پوست و مو

روش های مراقبت از پوست زیر چشم

روش های مراقبت از پوست زیر چشم

روش های مراقبت از پوست زیر چشم

مراقبت از پوست ” زیر چشم از آن جهت الزامی است که همه ی علائم مربوط به پیر شدگی ، خستگی ، استرس و آلرژی در این بخش ظهور می کند . به همین دلیل باید اصول و الگوهای لازم را به طور کامل در نظر بگیرید. در ادامه سعی کرده ایم به طور کامل به برخی از روش های مراقبت از پوست زیر چشم اشاره کنیم.

روش های مراقبت از پوست زیر چشم

با ما همراه باشید تا اطلاعات مفیدی را کسب کنید. برای چین و چروک، خشکی و البته سیاهی زیر چشم خوشبختانه راه کار های بسیار مختلفی موجود است و با به کار گیری آن ها به طور مدام می توانید از به وجود آمدن آنها جلوگیری کنید.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

قبل از آنکه مشکلات یاد شده تشدید یابد و نیازمند جراحی برای درمان آن ها باشید ، بهتر است با در نظر گرفتن راهکارها ساده از بروز آنها جلوگیری کنید.  در صورتی که همه ی نکاتی که در ادامه اشاره می شود باید به طور منظم و دوره ای در نظر گرفته شود می توان شاهد نتایج مطلوب آنها باشید.

پرهیز از مالیدن چشم ها

یکی از مهمترین نکات برای مراقبت از پوست زیر چشم آن است که از مالیدن چشم هایتان به طور کامل پرهیز کنید به ویژه اگر جزو افرادی هستید که همواره چشم هایتان را می مالید احتمال ایجاد سیاهی در پوست اطراف چشم به طرز وحشتناکی افزایش خواهد یافت.

روش های مراقبت از پوست زیر چشم

مالیدن چشم ها سبب می شود  که سلول های  پوست زیر چشم به دام بیفتند و این امر سیاهی اطراف چشم را تشدید می کند . دلایل مختلفی موجود است که سبب می شود که احساس کنید باید  چشم هایتان را بمالید یکی از دلایل یاد شده خشکی پوست اطراف آن است .

راه کارهای مطلوب برای پرهیز از مالیدن چشم :

برای این منظور ابتدا سعی کنید از انجام این اقدام جلوگیری کنید

درصورتی که موفق نشدید می توانید با یک متخصص پوست در این زمینه مشورت کنید، بدون تردید ایشان می توانند دلیل به وجود آمدن این مشکل را شناسایی کنند و مانع بروز خارش چشم و پوست زیر آن باشند. حتما سعی کنید الگوهایی که پزشک مربوطه مطرح خواهد کرد را در نظر بگیرید.

استفاده از کمپرس های سرد برای منقبض کردن رگ های خونی زیر چشم

در برخی از مواقع سیاهی های ایجاد شده زیر چشم به دلیل بزرگ بودن رگ های خونی زیر آن است به همین دلیل باید راهکارهای مطلوبی را برای منقبض کردن آنها در نظر گرفت. استفاده از کمپرس های سرد برای این زمینه گزینه ی بسیار مطلوبی است .

در صورتی که به کمپرس های خنک آماده شده دسترسی ندارید می تواند از خنک کردن یک قاشق فلزی و یا تکه یخ های موجود در یک پلاستیک برای این منظور استفاده کنید.  از آن جا که پوست زیر چشم نازک می باشد مراقبت از آن نیز توجه بسیاری را نیاز دارد

استفاده از آنتی هیستامین برای برطرف کردن سیاهی های به وجود آمده از آلرژی

اگر آلرژی های مختلفی دارید ممکن است دلیل ایجاد سیاهی در اطراف چشم تان به خاطر آلرژی های  یاد شده رخ می دهد به همین دلیل مناسب ترین گزینه برای مراقبت از پوست زیر چشم در این حالت استفاده از آنتی هیستامین است.

در بیشتر مواقع حساسیت های محیطی و یا فصلی سبب به وجود آمدن پفی چشم و در حالت شدید سبب ایجاد سیاهی اطراف آن می شود در این صورت حتما با پزشک مربوطه در ارتباط باشید تا بتوانید نسخه ی دارویی مناسب را را دریافت کنید. در چنین مواقع استفاده از هر دهروی ضد آلرژی بدون در نظر گرفتن مشاوره و راهنمایی پزشک می تواند مشکلات  موجود را افزایش دهد.

خوابیدن به قدر کافی

یکی از موثرترین راهکارهای  مراقبت از پوست زیر چشم آن است که روزانه به طور کافی بخوابید . اگر خواب کافی را دریافت نکنید در طول  روز به دلیل خستگی مازاد سیاهی های اطراف چشم افزایش خواهد یافت . داشتن خواب منظم و بیدار نماندن تا دیر وقت ها سبب می شود که بتوانید از پفی و چین و چروک های اطراف چشم به طور قابل ملاحظه ای جلوگیری کنید.

افرادی که خواب منظم ندارند و تا دیر وقت ها بیدار می مانند نباید انتظار پوستی لطیف و بی عیب را داشته باشند. زمانی که آثار پیرشدگی در شما شروع می شوند پوست زیر چشم از جمله اولین نواحی است که دچار تغییرات قرار می گیرد زیرا پوست این بخش نازک تر می باشد ، به همین دلیل سعی کنید مراقبت از پوست زیر چشم را در اولویت قرار دهید ، با تغییر کوچکی در سبک زندگی خود می توانید نتایج بسیار عالی را به وجود آورید.

پر کردن گودال های اطراف چشم

یکی دیگر از مهمترین اقدامات در مراقبت از پوست زیر چشم آن است که مانع ایجاد گودال زیر  چشم باشید و یا در صورت ایجاد آنها سعی کنید با مشورت با پزشک مربوط راهکارهای لازم برای پر کردن آنها را دنبال کنید. گودی و فرو رفتگی ها سبب می شود که سیاهی اطراف چشم تشدید یابد زیرا در این حالت مویرگها بیشتر قالبل مشاهده خواهند بود.

پزشک مربوطه به راحتی می تواند راهکار های مفیدی را برای از بین بردن گودی های زیر چشم در نظر بگیرد. از انجام دادن هر گونه اقدام خودسر و استفاده از برخی پر کننده های موجود در بازار جدا خودداری کنید زیرا در این حالت ممکن است سیاهی اطراف چشم از بین رود ولی در عوض پفی آن افزایش یابد . برای مراقبت از پوست زیر چشم هرگز از مواد شیمیایی مختلف برای درمان استفاده نکنید،

زیرا مقاومت و حساسیت پوست همه ی افراد یکسان نیست و استفاده از هر گونه ماده ی ترکیبی و آماده کیفیت و کارایی یکسانی نخواهد داشت . پزشک مربوطه توانایی آن را دارد که به طور جدی اقدامات لازم را انجام دهد و مناسب ترین گزینه را برای درمان انتخاب کند.

استفاده از لیزر برای درمان بی رنگی زیر چشم

از دیگر روش های مراقبت از پوست زیر چشم می توان به درمان های انجام شده با لیزر اشاره کرد. در مورد  استفاده از درمان های لیزر اگرچه نقد و انتقاد بسیاری موجود است و برخی از افراد اگرچه نمی توانند به این گونه درمان ها اعتماد کنند ولی لازم به ذکر است که استفاده از آنها همواره نتایج قابل قبولی را سبب شده اند.

البته در برخی از مواقع مراقبت از پوست زیر چشم ممکن است سبب ایجاد سیاهی موقت و البته خارش های شدید در پوست شما باشد ولی این موارد زودگذر است . تجربه و تخصص پزشک مربوطه بسیار تاثیرگذار خواهد بود . زمانی که پزشک بررسی و معاینه ی لازم را انجام می دهد به راحتی   تشخیص خواهد داد که شما گزینه ی خوبی برای درمان های لیزری هستید یا نه .

حال که اهمیت مراقبت از پوست زیر چشم برای ما آشکار است باید اصول ویژه را در نظر بگیریم . برخی از این مراقبت ها به سبک زندگی ما و البته برخی از آنها نیازمند دریافت مشاوره از پزشک می باشد . استفاده از برخی از کرم ها نیز می تواند گزینه ی مناسبی باشد . برندهای مختلفی از این محصولات در بازار موجود است ولی حتما با راهنمایی پزشک خود آن را خریداری کنید و از استفاده  ی بیش از حد خودداری کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
Call Now Button