کاشت ابرو

چگونه ابرو را بعد از کاشت ابرو اصلاح کنیم ؟

چگونه ابرو را بعد از کاشت ابرو اصلاح کنیم

چگونه ابرو را بعد از کاشت ابرو اصلاح کنیم

اگر به طور طبیعی ابروهای باریکی دارید، یا ابروهایتان را بیش از حد اصلاح می کنید، برای ابروهایتان از وکس استفاده می کنید و یا آسیب های زیادی را به ابروهایتان وارد کرده اید، می توانید با کمک کاشت ابرو، کم پشتی ابروهایتان را درمان کنید.

همانند کاشت مو که می تواند موهای از دست رفته را به شما بازگرداند، کاشت ابرو هم می تواند موهای ابروهای شما را ترمیم کند. کاشت ابرو می تواند در یکی از ابروها یا هر دو ابرو انجام بشود که باز هم بستگی به میزان آسیب دیدگی ابروها دارد.

چگونه ابرو را بعد از کاشت ابرو اصلاح کنیم ؟

عوامل متعددی وجود دارد که می تواند لذت داشتن ابروهایی زیبا را از فرد بگیرد. عواملی مثل مشکلات تیروئیدی، بیماری های ناگهانی، فقدان مواد مغذی در تغذیه فرد و به طور کلی سبک زندگی ناسالم، همواره تهدید بزرگی برای ابروها به شمار می روند.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

با این حال نباید فراموش کرد که ریزش موها و ابروها، یک مسئله ارثی است و در مواردی حتی اگر فرد همه چیز را برای مراقبت از ابروهای خود فراهم کند، باز هم این احتمال وجود دارد که ریزش ابرو برای او اتفاق بیفتد.

بعضی از افراد به این اتفاق، با حسرت نگاه می کنند و آن را یک اتفاق تلخ برای زندگی خودشان می دانند اما پیشرفت علم و تکنولوژی، اساسا قرار است به همه حسرت های بشر پایان بخشد. در این مورد هم پیشرفت تا جایی حاصل شده که ابروهای از دست رفته فرد، دوباره می تواند روی صورت او پیدا شود.

این کار نه به کمک راه های موقت و نه به کمک ابزار ایجاد ابروهای مصنوعی، بلکه به صورت کاملا طبیعی و ماندگار اتفاق می افتد و رشد دوباره ابروها را این بار برای همیشه رقم می زند. کاشت ابرو پدیده ای است که این روزها طرفداران زیادی دارد و در همه دنیا، مورد استفاده افراد پرشماری قرار می گیرد.

کاشت ابرو، نه تنها برای افرادی مناسب است که می خواهند ابروهای پر پشت تری داشته باشند، بلکه برای افرادی که بخاطر اسکار یا جراحت، بخشی ازابروهایشان و یا کل ابروهایشان را از دست داده اند، هم مفید است.

اگر شما هم تا بحال تجربه کاشت ابرو را داشته اید، نکاتی وجود دارد که بعد از کاشت ابرو حتما باید رعایت کنید. شما باید از ابروهایتان بیشتر مراقبت کنید و همچنین ابروهایتان را به سبک خاصی بردارید.

کاشت ابرو

درست است که موهای کاشته شده در قسمت ابروها، از جنس موهای خود شماست ولی بطور طبیعی موهای سر با موهای ابرو بسیار متفاوت هستند.

  1. اگر یک بار اقداماتی انجام داده اید که در نهایت موجب صدمه دیدن ابروها و ریزش آن ها شده است، بهتر است دیگر این کار را با ابروهای جدید تکرار نکنید.
  2. آرایش ابروها به خودی خود، هیچ مشکلی ندارد اما استفاده مداوم از مواد شیمیایی برای حالت دادن به ابرو، ممکن است ابروهای جدید را نیز دچار چالش کند. ابروها به طور کلی از مقاومت زیادی برخوردار هستند اما اگر مراقبت کافی از آن ها صورت نگیرد، دوام چندانی نخواهند داشت.
  3. فردی که بیش از حد در ابروهای خودش تغییر به وجود می آورد و دائما از روش های متفاوتی برای حالت دادن به آن ها استفاده می کنند، ممکن است به صورت ناخواسته خطر ریزش را در ابروها تقویت کرده باشد.
  4. استفاده از روش هایی مثل تتو و میکروبلیدینگ شاید ظاهر جذابی برای ابروها به وجود بیاورد اما افراط در پیاده کردن چنین روش هایی روی ابرو، یک خطر بزرگ برای سلامت ابروها به شمار خواهد رفت.
  5. اگر کاشت ابرو انجام داده اید، بسیار مهم است که از ابروهای جدید خود مراقبت کنید و اجازه ندهید که تجربه قبلی، دوباره خودش را نشان دهد.
  6. فردی که یک بار ابروهای خودش را از دست داده، به طور کلی مستعد ریزش ابرو به نظر می رسد. پس باید بیشتر از دیگران مراقب باشد تا دیگر به این وضعیت دچار نشود.

همانطور که موهای سر باید بصورت منظم اصلاح و مرتب شوند، موهای ابرو هم باید به خوبی اصلاح شوند. در این مقاله، روش های اصلاح ابروها بعد از کاشت ابرو را با هم بررسی می کنیم.

برای رشد دوباره ابروهایتان باید صبور باشید

کاشت ابرو هم مانند کاشت مو نیاز به صبر و تحمل دارد و نتایج حاصل از آن، بعد از چند ماه مشخص می شود.

طبیعتا مدت زمان مشخصی طول خواهد کشید تا ابروهای جدید به شکل کاملا ایده آل برای فرد ظاهر شوند اما به مرور زمان، فرد هم در شکل ظاهری و هم در ضخامت ابروها، تفاوت های چشمگیری را مشاهده خواهد کرد. تفاوت هایی که روحیه و اعتماد به نفس زیادی را برای او به همراه خواهد داشت.

در طول کاشت ابرو، متخصص بین 50 الی 600 گرافت را در قسمت ابروها پیوند می زند و تعداد گرافت ها برای هر ابرو، بستگی به نظر و سلیقه فرد در مورد ضخامت ابروها و همچنین میزان کم پشتی ابروها دارد.

در اکثر موارد، برای کاشت ابرو از 50 الی 350 گرافت استفاده می شود.

معمولا یک لایه از پوسته هم در سراسر ابروهای کاشته شده ایجاد می شود که چند روز بعد، مثل قرمزی و تورم ابروها خود به خود برطرف می شود.

ابروهای کاشته شده، چند هفته بعد از کاشت ابرو می ریزند و بعد از چند ماه دوباره رشد می کنند. البته برای اینکه شاهد نتایج خوبی از کاشت ابرو باشید، باید چند ماه تا یک سال صبر کنید.

زمان اصلاح ابروها بعد از کاشت ابرو

موهای اضافه ابروهایتان را می توانید اصلاح کنید. البته در مورد زمان اصلاح ابرو باید با دکتر کاشت ابرو خود مشورت کنید چون معمولا بعد از کاشت ابرو نمی توان سریع اقدام به اصلاح ابروها کرد و باید مقداری صبر کنید.

کسانی که بلافاصله بعد از کاشت ابرو با موچین و قیچی ابروهایشان را اصلاح می کنند، ناخودآگاه روی نتایج کاشت ابروها تاثیر منفی می گذارند و یا حتی این کار باعث می شود تا موهای ابرو دیگر رشد نکنند.

پس از انجام عمل، باید به دستورالعمل‌ هایی که از سوی پزشک داده می شود، به دقت گوش کرد و آن را در پروسه مراقبت از ابروها به کار برد.

اگر فرد احساس کند که ممکن است بعضی از نکته ها را از یاد ببرد، می تواند آن ها را یادداشت کرده و یا حتی صدای ضبط شده دکتر را همراه خودش داشته باشد.

مراقبت از ابروها، شامل مواردی است که به رشد مستحکم تر و سریع تر آن ها کمک می کنند و همچنین مواردی که باید برای جلوگیری از هرگونه خطری، از آن ها پرهیز شود.

در مجموع مراقبت از نتیجه کاشت ابرو، کار چندان سخت و پیچیده ای به نظر نمی رسد اما فردی که این نکته های ساده را رعایت نمی کند، ممکن است به نتایج دلخواه نرسد.

بر خلاف تصور برخی از افراد، پایان یافتن عمل به معنای رسیدن به نتایج مطلوب نیست و فرد باید مراقبت های لازم را نیز انجام دهد تا این نتایج در طول زمان دائمی شده و کاملا باب میل او باشند.

سبک اصلاح ابروها

موهای سر و موهای ابرو تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند. در هنگام کاشت ابرو از موهای پشت سرتان استفاده می شود و بعد از کاشت ابرو هم باید آنها را مثل موهای ابرو کوتاه نگه دارید و به طور مرتب اصلاح کنید.

البته جراح هم در حین کاشت، گرافت ها را طوری در بخش ابروها قرار می دهد که وقتی رشد می کنند، شبیه به موهای ابرو شوند.

به محض اینکه موهای کاشته شده در ابروهایتان رشد کردند، شما می توانید مثل ابروهای طبیعی آنها را حالت بدهید و اصلاح کنید. برای مرتب نشان دادن ابروهایتان می توانید از شانه ابرو استفاده کنید.

اصلاح ابروها به روش های مختلفی انجام می شود :

1. اصلاح ابروها با قیچی و موچین

استفاده از قیچی مخصوص ابروها، بعد از کاشت ابرو بسیار لازم و ضروری است زیرا موهای ابرو بیش از حد بلند هستند و برای اینکه تبدیل به موهای کوتاه تر و مرتب تری شوند، حتما باید آنها را قیچی کنید.

در استفاده از موچین هم بسیار دقت کنید زیرا ممکن است آسیب زیادی به ابروهای جدیدتان وارد کند.

اگر هم در مورد اصلاح ابروهایتان با موچین نگران هستید و فکر می کنید که با استفاده از موچین به ابروهایتان آسیب می زنید، می توانید برای اصلاح ابروهایتان از آرایشگری کمک بگیرید که در این زمینه تخصص کافی را دارد.

در مجموع در ماه های بعد از انجام کاشت ابرو، استفاده از قیچی به مراتب بهتر از استفاده از موچین است و افرادی که کاشت ابرو انجام داده اند، باید به این موضوع توجه داشته باشند.

2. وکس

شما می توانید از وکس هم در خانه و هم در آرایشگاه استفاده کنید.

وکس، یک روش نسبتا سریع برای فرم دادن به ابروها است که آسیبی هم به ابروها وارد نمی کند. برعکس موچین که در موارد زیادی ابروها را بیش از حد بر می دارد و فرم نامناسبی را به ابروها می دهد، وکس موهای اضافه را در زیر و بالای ابروها را به خوبی از روی پوست جدا می کند.

اگر ابروهای تیره و پری دارید، وکس می تواند راه حل خوبی برای اصلاح ابروهایتان باشد.

یکی از مزیت های وکس نسبت به سایر روش ها این است که موهای جدا شده توسط وکس، دیرتر از قبل رشد می کنند.

در مورد وکس یک نکته کلیدی دیگر نیز وجود دارد. این کار را نباید درست قبل از آغاز مراسم ها و اتفاق های مهم و حساس انجام داد. چرا که در بعضی از موارد پس از انجام وکس، پوست ناحیه اطراف ابرو قرمز می شود.

به همین خاطر توصیه می شود که اگر روند وکس ابرو برای یک مناسبت خاص انجام می شود، فرد حداقل سه روز قبل از مناسبت مورد نظر، ابروها را وکس کند. اولین تجربه وکس ممکن است کمی دردناک به نظر برسد اما این موضوع در تجربه های بعدی، کمرنگ خواهد شد.

3. بند کردن ابروها

در بند ابروها، از نخ برای کندن موهای اضافه ابروها استفاده می شود.

بند کردن ابروها به ابروها فرم خوبی می دهد. در بعضی از موارد، وکس می تواند باعث ایجاد حساسیت پوستی و قرمز شدن ابروها هم بشود ولی در بند از مواد شیمیایی استفاده نمی شود و هیچگونه مشکل خاصی را برای پوست ایجاد نمی کند.

اثرات اصلاح و برداشت بیش از حد ابروها بعد از کاشت ابرو

اصلاح بیش از حد ابروها نه تنها ریسک آسیب به فولیکول های کاشته شده در ابروها را افزایش می دهد، بلکه در موارد شدیدتر می تواند تمام زحماتی که متخصص برای کاشت ابروهای شما انجام داده است را به راحتی از بین ببرد.

همیشه هنگام اصلاح ابروهایتان، از آینه بزرگی استفاده کنید زیرا با نگاه کردن خودتان در آینه های بزرگ، می توانید از اصلاح بیش از حد ابروهایتان جلوگیری کنید.

سعی کنید در هنگام استفاده از موچین دقت زیادی به خرج بدهید و بعد از گرفتن هر ابروی اضافه، مقداری صبر کنید و ابروهایتان را چند بار بررسی کنید.

البته که دقت در اصلاح ابروهای کاشته شده، بسیار ضروری است اما «استرس» بیش از حد هیچ کمکی به این روند نخواهد کرد. افزایش اضطراب حتی ممکن است موجب شود که یک اشتباه بزرگ از سوی فرد صورت گیرد.

اگر آن قدر استرس دارید که احساس می کنید قادر به اصلاح ابروهای کاشته شده نیستید، حداقل قبل از اولین اصلاح با پزشک متخصص مشورت کنید و یا به سراغ استفاده از یک آرایشگر حرفه ای بروید. این کار فشار اضطراب را از روی دوش شما برمی دارد.

اگر در اصلاح ابروهایتان دچار خطا شده اید و بخش هایی از ابروهایتان را بیش از حد برداشته اید، سعی نکنید این اشتباهات را با برداشتن دوباره ی ابروها جبران کنید.

حدودا 8 الی 13 هفته طول می کشد تا موهای ابروها دوباره رشد کنند که البته سرعت رشد موهای ابرو به چرخه رشد موها، متابولیسم بدن و همچنین به سن بیمار هم بستگی دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت های بعد از کاشت ابروی طبیعی و عمل کاشت ابرو  در ” کلینیک پوست و مو رز ” و مشورت با متخصص، با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس حاصل فرمایید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *