درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
امتیاز نظرات ( امتیاز دهی)

چگونه ابرو را بعد از کاشت ابرو اصلاح کنیم

>> چگونه ابرو را بعد از کاشت ابرو اصلاح کنیم

اگر به طور طبیعی ابروهای باریکی دارید، یا ابروهایتان را بیش از حد اصلاح می کنید، برای ابروهایتان از وکس استفاده می کنید و یا آسیب های زیادی را به ابروهایتان وارد کرده اید، می توانید با کمک کاشت ابرو، کم پشتی ابروهایتان را درمان کنید.

همانند کاشت مو که می تواند موهای از دست رفته را به شما بازگرداند، کاشت ابرو هم می تواند موهای ابروهای شما را ترمیم کند. کاشت ابرو می تواند در یکی از ابروها یا هر دو ابرو انجام بشود که باز هم بستگی به میزان آسیب دیدگی ابروها دارد.

 

چگونه ابرو را بعد از کاشت ابرو اصلاح کنیم ؟

 

کاشت ابرو، نه تنها برای افرادی مناسب است که می خواهند ابروهای پر پشت تری داشته باشند، بلکه برای افرادی که بخاطر اسکار یا جراحت، بخشی ازابروهایشان و یا کل ابروهایشان را از دست داده اند، هم مفید است.

اگر شما هم تا بحال تجربه کاشت ابرو را داشته اید، نکاتی وجود دارد که بعد از کاشت ابرو حتما باید رعایت کنید. شما باید از ابروهایتان بیشتر مراقبت کنید و همچنین ابروهایتان را به سبک خاصی بردارید.

 

کاشت ابرو

 

درست است که موهای کاشته شده در قسمت ابروها، از جنس موهای خود شماست ولی بطور طبیعی موهای سر با موهای ابرو بسیار متفاوت هستند.

همانطور که موهای سر باید بصورت منظم اصلاح و مرتب بشوند، موهای ابرو هم باید به خوبی اصلاح بشوند. در این مقاله، روش های اصلاح ابروها بعد از کاشت ابرو را با هم بررسی می کنیم.

برای رشد دوباره ابروهایتان باید صبور باشید

کاشت ابرو هم مانند کاشت مو نیاز به صبر و تحمل دارد و نتایج حاصل از آن، بعد از چند ماه مشخص می شود. در طول کاشت ابرو، متخصص بین 50 الی 600 گرافت را در قسمت ابروها پیوند می زند و تعداد گرافت ها برای هر ابرو، بستگی به نظر و سلیقه فرد در مورد ضخامت ابروها و همچنین میزان کم پشتی ابروها دارد.

مشاهده مطلب
سوالات متداول کاشت ابرو

در اکثر موارد، برای کاشت ابرو از 50 الی 350 گرافت استفاده می شود.

معمولا یک لایه از پوسته هم در سرتاسر ابروهای کاشته شده ایجاد می شود که چند روز بعد، مثل قرمزی و تورم ابروها خود به خود برطرف می شود.

ابروهای کاشته شده، چند هفته بعد از کاشت ابرو می ریزند و بعد از چند ماه دوباره رشد می کنند. البته برای اینکه شاهد نتایج خوبی از کاشت ابرو باشید، باید چند ماه تا یک سال صبر کنید.

زمان اصلاح ابروها بعد از کاشت ابرو

موهای اضافه ابروهایتان را می توانید اصلاح کنید. البته در مورد زمان اصلاح ابرو باید با دکتر کاشت ابرو خود مشورت کنید چون معمولا بعد از کاشت ابرو نمی توان سریع اقدام به اصلاح ابروها کرد و باید مقداری صبر کنید.

کسانی که بلافاصله بعد از کاشت ابرو با موچین و قیچی ابروهایشان را اصلاح می کنند، ناخودآگاه روی نتایج کاشت ابروها تاثیر منفی می گذارند و یا حتی این کار باعث می شود تا موهای ابرو دیگر رشد نکنند.

سبک اصلاح ابروها

موهای سر و موهای ابرو تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند. در هنگام کاشت ابرو از موهای پشت سرتان استفاده می شود و بعد از کاشت ابرو هم باید آنها را مثل موهای ابرو کوتاه نگه دارید و به طور مرتب اصلاح کنید.

البته جراح هم در حین کاشت، گرافت ها را طوری در بخش ابروها قرار می دهد که وقتی رشد می کنند، شبیه به موهای ابرو بشوند.

به محض اینکه موهای کاشته شده در ابروهایتان رشد کردند، شما می توانید مثل ابروهای طبیعی آنها را حالت بدهید و اصلاح کنید. برای مرتب نشان دادن ابروهایتان می توانید از شانه ابرو استفاده کنید.

اصلاح ابروها به روش های مختلفی انجام می شود :

1. اصلاح ابروها با قیچی و موچین

استفاده از قیچی مخصوص ابروها، بعد از کاشت ابرو بسیار لازم و ضروری است زیرا موهای ابرو بیش از حد بلند هستند و برای اینکه تبدیل به موهای کوتاه تر و مرتب تری بشوند، حتما باید آنها را قیچی کنید.

در استفاده از موچین هم بسیار دقت کنید زیرا ممکن است آسیب زیادی به ابروهای جدیدتان وارد کند.

اگر هم در مورد اصلاح ابروهایتان با موچین نگران هستید و فکر می کنید که با استفاده از موچین به ابروهایتان آسیب می زنید، می توانید برای اصلاح ابروهایتان از آرایشگری کمک بگیرید که در این زمینه تخصص کافی را دارد.

2. وکس

شما می توانید از وکس هم در خانه و هم در آرایشگاه استفاده کنید.

مشاهده مطلب
همه چیز درباره کاشت ابرو

وکس، یک روش نسبتا سریع برای فرم دادن به ابروها است که آسیبی هم به ابروها وارد نمی کند. برعکس موچین که در موارد زیادی ابروها را بیش از حد بر می دارد و فرم نامناسبی را به ابروها می دهد، وکس موهای اضافه را در زیر و بالای ابروها را به خوبی از روی پوست جدا می کند.

اگر ابروهای تیره و پری دارید، وکس می تواند راه حل خوبی برای اصلاح ابروهایتان باشد.

یکی از مزیت های وکس نسبت به سایر روش ها این است که موهای جدا شده توسط وکس، دیرتر از قبل رشد می کنند.

3. بند کردن ابروها

در بند ابروها، از نخ برای کندن موهای اضافه ابروها استفاده می شود.

بند کردن ابروها به ابروها فرم خوبی می دهد. در بعضی از موارد، وکس می تواند باعث ایجاد حساسیت پوستی و قرمز شدن ابروها هم بشود ولی در بند از مواد شیمیایی استفاده نمی شود و هیچگونه مشکل خاصی را برای پوست ایجاد نمی کند.

اثرات اصلاح و برداشت بیش از حد ابروها بعد از کاشت ابرو

اصلاح بیش از حد ابروها نه تنها ریسک آسیب به فولیکول های کاشته شده در ابروها را افزایش می دهد، بلکه در موارد شدیدتر می تواند تمام زحماتی که متخصص برای کاشت ابروهای شما انجام داده است را به راحتی از بین ببرد.

همیشه هنگام اصلاح ابروهایتان، از آینه بزرگی استفاده کنید زیرا با نگاه کردن خودتان در آینه های بزرگ، می توانید از اصلاح بیش از حد ابروهایتان جلوگیری کنید.

سعی کنید در هنگام استفاده از موچین دقت زیادی به خرج بدهید و بعد از گرفتن هر ابروی اضافه، مقداری صبر کنید و ابروهایتان را چند بار بررسی کنید.

اگر در اصلاح ابروهایتان دچار خطا شده اید و بخش هایی از ابروهایتان را بیش از حد برداشته اید، سعی نکنید این اشتباهات را با برداشتن دوباره ی ابروها جبران کنید.

حدودا 8 الی 13 هفته طول می کشد تا موهای ابروها دوباره رشد کنند که البته سرعت رشد موهای ابرو به چرخه رشد موها، متابولسیم بدن و همچنین به سن بیمار هم بستگی دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مراقبت های بعد از کاشت ابروی طبیعی و عمل کاشت ابرو  در ” کلینیک پوست و مو رز ” و مشورت با متخصص، با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس حاصل فرمایید.

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
5 (1 رای)
امتیاز نظرات ( امتیاز دهی)

کاشت ابرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درحال ارسال