تزریق چربی به سینه و مزایای آن چیست؟

تزریق چربی به سینه 

سینه ها به دلایل بسیار زیادی، حساس هستند. حفظ فرم و ظاهر سینه ها با وجود نیروی جاذبه زمین، میانسالی، دوران بارداری در زنان و سایر مسائل بسیار دشوار است. گاهی حتی افراد از همان بدو تولد دارای سینه های خوش فرمی نیستند و این دلیلی می شود که از سینه های خود ناراضی باشند. بسیاری شاید فکر کنند این مشکل با عمل جراحی ممکن است اما پدیده جدیدی به نام تزریق چربی هم وجود دارد که مزایای فوق العاده زیادی دارد.

تزریق چربی به سینهبا پیشرفت علم و تکنولوژی، اتفاقاتی ممکن شده‌اند که پیش از این هرگز نمی شد فکر کرد. چه کسی فکر می کرد از سلول های بنیادی موجود در چربی های بدن بتوان برای جوانسازی سایر نقاط پوست استفاده کرد؟ در واقع این اتفاق دیگر ممکن است. طبق تحقیقاتی که انجام شده و اکنون اثبات هم شده، در داخل چربی های شکم به مقدار بسیار زیادی سلول های بنیادی وجود دارد که می تواند باعث رشد و تکثیر دوباره سلول های مرده در پوست شود.

امروزه شاید بسیاری از افراد سیلیکون را ترجیح بدهند اما کم کم بخش اعظمی از افراد جهان به این سمت می روند که از تزریق چربی استفاده کند. در کنار مزایای فوق العاده زیادی که نسبت به تزریق پروتز سیلیکونی دارد، سلامت را تضمین می کند. البته این تصور که پروتز سیلیکونی ضرر دارد و یا عارضه هایی به همراه دارد، کاملا غلط است. با این حال برخی دوست دارند برجستگی سینه‌هایشان، توسط فیلرهایی از خود بدنشان باشد. چربی های اضافه‌ای که از شکم و یا پهلو خارج و وارد سینه ها می شوند، ایده آل ترین متد در پزشکی زیبایی نوین محسوب می شود. این چربی ها به دلیل داشتن سلول های بنیادی، پس از تزریق با تکثیر و تولید سلول های جدید، یک ظاهر فوق العاده با طراوت و سرزنده به سینه ها خواهند بخشید.

انتقال چربی به سینه ها ممکن است به دلایل بسیار زیادی انجام بگیرد که بستگی به نیازهای فرد دارد. این تزریق ممکن است با هدف افزایش حجم سینه ها، ایجاد تعادل در خطوط موجود بر روی سینه ها و یا دادن تقارن ب دو طرف سینه اشاره کرد که تمامی این ها بیشتر برای افزایش اعتماد به نفس انجام می گیرد. البته نکته‌ای که باید بدانید این است که اگر از فرم سینه ها ناراضی هستید، تزریق چربی باعث اصلاح افتادگی سینه نمی شود و ممکن است که برای فرم دادن به سینه، به لیفت نیاز پیدا کنید.

تزریق چربی به سینهمزایای تزریق چربی به سینه

چربی گاهی می تواند برای سلامتی موثر باشد. در واقع اگر شفاف تر بگوییم، تزریق چربی به سینه، نه تنها هیچ مانعی برای سلامتی نیست، بلکه حجم، فرم و نشاط را در اندام هایی چون سینه ها به ارمغان می آورد. این روش نسبت به سایر روش ها یک برتری خاص دارد. در واقع شما حین برداشت چربی از بدن برای تزریق به سینه، خیالتان از بابت چربی های اضافه هم راحت می شود. البته این روش برای افرادی که چربی های زیادی ندارند، مناسب نیست و بهتر است پیش از هر اقدامی، با پزشک در این خصوص مشورت شود.

  تزریق چربی خوب یا بد است؟

ظاهر غیر طبیعی و مصنوعی ایمپلنت های مبتنی بر سیلیکون که اغلب پس از بزرگ شدن سینه قرار می گیرند، بسیاری از خانم ها را از انجام عمل های زیبایی شناسی سینه باز می دارد. همچنین این واقعیت که این ایمپلنت ها که در بدن قرار می گیرند ماده خارجی محسوب می شوند، یکی از مواردی است که بسیاری را به تردید وا می دارد. تزریق چربی به سینه در این شرایط، یک راهکار عالی است. بافت چربی موجود در هر ناحیه از بدن، پس از غنی شدن به ناحیه سینه تزریق می شود. در این روش چون بافت چربی یک بافت خالص است، می تواند به فرم های مناسبی درآید. یک موضوع دیگر، اهمیت سلامتی آن است. چربی از اجزای داخل بدن و یکی از فیلرهایی است که توسط سیستم ایمنی بدن بی خطر شناخته می شود. بدین ترتیب این احتمال که پس از تزریق عارضه و یا حساسیت پیش بیاید، بسیار پایین است.

برتری تزریق چربی نسبت به سایر روش ها

بسیاری از خانم ها، برای برجستگی سینه های خود به تزریق چربی بیشتر توجه نشان می دهند اما چرا؟ در سال 2016، شاهد افزایش 41 درصدی تزریق چربی بودیم که نسبت به پروتزهای سیلیکونی (1.4 درصد) تفاوت زیادی داشته است.

طبیعی بودن بیشتر به چشم می خورد

مدت زمان طولانی عمل جراحی تقویت سینه برای زنان رواج داشته است. اگرچه کاشت یک روش سنتی برای گسترش خط سینه است ، اما تکنیک جدید – تزریق روغن – طی چند سال گذشته در دستور کار قرار گرفته است. این روش که به عنوان انتقال نفت نیز شناخته می شود ، باعث تعجب و تعجب شد.

در سال 2016 ، استفاده از تزریق روغن ساخته شده با ارزیابی روغن های شخصی 41 درصد نسبت به سال 2015 افزایش یافته است. با در نظر گرفتن فاصله زمانی مشابه ، افزایش ایمپلنت ها فقط 1.5 درصد بود. بنابراین، چرا زنان تمایل به روش تزریق چربی دارند؟

  • طبیعی بودن سینه ها کاملا به چشم می خورد

سینه ها نرم و طبیعی به نظر می رسند و واقعا به همین خاطر محبوب هستند. ایمپلنت های سیلیکونی هم ظاهری خوب ایجاد می کنند اما نسبت به تزریق چربی، یک قدم عقب تر هستند چون چربی، بافتی نرم و منعطف دارد. متدهای تزریق چربی به سینه با گذشت زمان تغییر و پیشرفت می کند. اکنون زنان می خواهند سینه هایشان طبیعی تر به نظر برسد و کمتر تمایلی به پروتز نشان می دهند.

  • خطرات بسیار بسیار کمتری دارد

ورود ماده خارجی به بدن می تواند خطرات زیادی را به همراه داشته باشد. برخی افراد نسبت به عوارض حساس تر هستند.

  • هیچکس متوجه نخواهد شد

عدم وجود جای زخم و برش در ناحیه سینه، باعث خواهد شد سینه های‌تان کاملا طبیعی به نظر برسد. بنابراین برخلاف روش پروتز، برش هایی روی سینه ها ایجاد نمی شود.

  • لیپوساکشن نیز می تواند در این فرایند گنجانده شود

آیا از چربی شکمی سرسخت یا چربی اضافی در کمر شکایت دارید؟ در این حالت تزریق چربی روشی عالی است زیرا چربی را از هر قسمت از بدن می توان گرفت؛ بنابراین به شما این امکان را می دهد از شر چربی های اضافه راحت شوید.در واقع لیپوساکشن دیگر جنبه خوب این عمل است.

  سن مناسب برای تزریق چربی

تزریق چربی به سینه چگونه انجام می گیرد؟

تزریق چربی به سینه، فرآیند سخت و پیچیده ای ندارد. حتی این روش ذره‌ای درد هم ندارد. شما ابتدا به یک کلینیک که از هر لحاظ مجاز و معتبر شناخته می شود، مراجعه می کنید. سپس پزشک پس از معاینه و بررسی شرایط فیزیکی و روحی شما، توصیه های لازم را خواهد کرد. در واقع رعایت این توصیه ها و مراقبت های پیش و پس از تزریق، به اندازه خود تزریق مهم هستند که در ادامه اشاره خواهیم کرد.

در روز عمل، وارد کلینیک خواهید شد. معمولا توصیه می شود روز پیش از تزریق، دوش بگیرید زیرا حداقل به مدت 24 ساعت، این امکان را نخواهید داشت. سپس پزشک ناحیه‌ای که باید چربی برداشت شود، مشخص می کند. این ناحیه می تواند شکم، کمر، داخل ران و یا پهلو باشد. با استفاده از بی حسی موضعی، و کانول هایی بسیار نازک تر نسبت به روش کلاسیک لیپوساکشن، از ناحیه مورد نظر چربی را برداشت می کنند. حین برداشت چربی باید دقت کرد به هیچ وجه به عصب های چربی آسیب وارد نشود زیرا در صورت آسیب وارد کردن، کل فرآیند عمل می تواند به پوچ بینجامد.

چربی برداشت شده را سپس وارد دستگاهی به نام سانتریفیوژ می کنند تا به خوبی تصفیه شود و یک توده بافت مناسب به دست بیاید. تمام ضایعات اضافی از چربی جدا می شود و در پایان این مرحله، بافتی خالص و کامل برای تزریق به دست می آید. سپس با وارد کردن مواد تقویتی به داخل این چربی، آن را آماده تزریق به سینه می کنند. نتایج فوری و قابل مشاهده می شوند.

ماندگاری تزریق چربی به سینه

ماندگاری تزریق چربی به عوامل مختلفی بستگی دارد. از میزان تحرک فرد تا نوع چربی استخراج شده از بدن و حتی ریکاوری های پس از تزریق. معمولا طی چند ماه ابتدایی، 60 درصد چربی تزریق شده جذب بدن می شود به همین دلیل پزشک همواره یک مقدار مشخصی چربی اضافه تزریق می کند تا پس از جذب بدن شدن، سینه های فرد متقاضی، بد فرم دیده نشود. 40 درصد از چربی تزریق شده تا مدت زیادی در بدن باقی می ماند و طی زمان باعث جوان و شاداب دیده شدن سینه ها می شود. این مدت زمان در صورت رعایت رژیم غذایی و سایر موارد، این مدت زمان حتی بیشتر می شود.

نکته ای که باید به آن توجه شود، این است که فرد می تواند از پزشک خود بخواهد چربی اضافه از بدنش برداشت کند تا با فریز آن، برای تزریق های بعدی و نوبت های بعدی، دیگر نیازی به لیپوساکشن نباشد. اینجاست که مقرون به صرفه بودن تزریق چربی، بیشتر خودش را نشان می دهد. این تردید برای اکثر کسانی که خواستار تزریق چربی هستند، پیش می آید که آیا تزریق چربی به سینه، دائمی است یا خیر. همانطور که اشاره شد، با ذوب شدن 60 درصد چربی، دیگر این عمل دائمی نیست و باید پس از مدت معینی، دوباره برای تزریق به کلینیک مراجعه کنید.

  دوره نقاهت تزریق چربی به صورت و ریکاوری بیمار بعد از تزریق چربی

چه افرادی کاندیدای تزریق چربی به سینه هستند؟

تمام افرادی که سن بلوغ را رد کرده باشند، می توانند از مزایای تزریق چربی به سینه استفاده کنند. در واقع علت تاکید بر سن بلوغ، این است که در این سنین، هورمون های بدن دائما تغییر می کنند و فرد ممکن است پس از دوران بلوغ به شدت چاق شود و این چربی های تزریق شده در داخل بدن گم شوند و اصلا دیده نشود. معمولا افراد بالای 20 سال، برای انجام این عمل بسیار ایده آل محسوب می شوند.

از آنجایی که زیباتر شدن، هیچ وجهه بدی ندارد، متقاضیان تزریق چربی به سینه از جوانان زیادی تشکیل شده که می خواهند ظاهری فوق العاده داشته باشند. در واقع با الهام گرفتن از این، می توان گفت عمل تزریق چربی پیر و جوان نمی شناسد و مناسب هر سنی است.

عوارض تزریق چربی به سینه

سوالات زیادی در رابطه با تزریق چربی به سینه وجود دارد و یکی از این ها، عوارض تزریق چربی به سینه است. باید گفت به این علت که چربی از داخل بدن برداشت می شود، توسط سیستم ایمنی به عنوان عامل بیگانه شناخته نمی شود و در واقع هیچ نوع عوارضی ندارد. گاهی ورم و کبودی در سطح ناحیه مورد نظر مشاهده می شود که بهتر است از روش یخ درمانی یعنی کمپرس سرد استفاده کنید. این علائم ظرف چند روز محو خواهند شد.

تزریق چربی به سینه هیچ تأثیر بدی در سلامتی ندارد. در واقع سالم ترین و طبیعی ترین انتخاب در مقایسه با سایر تکنیک های تقویت سینه است زیرا در طبیعی ترین شکل و با تزریق چربی و سلول های بنیادی گرفته شده از بدن خود بیمار انجام می گیرد.

حتی می توان گفت این تزریق باعث از بین رفتن احساس در نوک پستان نمی شود و به هیچ وجه مانع از شیر دادن نمی شود. کسانی که تزریق چربی انجام می دهند، اندازه های جدید سینه‌هایشان را تا همیشه به همراه خواهند داشت.

مراقبت های پیش و پس از تزریق چربی

به مرحله‌ای رسیدیم که به اندازه خود عمل اهمیت دارد. معمولا پزشک در جلسه مشاوره به فرد می گوید که پیش از عمل و پس از عمل چه کارهایی باید انجام بدهد اما آگاهی، همیشه بهترین راه برای مواجهه با چالش های پیش رو است. در مورد مراقبت های قبل از تزریق چربی، باید از مصرف هرگونه داروهای ضدالتهابی غیر استروئیدی دوری کنید. این داروها در کنار نوشیدنی های الکلی و دخانیات، باعث رقیق شدن خون و خونریزی و کبودی می شود. بهتر است یک ماه یا حداقل دو هفته پیش از انجام عمل، نسبت به رعایت این موارد اقدام کنید. پس از تزریق چربی هم به هیچ وجه تا 48 ساعت نباید در معرض نور خورشید قرار بگیرید. نور خورشید می تواند باعث بهم خوردن فرم سینه ها شود.

عدم مصرف چای های گیاهی، ویتامین E، نوشیدنی های الکلی و سیگار، از دیگر مواردی هستند که فرد حتما باید رعایت کند تا زمان ریکاوری و بهبودی‌اش سریع انجام بگیرد. هرچه در روند گردش خون کمتر خلل ایجاد شود، به همان اندازه بدن سریع ریکاوری خواهد کرد. ضمنا این را در نظر داشته باشید که حداقل به مدت 24 ساعت نباید به انجام ورزش های شدید بپردازید. خودداری از حضور در استخر یا مکان های مشابه، در اولویت قرار خواهد گرفت. از آنجا که این عمل بسیار سبک محسوب می شود و پس از تزریق می توانید به خانه برگردید، می توانید مطمئن باشید که با رعایت این نکات، هرچه زودتر نتایج تزریق را خواهید دید.

  بهترین کلینیک تزریق چربی در تهران

دیگر نکاتی که باید در مورد تزریق چربی به سینه دانست

در عمل تزریق چربی به سینه، گاهی جزئیات تعیین کننده می شوند. برای مثال این سوال شاید پیش بیاید که پس از تزریق چربی، لاغری ممکن است یا نه. در جواب باید گفت بهتر است اگر فردی قصد لاغر شدن دارد، این را پیش از تزریق چربی انجام دهد زیرا حین لاغری، این احتمال وجود دارد که چربی های تزریق شده هم جذب بدن شوند و در نتیجه تمام زحمات هدر بروند.

همچنین در دوران عادات ماهانه، بهتر است این عمل انجام نگیرد. در واقع مراجعه کننده می تواند این مورد را با پزشک در میان بگذارد و اینگونه عمل را در بازه زمانی که تغییرات هورمونی در بالاترین حد قرار دارد، انجام ندهد. در کل دانستن این واقعیت که تزریق چربی بهترین گزینه برای تقویت سینه هاست، می تواند به شما یک هدف واقعی ببخشد. در سایر روش های تزریق پروتز سیلیکونی، معمولا تا مدت ها زیر بغل و سینه فرد دچار دردهای خفیف و گاهی شدید می شود اما در تزریق چربی می تواند بلافاصله به محل کار برگردید یا حتی برای استراحت بیشتر، به خانه بروید.

اهمیت پزشک و کلینیک معتبر در انجام تزریق چربی به سینه

اینکه تزریق چربی به سینه، باید به دستان افراد توانمندی انجام بگیرد، بر کسی پوشیده نیست. هرگونه اشتباه در هنگام برداشت چربی و وارد کردن آسیب به عصب چربی، می تواند عمل را بی فایده کند. یا حتی تزریق چربی به رگ های خونی، از جدی ترین مشکلات مربوط به تزریق چربی در علم پزشکی است. پزشکی که توانایی و تجربه کافی نداشته باشد، ممکن است این اشتباه را انجام بدهد و در نتیجه مراجعه کننده مشکلات زیادی را تحمل کند. در کنار این ها، لزوم استریل بودن محل جهت جلوگیری از عفونت های احتمالی، نیازی به گفتن ندارد.

بنابراین در نظر گرفتن این موارد و رفتن به کلینیک تزریق چربی که اعتبار زیادی داشته باشد و از پزشکان فوق العاده توانمندی برخوردار باشد، بسیار ضروری است.

یک پزشک خوب می توان با توصیه های بسیار مهم، روند تزریق چربی را بسیار ساده تر کند. همچنین این مورد که تجربه در تزریق چربی حرف اول را می زند، نباید فراموش شود. پیش از تزریق چربی به سینه، بهتر است ماموگرافی و سونوگرافی هم انجام شود که پزشک متخصص، شما را در جریان خواهد گذاشت. این ها صرفا برای احتیاط بیشتر است و نیازی به نگرانی در خصوص مراحل عمل وجود ندارد. در واقع تمامی این اقدامات برای سلامتی بیشتر شما انجام می گیرد.

تزریق چربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button
مشاوره رایگان نیاز دارید؟ چت از طریق واتساپ