کاشت ابرو

اگر هیچ ابرویی نداشته باشم میتوانم کاشت ابرو انجام دهم؟

اگر هیچ ابرویی نداشته باشم میتوانم کاشت ابرو انجام دهم؟

به صورت کاملا خلاصه در جواب اول به این سوال پر ابهام باید گفت بله. حتی اگر فرد هیچ ابرویی هم نداشته باشد می تواند کاشت ابرو را انجام دهد؛ بنابراین اگر به دنبال دریافت پاسخ کامل و جامعی باشید نباید مطالعه ادامه مطلب را از دست بدهید.

اگر هیچ ابرویی نداشته باشم میتوانم کاشت ابرو انجام دهم؟ همانطور که می دانید ابروها نقش مهمی در تقارن صورت دارند و بر زیبایی ظاهری کلی فرد تأثیر می گذارد. کاشت موثر ابرو می تواند ابروهای کم تراکم و بدون جلوه را به حالت طبیعی خود بازگرداند.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

ابروهای نازک سال ها پیش از مد روز خارج شد، اما برخی از افراد هنوز در گذشته گیر کرده اند. این که آیا شما در دبیرستان بیش از حد ابروهایتان را باریک کرده اید، یا به دلیل افزایش سن، آلوپسی، شیمی درمانی یا چیزهای دیگر دچار ریزش مو در ناحیه ابرو خود شده اید، هنوز هم احتمال دارد که کاملا وابسته به آن مداد ابرو یا برس های ابرو باشید.

گاهی صحبت از سرم های تقویتی رشد ابرو می شود، نتایج این محصولات متفاوت هستند و تا زمانی که شما از این محصولات استفاده می کنید ریزش ابرو را کنترل خواهید کرد. میکروبیلدینگ، نه تنها فقط نتایج موقت را ارائه می دهد، خطر ابتلا به عفونت یا حساسیت را به همراه خواهد داشت، این روند اگر به درستی انجام نشود، می تواند جای زخم دائمی یا بدشکلی را به جای بگذارد.

خوشبختانه گزینه دیگری وجود دارد که نتایج طبیعی و دائمی را ارائه می دهد: کاشت ابرو این راهکار دائمی است. این عمل محبوب توسط متخصصان جراحی پلاستیک صورت و ترمیم کننده مو در کلینیک های معتبر زیبایی انجام می شود، این روش محبوب اکثر ستارگان است که جراحان برای آنها ارائه می دهند.

اگر هیچ ابرویی نداشته باشم میتوانم کاشت ابرو انجام دهم؟چه مدت است که کاشت ابرو انجام می شود؟

با ظهور تکنیک های جدید و اصلاح شده در گذشته و کاشت مو در دهه 1990، پیوند ابرو نیز امکان پذیر شد. اگرچه کاشت موهای ابرو بیش از 20 سال پیش انجام شده است، اما اخیراً با روند فعلی و توجه بیشتر به ظاهر ابرو، فرایند کاشت ابروها محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

 آیا در همه کشورها این روش ارائه می شود؟

کاشت ابرو در سراسر ایالات متحده و اکثر کشور های آسیایی از جمله ایران و ترکیه و… در حال انجام است. با این حال، بیماران باید به جراحانی مراجعه کنند که تجربه زیادی داشته و این روند را بطور منظم انجام داده باشند.

در این زمینه طراحی شکل ابرو با توجه به ویژگی های صورت فرد در ذهن بسیار مهم است، همانطور که توجه به جهت و زاویه فولیکول های در نظر گرفته شده برای کاشت مو در رسیدن به نتایج بهینه و ظاهری طبیعی باید رعایت شود.

کاشت ابروها در ابروی طاس چگونه انجام می شود؟

کاشت موهای ابرو به عنوان یک روش ساده و سرپایی با استفاده از آرام بخش های خوراکی و بی حسی موضعی انجام می شود و بیهوشی عمومی لازم نیست. پزشکان معمولا شکل و ابعاد ابروها را به همراه شکل ظاهری بیمار طراحی می کنند، جراح باتجربه بایستی حتما توجه زیادی به حفظ توازن و تعادل بین ویژگی های صورت هر فرد انجام دهد.

با استفاده از بی حسی موضعی، موها به طور معمول از پشت سر با برداشتن نواری از موهای اهدا کننده جمع می شوند که سپس با استفاده از میکروسکوپ به موهای فردی تقسیم می شوند، یا یک به یک تقسیم می شوند.

این موها از ناحیه اهدا کننده سپس در ناحیه ابروها با طرح برنامه ریزی شده برای کاشت قرار می گیرند. زاویه خروجی و جهت موهای ابرو باید توازن داشته باشه که نهایتا بتوان نتیجه ای کاملاً طبیعی به دست آورد. پس از انجام پیوند ابرو، فولیکول ها 3-4 ماه بعد از عمل شروع به رشد موهای جدید می کنند و بهترین نتایج در 6-8 ماه بعد مشاهده می شوند.

برای ابروی طاس میکروبیلدینگ ابرو بهتر است یا کاشت ابرو؟

کاشت ابرو بهترین راه برای دستیابی به ابروهای دائمی و طبیعی است. با پیوند ابرو، موهای خود را به طور معمول از قسمت پشت سر به ناحیه ابرو منتقل می کنید تا ابرویی طبیعی و کامل تری ایجاد کنید.

موها به طور طبیعی رشد می کنند و دائمی هستند. از طرف دیگر میکروبلیدینگ روشی است که با استفاده از آن از رنگدانه برای ایجاد ظاهر مو مانند در لایه های بسیار بیرونی پوست استفاده می شود.

در جریان این روند موی واقعی ایجاد نمی شود، جلوه ای سه بعدی نمی دهد و به مرور زمان هم محو می گردد، بنابراین این فرآیندی است که باید برای حفظ نتایج هربار با هزینه هایی گزاف و صرف زمان و … دائم تکرار شود.

همچنین با ذکر همین نکته باید توجه داشت زمانی که بیمار هیچ مویی در ابروی خود ندارد قطعا این روش کارساز نخواهد بود و نمی تواند نتایجی به همراه داشته باشد.

آیا کاشت ابرو روی ناحیه ابروی طاس دردناک است؟

از آنجا که از بی حسی موضعی و آرام بخش خوراکی برای این روش استفاده می شود، اصلا دردناک نیست. پس از آن، ممکن است در ناحیه اهدا کننده در پشت سر خود احساس درد کنید که در حدود 8 ساعت بعد برطرف می شود.

در نتیجه حتی بدون هیچ تار مویی در ابرو های خود نیز می توانید نتایج خیره کننده ای را بدون هیچ گونه دردی تجربه کنید.

 آیا نتیجه کاشت ابرو دائمی است؟

اگر جراح شما کاملا با تجربه باشد و گزینه ی انتخابی مناسبی را برای این عمل در نظر بگیرد، حتما عملیات کاشت ابرو با موفقیت انجام می شود و نتیجه آن پیوند ابروی دائمی خواهد بود.

 چه کسی کاندید کاشت ابروی طبیعی است؟

به طور کلی، اکثر بیماران کاندیدای مناسبی برای پیوند ابرو هستند. بهترین موهای اهدا کننده ی با کیفیت معمولاً در قسمت پشت سر وجود دارند، موهای صاف تا کمی موج دار برای نمونه برای رسیدن به بهترین نتیجه ایده آل است زیرا موهای خیلی مجعد می توانند به صورت مجعد در حفره های ایجاد شده روی طاسی ابرو قرار بگیرند و مشکل ساز شوند.

شرایط مناسب پزشکی برای به حداقل رساندن خطر عوارض مهم است. علاوه براین، بیمارانی که موهای ابرو خود را در اثر مسائل ژنتیکی، لک و یا تروما از دست داده اند، به طور کلی بهترین نامزدها برای کاشت ابرو هستند. بیماران مبتلا به آلوپسی و سایر دلایل پزشکی ریزش مو معمولاً نامزدهای مناسبی نیستند و لازم است که به صورت انحصاری و مجدد ارزیابی شوند.

برای داشتن ابرو های کامل چند باید باید کاشت ابرو انجام داد؟

برای دستیابی به هدف مدنظر بیمار و پزشک، بیشتر بیماران فقط یک بار باید تحت عمل جراحی قرار گیرند. در بعضی موارد، نظیر بیمارانی که بافت ناحیه مدنظر آسیب دیده و یا به دلیل روش هایی مانند میکروبلیدینگ و خالکوبی کردن، بافت پوستشان زخم دارد، ممکن است بار دومی هم لازم باشد.

این امر به این دلیل است که بافت اسکار، جریان خون را کاهش داده است و در نتیجه امکان دارد برخی از فولیکول های پیوند شده در صورت وجود اسکار پیوند نخورند و موفق نباشند. با این وجود، احتمالا بسیاری از بیمارانی که میکروبیلدینگ یا تاتو ابروهای خود را انجام داده اند، نیازی به تکرار دومین مرحله کاشت ابرو نخواهند داشت.

نکته نهایی که باید در مورد کاشت موهای ابرو به آنها توجه داشته باشید این است که چون موهای اهدا کننده معمولاً از پشت سر برداشته می شوند، موهای پیوند شده در داخل منافذ، باید یک یا دو بار در هفته با یک شامپو مناسب و خیلی تمیز، حفظ و نگهداری شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *