تزریق چربی

روش های درمان لاغر بودن پا و تزریق چربی برای پاها

روش های درمان لاغر بودن پا و تزریق چربی برای پاها

روش های درمان لاغر بودن پا و تزریق چربی برای پاها

بسیاری از افراد از لاغر بودن بیش از حد پاهای خود رنج می برند؛ این دسته از افراد از پوشیدن شلوارک، دامن و لباس شنا بسیار خجالت می کشند و احساس می کنند که باید پاهای خود را با لباس های بلند و بسیار گشاد مخفی کنند. دلایل لاغری بیش از حد پاها می تواند موارد زیر باشد:

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

 1. ژنتیک، ممکن است برخی افراد به دلیل ژنتیکی بودن از این مشکل رنج ببرند. در صورتی که مشکل فرد ژنتیکی باشند می تواند از روش های موجود یکی را برگزیده و به از بین بردن لاغری پاها و یا هر کدام از عضو بودن بدن خود بپردازد. امروزه روش های مختلفی برای تقویت نقاط مختلف بدن به وجود آمده است که این روش ها در صورتی که مورد تایید مراجع مربوطه باشند می توانند شاهد تاثیر گذاری این موضوع باشند.
 2. افزایش سن، مورد دیگری که معمولا افراد با توجه به آن دچار لاغری به خصوص در ناحیه پا ها می شوند افزایش سن می باشند. معمولا در افرادی که سن آن ها از 60 سالگی بیش تر می باشد این مورد را شاهد هستیم. افراد در صورتی که بیش از 55 سال داشته باشند برای به کار گیری این روش حتما نیاز به اجازه ی پزشک خواهند داشت و بدون این اجازه نمی توانند این روش را انجام دهند.
 3. بیماری قلبی – رگی، افراد به دلیل این که دچار بیماری های خاصی مانند بیماری قلبی و یا حتی بیماری در قسمت رگ ها می شوند دچار لاغری می شوند که این لاغری در پاها بیش تر دیده می شود. افراد زمانی که دچار بیماری هایی نظیر بیماری های قلبی و رگی می شوند نمی توانند به خوبی رژیم غذایی خود را رعایت کنند و معمولا دچار لاغری بیش از حد می شوند.
 4. سوخت و ساز زیاد، این مورد معمولا برای افرادی که در طول روز فعالیت هایی زیادی را به دلیل مشغله ی شغلی و یا ورزشی و یا هر نوع فعالیت دیگر رخ می دهد. افراد در صورتی که از فعالیت هایی بیش تر از اندازه ی معمولی در طول روز برخوردارند طبیعتا سوخت و ساز بیش تری نسبت به افراد دیگر دارند و طبیعتا نیاز به مواد غذایی بیش تری دارند. در صورتی که افراد مواد مورد نیاز بدن را به خوبی تامین نکنند دچار این لاغری می شوند.

تزریق چربی برای پاها

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

ورزش به تنهایی هم نمی تواند لاغری بیش از حد پاها را برطرف کند ولی ترکیب ورزش با رژیم غذایی مناسب می تواند تا حدودی این مشکل را حل کند؛ البته در شرایطی که فرد بخاطر ژنتیک و بیماری دارای پاهای لاغر است، به احتمال زیاد نمی تواند با این روش ها جواب بگیرد.

بسیاری از افراد سریع ناامید می شوند و حتی روحیه خود را می بازند ولی خوشبختانه گزینه ای به نام تزریق چربی در پاها هم وجود دارد که می توان از آن برای ” تزریق چربی به ران ” و یا تزریق چربی به ساق پا نیز استفاده کرد؛ در این مقاله به روش های طبیعی برای رفع لاغری پاها و همچنین تزریق چربی در پاها و روش های دیگر می پردازیم.

تزریق چربی برای پا

با به وجود آمدن روش های مختلف برای از بین بردن لاغری در یک ناحیه از بدن و یا در همه ی بدن افراد می توانند یکی از این روش ها را برگزیده و با به کار گیری آن نسبت به از بین بردن مشکل خود اقدام کنند.

روش های موجود از دسته ی قدیمی و سنتی و یا از دسته ی روش های به روز می باشد که هر کدام از آن ها دارای مزیت ها و عوارض های مختلفی می باشند.

یکی از روش هایی که می تواند برای از بین بردن مشکل لاغری در افراد به کار رود همان طور که ذکر شد تزریق چربی باشد. این روش به دلیل این که دارای مزیت های بسیار فوق العاده ای می باشد و همچنین از عوارض بسیار کم تری برخوردار می باشد می تواند برای افراد یکی از گزینه های جذاب برای استفاده از آن و دریافت نتیجه باشد. این روش کاملا به روز بوده و توسط پزشک متخصص و ماهر انجام می شود.

روش هایی طبیعی برای رفع لاغری در پاها

 1. کالری های مورد نیاز بدنتان را از منابع غذایی مناسب بدست بیاورید

شما نباید در هر وعده غذایی پرخوری کنید، بلکه باید کالری های مورد نیازتان را از منابع غذایی سالم بدست بیاورید. وقتی پاهایتان بیش از حد لاغر هستند و دوس دارید پاهایتان ذخایر چربی بیشتری داشته باشند، باید در رژیم غذاییتان کالری های زیادی را بگنجانید. غذاهای خوبی که می توانید در رژیم غذاییتان بگنجانید، عبارتند از:

 1. گوشت
 2. سبزیجات
 3. پنیر سویا
 4. حبوبات
 5. لوبیا
 6. میوه

از مصرف غذاهای فرآوری شده، شکر، آرد سفید، فست فود و غذاهای سبک خودداری کنید. این غذاها انرژی شما را می گیرند و نمی گذارند فعالیت های مفیدی که برای بهبود وضعیتتان لازم است را انجام بدهید.

زمانی که افراد در بین وعده های خود پرخوری می کنند ممکن است با از بین بردن مشکل لاغری خود به مشکلی چاقی و اضافه وزن بخورند که حل مشکل در مقایسه مشکل لاغری بسیار کار سختی می باشد.

افراد بهتر است از یک رژیم غذایی خوب و برنامه ریزی شده پیروی کنند تا دچار مشکل خاصی نشوند. زمانی که افراد پر خوری کنند ممکن است به انواع و اقسام بیماری ها مبتلا شوند.

بنابراین برای جلوگیری از ایجاد هر گونه مشکل بهتر است تا افراد یک برنامه غذایی خود داشته باشند. این برنامه غذایی می تواند توسط خود افراد و یا توسط کارشناسان تغذیه برای آن تنظیم شود. در صورتی که افراد بتوانند این برنامه را از یک کارشناس بگیرند مطمئنا مزایای بیش تری را دریافت خواهند کرد.

 1. پروتئین زیادی مصرف کنید

بدن شما به پروتئین نیاز دارد تا بتواند ماهیچه های بیشتری را برای پاهایتان بسازد. سعی کنید در هر وعده غذایی، مقداری پروتئین مصرف کنید. منابع غذایی سرشار از پروتئین عبارتند از:

 1. مرغ
 2. ماهی
 3. گوشت گاو و سایر گوشت ها

زمانی که افراد تغذیه خوب و ایده آلی داشته باشند به هیچ عنوان دچار بیماری هایی مانند لاغری و دیگر بیماری هایی که ممکن است برای سلامتی آنان خطرناک باشد نمی شوند.

افراد زمانی که تغذیه ی خوبی دارند و از یک رژیم غذایی کامل پیروی می کنند می توانند یک زندگی سالم و همچنین به صورت دراز مدت زندگی کرده و از زندگی خود لذت کافی را ببرند.

اگر گوشتخوار نیستید، می توانید از تخم مرغ، لوبیا، کوینولا و جو استفاده کنید.

 1. از مکمل ها هم می توانید در کنار غذا استفاده کنید

بعضی از افراد فکر می کنند که مصرف مکمل ها می تواند باعث افزایش ماهیچه های بدن آنها بشود. از مکمل ها در کنار غذاهای سالم استفاده کنید و همراه با آنها، مقدار زیادی آب بنوشید.

کراتین، ماده ای است که به طور طبیعی در بدن تولید می شود و به رشد ماهیچه ها کمک می کند. مصرف کراتین در دوز 5 گرمی در روز می تواند برای رفع لاغری پاها مفید باشد. البته قبل از مصرف آن با متخصص خود حتما مشورت کنید.

 1. از دستگاه های مخصوص برای ورزش پاهایتان استفاده کنید

اگر تصمیم جدی گرفتید که پاهایتان پرتر بشوند، می توانید در باشگاه ثبت نام کنید و از دستگاه های موجود در باشگاه که مخصوص ورزش های پا هستند استفاده کنید. از دستگاه هایی استفاده کنید که به شما کمک می کنند تا بتوانید وزن اضافه کنید و ماهیچه هایتان هم رشد کنند.

از وسایلی شروع کنید که وزن مناسبی دارند و می توانید با پاهایتان 8 الی 10 دفعه بالا ببرید. می توانید از مربی کمک بخواهید تا در وزن مناسب وسیله ها به شما راهنمایی لازم را کند.

همچنین در کنار این موارد افراد بهتر است به پیاده روی در فضای باز علل خصوص در پارک ها و فضای سبز توجه بیش تری داشته باشند زیرا پیاده روی در فضای باز فارغ از اینکه برای سلامتی افراد مفید است سبب می شود تا استایل فرد بهم نریزد.

پیاده روی در فضای باز و در هوای پاک و پاکیزه می تواند برای افراد روحیه ی خوبی نیز فراهم آورد به گونه ای که افراد دچار بیماری هایی مانند افسردگی نشوند.

 1. دوچرخه سواری و پیاده روی کنید

بعضی از افراد بر این باورند که دوچرخه سواری و پیاده روی باعث کاهش حجم چربی ها و ماهیچه های پا می شود ولی انجام درست این فعالیت ها می تواند باعث تقویت ماهیچه پاهای شما بشود. البته دویدن به مدت طولانی باعث لاغر شدن پاهای شما می شود و سعی کنید بیشتر از 3 ساعت در هفته ندوید.

درمان لاغری پا با تزریق چربی

با تزریق چربی می توان به افزایش حجم پاها کمک کرد. فرآیند تزریق چربی برای رفع لاغری پاها بسیار ساده است. چربی که برای هر پا لازم است حدودا بین 1000 تا 1500 میلی لیتر است که بستگی به طول پا دارد.

تنها نکته ای که باید توجه کنید این است که بیمار باید چربی لازم برای تزریق را داشته باشد.در واقع، نکته ای که تزریق چربی را بسیار خاص می کند این است که چربی هایی که از بدن بیمار گرفته می شوند، زنده هستند و می توانند به فعالیت های خود در پاها ادامه بدهند. معمولا این چربی ها از شکم و یا باسن گرفته می شوند و با دقت تمیز می شوند و در نهایت، چربی ها به نقاط مختلفی از پاها تزریق می شوند.

بعد از تزریق چربی (fat injection) ، پاها سفت، دردناک و متورم بنظر می رسند. بعد از تزریق چربی، بیمار اعتماد به نفس بیشتری می کند و براحتی می تواند از لباس هایی که دوست دارد استفاده کند. 7 روز بعد از تزریق چربی در پاها، بیمار می تواند شنا کند.

البته به مدت 6 ماه باید از فعالیت های سخت فیزیکی خودداری کنید.

تزریق فیلر برای درمان لاغری پا

برای درمان لاغری پاها می توان از فیلرهای حاوی اسید هیالورونیک استفاده کرد. تزریق فیلر برای پا، حدودا تا 2 سال ماندگاری دارد. مزیتی که تزریق فیلر می تواند به دنبال داشته باشد این است که به ریکاوری نیازی ندارد و و نتایج آن هم بسیار سریع مشخص می شود.

البته استفاده بیش از حد فیلرها باعث واکنش های آلرژیک می شود. مهم ترین عیب فیلرها، عدم ماندگاری طولانی مدت آنهاست.

استفاده از ایمپلنت و پروتز برای رفع لاغری پاها

ایمپلنت ها از جنس سیلیکون هستند و می توان با قرار دادن آنها در پاها، به حجم دلخواه رسید. ایمپلنت ها، سایزها و حجم های متفاوتی دارند. سایز و حجم سیلیکون متناسب با طول پا انتخاب می شود.

برای اینکه خانم ها پاهای زیباتری داشته باشند، بیشتر از ایمپلنت های متقارن استفاده می شود و برای اینکه ماهیچه های پاهای مردها بهتر نشان داده شود، از ایمپلنت های نامتقارن برای آنها استفاده می شود. فرآیند پروتز پاها به برش های کوچکی احتیاج دارد که معمولا متخصص در پشت زانو، این برش ها را ایجاد می کند.

کلینیک پوست و مو رز ارائه دهنده تمامی خدمات پوست و مو و زیبایی اعم از تزریق چربی و … می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *