تزریق چربی

گونه گذاری در زنان با تزریق چربی چگونه انجام می گیرد؟

گونه گذاری در زنان با تزریق چربی چگونه انجام می گیرد؟

گونه گذاری در زنان با تزریق چربی

برای گونه گذاری و تزریق چربی، بافت چربی از نواحی خاصی در بدن – اطراف ناف، مفصل ران، داخل ران و یا شکم – گرفته می شود و پس از تبدیل شدن به یک بافت خالص، آماده تزریق به صورت می شود. معمولا تزریق چربی چون یکی از سالم ترین روش های زیبایی است، محبوبیت زیادی دارد.

گونه گذاری در زنان با تزریق چربیشما از شر چربی های اضافی نواحی مشخص شده راحت می شوید و در عوض با همان چربی ها، دارای گونه هایی فوق العاده برجسته می شوید؛ فوق العاده است.

دریافت تخفیف ویژه تزریق چربی + مشاوره رایگان

بافت های چربی با استفاده از کانول های مخصوص جمع آوری می شوند. بافت چربی در داخل دستگاهی به نام سانتریفیوژ تصفیه شده و به یک ماده خالص تبدیل می شود. این ماده دارای سلول های بنیادی زیادی است که باعث تکثیر سلول می شود.

سپس این چربی ها پس از اعمال بی حسی موضعی به گونه ها تزریق می شوند و فرد دارای ظاهر جدیدی می شوند. معمولا 60 درصد از چربی تزریق شده طی ماه های اول جذب بدن می شود که بسیار طبیعی است اما 40 درصد باقی مانده تا مدت زمان زیادی ماندگار هستند.

هنگام برداشت چربی باید دقت کرد آسیبی به بافت های چربی نرسد که هرگونه آسیب می تواند تمام زحمات را نابود کند. گونه گذاری در زنان که یکی از ترندترین روش های جراحی زیبایی در دنیاست، با این روش انجام می گیرد و مراجعه کننده علاوه بر گونه گذاری، دارای گونه هایی جوانتر می شود زیرا سلول ها دائم تکثیر می شوند.

گونه گذاری در زنان با تزریق چربیمراقبت های پیش از گونه گذاری در زنان

 1.     اگر از دارویی به طور مرتب یا نامنظم استفاده می کنید یا کرده اید، به پزشک خود اطلاع دهید
 2.     یک دوره معینی از زمان قبل از عمل جراحی، داروهایی مانند آسپرین، ایبوپروفن، داروهای مسکن مختلف و ویتامین E باید قطع گردد
 3.     استعمال محصولات دخانیاتی مانند سیگار، ویپ و الکل باید قبل از جراحی گونه گذاری متوقف شود. این مواد با مختل کردن گردش خون، دوران ریکاوری تان را به تاخیر می اندازند و همچنین باعث مشکلات عدیده در ظاهر می شوند.
 4.     اگر به هر دارویی حساسیت دارید، باید به پزشک خود اطلاع دهید
 5.     اگر باردار یا شیرده هستید، باید به پزشک خود اطلاع دهید
 6.     داروهایی مانند فشار خون و دیابت را می توان با نوشیدن آب زیاد به صورت ناشتا استفاده کرد
 7.     صبح روز جراحی به دوش بروید چون پس از جراحی این فرآیند سخت خواهد شد
 8.     از لباس های راحتی استفاده کنید؛ طوری که هنگام تعویض لباس گونه ها لطمه نبینند
 9.     جواهرات مانند حلقه ها، گردنبندها و گوشواره ها مورد استفاده قرار بگیرند.

مراقبت های پس از گونه گذاری در زنان

 1.     سرتان هنگام دراز کشیدن، کمی بالاتر از بدنتان باشد
 2.     در صورت وجود درد خفیف، پزشک معالج داروهای مسکن مورد نیاز را تجویز می کند. نباید از مسکن های آسپیرین و سایر داروهای رقیق کننده خون استفاده کنید
 3.     حداقل یک هفته باید از ورزش شدید اجتناب کنید
 4.     آرایش بعد از 24 ساعت می تواند انجام بگیرد
 5.     محصولات مراقبت از پوست برای یک روز کامل مورد استفاده قرار نمی گیرد
 6.     به مدت سه روز نباید از صورتتان برای بیان احساسات استفاده کنید

عوارض جانبی گونه گذاری در زنان با تزریق چربی

تزریق چربی هم مانند سایر جراحی ها عوارض خاص خودش را دارد. این حرف ها برای ترساندن شما نیست بلکه می خواهیم آگاه تر شوید.

 1.   عفونت احتمالی

ممکن است در اطراف محل تزریق چربی، عفونت ایجاد شود که باعث مصرف آنتی بیوتیک می شود و خب آنتی بیوتیک باعث لاغری می شود. در نتیجه بهتر است از مهارت های پزشکی استفاده کنید که نیازی به چنین وضعیتی نباشد. با این حال بهتر است بدانید عفونت هایی که ایجاد می شوند اغلب با درمان مناسب قابل کنترل هستند.

 1.   قرمزی صورت

قرمزی صورت و ایجاد خارش و بثورات یکی دیگر از عوارض جانبی گونه گذاری به حساب می آید.

 1.   ورم و کبودی

ورم و کبودی به راحتی قابل درمان است. می توانید با اعمال کمپرس یخ، طی چند ساعت از بابت کبودی ها خیالتان را راحت کنید

 1.   گلوله شدن

در صورتی که مقدار بیش از حد چربی تزریق شود، زیر پوست حالت گلوله شدن ایجاد می شود که زیاد خوشایند نیست اما قابل درمان و کنترل است.

ماندگاری گونه گذاری با تزریق چربی

ماندگاری در تزریق چربی، بستگی به ابزار جراحی مورد استفاده، کانول، نحوه تهیه و تزریق چربی و سایر مسائل دارد. برای به حداکثر رساندن ماندگاری در گونه گذاری، شاید پزشک مجبور شود کمی بیش از حد تزریق کند اما تزریق چربی زیاد باعث افزایش ماندگاری نمی شود. در هر صورت افراد مجبور هستند در بازه های زمانی 6 ماه تا 1 سال، دوباره تزریق را تکرار کنند.

اهمیت پزشک در تزریق چربی و گونه گذاری

تکنیک ها و ابزاری که باید در تزریق چربی مورد استفاده قرار گیرد بسیار مهم است. تکنیک های بسیاری وجود دارد اما باید فرآیندی اعمال شود که کمترین آسیب را به سلول های چربی وارد کند. از همین رو توصیه می شود در هنگام انتخاب پزشک دقت زیادی کنید زیرا یک پزشک ماهر می تواند هم با دستان توانمندش زیبایی را به شما ببخشد هم می تواند با استفاده از تجاربش، توصیه های ارزشمندی جهت ریکاوری سریع انجام دهد.

دوران ریکاوری گونه گذاری در زنان با تزریق چربی

در دوران ریکاوری نیازی به ماندن در بیمارستان نیست؛ فرد می تواند همان روز به خانه برود. بسته به روندی که در زندگی اجتماعی دارید، می تواند یک روز استراحت کنید و دوباره سر کار برگردید. طبیعی است که در گونه ها در می آید. می توانید بعد از یک هفته ورزش را شروع کنید.

گونه گذاری با تزریق چربی محدودیت سنی دارد؟

در صورتی که دکتر تزریق چربی تشخیص دهد، زیاد محدودیت سنی ندارد اما توصیه می شود افراد پس از سن بلوغ و از 18 سالگی به این طرف، نسبت به انجام جراحی گونه گذاری با تزریق چربی اقدام کنند. به صورت کلی زنان 18 تا 65 سال به راحتی می توانند از مزایای چربی های داخل بدن استفاده کنند.

گونه گذاری با تزریق چربی در ایران

تخصص پزشکان ایرانی، انجام جراحی های زیبایی فوق العاده حرفه ای است. از آنجا که این صنعت نیاز به دانش و مهارت کافی دارد، کشور عزیزمان ایران توانسته از ظرفیت و پتانسیل موجود در داخل بیشترین بهره را ببرد و دارای قطب مراکز زیبایی در خاورمیانه شود

توصیه می شود در کشور ایران گونه گذاری را انجام دهید اما توصیه مهم تر این است که مراکزی را انتخاب کنید که بیشترین تجهیزات را داشته باشند. این تجهیزات هم اکثرا در شهر تهران موجودند و بررسی و تحقیق در خصوص این کلینیک ها، می تواند یک قضاوت کلی در اختیارتان بگذارد.

هزینه های گونه گذاری با تزریق چربی

طبیعتا روند برداشت چربی، میزان چربی برداشت شده، تعرفه های کلینیک تزریق چربی، اعتبار پزشک، نحوه تزریق و روش انتخاب شده می تواند متغیر باشد و در واقع هزینه ثابتی ندارد. در صورتی که در ذهنتان سوالاتی در این خصوص دارید، می توانید با مشاوره آنلاین یا حضوری، از توصیه های پزشک معالج استفاده کنید.

فراموش نکنید برخی کلینیک ها به خاطر ارائه خدمات در سطح جهانی، تعرفه های نسبتا بالایی دارند اما طبیعتا نتیجه ای که به دست خواهید آورد، ارزش تمام هزینه ها را خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *