تزریق چربی به ساق پا و میزان ماندگاری آن

تزریق چربی به ساق پا

آیا شما هم دوست دارید که ساق پاهایتان چاق تر و پرتر بودند؟ برای بسیاری از مردها و زنها، لاغر بودن ساق پا و فرم نامناسب آن باعث مشکلات زیادی می شود. تزریق چربی به ساق پا میتواند به بخش پایینی پا یا ساق پاها فرم بهتری بدهد.

تزریق چربی به ساق پا درست مثل جوانسازی صورت یا برجسته سازی باسن است و با کمک سلول های چربی انجام می شود.

تزریق چربی به ساق پا

افرادی که می خواهند استایل بسیار خوب و جذابی داشته باشند معمولا با انجام ورزش هایی مخصوص ناحیه ی ساق پای خود را تقویت می کنند اما ممکن است این ورزش ها برای همه ی افراد نتیجه ندهد و یا برای افرادی هم که نتیجه می دهد کافی نباشند؛ بنابراین افراد به دنبال راه و روش های دیگری برای تقویت کردن این ناحیه جهت رسیدن به اهداف خود یعنی رسیدن به یک استایل جذاب خواهند بود.

یکی از این راه حل ها و روش های موجود تزریق چربی می باشد. افراد می توانند با بکارگیری این روش و همچنین استفاده از چربی های بدن خود نسبت به تقویت ناحیه ی ساق پای خود اقدام کنند.

این روش به دلیل این که از عوارض خاصی برخوردار نیست بسیار مورد توجه افراد واقع می شود و افراد برای دستیابی به نتایج دلخواه نسبت به انجام این تزریق اقدام می کنند.

تزریق چربی به ساق پا چیست ؟

تزریق چربی به ساق پا به عنوان برجسته سازی ساق پا هم شناخته می شود. در طول این فرآیند، چربی اضافه از بخشی از بدن استخراج می شود و به ماهیچه ساق پا تزریق می شود.

برای تزریق چربی در ساق پا به برش بسیار ریزی احتیاج داریم. تزریق چربی به به بیمار کم می کند تا به نتایج بسیار خوب و در عین حال طبیعی و با ماندگاری بالا دست یابد.

  تزریق چربی در دستها توسط دکتر تزریق چربی در کلینیک پوست و مو

تزریق چربی به ساق پا

فواید تزرق چربی به ساق پا چیست؟

اولین فایده برجسته سازی ساق پا، بهبود شکل پاها و همچنین سفت تر ماهیچه ساق پا است.

برای طراحی دقیق تر و زیباتر ساق پاها از چربی خود بیمار استفاده می شود. برجسته سازی ساق پا به تقارن بین پاها و هماهنگی بیشتر ساق پا با سایر اعضای بدن کمک می کند و علاوه بر این، بخش هایی که چربی موضعی دارند مثل شکم، ران و باسن را هم میتوان دوباره بازسازی کرد.

بیماران با پوشیدن شلوارک و لباس شنا احساس اعتماد به نفس بیشتری هم می کنند. تزریق چربی به ساق پا می تواند تمام نواقصی که در ساق پا در اثر عواملی مثل آسیب های فیزیکی، بیماری یا عوامل ژنتیکی و مادرزادی بوجود می آیند را به خوبی برطرف کنند.

آیا کاندید مناسبی برای تزریق چربی در ساق پا هستید؟

کاندیدهای برجسته سازی ساق پا با تزریق چربی، باید از نظر سلامت بدنی در وضعیت خوبی قرار داشته باشند و تمایل داشته باشند که ظاهر ساق پاهایشان چاق تر نشان داده بشود.

بهترین راه برای اینکه بفهمید آیا کاندید خوبی برای تزریق چربی در ساق پا هستید یا خیر این است که برای مشاوره به کلینیک تخصصی پوست و مور رز بیایید و با ” بهترین دکتر تزریق چربی ” مشورت کنید.

متخصص، ساق پای شما را معاینه می کند در مورد وضعیت سلامتی از شما سوالاتی را می پرسند، اهداف شخصی شما را بررسی میکنند و به شما در همه مراحل تزریق چربی در ساق پا کمک می کنند.

فرآیند تزریق چربی به ساق پا

اولین مرحله فرآیند تزریق چربی در ساق پا، خارج کردن چربی با تکنیک لیپوساکشن از بخش های اهدا کننده چربی است.

با یک کانولای بسیار کوچک و سرنگ می توان سلول های چربی را با دقت زیادی استخراج کرد. به محض اینکه چربی ها از بدن خارج شدند، قبل از ورود دوباره به بدن باید تمیز بشوند.

از بی حسی موضعی برای افزایش راحتی بیمار در حین این فرآیند استفاده می شود. مقدار چربی که باید استخراج بشود و به ساق پا تزریق بشود، در هر بیماری متفاوت است به میزان لاغر بودن ساق پا، وضعیت ذخایر چربی، اهداف بیمار و غیره بستگی دارد.

تکنیک های پزشکی در فرآیند تزریق چربی در ساق پا

  1. استفاده از محلول آنتی بیوتیک برای جداسازی کامل سلول های های چربی بسیار مفید است زیرا فقط سلول های چربی سالم به ساق پا انتقال داده می شوند و رضایت بخشی نتایج چندین برابر هم می شود.
  2. چربی با کمک سرنگ و به آرامی به ساق پا تزریق می شود و در طول تزریق چربی، ساق پا را باید همزمان ماساژ داد تا سلول های چربی در لایه های فشرده ساق پا ته نشین بشوند و شکل ساق پا هم به بهترین نحو ممکن تغییر کند.
  3. برای پخش یکدست سلول های چربی در ساق پا باید چندین بار چربی را به ساق پا تزریق کرد تا در نهایت بتوان به نتیجه ایده آلی رسید.
  تزریق چربی ارزان در نواحی مختلف بدن

میزان ماندگاری تزریق چربی در ساق پا چقدر است؟

نتایج تزریق چربی در ساق پا میتواند تا سال ها ماندگاری داشته باشد. البته مسئله جذب دوباره سلول های چربی در بدن هم مسئله ای است که باید به آن توجه کرد؛

یک متخصص با تجربه قادر خواهد بود تا نتایج تزریق چربی را ماندگارتر کند زیرا او از تکنیک های مطمئنی در حین تزریق چربی در لایه های مختلف پوست استفاده می کند.

عوارض و اثرات جانبی تزریق چربی در ساق پا

زمانی که افراد می خواهند با استفاده از یک روش جراحی و یا غیر جراحی نسبت به از بین بردن و یا تقویت یک ناحیه از بدن خود اقدام کنند در ابتدا به دنبال یک روش و یا یک عمل می باشند که علاوه بر این دارا بودن مزایای بسیار زیادی، از عوارض کمتری نسبت به روش ها و عمل های برخوردار باشد.

تزریق چربی مانند هر عمل و روشی دارای مزیت ها و عوارضی است که افراد می توانند قبل از استفاده از آن ها مطلع شوند. در تزریق چربی به دلیل این که چربی مورد نیاز را از بدن فرد فراهم می گردد و از هیچ گونه مواد شیمیایی استفاده نمی شود در وهله ی اول مورد اطمینان افراد بوده و در وهله ی دوم دارای عوارض بسیار کم و دوره ی نقاهت کوتاه مدتی می باشد.

برخی از این عوارض ها و مشکلات عبارت اند از:

  1. تورم ساق پا، پس از این که افراد این تزریق را انجام دادند و وارد دوره ی نقاهت پس از تزریق شدند، باید منتظر بروز این عارضه باشند. زمانی که تورم ساق پا به سراغ افراد آمد در ابتدا باید آرامش خود را حفظ کرده و نباید دچار نگرانی و استرس شوند. در مرحله ی دوم پزشک متخصص حتما برای این عارضه داروهایی تجویز خواهد کرد که این داروها باید به صورت کامل و دقیق طبق دستور پزشک مورد استفاده قرار گیرند.
  2. کبودی ساق پا، از دیگر مشکلاتی که برای افراد به وجود می آید کبودی ساق پا می باشد. برای حل این مشکل معمولا پزشکان پماد ها و کرم های موضعی را برای افراد تجویز می کنند تا برای حل این مشکل در کم ترین زمان ممکن از آن ها استفاده کرده و این کبودی را از بین ببرند.
  3. حساس شدن پوست ساق پا، بروز این عارضه در مراجعه کنندگان نادر است اما بهتر است افراد قبل از ورود به دوران نقاهت درباره ی این مشکل آشنایی داشته و همچنین مراقبت های لازم را بکار گیرند.
  4. خونریزی، یکی از مشکلاتی که سبب می شود افراد دچار استرس و نگرانی شدید شوند خونریزی می باشد. زمانی که افراد دچار خونریزی پس از هر درمانی در ناحیه ی مورد نظر می شوند معمولا دچار ترس، استرس و نگرانی خواهند شد. در صورتی که بروز این عارضه کاملا عادی بوده و از مشکلات طبیعی می باشد.
  5. ایجاد اسکار
  6. عدم تقارن دو ساق پا با یکدیگر
  7. آسیب به عصب ساق پا
  مراقبت های بعد از عمل تزریق چربی و بهبودی حاصل از آن

ریکاوری برسته سازی ساق پا

بلافاصله بعد از تزریق چربی، ساق پاها سفت و درناک بنظر می رسند. مقداری تورم و کبودی هم در این ناحیه مشاهده می شود.

بیماران باید 5 تا 7 روز بعد از تزریق چربی به فعالیت های روزمره خود ادامه بدهند و فعالیت های شدید مثل ورزش باید تا 6 هفته به تاخیر انداخته بشود. نتایج برجسته سازی ساق پا با تزریق چربی بلافاصله قابل مشاهده است و با بهبود کبودی، نتایج تزریق چربی کم کم مشخص می شود.

بعضی از بیماران برای اینکه به اهداف خود برسند و ساق پاهای خود را به اندازه ای که میخواهند چاق و برجسته کنند، به بیش از یک جلسه تزریق چربی نیاز دارند. ریکاوری تزریق چربی در ساق پا بین 1 تا 2 هفته طول می کشد.

آیا بعد از تزریق چربی اسکار ایجاد می شود؟

اسکار، بخش بسیار کوچکی از فرآیند تزریق چربی است. هر اسکاری که روی سطج پوست باقی بماند چه در بخش های اهدا کننده چربی که لوله کانولا وارد می شود و چه در ساق پا که سرنگ وارد پوست می شود، کوچک است.

جراح، برش ها را در بخش هایی انجام میدهد که با لباس بتوان آنها را پوشاند.

مراقبت های لازم بعد از تزریق چربی درساق پا

بهتر است بیمار بعد از تزریق چربی، جوراب تنگی (گن) بپوشد تا به پخش یکنواخت چربی در ساق پا کمک کند و از ایجاد لایه سروزی در ساق پا هم بتوان جلوگیری کرد. پوشیدن جوراب به کاهش تورم هم کمک زیادی می کند.

هزینه تزریق چربی در ساق پا

هزینه تزریق چربی در ساق پا از بیماری به بیمار دیگر فرق می کند و به حجم چربی که استخراج و سپس انتقال داده می شود، پیچیدگی های جراحی و تعداد جلسات لازم برای رسیدن به نتایج رضایت بخش بستگی دارد.

تزریق چربی برای افراد در هر ناحیه از بدن در مقابل ویژگی های آن کاملا مناسب و مقرون به صرفه می باشد. افراد می توانند قبل از انجام این روش و برای مطلع شدن از هزینه های دقیق این تزریق از کلینیک مورد نظر و یا از پزشک متخصص خود بخواهند تا آنها را از هزینه های این تزریق مطلع سازند. افراد معمولا به راحتی می توانند از پس این هزینه ها بر آیند.

  ویزیت تزریق چربی آنلاین و رایگان

موارد مختلفی در هزینه های ناشی از انجام تزریق چربی وجود دارد که سبب می شود این هزینه ها ارقام مختلفی داشته باشند. برای مثال از جمله مواردی که سبب منحصر به فرد شدن این هزینه ها می باشد میزان چربی گرفته شده و پس از آن میزان چربی تزریق شده می باشد چرا که هر فرد میزان چربی خاصی را برای تزریق نیاز دارد و این میزان یکسان نبوده و مختص هر فرد می باشد.

همچنین از موارد دیگر که سبب می شود تا این هزینه ها متغیر شوند ناحیه ی محل تزریق می باشد. برای مثال افراد زمانی که می خواهند چربی مورد نظر به ساق پا تزریق کنند با زمانی که فرد خواستار تزریق چربی به زیر ابرو های خود می باشند، متغیر است زیرا به دلیل استفاده از تکنیک های مختلف برای تزریق چربی و همچنین استفاده از دستگاه های مختلف این هزینه ها دستخوش تغییراتی می شوند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق چربی در ساق پا مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره 02144067005 تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

تزریق چربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره و ویزیت آنلاین واتساپ