پوست و مو

چگونه موهایی زیبا داشته باشیم؟

چگونه موهایی زیبا داشته باشیم؟

چگونه موهایی زیبا داشته باشیم؟

داشتن موهایی، مستحکم و خوش‌ حالت، همواره یک دغدغه جدی برای بسیاری از افراد به نظر می‌ رسد. چنین مو هایی، به زیبایی ظاهری افراد کمک می کنند و اعتماد به نفس قابل توجهی به آن ها می بخشند. افرادی که از موهایی زیبا و درخشان برخوردار هستند، وضعیت ظاهری مطلوب تری دارند. چرا که نقش مو ها در رسیدن افراد به زیبایی ایده آل، انکار نشدنی به نظر می رسد.

چگونه موهایی زیبا داشته باشیم؟بسیاری از افراد در طول زندگی خود، با ریزش مو مواجه می شوند. این ریزش گاهی بسیار ناچیز است و تاثیر زیادی در شرایط ظاهری فرد ندارد اما گاهی او را با چالش های زیادی روبرو می کند. ریزش مو البته تنها مشکلی نیست که برای مو های افراد اتفاق می افتد. گاهی موها دچار ریزش نمی شوند اما از زیبایی کافی برخوردار نیستند و درخشش چندانی ندارند.

دریافت تخفیف نقدی خدمات کلینیک رز + مشاره رایگان

مو های زیبا و دلچسب، خود به خود به دست نمی‌ آیند. شاید بعضی از افراد نسبت به دیگران، به فعالیت های کمتری برای داشتن مو های قدرتمند نیاز داشته باشند اما به طور کلی، بدون انجام اقدامات لازم و رعایت اصول مراقبتی، مو ها شرایط نامطلوبی پیدا نمی کنند. این مراقبت های برای افرادی که وضعیت اولیه موی آنها مطلوب تر است، کمتر خواهد بود.

چرا که عوامل ژنتیک و ارثی در شکل ظاهری مو، بسیار اثرگذار هستند. با این وجود با رعایت نکات دقیق و اصولی، می توان از موی های زیبا و مستحکم برخوردار شد. در این مطالب، مهم ترین نکات برای داشتن مو های زیبا را با هم مرور خواهیم کرد.

چگونه موهایی زیبا داشته باشیم؟زمان درستی برای شستشو انتخاب کنید

رعایت یک برنامه دقیق و منظم برای شستشوی مو ها، برای داشتن موهایی زیبا و خوش فرم بسیار مهم به نظر می رسد. افرادی که بین دو شستشو فاصله بسیار زیادی ایجاد می کنند و همچنین افرادی که عادت دارند هر روز مو های سر خود را شستشو بدهند، بدون اینکه بدانند مشغول آسیب زدن به مو های خودشان هستند. در نتیجه برای شستشوی مو ها، باید از افراط و تفریط پرهیز کنید.

بهترین زمان برای شستن مو ها، بین دو تا سه بار در هر هفته است. شستشوی بیشتر و یا کم تر از این مقدار، ممکن است به مو های سر شما لطمه بزند.

شیوه درستی برای شستشو در نظر بگیرید

زمان شستشوی مو به تنهایی اهمیت ندارد. مسئله دیگری که بسیار مهم است، انتخاب شیوه درست برای شستن مو ها خواهد بود. استفاده از بعضی از شامپو ها، ژل ها، اسپری‌ ها و نرم کننده‌ها، ممکن است به دلیل ترکیب های خاص، موجب ریزش مو های سر شما شوند و یا کیفیت این مو ها را تحت تاثیر قرار بدهند و درخشندگی و زیبایی آن ها را از بین ببرند.

برای شستن مو های سر خود، انتخاب یک شامپوی مناسب اهمیت بسیار زیادی دارد. در نتیجه شما باید به مو های خود اهمیت زیادی بدهید و با تحقیق مناسب، بهترین شامپو را برای شستشو در نظر بگیرید. پس از انتخاب شامپو و نرم کننده مناسب، حتما طریقه مصرف آن ها از روی جعبه مطالبه کنید و میزان درستی از این مواد را برای شستشو در نظر بگیرید. فراموش نکنید که هر شامپو و نرم کننده ای، با جنس خاصی از مو سازگار است. در نتیجه این انتخاب، اهمیت زیادی خواهد داشت.

مو های خود را به درستی خشک کنید

وارد کردن فشار زیاد به مو در زمان خشک کردن پس از شستشو، بسیار مضر خواهد بود. در نتیجه این کار باید با فشار بسیار کم انجام شود. بهتر است از روش های طبیعی تری برای خشک کردن مو استفاده کنید و ترجیحا به سراغ استفاده از سشوار نروید. چرا که گرمای زیادی سشوار به کیفیت مو های شما لطمه وارد خواهد کرد.

بیشتر افراد بلافاصله پس از خارج شدن از حمام، مو های خود را شانه می کنند اما این شیوه به هیچ وجه درست و اصولی نیست. شما نباید در زمان خیس بودن مو های خود، از برس استفاده کنید. این کار موجب لطمه دیدن ساختار مو ها می شود. علاوه بر این، توصیه می شود که از حوله های ضخیم نیز برای خشک کردن مو ها بهره نبرید و در زمان خشک کردن، به هیچ وجه مو های خود را با فشار زیاد نکشید.

در رنگ کردن مو ها افراط نکنید

طبیعی به نظر می ‌رسد که شما، دوست داشته باشید رنگ مو های مختلفی را در طول زندگی خود آزمایش کنید. اصلا عجیب نیست که شما به سراغ رنگ های روشن و تیره برای مو های سر خود بروید اما به ویژه وقتی بسیار جوان هستید، باید از افراط در استفاده از رنگ مو خودداری کنید.

بعضی ها دائما در حال رنگ کردن مو های خود هستند و مرتبا رنگ های روشن مختلف را برای تغییر دادن ظاهر خود در نظر می گیرند. استفاده بیش از حد از رنگ مو، موجب سوختن مو ها و آسیب وارد شدن به ریشه مو ها می شود.

در نتیجه برای داشتن موهایی شاداب تا جایی که می توانید از افراط در استفاده از رنگ های مو صرف نظر کنید. رنگ های شیمیایی، تاثیر بسیار مخربی روی کیفیت مو های شما خواهند داشت.

از روبالشی ابریشمی استفاده کنید

بسیاری از افراد به محض بیدار شدن از خواب، با موهایی بسیار آشفته و پریشان مواجه می شوند که سر و سامان دادن به آن ها، به زمان بسیار زیادی نیاز دارد. برای آن که حالت مو های شما در زمان خواب بیش از حد به هم نریزد و هر روز صبح به مرتب کردن مو ها نیاز نداشته باشید، بهتر است در زمان خواب از روبالشی ابریشمی برای خود استفاده کنید. این کار موجب می شود که در زمان خواب، مو های شما فرم بسیار بهتر و نرم تری پیدا کند و دچار به هم ریختگی بیش از حد نشود.

دائما در معرض نور خورشید نباشید

تابیدن مستمر و مداوم نور خورشید به مو ها، کیفیت تار های مو را کاهش خواهد داد. اشعه فرابنفش موجود در نور خورشید، برای موهای بسیار مضر به نظر می رسد. در نتیجه بهتر است تا جایی که می توانید، از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم نور خورشید قرار نگیرید و اگر مجبور به تحمل چنین شرایطی هستید نیز تا حد امکان مو های خود را از نور خورشید محافظت کنید.

از محصولات طبیعی استفاده کنید

محصولات زیادی برای کمک به کیفیت مو های سر شما وجود دارند که می توانید با مشورت پزشک، روی آن ها دست بگذارید و آنها را مورد استفاده قرار بدهید اما استفاده از محصولات طبیعی، راهکار به مراتب ایده آل تری خواهد بود.

به جای ماسک مو، می توانید از روغن زیتون، روغن نارگیل و یا جینسینگ برای مو های خود استفاده کنید. استفاده از آلوئه ورا نیز می توانید راه را برای رشد مو های جدید باز کند و همچنین استفاده از آبلیمو 15 دقیقه قبلا از مصرف شامپو نیز برای داشتن مو های زیبا و جذاب موثر خواهد بود.

یک سبد غذایی ایده آل انتخاب کنید

کمبود موادی مثل آهن و روی در بدن شما، روی کیفیت مو های تاثیر بسیار بدی خواهد گذاشت و موجب ریزش مو ها خواهد شد. در نتیجه اگر به طور طبیعی از کمبود روی و آهن رنج می برید، می توان این مواد را به صورت قرص نیز مصرف کنید.

قرار دادن ویتامین ها و مواد مغذی در برنامه غذایی روزمره، پرهیز از مصرف مداوم فست فود ها و غذاهای سرشار از نمک و مهم تر از آن مصرف اسیدهای چرب موجود در ماهی، شیر و بعضی از دانه های روغنی و خوردن پروتئین ها، برای داشتن موهایی زیبا و جذاب موثر است.

استرس را کنار بگذارید

داشتن مو های زیبا هرگز نمی تواند با استرس زیاد همزمان شود. اگر دچار استرس بیش از حد هستید، ناخودآگاه به کیفیت مو های خود لطمه وارد کرده اید. به همین خاطر، بهتر است همواره آرامش خود را حفظ کنید، استرس زیاد را از خودتان دور کنید و این گونه به داشتن موهای زیبا در سر خود کمک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *