درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
2.33 (3 رای)

تزریق چربی برای پاهای پرانتزی

تزریق چربی برای پاهای پرانتزی

تزریق چربی برای پاهای پرانتزی به منظور رفع ایراد موجود در این قسمت و طبیعی تر به نظر رسیدن مدل پاها می شود.

بسیاری از افرادی که دارای پاهای لاغر هستند این مشکل موجب کاهش اعتماد به نفس در آنها شده است زیرا کوچک پودن ساق پای آنها سبب می شود تا پاها به شکل پرانتزی دیده شوند. این افراد ممکن است به دلیل توهین و تمسخر دیگران از فعالیت هایی مانند رفتن به استخر، پوشیدن شلوارک و یا دامن کوتاه خودداری کنند.

تزریق چربی برای پاهای پرانتزی

همچنین به نظر می رسد در این افراد که دارای پاهای پرانتزی می باشند پا یا مچ پای آنها بسیار نازک است و این امر موجب عدم تناسب در بخش نهایی پا می شود.

تزریق چربی برای پاهای پرانتزی یکی از روش های درمانی موثر برای رفع این مشکل خواهد بود. در ارتباط با این موضوع که تزریق چربی برای پاهای پرانتزی طی چه مراحلی انجام می شود باید گفت ابتدا چربی مورد نیاز از یک قسمت از بدن بیمار برداشته می شود که به طور معمول از چربی های شکم استخراج می شود.

تزریق چربی برای پاهای پرانتزی

پس از شسته و تمیز شدن چربی، از سوزن های مخصوص برای تزریق چربی استخراج شده به ناحیه مورد نظر استفاده می شود. گاهی برای رسیدن به نتیجه مطلوب لازم است تا تزریق چربی برای پای پرانتزی چندین بار تکرار شود.

مراحل تزریق چربی برای پاهای پرانتزی

به طور کلی تزریق چربی برای پای پرانتزی را می توان به عنوان یک فرآیند سه مرحله ای توضیح داد که شمال موارد زیر می شود.

1- استخراج چربی : در این مرحله بیمار به همراه جراح خود مناطق استخراج چربی را انتخاب می کند.

سپس از بی حسی موضعی برای کاهش درد بیمار جهت استخراج چربی استفاده می شود. پزشک برای استخراج چربی ابتدا برش کوچکی را در ناحیه دارای چربی ایجاد می کند و با استفاده از روش استریل، یک کانول متصل به یک سرنگ را وارد می کند و با دقت چربی را استخراج می کند.

2- تصفیه و انتقال چربی : در این مرحله جراح پس از اینکه سلول های چربی را پردازش و آماده سازی کرد آنها را به سرنگ کوچکی که برای تزریق چربی مورد استفاده قرار می گیرد منتقل می کند.

برای تصفیه و پالایش سلول های چربی ممکن است نیاز باشد تا از یک سانتریفیوژ و چرخش چربی ها استفاده شود و یا نیاز باشد فرآیند فیلتراسیون برای حذف ناخالصی های موجود در چربی انجام گیرد.

مشاهده مطلب
تزریق چربی برای آرتریت

3- تزریق چربی : در این مرحله که آخرین مرحله تزریق چربی می باشد منطقه تعیین شده برای تزریق چربی آماده خواهد شد.

جراح کانول یا سوزن مخصوص را در برشی که در پا ایجاد شده است وارد می کند. برای رسیدن به نتیجه مطلوب و چاق شدن ناحیه مورد نظر سوزن برای چندین بار به آن قسمت وارد می شود.

این فرآیند تا زمانی تکرار می شود که پاهای فرد اصلاح شود و یک شبکه از چربی پیوندی ایجاد گردد.

هدف از انجام این روش درمانی برای پاهای پرانتزی کمک به بیماران برای رسیدن به نتایج زیبا و طبیعی و تجربه یک درمان آسان و راحت می باشد.

در ارتباط با این موضوع که آیا تزریق چربی برای پای پرانتزی با برش همراه است می توان گفت تنها زخم و اسکار ایجاد شده در مرحله اول می باشد که به منظور برداشت چربی از ناحیه مورد نظر لازم است برش کوچکی ایجاد گردد.

مقدار زخم یا اسکار حاصل از تزریق چربی بستگی به روش جراحی و گرایش ژنتیکی بیمار دارد.

با توجه به این که میزان ماندگاری تزریق چربی برای پاهای پرانتزی تا حدود زیادی به مهارت پزشک، نحوه استخراج چربی و اینکه عمل تزریق چگونه انجام می گیرد بستگی دارد، توصیه می شود بیمار قبل از انجام این روش درمانی به منظور بهبود فرم پاهای خود تحقیقات لازم را در ارتباط با مهارت و تجربه پزشک به دست آورد و از مراجعه به پزشکانی که در این زمینه دانش و تجربه کافی ندارند خودداری کند.

موارد مهم در تزریق چربی برای پاهای پرانتزی

مراقبت های بعد از تزریق چربی ” به پا لازم است توسط بیمار به طور کامل رعایت شود زیرا با نواحی دیگر بدن متفاوت می باشد. به طور کلی می توان گفت دوره نقاهت تزریق چربی برای پای پرانتزی در مقایسه با نواحی دیگر بدن کمتر است و بهبودی آن سریع تر می باشد.

افرادی می توانند به کمک تزریق چربی پاهایی خوش فرم داشته باشند که در سلامت کامل باشند و از سیگار استفاده نکنند زیرا بافت چربی به خوبی با دیگر بافت های بدن افراد سیگاری پیوند داده نمی شود و در این صورت نمی تواند موثر واقع شود.

تزریق چربی برای پاهای پرانتزی حدود یک ساعت زمان می برد و نتیجه حاصل از تزریق چربی بلافاصله پس از اتمام کار قابل مشاهده است . پس از تزریق چربی تورم در ناحیه تزریق شده ایجاد می شود که پس از گذشت 3 ماه از تزریق از بین می رود و بیمار می تواند نتیجه نهایی حاصل از تزریق را مشاهده کند.

مشاهده مطلب
آیا تزریق چربی ارزان امکان پذیر است؟

میزان ماندگاری تزریق چربی در پاها نسبت به دست ها بیشتر می باشد و مهم ترین دلیل این امر می تواند حجم بالای تزریق چربی در ساق پا باشد.

تزریق چربی یکی از پرطرفدارترین روش های پرکنندگی می باشد زیرا میزان چربی مورد نیاز از بدن خود بیمار گرفته می شود در نتیجه احتمال بروز آلرژیک وجود ندارد و بروز مشکل پس زدگی بسیار کم است. همچنین این روش درمانی در مقایسه با فیلرهای دیگر دارای دوام و ماندگاری بیشتری می باشد.

توصیه هایی که پس از تزریق چربی برای پاهای پرانتزی به بیمار می شود شامل موارد زیر است:

  1. پس از تزریق چربی از دستکاری ناحیه تزریق شده خودداری کنید تا مانع از حرکت چربی تزریق شده شوید. در این صورت می توانید نتایج حاصل از تزریق را زودتر و به شکل دلخواه مشاهده کنید.
  2. به منظور پیشگیری از عفونت نیاز است که زیر نظر پزشک معالج قرار بگیرید و از آنتی بیونتیک های تجویز شده مناسب جهت این امر استفاده کنید.
  3. از انجام فعالیت های سنگین و ورزش شدید تا مدت زمانی که توسط پزشک مربوطه مشخص شده است خودداری کنید.
  4. توصیه می شود تزریق چربی در سنین بالاتر استفاده شود و قبل از انجام این کار بهتر است سن تزریق با پزشک معالج چک شود.

این روش علاوه بر مزایای خاص خوددممکن است با معایبی نیز همراه باشد. معایب تزریق چربی شامل موارد زیر می باشد.

1- تزریق چربی برای پاهای پرانتزی در مقایسه با روش تزریق ژل به مدت زمان طولانی تری برای بهبود نیاز دارد و ممکن است برای دستیابی به نتیجه مطلوب بیمار به چند جلسه درمان نیاز داشته باشد.

2- امکان ایجاد ورم، کبودی و تورم وجود دارد و آماده سازی چربی جهت تزریق طولانی تر از روش های دیگر ترمیمی می باشد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق چربی مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
2.33 (3 رای)

تزریق چربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع