لیپوماتیک

شل شدن پوست و تورم بعد از عمل لیپوماتیک

شل شدن پوست و تورم بعد از عمل لیپوماتیک

شل شدن پوست و تورم بعد از عمل لیپوماتیک

با اینکه لیپوماتیک نتایج بسیار خوبی را برای بیمار به دنبال دارد ولی در موارد زیادی پوست بدن بخصوص در بخش شکم ممکن است شل و آویزان بشود. البته نه تنها در شکم بلکه در بخش هایی از بدن مثل بازوها، ران و هر جایی از بدن که چربی ها خارج می شوند، هم همین مشکل بوجود می آید.

تورم بعد از عمل لیپوماتیک

دریافت کد تخفیف لیپوماتیک در کلینیک رز + مشاوره رایگان

( کلینیک رز اولین ارائه دهنده مقالات پزشکی صوتی و متنی در ایران )

اگر قصد دارید این مقاله را به صورت صوتی گوش نمایید، بر روی player زیر کلیک نمایید.

 

در این مقاله سعی شده است که پدیده افتادگی و ایجاد پوست های اضافه در نقاط مختلفی از بدن بیمار بطور مفصل بررسی بشود و بیمار را از سایر مشکلاتی که ممکن است در اثر افتادگی و چین های پوست ایجاد بشود، به خوبی بتواند آگاه کند.

چگونگی تاثیرگذاری خاصیت ارتجاعی بر نتایج لیپوماتیک

برخی از اندام های بدن مانند شکم و گردن پس از برداشتن چربی های اضافی، مستعد شل شدگی و افتادن پوست خواهند شد و ظاهر زیبایی به خود نخواهند گرفت.

به همین دلیل برای ظاهری زیباتر، پوست باید پس از پیکرتراشی به حالت اول خود بازگشته و جمع شود.

مراجعه کنندگانی که پوستشان دارای خاصیت ارتجاعی کمتری می باشد، ممکن است از نتایج حاصل از لیپوماتیک راضی نباشند زیرا عدم کلاژن کافی در پوست باعث عدم بازگشت پوست خواهد شد.

پس حتما قبل از انجام lipomatic ارتجاعی بودن پوست خود را مدنظر قرار داده و برای بالا بردن این خاصیت اقداماتی انجام دهید.

روش هایی برای بالا بردن قابلیت ارتجاعی پوست

قابلیت ارتجاعی پوست یکی از فاکتورهای مهم برای جمع شدن پوست پس از لیپوماتیک می باشد. در صورت داشتن پوستی با قابلیت ارتجاعی بالا، پس از پیکرتراشی به سرعت پوست جمع شده و نتایج نهایی ظاهر بهتری پیدا خواهند کرد.

شل شدن و افتادگی پوست برای همه ی افراد مخصوصا بانوان مشکل بزرگی بوده و همه به دنبال راهی برای رفع شل شدگی پوست می باشند. در زیر به تعدادی از عواملی که می تواند موجب افزایش خاصیت ارتجاعی پوست شود، اشاره شده است.

1 مراقبت از پوست در برابر آفتاب و نور خورشید

با انجام مراقبت هایی از پوست خود در برابر آفتاب می توان به قابلیت ارتجاعی پوست خود افزود. در خارج از خانه از کرم های ضدآفتاب با طیف گسترده از SPF استفاده کنید. همچنین استفاده از کلاه های پهن  آفتابگیر و لباس های ضد UV توصیه می شود.

سعی کنید در ساعت های که اشعه ماوراء بنفش بیشتر است، از خانه خارج نشوید.

2- عدم استعمال دخانیات

افرادی که از سیگار و سایر دخانیات استعمال می کنند و به فکر انجام لیپوماتیک می باشند، بهتر است هرچه سریعتر استعمال سیگار را کنار گذاشته تا از شل شدن پوست خود پس از lipomatic جلوگیری نمایید.

در صورت عدم مصرف سیگار کاندید مناسب تری برای انجام لیپوماتیک بوده و سلامت بدن شما تامین خواهد شد.

3- عدم مصرف الکل

الکل موجب آسیب به بافت ها در پوست خواهد شد در نتیجه بر ارتجاعی بودن پوست نیز تاثیر خواهد گذاشت.

4- رژیم غذایی سالم و تازه

غذاهایی که در روغن فراوان سرخ شده و دارای قند و چربی فراوان می باشند، موجب تاثیرگذاری منفی بر پوست خواهند شد.

به جای مصرف غذاهای روغنی سعی کنید غذاهای سالم و تازه حاوی ویتامین A، بتاکاروتن و انواع آنتی اکسیدان ها را در رژیم غذایی خود بگنجانید زیرا این مواد باعث مسدود شدن رادیکال های آزاد و در نتیجه حفاظت از پوست خواهند شد.

5- درمان های آرایشی

درمان هایی نظیر میکرودرم ابریژن، میکرو سوزن و لیزر درمانی می توانند با ایجاد میکروکانال هایی در پوست، موجب افزایش تولید کلاژن شوند.

هرچه مقدار کلاژن پوست بیشتر باشد، پوست شاداب تر و جوان تر شده و قابلیت ارتجاعی آن نیز بالا خواهد رفت.

شل شدن پوست بعد از لیپوماتیک

لیپوماتیک با تجزیه و بیرون کشیدن سلول های چربی از بدن می تواند به بدن شکل ایده آلی را بدهد. لیپوماتیک برای کاهش وزن به کار نمی رود ولی کاهش وزن هم می تواند یکی از نتایج این فرآیند باشد. در واقع هر چقدر وزن بیشتری داشته باشید، می توانید چربی بیشتری را با کمک لیپوماتیک از بدنتان خارج کنید.

شل شدن پوست بعد از عمل لیپوماتیک

همانطور که متوجه شده اید، لیپوماتیک می تواند چربی ها را خارج کند؛ نه پوست اضافه را. بنابراین تمام آن پوست های اضافه ای که در بخش های مختلفی از بدن شما رشد کرده اند، همچنان بعد از لیپوماتیک باقی می مانند.

طبیعی است که هر چه چربی بیشتری از دست داده باشید، پوست اضافه تر و شل تری در آن ناحیه از بدنتان خواهید داشت.

قابلیت ارتجاعی پوست بعد از لیپوماتیک، به چه فاکتورهایی بستگی دارد؟

قابلیت ارتجاعی پوست و اینکه چه مقدار از پوست شما بعد از لیپوماتیک خود به خود جمع می شود، به غیر از مقدار چربی خارج شده از بدن به عوامل زیادی بستگی دارد. فاکتورهایی که بر قابلیت ارتجاعی پوست تاثیر می گذارند، عبارتند از:

1. مدت زمانی که اضافه وزن داشته اید و بدنتان دارای چربی های موضعی بوده است

در واقع قبل از لیپوماتیک، هر چه بیمار به مدت طولانی تری اضافه وزن داشته باشد، احتمال اینکه پوست به طور طبیعی جمع بشود هم کمتر است.

2. سرعت کاهش وزن

با کاهش وزن، پوست به تدریج نسبت به تغییرات بدن واکنش نشان می دهد. در واقع هر چه در مدت زمان کوتاه تری مقدار زیادی از وزنتان را از دست بدهید، فرآیند جمع شدن پوست هم سخت تر است.

3. سن

هر چه سنتان بالاتر باشد، قابلیت ارتجاعی پوستتان هم کمتر است.

4. سلامت پوست

پوست سالم، قابلیت ارتجاعی خوبی هم دارد.

5. ژنتیک

گاهی اوقات تاثیراتی که ژنتیک می تواند در قابلیت ارتجاعی پوست بگذارد، خارج از کنترل است و نمی توان کاری کرد.

 آیا تکنیکی در لیپوماتیک وجود دارد که بتواند از شل شدن و افتادگی پوست جلوگیری کند؟

انجام یک سری تکنیک های خاص می تواند تاثیر خوبی در قابلیت ارتجاعی پوست بعد از لیپوماتیک بگذارد؛ مثلا در حین لیپوماتیک نه تنها می توان لایه های چربی را از عمق بافت های بدن خارج کرد، بلکه می توان چربی های سطحی که درست در زیر پوست وجود دارند را هم از بدن خارج کرد تا انقباضات پوست به طرز جالبی بهبود یابد.

در واقع اگر چربی های سطحی هم برداشته بشوند، پوست می تواند بهتر جمع بشود و در نتیجه اثراتی مثل شل شدن و افتادگی پوست بعد از لیپوماتیک کمتر به چشم می خورد.

با اینکه این تکنیک در جلوگیری از افتادگی پوست بسیار مفید است ولی خارج نمودن بیش از حد چربی های سطحی در زیر پوست باعث ایجاد فرورفتگی های زیادی در سطح پوست می شود و در نتیجه به پوست بیمار ظاهر بسیار بدی می دهد و دیگر مثل قبل صاف نیست.

البته استفاده از امواج اولترا (فرا صوت) در لیپوماتیک هم تاثیرات خوبی در کاهش میزان افتادگی پوست دارد. استفاده از لیزر در حین لیپوماتیک هم می تواند تا حدودی مفید باشد ولی عوارضی مثل انقباضات پوستی و ایجاد فرورفتگی در سطح پوست را هم می تواند با خود داشته باشد.

اگر قصد لیپوماتیک را دارید، می توانید با متخصص خودتان در مورد آخرین تکنولوژی های روز صحبت کنید و از او بخواهید که در مورد تکنیک هایی که قصد دارد برای کاهش افتادگی و شل شدن پوست در حین لیپوماتیک بکار ببرد و عوارض هر یک، برای شما توضیحاتی را ارائه بدهد.

روش هایی از جمع کردن پوست پس از لیپوماتیک

بسیاری از افراد از انجام درمان های زیبایی تهاجمی راضی نبوده و به دنبال به دست آوردن همان نتایج توسط روش های غیر تهاجمی هستند.

با گرم کردن لایه های عمیق پوست که موجب تولید کلاژن و الاستین و در نتیجه خاصیت ارتجاعی پوست می شوند، می توان به بازگشت و جمع شدن پوست به حالت اول قبل از انجام لیپوماتیک کمک کرد.

در زیر به تعدادی از تکنولوژی های نوین که با هدف جمع شدن پوست در بازار ارائه شده اند، اشاره شده است که هر یک مکانیزم مختص به خود را داشته و موجب افزایش جذابیت هرچه بیشتر شما خواهند شد.

1- سونوگرافی پوست

برخی از درمان ها نظیر سونوگرافی که از انرژی متمرکز سونوگرافی استفاده می نماید، موجب گرم شدن پوست در لایه ها و اعماق مختلف خواهد شد. در نتیجه این گرم کردن کلاژن تولید شده و پوست محکم تر خواهد شد.

این نوع از درمان توسط یک دستگاه دستی و با انتقال امواج فراصوت انجام شده و از امنیت بالایی نیز برخوردار است.

2- رادیو فرکانس

از دیگر روش های سفت کردن پوست می توان به انرژی رادیو فرکانس اشاره نمود. رادیو فرکانس نیز همانند سونوگرافی موجب گرم شدن لایه های مختلف پوست و تولید کلاژن خواهد شد اما تفاوت هایی نیز خواهند داشت.

رادیو فرکانس بیشتر بر رسیدن به ظاهری نرم تر تمرکز خواهد کرد. از برندهایی که درمان رادیو فرکانس انجام می دهند می توان THERMI RF®، EXILIS®  و Thermage را نام برد.

3- درمان ترکیبی IPL/RF

در این نوع از درمان توسط نور کم پالس IPL و رادیو فراسیس RF  موجب تولید کلاژن خواهند شد. از برندهای درمان ترکیبی می توان به Refirme®  و Velashape® اشاره نمود.

توجه داشته باشید که تمامی موارد گفته شده در کنار مزایا، معایبی نیز خواهند داشت. پس قبل از انجام این درمان ها درباره تمامی جوانب آنها با پزشک خود صحبت نمایید.

افتادگی و شل شدن پوست منجر به چه مشکلات دیگری می شود؟

در بسیاری از موارد، افتادگی پوست باعث بوجود آمدن مشکلات دیگری هم می شود. اینکه بعد از لیپوماتیک از “ لیپوماتیک صورت ” گرفته تا ” لیپوماتیک زانو ” چقدر به پوست خودتان می رسید و دوش می گیرید، نمی تواند در عدم ایجاد یک سری از مشکلات تاثیری بگذارد زیرا افتادگی و شل شدن پوست می تواند باعث تجمع ذرات عرق و سایر آلودگی ها هم بشود؛ تجمع این مواد می تواند باعث خارش، زخم و یا حتی باعث ایجاد عفونت هم بشود.

عارضه دیگری که بر اثر افتادگی و شل شدن پوست ایجاد می شود، سرخی و التهابی است که در چین های پوست ایجاد می شود و علت اصلی آن هم، مالش سطوح مختلف پوست با یکدیگر است.

این عارضه در بخش هایی که پوست ها دچار چین خوردگی می شوند مثل شکم، کشاله ران، زیر بغل و زیر سینه ها ایجاد می شوند. این عارضه می تواند باعث ایجاد سوزش دردناکی بشود زیرا سایش و اصطکاک لایه های مختلف پوست بر روی هم، گرما و رطوبت نامطلوبی را هم ایجاد می کند. البته برطرف کردن این عارضه هم تا حدودی سخت و زمان بر است.

اگر این عارضه درمان نشود، بخاطر گرما و رطوبتی که ایجاد می شود می تواند حتی باعث عفونت هم بشود. البته انواع دیگری از عفونت هم می تواند ایجاد بشود؛ مخصوصا اگر پوست بر اثر اصطکاک و خراش دچار زخم و شکاف هم بشود.

چین خوردگی های پوستی، باعث ایجاد مشکلات جدی دیگری هم می شود؛ ممکن است در ماهیچه ها و مفصل هایتان دردهایی را احساس کنید که میزان این درد به بخشی از بدن که دارای افتادگی و پوست های اضافه است و همچنین به میزان افتادگی پوست بستگی دارد.

یک مشکل رایج برای کسانی که در پشت بدن و در نزدیکی کمر خود پوست شل و افتاده دارند، عارضه کمر درد است که دردهای شدید آن مانع انجام از فعالیت های روتین می شود.

البته این مشکل در سایر بخش های بدن که دارای پوست اضافه و شل هستند هم می تواند اتفاق بیفتد. منتظر مقاله “روش های درمان افتادگی پوست بعد از لیپوماتیک ” در کلینیک پوست و مو رز باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *