تزریق چربی

تزریق چربی برای پاهای پرانتزی

تزریق چربی برای پاهای پرانتزی

تزریق چربی برای پاهای پرانتزی

تزریق چربی برای پاهای پرانتزی به منظور رفع ایراد موجود در این قسمت و طبیعی تر به نظر رسیدن مدل پاها می شود.

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

بسیاری از افرادی که دارای پاهای لاغر هستند این مشکل موجب کاهش اعتماد به نفس در آنها شده است زیرا کوچک پودن ساق پای آنها سبب می شود تا پاها به شکل پرانتزی دیده شوند. این افراد ممکن است به دلیل توهین و تمسخر دیگران از فعالیت هایی مانند رفتن به استخر، پوشیدن شلوارک و یا دامن کوتاه خودداری کنند.

تزریق چربی برای پاهای پرانتزی

شکل گیری پاهای پرانتزی عموما ریشه در گذشته و کودکی فرد دارد. پاها بطور کلی به دو دلیل شکل پرانتزی به خود می گیرند.

 1. اولین عامل به دلیل وجود بیماری بلانت است. دلیل ایجاد پاهای پرانتزی توسط این بیماری به دلیل شکل گیری ناصحیح استخوان پس از جراحات و شکستگی ها می باشد.
 2. دومین عامل نیز ریشه در کودکی فرد دارد. برخی از کودکان از کمبود ویتامین D و کلسیم رنج میبرند. فقر کلسیم و ویتامین D موجب نرمی و ضعف در استخوان شده که می تواند با افزایش سن موجب بروز استخوان هایی با حالت پرانتزی شود.

همچنین به نظر می رسد در این افراد که دارای پاهای پرانتزی می باشند پا یا مچ پای آنها بسیار نازک است و این امر موجب عدم تناسب در بخش نهایی پا می شود.

در گذشته برای از بین بردن این مشکل و ایجاد ظاهری زیبا و مناسب برای پاها از ایمپلنت استفاده می شد اما امروزه روش های دیگری از جمله تزریق چربی برای افرادی که از پرانتزی بودن پاهای خود رنج می برند، ارائه شده است.

یکی از دلایل مهمی که استفاده از ایمپلنت ها منسوخ شد، ایجاد برشی بزرگ در ناحیه پشت زانوها می باشد. همچنین این روش علاوه بر اینکه هزینه های درمانی زیادی را برای مراجعه کننده شامل می شد، نتایج خوبی نیز به همراه نداشت.

یکی از بهترین مزایای استفاده از تزریق چربی، توانایی انجام فعالیت ها پس از اتمام درمان می باشد. این در حالی است که ایمپلنت ها مانع از ایجاد حرکت می شدند و مراجعه کننده پس از گذشت حدودا 3 هفته به سختی شروع به راه رفتن می کرد. بعلاوه این روش عفونت و عوارض جانبی زیادی برای مراجعه کنندگان ایجاد می کرد.

از آنجایی که چربی و سلول های مشتق آن از بدن شخص مراجعه کننده گرفته می شوند، بنابراین بدن نسبت به آنها واکنش منفی نشان نداده و می توان از این مواد با اطمینان خاطر در تمام اندام های بدن استفاده نمود. همین امر دلیلی شد تا محققان با استفاده از پیوند چربی راه حلی برای تنظیم پاها یافت نمایند.

تزریق چربی برای پاهای پرانتزی یکی از روش های درمانی موثر برای رفع این مشکل خواهد بود. در ارتباط با این موضوع که تزریق چربی برای پاهای پرانتزی طی چه مراحلی انجام می شود باید گفت ابتدا چربی مورد نیاز از یک قسمت از بدن بیمار برداشته می شود که به طور معمول از چربی های شکم استخراج می شود.

تزریق چربی برای پاهای پرانتزی

پس از شسته و تمیز شدن چربی، از سوزن های مخصوص برای تزریق چربی استخراج شده به ناحیه مورد نظر استفاده می شود. گاهی برای رسیدن به نتیجه مطلوب لازم است تا تزریق چربی برای پای پرانتزی چندین بار تکرار شود.

مراحل تزریق چربی برای پاهای پرانتزی

به طور کلی تزریق چربی برای پای پرانتزی را می توان به عنوان یک فرآیند سه مرحله ای توضیح داد که شمال موارد زیر می شود.

1- استخراج چربی : در این مرحله بیمار به همراه جراح خود مناطق استخراج چربی را انتخاب می کند.

سپس از بی حسی موضعی برای کاهش درد بیمار جهت استخراج چربی استفاده می شود. پزشک برای استخراج چربی ابتدا برش کوچکی را در ناحیه دارای چربی ایجاد می کند و با استفاده از روش استریل، یک کانول متصل به یک سرنگ را وارد می کند و با دقت چربی را استخراج می کند.

2- تصفیه و انتقال چربی : در این مرحله جراح پس از اینکه سلول های چربی را پردازش و آماده سازی کرد آنها را به سرنگ کوچکی که برای تزریق چربی مورد استفاده قرار می گیرد منتقل می کند.

برای شستشوی چربی ها از یک نوع محلول شور استفاده می شود.

برای تصفیه و پالایش سلول های چربی ممکن است نیاز باشد تا از یک سانتریفیوژ و چرخش چربی ها استفاده شود و یا نیاز باشد فرآیند فیلتراسیون برای حذف ناخالصی های موجود در چربی انجام گیرد.

3- تزریق چربی : در این مرحله که آخرین مرحله تزریق چربی می باشد منطقه تعیین شده برای تزریق چربی آماده خواهد شد.

تا اینجای کار چربی های برداشته شده، تصفیه و خالص شده و آماده پیوند چربی می باشند.

جراح کانول یا سوزن مخصوص را در برشی که در پا ایجاد شده است وارد می کند. برای رسیدن به نتیجه مطلوب و چاق شدن ناحیه مورد نظر سوزن برای چندین بار به آن قسمت وارد می شود.

این فرآیند تا زمانی تکرار می شود که پاهای فرد اصلاح شود و یک شبکه از چربی پیوندی ایجاد گردد.

هدف از انجام این روش درمانی برای پاهای پرانتزی کمک به بیماران برای رسیدن به نتایج زیبا و طبیعی و تجربه یک درمان آسان و راحت می باشد.

در ارتباط با این موضوع که آیا تزریق چربی برای پای پرانتزی با برش همراه است می توان گفت تنها زخم و اسکار ایجاد شده در مرحله اول می باشد که به منظور برداشت چربی از ناحیه مورد نظر لازم است برش کوچکی ایجاد گردد.

مقدار زخم یا اسکار حاصل از تزریق چربی بستگی به روش جراحی و گرایش ژنتیکی بیمار دارد.

با توجه به این که میزان ماندگاری تزریق چربی برای پاهای پرانتزی تا حدود زیادی به مهارت پزشک، نحوه استخراج چربی و اینکه عمل تزریق چگونه انجام می گیرد بستگی دارد، توصیه می شود بیمار قبل از انجام این روش درمانی به منظور بهبود فرم پاهای خود تحقیقات لازم را در ارتباط با مهارت و تجربه پزشک به دست آورد و از مراجعه به پزشکانی که در این زمینه دانش و تجربه کافی ندارند خودداری کند.

موارد مهم در تزریق چربی برای پاهای پرانتزی

مراقبت های بعد از تزریق چربی ” به پا لازم است توسط بیمار به طور کامل رعایت شود زیرا با نواحی دیگر بدن متفاوت می باشد. به طور کلی می توان گفت دوره نقاهت تزریق چربی برای پای پرانتزی در مقایسه با نواحی دیگر بدن کمتر است و بهبودی آن سریع تر می باشد.

افرادی می توانند به کمک تزریق چربی پاهایی خوش فرم داشته باشند که در سلامت کامل باشند و از سیگار استفاده نکنند زیرا بافت چربی به خوبی با دیگر بافت های بدن افراد سیگاری پیوند داده نمی شود و در این صورت نمی تواند موثر واقع شود.

تزریق چربی برای پاهای پرانتزی حدود یک ساعت زمان می برد و نتیجه حاصل از تزریق چربی بلافاصله پس از اتمام کار قابل مشاهده است . پس از تزریق چربی تورم در ناحیه تزریق شده ایجاد می شود که پس از گذشت 3 ماه از تزریق از بین می رود و بیمار می تواند نتیجه نهایی حاصل از تزریق را مشاهده کند.

نوع بی حسی مورد استفاده برای تزریق چربی نیز از نوع بی حسی موضعی بوده و مراجعه کننده بلافاصله پس از درمان می تواند به فعالیت های روزانه خود بپردازد.

زخم هایی که پس از پیوند چربی قابل مشاهده می باشند، علائم استفاده از سوزن در محل تزریق چربی خواهند بود.

میزان ماندگاری تزریق چربی در پاها نسبت به دست ها بیشتر می باشد و مهم ترین دلیل این امر می تواند حجم بالای تزریق چربی در ساق پا باشد. معمولا پس از گذشت 3 الی 4 ماه نیاز به ترمیم مجدد برای مناطقی از پاها می باشد که چربی در این نقاط جذب بدن شده است بنابراین برای از دست ندادن نتایج می توان به صورت مکرر این درمان را تکرار نمود.

هزینه ناشی از این درمان نیز با توجه به تعداد مناطق درمان شده محاسبه می گردد بنابراین نرخ ثابتی نداشته و متغیر می باشد.

تزریق چربی یکی از پرطرفدارترین روش های پرکنندگی می باشد زیرا میزان چربی مورد نیاز از بدن خود بیمار گرفته می شود در نتیجه احتمال بروز آلرژیک وجود ندارد و بروز مشکل پس زدگی بسیار کم است. همچنین این روش درمانی در مقایسه با فیلرهای دیگر دارای دوام و ماندگاری بیشتری می باشد.

در صورتی که فرد برای تزریق چربی دارای مقدار چربی لازم نباشد، می تواند از سایر پرکننده های مصنوعی بدن استفاده نماید اما همانطور که ذکر شد این پرکننده ها نسبت به تزریق چربی دارای دوام کمتری می باشند.

توصیه هایی که پس از تزریق چربی برای پاهای پرانتزی به بیمار می شود شامل موارد زیر است:

 1. پس از تزریق چربی از دستکاری ناحیه تزریق شده خودداری کنید تا مانع از حرکت چربی تزریق شده شوید. در این صورت می توانید نتایج حاصل از تزریق را زودتر و به شکل دلخواه مشاهده کنید.
 2. به منظور پیشگیری از عفونت نیاز است که زیر نظر پزشک معالج قرار بگیرید و از آنتی بیونتیک های تجویز شده مناسب جهت این امر استفاده کنید.
 3. از انجام فعالیت های سنگین و ورزش شدید تا مدت زمانی که توسط پزشک مربوطه مشخص شده است خودداری کنید.
 4. توصیه می شود تزریق چربی در سنین بالاتر استفاده شود و قبل از انجام این کار بهتر است سن تزریق با پزشک معالج چک شود.
 5. به مدت 2 الی 3 روز پس از درمان نباید پیاده روی کنید. برای این دوران بهتر است در خانه مانده و استراحت نمایید.
 6. مراجعه کنندگان باید بعد از ضدعفونی کردن منطقه درمان شده در فواصل 3 الی 4 روز، از باند هایی استفاده نمایند که دارای چسب باشد.
 7. زخم هایی که پشت زانوها ایجاد می شوند، نیاز به مراقبت و درمان خاصی نداشته و پس از گذشت 4 الی 5 روز می توان باندها و چسب های موجود را جدا نمود. اگر پس از باز نمودن باندها مشاهده کردید که زخم ها بهبود نیافته اند، 2 الی 3 روز دیگر اجازه دهید که باندها بر روی زخم ها باقی بمانند.
 8. اگر در نواحی درمان شده به دلیل وجود باند و چسب دچار خارش و یا ناراحتی شده اید، می توانید پس از گذشت 3 روز آنها را جدا نمایید تا به پوست آسیبی وارد نشود.
 9. پس از پیوند چربی توصیه می شود تا به وفور از مایعات، مواد معدنی و ویتامین ها استفاده نمایید.
 10. استفاده از لباس های فشرده ساز می تواند در بهبودی بیمار موثر باشد. بطور مثال زمانی که فردی از چربی های ران خود استفاده می نمایند، می تواند از جوراب های ساق بلند برای ایجاد فشار در این نواحی بهره گیرد.
 11. همچنین برای کاهش التهابات می توانید از بسته های یخ در محل استخراج چربی استفاده نمایید اما توجه داشته باشید که ابتدا یخ را در حوله ای قرار داده تا از تماس مستقیم با پوست جلوگیری شود. همچنین برای جلوگیری از سرمازدگی پوست، بسته های یخ را به مدت 3 دقیقه در فواصل 10 دقیقه ای مجددا تکرار نمایید.
 12. به مدت 2 الی 4 هفته پس از درمان به هنگام خواب کمی پاهای خود را بلند کرده و بخوابید.

این روش علاوه بر مزایای خاص خوددممکن است با معایبی نیز همراه باشد. معایب تزریق چربی شامل موارد زیر می باشد.

1- تزریق چربی برای پاهای پرانتزی در مقایسه با روش تزریق ژل به مدت زمان طولانی تری برای بهبود نیاز دارد و ممکن است برای دستیابی به نتیجه مطلوب بیمار به چند جلسه درمان نیاز داشته باشد.

2- امکان ایجاد ورم، کبودی و تورم وجود دارد و آماده سازی چربی جهت تزریق طولانی تر از روش های دیگر ترمیمی می باشد.

بیشتر مراجعه کنندگان شاهد بروز تورم و کبودی 1 الی 3 هفته پس از درمان بوده که این علائم پس از گذشت تقریبا 2 ماه از بین می روند.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق چربی مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره کاملا رایگان واتساپ