درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق چربی برای آرتریت

تزریق چربی برای آرتریت

تزریق چربی برای آرتریت به عنوان یکی از روش های درمانی نوین مورد استفاده قرار می گیرد که تا حدود زیادی می تواند در کاهش درد مفاصل نقش مهمی ایفا نماید.

آرتریت که به عنوان یک بیماری متفاوت از آرتروز در نظر گرفته می شود و دارای علائم مختص به خود می باشد به دلایل مختلفی می تواند با درد و ناراحتی برای فرد همراه باشد.

تزریق چربی برای آرتریت

اغلب به دلایل مختلفی مانند ورزش های سنگین، پیری و آسیب دیدگی ممکن است که فرسایش در قسمت های مختلف بدن ایجاد کرده و منجر به در مفاصل و در نهایت پیدایش بیماری آرتریت شوند. از این رو روش های درمانی به صورت موقت یا دائمی می توانند در کاهش یا از بین بردن درد به میزان قابل توجهی موثر واقع شوند.

پزشکان متخصص در این زمینه با انجام بررسی های تخصصی که در تشخیص آرتریت و میزان آسیب دیدگی حاصل از آن موثر است بهترین راه و روش درمانی را به بیماران پیشنهاد می دهند که فرد می تواند با توجه به مزایا و عوارض هر یک از روش های بیان شده بهترین و مناسب ترین راه را انتخاب کند.

تزریق چربی برای آرتریت

تزریق چربی در مفصل زانو برای درمان آرتریت به عنوان یکی از روش های نوین همراه با سایر روش های درمانی مورد توجه قرار می گیرد. برخی از پزشکان این روش را به عنوان کاربرد سلول های بنیادین در درمان آرتریت می دانند و برخی دیگر آن را تنها یک روش درمانی ساده در نظر می گیرند.

برخی پزشکان که تزریق چربی برای آرتریت را استفاده از سلول های بنیادین نمی دانند بر این اعتقاد هستند که در واقع سلول های بنیادی چربی که برای تزریق جهت آرتریت و یا مواردی مشابه با این مورد در نظر گرفته می شوند متفاوت از سلول های بنیادی مغز می باشند.

در هنگام برداشت چربی برای تزریق این سلول های بنیادی در داخل ماتریس کلاژن زندانی می شوند.

در واقع نوعی از چربی که برای تزریق برداشت می شود از طریق لیپوساکشن و سانتریفیوژ شدن لایه ها را جداسازی کرده و چربی در بین دو لایه روغن در بالا و گلبول های قرمز در پایین قرار می گیرد.

زمانی که بخش های بالا و پایین حذف شوند آنچه که باقی می ماند چربی ساختاری برای استفاده در روش تزریق چربی برای قسمت های مختلف از بدن می باشد.

تزریق چربی برای آرتریت

در واقع یکی از شایع ترین موارد درمانی برای کاهش درد مفاصل و آرتریت استفاده از تزریق در داخل مفصل با استفاده از داروهای مختلفی است که توسط پزشک مربوطه تجویز می شود.

مشاهده مطلب
پس از تزریق چربی چه زمان میتوان به کار خود بازگشت!

در این روش درد به میزان قابل توجهی کنترل می شود و تا میزان زیادی می توان بهبود عملکرد را در افرادی که مبتلا به این عارضه هستند مشاهده نمود.

بهره مندی و کاربرد روش تزریق چربی برای افرادی که با استفاده از روش های فیزیکی و داروهای ضد درد بهبودی پیدا نکرده اند بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.

البته تزریقات داخل مفصلی انواع مختلفی دارد که طبق نظر ” بهترین دکتر تزریق چربی ” پس از انجام آزمایشات و موارد مختلف در بیمار صورت می گیرد و انجام این کار بسیار ظریف بود و نیاز به آگاهی کامل پزشک مربوطه و متخصصی دارد که قرار است عمل تزریق چربی را انجام دهد.

در واقع آرتریت  التهابی است که در مفاصل به دلایل مختلف جسمانی ایجاد می شود و اغلب با درد و یا تورم و همین طور موارد شایع دیگری مانند سفتی در مفاصل آسیب دیده مشاهده می گردد.

علل ایجاد آرتریت متفاوت بوده و ممکن است در هر سنی در افراد مختلف بروز پیدا کند و سبب ایجاد ناراحتی به هنگام انجام کار در این افراد شود.

در روش های نوین برای درمان آرتریت باید عوامل مختلفی توسط پزشک متخصص مربوطه مورد بررسی قرار گیرند که از جمله این عوامل می توان به سن افراد، جنسیت فرد، علل ایجاد کننده آرتریت و بررسی وضعیت جسمانی فرد اشاره نمود.

به هر میزان که بررسی های اولیه با دقت نظر و حساسیت بیشتری انجام گیرد نتایج حاصل از تزریق نیز به درستی قابل مشاهده بوده و امکان بهبودی کامل وجود خواهد داشت.

البته در مواردی گفته می شود که این روش به معنای درمان قطعی نیست و جهت درمان قطعی برای بیماری هایی نظیر آرتریت باید پیگیری های لازم از طرف بیمار و مراجعه به متخصصان در فواصل زمانی مشخص صورت گیرد.

استفاده از روش تزریق چربی برای آرتریت تا حدودی می تواند در کاهش التهاب و درد و سفتی مفاصل موثر واقع شود.

روش های تخصصی تزریق چربی برای آرتریت

تزریق چربی با روش های تخصصی در بیشتر مواقع جهت جوان سازی و زیبایی پوست صورت و بدن مورد استفاده می باشد اما امروزه که استفاده از روش های سلول های بنیادی و تزریق آنها برای بیماری های مختلف رایج شده است نیز می توان از روش تزریق چربی برای درمان آرتریت بهره مند شد.

البته برخی از پزشکان روش تزریق چربی که در آن چربی از بدن فرد و از نواحی که دارای چربی هستند گرفته می شود و به منطقه مورد نظر تزریق می شود را روش تزریق سلول های بنیادی نمی داند.

مشاهده مطلب
همه چیز درباره مرحله دوم تزریق چربی

در روش تزریق چربی برای آرتریت نیز عمل تزریق مانند روش های دیگر با استفاده از سوزن های مخصوص صورت می گیرد و عملیات گرفتن چربی از نواحی مختلف بدن و سانتریفیوژ کردن آن نیز مشابه با روش های دیگر برای تزریق چربی جهت جوان سازی است.

تعداد جلساتی که جهت تزریق چربی برای آرتریت در نظر گرفته می شود با توجه به میزان درد و عوامل دیگر متغیر بوده و در این مورد نمی توان نظر قطعی برای همه بیماران تجویز کرد. بهتر است قبل از استفاده از این روش با متخصص مربوطه که قرار است تزریق را انجام دهد مشورت شود تا در مورد هرگونه عوارض احتمالی و نوع بهبود در درد مفاصل اطمینان و اطلاعات کافی کسب شود.

زمانی که به بافت های نرم بدن به هر دلیلی آسیب وارد می شود اگر این صدمات به صورت حاد و مزمن گزارش شوند می توان از روش تزریق چربی به عنوان یکی از روش های مطلوب درمانی یاد کرد. افرادی که قرار است این عمل را انجام دهند باید از نظر وضعیت روانی دارای ثبات کافی بوده و انتظارات آنها از تزریق به صورت واقع گرایانه باشد.

در ضمن بهتر است که فرد مراجعه کننده از سایر روش های درمانی در رابطه با عارضه مربوطه آگاهی و اطلاعات کافی داشته باشد تا پس از انجام تزریق بتواند انتظارات و نتایج مورد نظر را قبول کرده و بهبود را به اندازه ای که از قبل برای او توضیح داده شده است درک کند.

در نتیجه سن فرد برای انجام تزریق چربی برای آرتریت نیز مهم بوده و در صورت نیاز پزشک مربوطه آگاهی های لازم و کافی را ارائه می نماید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق چربی مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
( رای)

تزریق چربی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس سریع