تزریق می شوند تا دوز مناسبی از ژل تزریق بشود.

ابتدا پزشک باید مناطق دقیق تزریق چربی را مشخص کند. این کار در درجه اول با مشورت خود فرد و انجام آزمایش های لازم صورت خواهد گرفت. در صورت، تزریق ها به هیچ وجه نباید بالاتر و یا پایین تر از نقاط هدف رخ بدهند.

چرا که ممکن است در بخش های دیگری از صورت فرد اثر بگذارند و نتایج بدی را رقم بزنند. پس از انتخاب و مشخص کردن نقاط درست تزریق، پزشک صورت فرد را به کمک مواد آنتی باکتریال، کاملا تمیز می کند. این موضوع برای جلوگیری از هر گونه واکنش احتمالی میان فیلرها و پوست، ضروری به نظر می رسد.

انتخاب بی حسی موضعی، به خود فرد بستگی خواهد داشت. در بعضی از موارد پزشک تنها به گذاشتن یخ بسنده می کند اما برای افرادی که اصلا تحمل درد را حتی برای چند لحظه ندارند، از بی حسی موضعی بهره برده می شود.

 

طبیعتا اگر به جای بی حسی موضعی از یخ استفاده شود، عوارض کم تری برای فرد اتفاق خواهند افتاد و روند بهبودی او، سریع تر خواهد بود. چرا که در بعضی از افراد، تزریق بی حسی پیچیدگی های به وجود می آورد و دوران بهبودی را نیز کمی طولانی تر می کند.

در بعضی از این افراد این بی حسی، برای مدت طولانی تری باقی می ماند و فرد را آزار می دهد.

بعد از تزریق، ژل در سطح بافت ها پخش می شود و متخصص هم با ماساژ ملایم به پخش متوازن ژل کمک می کند. بعد از تزریق ژل در پیشانی باید چند روز صبر کنید تا ترکیبات ژل بتواند در زیر بافت های صورت مستقر بشود و با بافت ها ترکیب بشود.

تزریق ژل در پیشانی، آثار ماندگارتری نسبت به تزریق آن در اطراف دهان و لبها دارد و بیماران می توانند بعد از گذشت یک سال دوباره برای تزریق مجدد اقدام کنند.

در مقایسه با سایر بخش های صورت، متخصص از حجم کمتری از ژل برای تزریق در پیشانی استفاده می کند.

آیا تزریق ژل اسید هیالورونیک در پیشانی به بی حسی موضعی نیاز دارد؟

30 الی 40 دقیقه قبل از تزریق ژل اسید هیالورونیک در پیشانی از بی حسی موضعی استفاده می شود و علاوه بر آن ژل های اسید هیالورونیک هم در ترکیبات خود دارای ماده بی حسی هستند. اگر نسبت به مواد بی حس کننده حساسیت دارید، حتما از قبل به متخصص اطلاع بدهید.

چه کسانی می توانند برای تزریق ژل در پیشانی اقدام کنند؟

همه ی زنها و مردهایی که احساس می کنند خطوط افقی پیشانیشان، ظاهر بدی به صورتشان داده است می توانند برای تزریق اقدام کنند.

اکثر کسانی که برای تزریق ژل در پیشانی به کلینیک مراجعه می کنند، بالای 40 سال دارند و تعداد افراد جوانی که قصد تزریق ژل در پیشانی دارند، بسیار کم است.

محدودیت های تزریق ژل های اسید هیالورونیک:

 1. حساسیت به هر یک از ترکیبات اسید هیالورونیک
 2. بیماری خود ایمنی
 3. افراد مستعد به کلوئید
 4. عفونت باکتریایی پوست
 5. ویروس تبخال
 6. بارداری و شیردهی به نوزاد
 7. نوجوان های زیر 18 سال
 8. کسانی که از سایر فیلرهای پوستی برای پیشانی خود استفاده کرده اند

نتایج تزریق ژل در پیشانی

بعد از تزریق ژل :

 1. سطح چین و چروک ها صاف می شود
 2. بخاطر آبرسانی، پوست پیشانی سفت تر می شود
 3. افزایش حجم پیشانی نسبت به قبل
 4. تولید کلاژن در پوست و جوان تر شدن صورت

نتایج نهایی تزریق ژل در پیشانی بعد از 3 الی 4 هفته مشخص می شود، ” دکتر تزریق ژل ” و بیمار با هم در مورد جلسه بعدی تزریق ژل تصمیم می گیرند؛ مخصوصا در بیمارانی که چین و چروک و خطوط پیشانی شان عمیق تر است.

بهتر است که چین و چروک های پیشانی به تدریج برطرف بشود و هر دفعه از ژل بیشتری در ناحیه پیشانی استفاده بشود؛ فاصله بین هر جلسه تزریق هم می تواند بین 3 الی 4 هفته باشد.

بیمارانی که جوان تر هستند و زیر 40 سال سن دارند، معمولا با یک جلسه تزریق ژل در پیشانی خود به نتایج رضایت بخشی می رسند ولی بیماران مسن تری که بین 55 الی 60 سال سن دارند، به تعداد جلسات بیشتری نیاز دارند.

در نهایت همه چیز به خود فرد، شرایط جسمی او و انجام مراقبت های لازم بستگی خواهد داشت. این خود شما هستید که انتخاب می کنید تزریق ژل در چند جلسه صورت بگیرد و این خود شما هستند که روی فرآیند بروز نتایج نهایی، موثر خواهید بود.

مراقبت های بعد از تزریق ژل در پیشانی

 1. از ژل هایی مثل آلوئه ورا و آرنیکا برای ماساژ پیشانی و اطراف آن استفاده کنید و روزی 2 بار پوستتان را ماساژ بدهید
 2. از داروهایی که متخصص برای رفع قرمزی، حساسیت و کبودی پوستتان تجویز کرده است، به طور مرتب استفاده کنید
 3. از ضد آفتاب با کیفیت و با اس پی اف 50 برای پوستتان استفاده کنید
 4. با مشورت با متخصص می توانید از مکمل های ویتامین C استفاده کنید
 5. سیگار را هم کنار بگذارید

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق ژل در پیشانی مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *