تزریق چربی

تزریق چربی به زیر پلک ها

تزریق چربی به زیر پلک ها

تزریق چربی به زیر پلک ها

تزریق چربی به زیر پلک ها که یکی از نقاط حساس در صورت می باشند نیزا به تبحر و تخصص دارد. پوست دور چشم به دلیل نازک بودن در بسیاری از مواقع بر اثر عوامل مختلفی زودتر از نواحی دیگر صورت دچار فرورفتگی، تیرگی و گودی زیر چشم می شود.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی روش های درمانی مختلفی برای جوانسازی پوست صورت و بدن وجود دارد که یکی از پرطرفدارترین روش های درمانی تزریق چربی می باشد.

تزریق چربی به زیر پلک ها

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

گودی زیر چشم ممکن است بر اثر عوامل مختلفی ایجاد شود که مهم ترین آنها شامل افزایش سن افراد، کم آبی، استرس و کم خوابی می باشد.

به یاد داشته باشید که گودی و تیرگی زیر چشم ها منعکس کننده مشکلات مربوط به سلامتی، متابولیسم بدن و تغییرات هورمون در زنان و مردان نیز می باشد بنابراین ابتدا منشاء گودی زیر چشم را یافته و سپس برای درمان آن اقدام نمایید.

عوامل دیگری مانند ژنتیک در کنار نور خورشید و مصرف داروها موجب تشدید شدن تیرگی زیر چشم می شود و به دلیل باز شدن رگ های خونی و خون مردگی در اطراف پوست دور چشم این ناحیه از صورت به صورت تیره تر می شود.

دلیل محبوبیت این روش درمانی، عدم بهره گیری از روش های جراحی خطرناک می باشد؛ زیرا انواع عمل های جراحی پلک می توانند به بافت های اطراف چشم آسیب رسانده و عوارض و خطرات زیادی به همراه داشته باشند.

تزریق چربی به زیر پلک ها

تزریق چربی به زیر پلک ها یکی از روش های درمانی با کم ترین عارضه ممکن و بهترین جوابدهی می باشد زیرا در این روش به دلیل برداشت میزان چربی مورد نیاز از بدن خود فرد به طور طبیعی حجم زیر پوست به اندازه مناسب افزایش داده می شود و موجب واکنش آلرژی و یا ایجاد عفونت در بدن نمی شود.

این روش درمانی برای افرادی مناسب است که در پایین پلک آنها گودی و سیاهی ایجاد شده است و برای جوان سازی پوست تمایلی به انجام جراحی ندارند.

با توجه به این که تزریق چربی به زیر پلک ها نیازمند تجربه و مهارت پزشک متخصص دارد توصیه می شود بیماران از مراجعه به افرادی که در این زمینه مهارت کافی ندارند، خودداری کنند.

پس از مراجعه بیمار به پزشک متخصص به منظور ارزیابی و مقایسه قبل و بعد از تزریق چربی به زیر پلک تصاویری از وی گرفته می شود تا میزان تغییرات ایجاد شده پس از تزریق چربی به خوبی برای بیمار مشخص شود.

از بین بردن کانتورهای نامنظم زیر چشم ها می تواند ظاهری زیبا و جوان به آقایان و بانوان اهدا نماید. عده کثیری از متقاضیان تزریق چربی به دنبال ایجاد ظاهری زیبا و جوان به وسیله این روش می باشند.

نکات مورد توجه در تزریق چربی به زیر پلک

میزان چربی مورد نیاز برای تزریق به زیر پلک ها به گودی و سیاهی ایجاد شده در پوست بستگی دارد. اگر عمق گودی زیر پلک بیمار زیاد باشد نیاز است تا تزریق چربی در چند مرحله و طی چند جلسه انجام شود.

قبل از انجام درمان جلسه مشاوره ای با پزشک خواهید داشت. در این جلسه پزشک سلامت عمومی شما را مورد بررسی قرار داده و درباره اهداف شما از انجام این درمان سوالاتی خواهد پرسید.

متقاضیان تزریق چربی باید دارای شرایط زیر باشند تا این درمان به روشی کم خطر برای افراد تبدیل شود

  1. از سلامت عمومی خوبی برخوردار بوده، از داروهای خاصی استفاده نکرده و یا درگیر بیماری های خطرناک نباشند.
  2. از مصرف کنندگان سیگار و دخانیات نباشند زیرا این محصولات بر بهبودی نهایی و سلامت عمومی بدن موثر بوده و اثرات منفی آنها در نتایج نیز قابل مشاهده خواهند بود.
  3. انتظارات واقع گرایانه از نتایج درمان داشته باشند.
  4. از زمان کافی حداقل 10 الی 12 روز که برای بهبود هرچه بهتر لازم است، برخوردار باشند.

مهم ترین ویژگی های مثبت تزریق چربی به زیر پلک شامل موارد زیر می باشد:

1- تزریق چربی به زیر پلک به دلیل برخوردار بودن از سلول های بنیادی که در چربی پوست موجود است موجب رفع کامل گودی و سیاهی زیر چشم می گردد.

2- پس از تزریق چربی به زیر پلک در دراز مدت کیفیت پوست بهبود پیدا می کند و درخشندگی پوست به صورت مجدد احیا می شود.

در ارتباط با این موضوع که کدام یک از روش های درمانی برای جوانسازی پوست با بدن سازگاری بیشتری دارد می توان گفت در تزریق چربی به دلیل ماندگاری بیشتر و سازگاری بیشتر آن با بدن بیمار به عنوان یک پرکننده و حجم دهنده طبیعی شناخته شده است و مهم ترین کارآیی آن در درمان کبودی زیر چشم و بالای پلک ها و رفع گودی و فرورفتگی زیر چشم ها می باشد.

هزینه های ناشی از تزریق چربی به گستردگی ناحیه تحت درمان و میزان چربی پیوند شده در ناحیه مورد نظر بستگی دارد. بسیاری از افراد با توجه به اینکه در یک جلسه برداشت چربی از بدن، میزان بیشتری چربی نسبت به مقدار مورد نظر در زیر پلک ها به دست می آید، در سایر اندام ها نظیر گونه ها و لبها نیز تزریق می نمایند که در این صورت هزینه دریافتی پزشک افزایش خواهد یافت.

پس از ” تزریق چربی به زیر چشم ” حجم طبیعی و از دست رفته پوست که بر اثر عوامل مختلفی ایجاد شده بود به فرد باز می گردد و بدین ترتیب حالتی جوان تر و زیباتر برای چشم ها ایجاد می گردد و اعتماد به نفس از دست رفته بیمار به او باز می گردد.

فرآیند تزریق چربی به زیر پلک ها بدین صورت می باشد که چربی مورد نیاز از شکم یا ران های فرد با استفاده از سرنگ های خاص گرفته می شود و پس از خالص سازی چربی به میزان مورد نیاز به زیر پلک ها تزریق می گردد.

این روش از تزریق نیز مانند روش های دیگر از تزریق چربی به نواحی دیگر از بدن با استفاده از سرنگ های مخصوص صورت می گیرد.

اگر پس از تزریق چربی به زیر پلک ها و یا هنگام برداشت چربی از نواحی مختلف بدن بیمار احساس درد داشته باشد پزشک مربوطه مسکن های مناسبی را برای او تجویز می کند تا درد به میزان زیادی کاهش یابد.

توجه داشته باشید که چشم نسبت به سایر اجزای صورت دارای حساسیت بیشتری است بنابراین باید دقت بالایی به هنگام تزریق چربی به نواحی مانند لبه تحتانی چشم یا ناحیه توخالی آن داشت. ظرافت از بین بردن نواحی توخالی زیر چشم نیازمند پزشکی ماهر بوده که با محافظه کاری خود، بی نظمی های کانتور زیر چشم را از بین ببرد.

این روش می تواند در ترکیب با درمان های دیگر چشم از جمله بلفاروپلاستی فوقانی و تحتانی و درمان عدم تقارن میان اجزای صورت انجام گیرد. در این حالت ترکیب این درمان ها می تواند بر اثرگذاری پیوند چربی را افزایش داده و تمامی حالت های خستگی، خواب آلودگی، افزایش سن و غیره را از بین ببرد.

برای اینکه دوران نقاهت به خوبی گذرانده شود و بهبودی هرچه سریعتر اتفاق بیفتد، نیاز به انجام مراقبت هایی خواهد بود.

  1. حداقل تا دو هفته پس از پیوند چربی سعی کنید سر خود را به آرامی بالا بگیرید.
  2. به هنگام خوابیدن مراقب بوده و سعی کنید به سمت بالا و یا اطراف بخوابید که به چشم و پلک ها آسیبی وارد نشود.
  3. تا 10 روز پس از درمان از انجام فعالیت های سنگین نظیر رابطه جنسی و ورزش خودداری نمایید.
  4. تا زمان تایید شده از جانب پزشک از رفت به حمام بخار یا سونا پرهیز نمایید.
  5. دو هفته قبل و پس از پیوند چربی از مصرف الکل و آسپرین خودداری نمایید.
  6. تا از بین رفتن کامل کبودی ها از قرارگیری در معرض آفتاب خودداری نمایید.

کاربرد روش تزریق چربی به زیر پلک ها

تزریق چربی به زیر پلک ها برای افرادی مناسب می باشد که دارای چربی اضافی در نواحی مختلفی از بدن خود می باشند و این روش درمانی برای افراد لاغر مناسب نیست زیرا میزان چربی مورد نیاز جهت تزریق باید از بدن خود بیمار گرفته شود.

برای تزریق چربی در ابتدا از نواحی از بدن که دارای حجم و مقدار چربی لازم می باشد، چربی ها توسط وسیله ای به نام کانول برداشته شده و پس از تصفیه سازی به وسیله سانتریفیوژ مجددا به زیر پلک ها یا سایر اندام های مدنظر مراجعه کننده تزریق می گردند.

در ارتباط با میزان ماندگاری تزریق چربی به نواحی مختلف بدن می توان گفت بر خلاف ژل ها پس از گذشت یک سال حداقل 40 درصد از چربی تزریق شده در محل باقی خواهد ماند.

با این وجود برخی از افراد از تزریق ژل استقبال بیشتر خواهند کرد زیرا برای تزریق ژل به بدن نیازی به انجام جراحی و استفاده از سایر اندام های بدن برای دسترسی به نتیجه ایده آل نداشته و به سادگی تزریق می گردند.

پیوند چربی زیر چشم نیازمند تخصص و تکنیک های بسیار دقیق می باشد زیرا این ناحیه توسط لایه های نازکی از پوست و ماهیچه پوشیده شده است و باید از تزریق بیش از حد جلوگیری شود. پیوند چربی به آموزش ها، ابزارهای جراحی و همچنین صبر و توجه دقیق به جزئیات در جراحی نیاز دارد و این عوامل موجب نتیجه طبیعی، زیبا و دائمی خواهد بود.

مهم ترین مزیت های تزریق چربی به زیر پلک شامل موارد زیر می باشد:

1- امکان جا به جایی و تحرک چربی پس از تزریق در زیر پوست در حد صفر می باشد.

2- این روش درمانی در مقایسه با سایر فیلرها دارای ماندگاری بیشتری می باشد.

3- تزریق چربی روشی غیر تهاجمی و کم خطر است.

برای بسیاری از کاندیداهای انجام این روش این سوال مطرح می شود که چگونه می توانند یک متخصص ماهر و زبر دست را برای جراحی پیوند چربی انتخاب کنند.

در ارتباط با این موضوع می توان گفت بسیاری از جراحان پلاستیک خلاصه ای از سوابق کاری خود را به همراه فیلم تزریق چربی به زیر چشم و نواحی دیگر بدن به صورت آنلاین در سایت خود قرار می دهند و بیماران از این طریق می توانند خلاصه ای از تجارب و مهارت های این پزشکان را در زمینه های مختلف مشاهده کنند.

مهم ترین عوارض ایجاد شده پس از تزریق چربی به زیر پلک نواحی دیگر بدن شامل تورم، کبودی و ناهمواری های چربی در زیر پوست می باشد. دوره نقاهت پس از تزریق چربی به زیر چشم معمولا دو هفته می باشد و پس از گذشت این مدت تورم و کبودی های ناشی از تزریق برطرف می گردد.

مشاهده نهایی حاصل از تزریق چربی به زیر پلک ها چندین هفته طول خواهد کشید.

زیرا در 5 روز اول تورم و کبودی ناحیه ای که چربی در آن تزریق شده است زیاد می باشد و بیمار نمی تواند در ارتباط با نتیجه عمل قضاوت کند. حدود دو تا دو و نیم هفته طول می کشد تا تورم و چربی کاهش پیدا کند. در این مدت بهتر است به خوبی استراحت کرده و برای از بین بردن هرگونه تورم و کبودی از قراردهی بسته های بر زیر پلک ها استفاده نمایید.

در اکثر مواقع بین 50 الی 70 درصد از درمان های زیبایی به روش تزریق چربی موفقیت آمیز بوده و مراجعه کننده از نتایج به وجود آمده احساس رضایت می کند. به طور میانگین پس از سه ماه نتیجه نهایی حاصل از تزریق چربی مشخص می شود و بیمار می تواند نتیجه نهایی را مشاهده کند.

اما ذکر این نکته حائز اهمیت است که چربی تزریق شده به زیر پلکها تحت تاثیر شرایط منطقه درمان شده قرار گرفته و متناسب با آن تغییر خواهد کرد بطور مثال اگر شخصی پس از تزریق چربی کاهش وزن داشته باشد، احتمال اینکه چربی تزریق شده نیز کاهش یابد وجود دارد یا اگر فردی تجربه افزایش وزن داشته باشد، ناحیه درمان شده نیز بزرگتر خواهد شد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق چربی مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *