تزریق چربی

تزریق چربی به بینی و معایب و مزایای آن

تزریق چربی به بینی و معایب و مزایای آن

تزریق چربی به بینی

بینی، تنها بخشی در صورت است که ما به فکر پر کردن و یا بزرگتر کردن آن نیستیم ولی ممکن است یک سری نواقص، اسکارها، برآمدگی ها و سایر مشکلاتی در بینی بوجود بیایند که می توان با تزریق چربی ظاهر بینی را اصلاح کرد.

تزریق چربی به بینی

بحثِ زیبایی در مورد «بینی» معمولا  در نگاه عموم مردم همیشه به تیغ جراحی و رینوپلاستی خلاصه می شود اما حقیقت آن است که گاهی مسائلی مهم تر از بزرگ بودن و یا کوچک بودن نیز برای بینی وجود دارد.

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

برای افراد بسیار مهم است که بینی آن ها در وضعیت دلخواه باشد. چرا که بینی نقش بسیار مهمی در شکل‌ گیری تعادل صورت ایفا می کند. بریدن و کوچک کردن، تنها کاری نیست که می توان برای زیبایی این عضو مهم از بدن انجام داد.

حتی از بین بردن اختلالات تنفس و انحراف بینی نیز، تنها فعالیت های مربوط به این قسمت از بدن به شمار نمی رود. گاهی لازم است بینی کمی بزرگ تر و کمی پر تر از آن چیزی که هست، به نظر برسد.

گاهی لازم است که از تزریق چربی به بینی، برای به وجود آوردن یک فرم مطلوب استفاده شود. این کار امروزه برای افراد زیادی، متداول شده و حالا یک شاخه جدید، به فعالیت های مربوط به زیبایی بینی، اضافه شده است. روشی که حالا کاملا تثبیت شده و محبوبیت زیادی پیدا کرده است.

در بعضی از موارد هم بیمار دچار سرطان پوست است و وقتی اقدام به درمان سرطان می کند، به ناچار اسکارها و عیب هایی هم در سطح بینی اش بوجود می آیند.

تزریق چربی می تواند این اسکارها را برطرف کند و نواقص را کاملا تحت پوشش خود قرار بدهد. حتی برآمدگی یا اصطلاحا قوزی که بر روی بالای بینی وجود دارد را می توان با تزریق چربی برطرف کرد و شکل بینی را تغییر داد و یا در مواردی که عمل بینی یا اصطلاحا “رینوپلاستی” بیمار با موفقیت انجام نشده است و غضروف های بینی در صورت مشخص هستند را می توان با تزریق چربی اصلاح کرد.

تزریق چربی در بینی حتی باعث جوان سازی و تصحیح عیوب مادرزادی بینی هم می شود. چربی تزریق شده در بینی مثل پوست، غضروف، استخوان یا ماهیچه به نظر می رسد. در این مقاله به نحوه تزریق چربی در بینی و سایر اطلاعات مربوط به آن می پردازیم.

فرآیند تزریق چربی به بینی

مانند بقیه فرآیندهای تزریق چربی به بخش های مختلف بدن، تزریق چربی به بینی هم با لیپوساکشن و خارج کردن سلول های چربی از بخش هایی از بدن همراه است. چربی مورد نیاز را می توان از بخش های زیر خارج کرد:

 1. شکم
 2. ران
 3. باسن

بهتر است چربی را از بخش هایی بگیرید که دوست دارید میزان چربی را در آن بخش ها کاهش دهید. چربی استخراج شده توسط متخصص بررسی می شود و اگر چربی دارای مایعات اضافه ای باشد از آن جدا می کنند و سپس چربی خالصی در بینی تزریق می شود.

برای خارج کردن چربی از بدن فرد، از لوله های خاصی استفاده می شود که تنها برای این کار تعبیه شده اند. لوله هایی که درد زیادی به فرد تحمیل نمی کنند و جلوی بروز اتفاقات ناخوشایند را برای او می گیرند.

برای خالص سازی سلول های چربی، از وسیله ای به نام سانتریفیوژ استفاده می شود. این وسیله با چرخش های شدید و سریع، مواد مختلف را از هم جدا می کند و شرایطی را به وجود می آورد که چربی بدون خون و مایعات اضافه، به صورت پالایش شده برای تزریق آماده شود.

سپس این چربی درون سرنگ هایی بسیار کوچک با ظرفیت یک سی سی قرار می گیرد و به بینی تزریق می شود. پس از انجام تزریق، فرد مرخص می شود و آماده رفتن به خانه است اما او نباید به هیچ وجه در اولین روزهای بعد از عمل، منطقه تزریق شده به بینی خود را ماساژ بدهد و فشار زیادی به آن وارد کند.

کاربردهای تزریق چربی به بینی

1- بینی فردی که سن زیادی دارد، به طور طبیعی چربی طبیعی خود را در قسمت بالا و بین ابروها بیشتر از هر جای دیگری از دست می دهد؛ با لاغر تر شدن این بخش از بینی، به ناچار چین و چروک هایی در بین ابروها و در قسمت بالایی بینی بوجود می آید.

وقتی قسمت بالایی بینی جمع تر می شود، بقیه بخش های بینی هم بزرگتر از قبل به نظر می رسند؛ مخصوصا نوک بینی که بیشتر از بقیه بخش ها در صورت بزرگتر نشان داده می شود و زاویه خاصی را هم به خود می گیرد.

2- تزریق چربی می تواند شکل بینی را تغییر بدهد. رینوپلاستی در اکثر موارد نواقصی را به دنبال دارد و بخش هایی مثل غضروف و استخوان بینی را از هم جدا می کند و حتی تمام حفره های بینی در صورت بیمار قابل مشاهده است.

علاوه بر این، شکل غضروف یا استخوان بینی بعد از رینوپلاستی هم زیبا به نظر نمی رسد. پوست بینی در اکثر بیماران بسیار نازک است و تمام اشتباهات رینوپلاستی به وضوح مشخص می شود. برای بیماری که این مشکلات را دارد و می خواهد بخش هایی از بینی خود را تغییر بدهد، تزریق چربی به بینی قطعا راه حل خوبی است.

زمانی تصور می شد که پس از انجام عمل بینی، دیگر هیچ راهی برای ایجاد تغییرات وجود ندارد. به همین خاطر بسیاری از افرادی که از نتیجه عمل روی بینی خودشان راضی نبودند، با همین نارضایتی به زندگی ادامه می دادند.

در مواردی افراد حتی به سراغ جراحی دوباره می رفتند و دوباره در معرض تیغ جراحی قرار می گرفتند تا بتوانند نقص های به جا مانده از عمل بینی را جبران کنند. حالا اما این نگاه دیگر تغییر کرده است.

چرا که بسیاری از مشکلات و نقص های به جا مانده از بینی، با پشت سر گذاشتن فرآیند تزریق چربی از بین خواهد رفت. حالا جراحی، دیگر اولین و آخرین راه رسیدن به شکل مطلوبی از بینی برای افراد نیست و به کمک چربی های مازاد نیاز بدن، می توان بینی را به شکلی ایده آل برای فرد نزدیک کرد.

این کار یک فایده مهم دیگر هم دارد و آن، خارج کردن بخشی از چربی های اضافه از بدن است. حتی می توان این تزریق را به صورت ترکیبی از چند فعالیت زیبایی متفاوت، انجام داد.

در واقع افراد می توانند در ابتدا با روش هایی مثل لیپوماتیک، چربی های اضافه در ناحیه شکم، ران و پهلوها را خارج کنند و در آن بخش از بدن به وضعیت مطلوب برسند و در ادامه بخش کوچکی از آن چربی ها را برای تزریق به بینی در نظر بگیرند. حتی می شود برای مدتی بین این دو عمل فاصله انداخت و چربی ها را برای انجام تزریق در آینده، حفظ کرد.

3- مهم ترین و ساده ترین کاربرد تزریق چربی به بینی، نقص عیوب باریکه بینی است. تزریق مقدار کمی از چربی در زیر پوست بینی هم از پوست بینی محافظت می کند و هم عیوب ظاهری بینی مثل غضروف و استخوان بینی را می پوشاند.

تزریق چربی طبیعی ” به نقاط خاصی از بینی می تواند مشکل عدم تقارن بینی را هم برطرف کند. عدم تقارن در پره های بینی دو طرف هم یکی از مواردی است که در اکثر بیمارانی که تزریق چربی انجام داده اند به چشم می خورد و تزریق چربی می تواند به راحتی این مشکل را برطرف کند.

نتایج این کار معمولا به شدت طبیعی از آب درمی آیند.  البته که همه دوستان و نزدیکان، متوجه ایجاد یک تغییر مثبت روی بینی شما خواهند شد اما افرادی که برای اولین بار با شما برخورد می کنند، متوجه نمی شوند که شما با استفاده از تزریق چربی، این فرم از بینی را برای خودتان به وجود آورده اید.

موفق ترین عمل های زیبایی، عمل هایی هستند که نتایج آن ها اصلا مصنوعی و ساختگی نباشد و تزریق چربی به بینی، از این جهت یک عمل موثر و موفق به شمار می رود.

مزایای تزریق چربی در بینی

 1. از چربی های بدن خود بیمار استفاده می شود
 2. اصلاح برآمدگی بینی
 3. نتایج کاملا طبیعی
 4. احتمال واکنش آلرژیک و عدم پذیرش سلول های چربی توسط بدن وجود ندارد
 5. استقرار سلول های چربی در بینی
 6. رفع نواقص عمل رینو پلاستی
 7. جایگزینی طبیعی و مفید برای ایمپلنت ها
 8. نیازی به جراحی هم ندارد
 9. می توان بعد از جراحی بینی، اقدام به تزریق چربی کرد
 10. ارزان و بی خطر است
 11. عوارض و مشکلات کمتری را به دنبال دارد
 12. دوره ریکاوری کوتاه مدت

معایب تزریق چربی در بینی

 1. احتمال جذب 50 درصد از چربی ها توسط بدن وجود دارد
 2. تزریق چربی باید تکرار بشودو ماندگاری طولانی مدتی ندارد
 3. باعث بافت مردگی در بینی می شود
 4. تزریق چربی به بینی نمی تواند مشکلات تنفسی و غیره را برطرف کند

نتایج تزریق چربی در بینی

تزریق چربی نتایج ماندگاری را به دنبال دارد؛ البته به شرطی که تزریق چربی توسط متخصص کار آزموده و با تجربه ای انجام بشود.

در بعضی از کلینیک های غیرمجاز، این تزریق توسط افرادی انجام می شود که نه مدارک تخصصی لازم را برای این کار دارند و نه آن را به صورت آکادمیک آموخته اند. این افراد معمولا تنها به صورت تجربی کار تزریق را انجام داده اند و از لایه های علمی مهم چنین کاری آگاه نیستند.

تزریق چربی شاید در نگاه اول یک فرآیند ساده به نظر می رسد اما وقتی پای نقطه خاصی از صورت مثل بینی در میان است، فرد حتما باید از تبحر کافی برخوردار باشد تا یک لطمه بزرگ به صورت فرد متقاضی وارد نکند. انتخاب کلینیک های مجاز، پزشکان معتبر و شرایط استاندارد، در موفقیت تزریق چربی نقش زیادی خواهد داشت.

چه کسانی می توانند اقدام به تزریق چربی در بینی کنند؟

 1. کسانی که طول بینی آنها زیاد است
 2. کسانی که نوک بینی آنها زیاد بالا است
 3. کسانی که نواقص مادرزادی یا ارثی دارند یا بر اثر حادثه ای دچار نواقصی در سطح بینی خود شده اند

نکاتی در مورد بینی و فاکتورهایی که بر روی ظاهر بینی و نتایج تزریق چربی تاثیر می گذارند

 1. پوست بینی : هر چه پوست بینی نازک تر باشد، تزریق چربی یا سایر روش های غیر جراحی می تواند تاثیر بیشتری بر روی رفع نواقص آن بگذارد. کسانی که پوست بینی نازکی ندارند، احتمال ایجاد توده بعد از تزریق چربی در بینی آنها وجود دارد.
 2. چانه : در بررسی هایی که انجام شده است، هر چه چانه کوچک تر باشد، بینی در روی صورت بزرگتر نشان داده می شود. بیماری که چانه کوچکی دارد، می تواند همزمان با تزریق چربی در بینی، اقدام به تزریق چربی در چانه هم بکند.
 3. لب ها : لب های برجسته باعث زیباتر نشان دادن بینی در صورت می شوند. اگر لب های نازکی دارید، می توانید همزمان با تزریق چربی در بینی، اقدام به تزریق چربی در لب ها هم بکنید.
 4. گونه ها : برجسته بودن گونه ها، باعث کوچک تر نشان دادن بینی می شود. اگر گونه های لاغری دارید، می توانید همزمان با تزریق چربی در بینی، از متخصص بخواهید که مقداری از چربی را در گونه های شما تزریق کند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق چربی در بینی، چانه، لب، گونه و سایر بخش های بدن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *