تزریق چربی

همه چیز درباره تزریق چربی به ران

همه چیز درباره تزریق چربی به ران

تزریق چربی به ران

اگر دوست دارید فرم و شکل پایین تنه خود را تغییر بدهید، روش های زیادی برای ایجاد این تغییر پیش روی تان دارید. تحقیقات ثابت کرده است که ورزش در اکثر افراد تاثیر خوبی نداشته است و نمی تواند تغییراتی را که شما دوس دارید را برایتان به دنبال داشته باشد.

تزریق چربی به ران

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

البته که ورزش، موجب ایجاد تغییراتی می شود اما در درجه اول، سرعت رقم خوردن این تغییرات بسیار کند است و برای رسیدن به آن باید سال ها صبر کرد و در درجه دوم، کنترل دقیق نتایج دلخواه با ورزش، ممکن نخواهد شد.

افراد نمی توانند به کمک ورزش، چربی های نقاطی از بدن را کاهش بدهند و از همان چربی ها برای نقاط دیگر استفاده کنند. این فرآیند با «تزریق چربی» ممکن خواهد شد. امروزه افراد تزریق چربی را در نقاط مختلف و متنوعی از بدن خود انجام می دهند و ران، یکی از قسمت هایی است که تزریق چربی به آن، طرفداران خاص خودش را دارد. این کار برای افرادی که از فرم ران های خودشان راضی نیستند، مفید به نظر می‌رسد.

تکنیک های جراحی زیبایی روز به روز پیشرفت زیادی می کنند و شما را به اهدافتان می رسانند. تزریق چربی به ران هم یکی از تکنیک هایی است که می تواند برای ران های شما تغییرات لذت بخشی را به دنبال داشته باشد.

فرآیند تزریق چربی به ران

اگر ران شما فرم خوبی داشته باشد، کل پاهای شما زیباتر نشان داده می شوند. کاهش قابلیت انعطاف پذیری پوست ران و یا کاهش وزن شدید باعث می شود تا ران ها فرم خوبی نداشته باشند.

تزریق چربی به ران

بعضی وقت‌ها تصادف و یا ضربه های جدی، شکل ظاهری ران ها را تغییر می دهند اما برای تغییر دادن این شرایط، راهکارهای علمی زیادی وجود دارد.

تزریق چربی اساسا با سایز و وزن بدن فرد رابطه مستقیمی دارد. بدن ها در فاکتور های مختلف با هم متفاوت هستند و همین موضوع می تواند نتایج و پروسه متفاوتی را برای هر فرد رقم بزند.

پزشک قبل از برداشت و تزریق چربی، همه چیز را مورد بررسی قرار می دهد تا مطمئن شود که بدن فرد، امکان چنین انتقالی را دارد و این انتقال برای فرد سودمند خواهد بود.

برای رساندن ران ها به فرم مطلوب، اساسا به میزان نسبتا زیادی از چربی احتیاج خواهد بود و مهم است که فرد در بدنش، چربی انباشته داشته باشد. البته افراد لاغر نیز معمولا قادر به انجام این کار هستند اما اگر این لاغری بیش از حد باشد، امکان انتقال چربی به ران ها وجود نخواهد داشت.

تزرق چربی باعث تغییر بافت های ران می شود و با افزایش حجم چربی در این ناحیه، ران و پاهایی سفت تر و خوش فرم تر بوجود می آیند.

برجسته سازی ران هم در افرادی که به طور ژنتیکی یا در اثر کاهش وزن ران های لاغری دارند، یکی از مزیت های تزریق چربی برای ران ها محسوب می شود.

تزریق چربی از شکم به ران

تزریق چربی شکم ” به ران مختص افرادی است که در ناحیه شکمی خود دارای چربی های موضعی هستند. انتقال چربی از شکم به ران با سلول های چربی زنده انجام می شود و از هیچ مواد مصنوعی و خارجی برای انتقال به ران استفاده نمی شود.

در اولین مرحله، چربی ها به آرامی با کمک لوله های کوچک از شکم برداشته می شوند.

این کار به کمک بی حسی موضعی صورت می‌گیرد. یکی از نکات در مورد عمل انتقال چربی به ران، این است که چنین کاری به بی‌هوشی نیاز ندارد و به همین خاطر، ریسک های بیهوشی نیز در این مورد، شامل حال فرد نمی شوند.

بسیاری از افراد قبل از انجام عمل های زیبایی، نگران خطرات احتمالی بی هوشی هستند اما در این فرآیند، خبری از بیهوشی نیست و تنها با بی حسی، جلوی درد احتمالی گرفته می شود.

در مرحله بعد، چربی های بدست آمده برای خالص سازی آماده می شوند و سلول های چربی زنده از دیگر بافت های اضافه جدا می شوند. در آخر، سلول های چربی خالص و زنده به ران ها تزریق می شوند.

مرحله خالص‌سازی چربی توسط سانتریفیوژ صورت می‌ گیرد. این دستگاه با چرخش مستمر و مداوم، لایه های مختلف مایع برداشته شده از بدن را از هم تفکیک می کند و شرایطی را به وجود می آورد که چربی ها کاملا خالص و آماده تزریق به بدن باشند.

میزان چربی های برداشته شده، به نیاز ران های فرد و البته انتظار او از نتیجه کار بستگی خواهد داشت. معمولا این میزان دقیق در آزمایش های اولیه و البته برگزاری جلسه های مشاوره، مشخص می شود.

تزریق بیش از حد چربی به ران ها از یک سو ممکن است موجب مرگ سلول های چربی شود و از سوی دیگر، شکل ناخوشایندی برای ران های فرد به وجود بیاورد.

تزریق چربی به ران شامل چند تزریق کوچک است که در نقاط مختلفی از ران صورت می گیرد.

این تزریق های کوچک، خراش های بزرگی روی ران های فرد به وجود نمی آورند و موجب می شوند که فرد نیازی به بخیه برای بستن جای خراش ها نداشته باشد.

بسیاری از افراد دوست ندارند پس از یک فعالیت مربوط به زیبایی، اثری از آن روی بدن آن ها باقی بماند و در تزریق چربی به ران ها، این انتظار آن ها برآورده می‌شود.

فواید تزریق چربی به ران

برجسته سازی طبیعی ران فواید زیادی را به دنبال دارد. بعضی از فواید استفاده از چربی برای بزرگتر کردن و تغییر شکل ران عبارت است از:

1- در حین تزریق چربی به ران، جنس چربی های استخراج شده با سلول های چربی های کمی که در این ناحیه وجود دارد کاملا مشابه است.

2- استفاده از چربی های طبیعی برای ران باعث می شود که احتمال ایجاد عوارض جانبی در اثر ورود مواد خارجی به ران از بین برود.

از آن جایی که این چربی ها به بدن خود فرد تعلق دارند، پس از تزریق به هیچ عنوان پس زده نمی‌ شوند. علاوه بر این باز هم به دلیل خودی بودن چربی ها در بدن، احتمال بروز برخی از عفونت ها و مشکلات خاص، بسیار پایین خواهد بود.

در واقع تزریق چربی به ران ها، ریسک بسیار پایینی دارد و سلامتی فرد را با خطر چندانی روبرو نمی کند.

3- تزریق چربی به ران با برداشت و کاهش چربی های موضعی از بخش هایی مثل شکم و باسن همراه است.

در حقیقت با این فرآیند علاوه بر رساندن ران ها به شکل و فرم دلخواه، می توان از چربی های سایر نقاط بدن نیز کاست و وضعیت مطلوب تری را در شکم و یا باسن به وجود آورد. بعضی از افراد عمل تزریق چربی را به صورت همزمان با لیپوماتیک انجام می‌ دهند.

با این روش آن ها ابتدا همه چربی های مازاد بدن را از بین می برند و سپس، از بخشی از این چربی ها برای تزریق به ران استفاده می کنند.

4- تکنیک پیشرفته تزریق چربی به ران به برش کوچکتری برای استخراج چربی ها نیاز دارد.

5- با بکار گیری تکنیک پیشرفته لیپوماتیک، اسکار کمتری در نواحی اهدا کننده چربی بوجود می آید.

تزریق چربی در جلو و دو طرف ران به منظور رفع مشکلات ناشی از لیپوساکشن

گاهی اوقات بیمارانی که برای رفع چربی های موضعی خود لیپوساکشن انجام میدهند، از نتایج لیپوساکشن اصلا راضی نیستند زیرا چربی های مفید بدن هم برداشته می شوند و در نهایت آن بخش از بدن بسیار لاغر بنظر می رسد و با سایر اندام های بدن بیمار هیچ تناسبی ندارد.

لیپوساکشن ران هم در بعضی از موارد باعث می شود که ران فرم نامناسبی داشته باشند. لیپوساکشن فقط استخراج چربی نیست بلکه متخصص باید مواظب باشد تا آسیبی به رگ های خونی، بافت ها و ساختارهای دیگر بدن وارد نشود.

لیپوساکشن ناموفق باعث ایجاد برآمدگی ها و فرورفتگی های زیادی در سطح خارجی و جلوی ران ها می شود. خوشبختانه، این مشکلات را میتوان با تزریق چربی در ران حل کرد.

برای تزریق چربی در ران از اندامی که دارای چربی های موضعی و بیشتری باشد، چربی گرفته می شود و به بخش هایی از ران که فرورفتگی دارد تزریق می شود. تزریق چربی فواید زیادی را برای بیمار به دنبال دارد و پوست ران را صاف و بدون هیچ گونه فرورفتگی و برآمدگی می کند.

نوع تکنیک متخصص هم نقش مهمی در موفقیت آمیز بودن این فرآیند دارد.

برداشت و تزریق چربی شاید در نگاه کلی، فرآیند ساده ای باشد اما بدون استفاده از یک پزشک متخصص و باتجربه، این کار ممکن است به قیمت از دست رفتن سلامتی فرد تمام شود.

تشخیص درست میزان چربی، تشخیص درست نقاط برای برداشت چربی و تشخیص دقیق نقاطی از ران که چربی قرار است به آن ها تزریق شود، همگی در مورد این فرآیند بسیار مهم و کلیدی به نظر می رسند.

عوارض و اثرات جانبی تزریق چربی در ران

  1. کبودی ران
  2. تورم شدید ران
  3. درد شدید در ناحیه ران و اطراف آن

بهبود بیمار بعد از تزریق چربی در ران

بلافاصله بعد از تزریق چربی در ران، عوارضی مثل تورم و کبودی در ران و بخش هایی از بدن که از آن چربی استخراج شده است بوجود می آید. این اثرات جانبی کوتاه مدت هستند.

هر نوع احساس درد و جراحت را می توان با تجویز دارو برطرف کرد و اکثر کسانی که تزریق چربی در ران خود داشته اند بعد از 7 تا 10 روز، برای رفتن به سرکار مشکلی ندارند. با اینکه بعد از 10 روز بیمار قادر به انجام فعالیت های روزمره خود است ولی بعضی از فعالیت ها میتواند به ران ها یا بخش هایی که چربی استخراج شده اند، فشار زیادی را وارد کند؛

مثل بلند کردن وسایل سنگین، ورزش های شدید که از انجام این فعالیت ها باید تا چند هفته خودداری کنید تا به روند بهبود خودتان سرعت ببخشید و احتمال بروز هر مشکل دیگری را هم کاهش داده باشید.

با وجود عوارض اولیه، به محض انجام تزریق، می توانید پیشرفت های اولیه در شکل ران ها را مشاهده کنید.

برای دیدن نتایج نهایی اما باید صبر بیشتری به خرج بدهید. استفاده از یک پوشش مخصوص، برای محکم نگه داشتن چربی ها در اولین هفته های بعد از تزریق ضروری خواهد بود. پس از گذشت چند ماه، نتایج نهایی این کار نمایان خواهند شد.

برای تزریق چربی در ران، بیمار باید چه شرایطی داشته باشد ؟

اگر

  1. سالم هستید
  2. پوست سفتی دارید
  3. توقعاتتان معقولانه است

شاید کاندید خوبی برای تزریق چربی در ران باشید. اگر بطور ژنتیکی چربی های زیادی در ران هایتان ندارید و یا بخاطر کاهش وزن حجم زیادی از چربی های ران خودتان را از دست داده اید، می توانید برای تزریق چربی درران اقدام کنید.

باید در بخش هایی از بدن خود دارای چربی های موضعی باشد تا متخصص بتواند برای بزرگتر کردن ران از آنها استفاده کند. بسیاری از افراد تمام شرایط لازم را دارند ولی در بدن آنها چربی موضعی وجود ندارد؛

در این شرایط انجام عمل تزریق چربی توسط متخصص با مهارت شاید بتواند باعث موفقیت عمل تزریق چربی در ران بشود.

اگر هنوز هم مطمئن نیستید که کادید مناسبی برای تزریق چربی محسوب می شوید یا خیر؛ با متخصص در این مورد صحبت کنید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق چربی در ران مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *