تزریق بوتاکس

بهبود اسپاسم اندام فوقانی و تحتانی بدن با تزریق بوتاکس

بهبود اسپاسم اندام فوقانی و تحتانی بدن با تزریق بوتاکس

بهبود اسپاسم عضلانی با تزریق بوتاکس

همه ی ما در طول زندگی خود اسپاسم ماهیچه های بدن را تجربه کرده ایم. اسپاسم یا گرفتگی عضلات عارضه ای است که بیشتر اندام فوقانی بدن مانند کتف و کمر و یا اندام تحتانی بدن مانند پشت پا را درگیر می کند.

عوامل زیادی در ایجاد اسپاسم اندام فوقانی بدن موثر می باشند که می توان به ورزش های سنگین، بلند کردن اجسام سنگین و کارهایی با فشار زیاد اشاره کرد.

بهبود اسپاسم اندام

اسپاسم اندام فوقانی و تحتانی بدن به دلیل عوامل ذکر شده، کوتاه مدت بوده و بعد از گذشت چند روز بهبودی کامل حاصل می شود.

دریافت تخفیف ویژه تزریق بوتاکس + مشاوره رایگان

اما در بعضی موارد اسپاسم اندام فوقانی و تحتانی بدن بلند مدت بوده و فرد را دچار مشکلات عدیده ای می کند. عوامل عصبی و بیماری های ژنتیکی بدن از این عوامل می باشد.

راهکارهای زیادی برای درمان و بهبود اسپاسم عضلات بدن وجود دارد که از این راهکارها می توان به کمپرس سرد و گرم، ماساژ، دوش آب گرم، آبرسانی بدن، تامین مواد معدنی بدن و تزریق بوتاکس اشاره کرد.

بهبود اسپاسم اندام

خیلی از افراد با شنیدن تزریق بوتاکس برای درمان اسپاسم عضلات و ماهیچه های بدن تعجب کرده و سوالات زیادی در این خصوص در ذهن آن ها شکل می گیرد.

مثلا چه افرادی می توانند داوطلب تزریق بوتاکس برای درمان اسپاسم عضلات شوند؟ موارد منع تزریق بوتاکس در چه افرادی است؟ و یا چه سنی مناسب تزریق بوتاکس برای درمان اسپاسم عضلات می باشد؟

قبل از پاسخ دادن به این سوالات بهتر است تا کمی در خصوص اینکه چرا باید برای درمان یا بهبود اسپاسم عضلات بوتاکس تزریق کرد را توضیح داد؟

همانطور که بیان کردیم عوامل زیادی موجب بروز این بیماری می شود. در مواردی که فرد در اثر کارهای سنگین و ورزش به گرفتگی و اسپاسم اندام فوقانی و تحتانی دچار شده است، نیازی به تزریق بوتاکس نمی باشد، زیرا با گرفتن دوش آب گرم، یک ماساژ خوب و عالی و یا کمپرس سرد و گرم این عارضه سریعا رفع می گردد.

اما در برخی موارد مانند بیماری های عصبی و یا مشکلات ژنتیکی که اسپاسم عضلانی جزو عارضه های جدی آن ها می باشد، درمان های جدی تر و طولانی تری باید مورد توجه قرار بگیرد.

افرادی که دچار این مشکل می باشند، عضلات آن ها شدیدا منقبض شده و به مدت طولانی نمی توانند ماهیچه های خود را حرکت دهند. تزریق بوتاکس از راهکارهایی است که به بهبود این بیماران کمک شایانی می نماید.

درباره ی تزریق بوتاکس باید بگوییم که افراد در جامعه معمولا به دلیل این که استفاده از این روش رشد بسیار زیادی داشته است اطلاعاتی دارند.

افرادی که این تزریق اطلاعاتی دارند معمولا کامل نبوده و جسته و گریخته اطلاعاتی را از سطح اینترنت و همچنین در شبکه های اجتماعی به دست آورده اند. افراد در صورتی که قصد انجام این کار را داشته باشند باید راجع به آن اطلاعات کامل داشته باشند.

زمانی که افراد راجع به تزریق کردن بوتاکس برای از بین بردن مشکل فوق اطلاعاتی را به دست می آورند بیش ترین فردی که از انجام این کار سود خواهد برد خود فرد می باشد زیرا در این صورت فرد از روند برگزاری عمل آشنایی لازم و کافی را پیدا کرده و استرس و نگرانی خاصی را نخواهد داشت. بسیاری از افراد در روز تزریق کردن بوتاکس به دلیل عدم داشت اطلاع از روند انجام این تزریق دچار استرس و نگرانی می شوند.

افراد برای انجام این تزریق در ابتدا باید به بهترین دکتر تزریق بوتاکس مراجعه کنند. افرادی که بتوانند این موضوع را با موفقیت آمیز پشت سر بگذارند تا حد زیادی می توان این ادعا را کرد که تزریق آن ها به موفقیت و بدون مشکل انجام خواهد شد. اما آن دسته از افرادی که در انتخاب پزشک متخصص خود دقت لازم را به جای نمی آورند دچار مشکلاتی خواهند شد.

پس از این که فرد پزشک متخصص را انتخاب کرد و تزریق بوتاکس را برای از بین بردن مشکل خود انجام دادند باید دقت داشته باشند که با اتمام تزریق کار تمام نمی شود و فرد باید به نکاتی که توسط پزشک برای آن ها ارائه می شود یا ارائه شده است دقت بسیار زیادی کند. انجام این نکات به صورت تمام و کمال می تواند منجر به گرفتن نتایج کامل تر شود و رضایت افراد را از انجام چنین تزریقی جلب کند.

همچنین باید در کنار این موارد به انتخاب کلینیک نیز اشاره کنیم. کلینیک های بسیار زیادی در سراسر کشور وجود دارد که این تزریق را برای افراد انجام می دهد. این تزریق می تواند در یک کلینیک پیشرفته و معتبر انجام پذیرد.

افرادی که در انتخاب کلینیک خود دقت کافی داشته باشند می توانند از موفقیت انجام تزریق خود اطمینان حاصل کرده و با خیال راحت بوتاکس خود را انجام دهند.

چگونگی عملکرد بوتاکس برای بهبود اسپاسم اندام فوقانی و تحتانی

پس از تزریق بوتاکس در زیر سطح پوست با استفاده از سوزن های طبی بسیار ریز، بوتاکس بعد از چند ساعت کم کم جذب ماهیچه می شود.

بوتاکس در کانال های عصبی ماهیچه ها قرار می گیرد، وقتی ماده ی شیمیایی استیل کولین از مغز ترشح می شود و دستور انقباض را برای ماهیچه صادر می کند به علت قرار گرفتن بوتاکس در نواحی که مربوط به استیل کولین می باشد، ماهیچه توانایی دریافت پیام انقباض را از دست داده و در نتیجه منقبض نمی گردد.

فلج موقت ماهیچه های اندام های گرفته شده، سبب بهبود این بیماری می شود. لازم به ذکر است که این درمان موقت بوده و بعد از گذشت چندین ماه باید مجددا تزریق صورت بگیرد.

بهبود اسپاسم اندام فوقانی در کودکان فلج مغزی

کودکانی که دچار فلج مغزی می باشند با مشکلات عدیده ای روبرو هستند که از این مشکلات می توان به ناقص بودن مراحل رشدی و حرکتی، محدودیت دامنه حرکتی مفاصل، عدم توانایی در کشش عضلات بدن اشاره کرد.

در تحقیقاتی که در دهه های اخیر در ایالات متحده ی امریکا انجام شده است، نشان داده شده که کودکان زیر 6 سالی که در آن ها تزریق بوتاکس صورت گرفته است، اسپاسم اندام های آن ها به طور قابل توجهی بهبود یافته است.

علاوه بر این طبق آمار منتشر شده دامنه ی حرکتی مفاصل این کودکان بیشتر شده و کشش عضلات بدن راحت تر شده است.

داوطلبان تزریق بوتاکس برای بهبود اسپاسم اندام های فوقانی چه کسانی هستند؟

لازم به ذکر است که تمامی افرادی که با اسپاسم عضلات دست و پنجه نرم می کنند، نمی توانند جزو داوطلبین تزریق بوتاکس باشند، چرا که تزریق بوتاکس در همه ی افراد جوابگو نیست و افراد محدودی می توانند از این روش درمانی بهره مند شوند.

تزریق بوتاکس برای افرادی که دچار مشکلات حرکتی هستند، استفاده می شود. به عنوان مثال اگر شخصی در اثر اسپاسم عضلات فوقانی و تحتانی نتواند دست خود را تکان دهد، یا نتواند در اثر اسپاسم عضلات مچ کارهای روزمره مانند نوشتن را انجام دهد، یا توانایی راه رفتن و یا ایستادن را نداشته باشد، برای بهبود وضعیت او از تزریق بوتاکس استفاده می شود.

بهتر است بدانید که بوتاکس علاوه بر نقش درمان کننده، نقش پیشگیری کننده را نیز دارا می باشد.

به عنوان مثال افرادی که دچار اسپاسم شدید اندام فوقانی و تحتانی می باشند، با گذشت زمان استخوان هایشان طول بیشتری پیدا کرده و ماهیچه های آن ها کوتاه تر می شود، به همین سبب اندام آن ها فرم استاندارد و زیبای خود را از دست داده و فرمی غیر استاندارد و ظاهری د فرم پیدا می کند، با تزریق بوتاکس در سنین پایین و یا در اوایل این بیماری می توان از این اتفاق جلوگیری کرد.

نحوه ی تزریق بوتاکس در بیماران مبتلا به اسپاسم اندام فوقانی و تحتانی

برای درمان و بهبود وضعیت این بیماران لازم است که بوتاکس به عضله ی درگیر برسد. بر روی محل تزریق کرم بی حس کننده ی موضعی استفاده می شود.

کرم بی حس کننده بدین سبب استفاده می شود که فرد درد ناشی از فرو رفتن سوزن در ماهیچه را احساس نکند.

با توجه به وزن فرد، با توجه به شدید بودن عارضه، و با توجه به اینکه چندمین جلسه ی درمان است و با توجه به سن بیمار و طول و حجم عضله دوز و میزان مصرف بوتاکس ممکن است متفاوت باشد.

در بعضی مواقع با توجه به نظر پزشک ممکن است گچ گیری هم در ناحیه  تزریق مورد استفاده قرار بگیرد. دقت شود که در محل تزریق هیچ گونه عفونتی از قبل وجود نداشته باشد. در صورتی که دارای بیماری خاصی می باشید و یا از آنتی بیوتیک های خانواده جنتامایسین قبل از تزریق استفاده کرده اید، پزشک معالج خود را در جریان قرار دهید.

مزیت های تزریق بوتاکس برای بیماران مبتلا به اسپاسم اندام فوقانی و تحتانی

به دلیل این که این روش تهاجمی نمی باشد افراد می توانند به راحتی آن را به کار گرفته و به خوبی از عهده ی انجام آن بر بیایند. زمانی که روش به کار گرفته شده تهاجمی باشد فرد با استرس و نگرانی در محل انجام آن حاضر شده و حتی ممکن است به دلیل ترس و وحشت نسبت به آن از انجام چنین روشی برای از بین بردن مشکل خود منصرف شوند.

از جمله مزیت های استفاده از تزریق بوتاکس می توانیم به مقرون به صرفه بودن آن اشاره کنیم. استفاده از بوتاکس برای از بین بردن مشکل ذکر شده در قبال مزیت هایی که برای افراد به وجود می آید بسیار مناسب می باشد و افراد می توانند از این نظر به صورت کامل اطمینان حاصل کرده و سپس نسبت به آماده سازی های لازم جهت انجام تزریق فوق اقدام کنند.

باید بگوییم که افراد با استفاده از تزریق فوق از مزیت های دیگری نیز برخوردار می شوند. از جمله ی این مزیت ها انجام تزریق بدون درد و خون ریزی می باشد.

افراد معمولا برای استفاده از روش های مورد نظر این مورد را در نظر گرفته و سپس اقدام به انجام ان می کنند. باید بگوییم که انجام این روش درد بسیار ناچیزی را در پی دارد و همچنین خون ریزی در آن وجود ندارد و یا به میزان بسیار کم می باشد.

نیاز نداشتن به بی هوشی و استفاده از بی حسی موضعی از جمله مزیت های دیگر استفاده از این روش می باشد و افراد می توانند از این نظر مطمئن باشد. همچنین ماندگاری این روش نیز بسیار بالا می باشد و در مقایسه با روش های دیگر متوجه این موضوع نیز خواهید شد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد تزریق بوتاکس  مشورت نمایید.

جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید. همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *