جراحی بینی

نحوه چسب زدن پس از جراحی بینی

نحوه چسب زدن پس از جراحی بینی

نحوه چسب زدن پس از جراحی بینی

پزشکان پس از جراحی بینی به شما توصیه می کنند که چسب های بینی خود را تا مدت طولانی بر بینی خود نگه دارید. این توصیه به این دلیل است بینی شما پس از جراحی بینی به سمت بالا قرار بگیرد و دچار افتادگی نشود.

دریافت تخفیف ویژه جراحی بینی به مدت محدود + مشاوره رایگان

تا زمانی که تورم و عارضه های بعد عمل زیبایی بینی شما به طور کامل برطرف نشده باشد شما نباید این چسب ها را از بینی خود بردارید تا دچار بروز مشکلات بیشتری بعد از جراحی بینی نشوید.

نحوه چسب زدن پس از جراحی بینیشما قادر نخواهید بود برای چسب زدن بینی خود در هر مرتبه به پزشک متخصص مراجعه کنید پس بهتر است نحوه چسب زدن بر بینی را پس از جراحی بینی از پزشک خود یاد بگیرید تا خودتان به راحتی بتوانید این کار را در منزل بعد از جراحی بینی انجام دهید.

ما در این مقاله قصد داریم که همه نکات در خصوص چسب زدن بینی بعد از عمل زیبایی بینی را به شما بازگو کنیم.

چرا بعد از جراحی بینی باید بر روی بینی چسب زد؟

بعضی اوقات، پانسمان هایی که درون بینی در حین جراحی بینی قرار می گیرد باعث بزرگ تر نشان داده شدن تورم های بعد از جراحی بینی می شود. این تورم ظاهر خوشایندی ندارد. استفاده از چسب های مخصوص باعث کاهش تورم و ظاهر ناخوشایند پس از عمل زیبایی بینی می شود.

هر چه پوست فرد در ناحیه ی اطراف بینی ضخیم تر باشد، احتمال بروز کبودی و تورم در آن ناحیه بیشتر می شود. به همین دلیل توصیه می شود افرادی که پوست ضخیم دارند حتما از چسب بعد از عمل استفاده کنند تا شدت تورم و کبودی آن ها کاهش یابد و همچنین ماندگاری آن به کمتر از یک هفته کاهش یابد.

گاهی اوقات بعضی از افراد بر این موضوع معتقدند که استفاده از چسب های بینی سبب می شود که بینی به سمت بالا نگه داشته و دچار مشکلی تا پایان دوره درمان نشود.

شاید با خود فکر کنید که چسب زدن بینی آن هم به مدت چند هفته بسیار خسته کننده است و از خود سوال کنید که اصلا این کار به چه دردی می خورد و آیا می شود آن را انجام نداد؟ جالب است بدانید که به طور کلی حتی برخی از پزشکان هم باور دارند که چسب زدن بینی بعد از عمل جراحی رینوپلاستی یک امر ضروری و واجب برای همه ی متقاضیان عمل بینی نیست.

در واقع تا حدی خصوصیات پوست فرد و این که آیا پوست او نازک است یا ضخیم، ویژگی های بینی او و تکنیکی که عمل جراحی بینی انجام شده در این که آیا چسب زدن برای او ضروری است یا نه تاثیر گذار هستند. اما به طور کلی همان طور که شنیده اید، کار از محکم کاری عیب نمی کند و بهتر است برای احتیاط بیشتر و پیشگیری از آسیب های احتمالی در دوران نقاهت برای چند وقتی چسب را روی بینی خود تحمل کنید.

نحوه چسب زدن پس از جراحی بینیچه توصیه هایی در خصوص استفاده از چسب بینی بعد از جراحی بینی وجود دارد؟

معمولا به بیماران توصیه می شود تا دو الی سه هفته از چسب بینی، بعد از جراحی بینی استفاده کنند اما بهتر است تا نرسیدن به نتیجه ی مطلوب به استفاده از این چسب ها ادامه بدهند. برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب ممکن است ماه ها به طول بینجامد شما باید طی این چند ماه از چسب بینی استفاده کنید.

از بیماران خواسته می شود که هر شب قبل از خواب پس از جراحی بینی از چسب بینی استفاده کنند؛ زیرا وقتی که شما صبح بیدار می شوید با صورت پف کرده ای روبرو خواهید پس بهتر برای کاهش این ظاهر ناخوشایند از چسب بینی بعد از جراحی بینی یا رینوپلاستی استفاده کنید.

چسب بینی خود را هر صبح و قبل از شروع هر کاری بردارید اما بهتر است از این چسب ها در طول روز پس از رینوپلاستی استفاده کنید.

چگونه می توان بعد از جراحی زیبایی بینی، از چسب بر روی بینی استفاده کرد؟

همانطور که می دانید شما باید بعد از جراحی بینی از چسب های مخصوص بر روی بینی خود استفاده کنید تا زمانی که عوارض ناشی از جراحی زیبایی پس از رینوپلاستی کاملا برطرف شود. پزشک متخصص جراحی بینی در رابطه با نحوه چسب زدن بر روی بینی شما توضیح خواهد داد.

شما باید در ابتدا چسب مخصوص را که برای شما حساسیت ایجاد نمی کند، تهیه کنید همچنین نوع ضد آب آن را انتخاب کنید. این چسب ها را در هر داروخانه ای می توانید تهیه کنید. این نوع چسب به طول 1.5 سانت و در مقایسه با سایر چسب های دیگر بسیار ظریف و باریک هستند. این چسب ها گران قیمت نیست و در هر داروخانه ای می توانید با قیمت مناسب تهیه کنید.

نحوه چسب زدن پس از رینوپلاستی:

شما ابتدا باید دست های خود را بشویید تا کاملا تمیز شوند سپس نوار چسب ها را به اندازه بینی خود برش بزنید طوری که عرض بینی شما را به طور کامل بپوشاند. از قسمت بالای بینی تا انتها به چسب زدن ادامه دهید باید طوری باشد که فاصله بین آن ها ایجاد نشود.

برای این که مطمئن شوید چسب ها را بدون فاصله با یک دیگر می چسبانید، می توانید لبه ی هر تکه چسب را روی تکه ای که قبل از آن چسبانده اید قرار دهید. در واقع اشکالی ندارد اگر چسب ها روی یک دیگر قرار بگیرند ایرادی ندارد. می توانید از سه الی پنج قطعه چسب پنج سانتی متری استفاده کنید. نکته ی مهم دیگر در این مرحله این است که تمام چسب ها را با فشار یکسان بچسبانید و به طور کامل آن ها را به پوست بچسبانید.

سپس با برش زدن دو قطعه چسب دیگر به اندازه استخوان عمودی بینی آن را از بالا به پایین بچسبانید. سپس در قسمت انتهایی یک قطعه نوار دیگر به اندازه قسمت پایین بینی خود برش زده و بچسبانید.

در این مرحله یک روش دیگر هم می توانید به کار ببرید. به این صورت که یه قطعه چسب بلند را مانند شکل U دور بینی خود بچسبانید. به شکلی که قسمت پایینی آن به زیر نوک بینی شما بچسبد و دو طرف آن به دو سمت بینی. دقت داشته باشید تا سوراخ های بینی را باز بگذارید و آن ها را کور نکنید. در آخر همین مرحله را چند بار تکرار کنید تا ضخامت لازم ایجاد شود.

این که از کدام یک از روش ها استفاده کنید تا حدی به فرم بینی شما و تا حدی هم به سلیقه ی خود شما برمی گردد.

نکاتی را که بعد از چسب زدن در رابطه با جراحی بینی باید رعایت کنید

حداقل به مدت 24 ساعت به چسب  بینی خود دست نزنید و سعی کنید در صورت لزوم دست شما تمیز باشد و هیچ آلودگی بر روی چسب قرارگیرد.

اگر شما به حمام یا استخر رفتید چسب شما خیس خواهد شد این چسب های خیس اگر عوض نشوند باعث تجمع آلودگی بر روی چسب می شود پس بهتر است در هر بار حمام کردن شما این چسب ها را مجددا تعویض کنید.

پس از چسباندن چسب بر روی بینی پس از رینوپلاستی از کرم های آرایشی استفاده نکنید زیرا سبب کثیف شدن چسب ها می شود و بعد از پاک کردن آرایش بر روی چسب بینی شما خواهد ماند.

چسب ها را چرب نکنید. بعضی از افراد بعد از چسب زدن از کرم های مرطوب کننده یا ضدآفتاب های چرب استفاده می کنند. ای کار سبب میشود که چسب شما قابلیت چسبندگی خود را از دست بدهد.

شما با رعایت کردن این نکات می توانید چسب بینی خود را تمیز نگه دارید تا زمانی که تصمیم به عوض کردن آن نداشته باشید بر روی پوست شما خواهد ماند.

تا چه زمانی باید از چسب، بعد از جراحی بینی استفاده کرد؟

اگر شما جراحی بینی (nose surgery) انجام داده اید به شما توصیه می شود هر شب قبل از خوابیدن بینی خود را چسب بزنید و بهتر است در طول روز نیز این کار را انجام دهید می توانید گاهی اوقات در طول روز از چسب بینی استفاده نکنید.

از آن جا که عارضه بعد از جراحی بینی برای هر فرد متفاوت است، زمان بهبودی هر فرد نیز متفاوت خواهد بود. شما باید تا رسیدن به بهبودی کامل باید از چسب بر روی بینی خود استفاده کنید. به طور کلی این روند بهبودی نسبی یک الی دو ماه است. شما باید در طول این مدت باید از چسب بر روی بینی خود استفاده کنید.

پزشکانی که استفاده از چسب بعد از رینوپلاستی را توصیه می کنند، یک دلیل مهم و جالب برای این توصیه ی خود دارند. این پزشکان باور دارند که استفاده از چسب بعد از رینوپلاستی تنها فایده ی جسمی و فیزیکی ندارد، بلکه از لحاظ روانی هم بسیار مفید است. چرا که بینی در هفته های اولیه ی بعد از عمل هنوز متورم است و به تدریج به شکل نهایی خود نزدیک می شود.

چسب زدن بینی باعث می شود تا هم خود فردی که عمل بینی را انجام داده و هم اطرافیان او، به یکباره با بینی متورم و در حال بهبودی مواجه نشوند. در واقع چسب بینی به فرد فرصت می دهد تا به تدریج و آرام آرام با چهره ی جدید خود بعد از عمل بینی مواجه شود و از دیده شدن بینی متورمی که در حال بهبودی است جلوگیری می کند.

یک دلیل فایده ی روان شناختی که برای چسب بینی بعد از عمل مطرح می کنند این است که این چسب ها در واقع می توانند به شکل نوعی علامت و هشدار برای اطرافیان باشند. به این منظور که در آن ها این حس را ایجاد می کند که فرد مقابل به تازگی جراحی بینی انجام داده و بینی او فعلا در حال بهبودی و آسیب پذیر است. همین امر باعث می شود تا با احتیاط بیشتری در نزدیکی او رفتار کنند و تا حد زیادی ریسک بروز اتفاقات حادثه ساز برای بینی را کاهش می دهد.

نحوه برداشتن و بهترین زمان برای برداشتن چسب بینی بعد از جراحی بینی

شما برای برداشتن چسب بینی خود باید نکاتی را بعد از جراحی بینی توجه کنید تا مشکل و احساس دردی در بینی خود احساس نکنید. هنگامی که تصمیم به برداشتن چسب از روی بینی خود دارید نباید یک مرتبه آن را به کلی از بینی جدا کنید در این صورت باعث درد در بینی شما می شود. باید آن را به صورت قطعه قطعه و به آرامی از بینی خود جدا کنید.

در هفته ی اول بعد از جراحی بینی یا عمل زیبایی بینی شما قطعا بر روی بینی خود بخیه ها را مشاهده می کنید. پس باید در زدن و برداشتن چسب احتیاط کنید تا بخیه شما دچار مشکل نشود. بهترین زمان برای برداشتن چسب از روی بینی خود هنگام صبح می باشد.

بهتر است نگذارید که چسب ها طولانی مدت روی بینی شما باقی بماند زیرا باعث می شود پس از کندن چسب ها لایه ها و مواد چسب روی بینی شما باقی بماند و همچنین کثیفی هایی که در طول روز به وجود آمده بر روی بینی شما مشاهده شود.

توصیه می شود سعی کنید حتما هر دو الی سه روز چسب بینی خود را عوض کنید. همان طور که گفته شد جدا کردن چسب از بینی هم به اندازه ی چسباندن آن مهم است و نیاز به دقت دارد. چرا که بینی شما هنوز آسیب پذیر است و در حال بهبودی است و هر حرکت ناگهانی می تواند آن را دچار آسیب کند. یک راه حل آسان برای جدا کردن بی خطر چسب از بینی این است که این کار را در حمام انجام دهید.

چرا که وقتی چسب ها خیس شوند از قدرت چسبندگی آن ها کاسته می شود و به آرامی قابل کندن هستند. ضمن اینکه می توانید باقی مانده ی آن ها را از روی پوست خود بشویید. البته توجه داشته باشید که در فاصله ی یک هفته بعد از عمل رینوپلاستی توصیه می شود از دوش گرفتن و شستن سر و صورت خود با دوش حمام پرهیز کنید.

در ابتدا فیتیله هایی که در بینی شما قرار داده شده اند برداشته می شوند و سپس چسب زده خواهد شد. چسب اولیه تا چهار الی پنج روز باید باقی بماند و سپس بعد از این مدت می توانید زیر دوش حمام چسب را جدا کنید.

پوست خود را تمیز کنید

قبل از استفاده از چسب پس از عمل زیبایی بینی باید پوست صورت شما کاملا شسته شود. تا هرگونه چربی و کثیفی از صورت شما پاک شود. یا می توانید فقط قسمت بینی را با الکل بعد از جراحی بینی یا رینوپلاستی تمیز کنید تا کاملا هرگونه آلودگی از بینی شما پاک شود تا هنگام استفاده از چسب، بر روی بینی شما به طور کامل بچسبد.

در غیر این صورت بعد از چسباندن چسب بر روی بینی بعد از مدتی قسمت های از آن از روی پوست بینی شما جدا می شود.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک در رابطه با هزینه جراحی بینی و سایر موارد مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *