تزریق ژل

روش پاک کردن ژل تزریق شده چگونه است؟

روش پاک کردن ژل تزریق شده چگونه است؟

روش پاک کردن ژل تزریق شده 

تزریق ژل به طور معمول، نتایجی بسیار دلچسب برای افراد دارد اما گاهی نیز به دلایل مختلفی مثل انجام فرآیند در شرایط غیر استاندارد، نتایج نهایی آن مطابق میل افراد نیست. در این صورت، دلیلی برای نگرانی وجود ندارد. چرا که نتایج حاصل از این تزریق دائمی نیستند و این ژل پس از مدتی کاملا جذب می شود. حتی اگر نمی خواهید به آن اندازه صبر کنید، برای پاک کردن ژل تزریق شده در صورت شما، راهکار های خاصی وجود دارد.

روش پاک کردن ژل تزریق شدهاگر به هر دلیلی از نتایج نهایی این فرآیند زیبایی رضایت نداشتید، بسته به نوع فیلری که برای تزریق در نظر گرفته اید، می توانید برای از بردن اثرات آن اقدام کنید. به ویژه زمانی که از فیلر های ساخته شده از هیالورونیک اسید استفاده می کنید، یک تزریق ساده می تواند تاثیرات ژل را به طور کامل در چهره شما از بین ببرد.

دریافت تخفیف نقدی تزریق ژل کلینیک رز + مشاوره رایگان

شاید این سوال برای شما ایجاد شده باشد که اگر پس از پشت سر گذاشتن فرآیند تزریق ژل اوضاع باب میل شما نبود، چه کاری باید انجام دهید؟ آیا تنها باید صبر کنید تا آثار تزریق به مرور زمان از بین برود یا اینکه می توانید کار دیگری انجام دهید؟ در ادامه این مطلب به این پرسش های مهم پاسخ داده ایم.

اگر از نتیجه تزریق ژل راضی نبودیم، چه کنیم؟

فرض کنید مدت کوتاهی از فرآیند تزریق ژل سپری شده و شما از نتایج نهایی این فرآیند راضی نیستید. دلایل زیادی برای این اتفاق وجود دارد. اگر این فعالیت را در یک کلینیک غیرمجاز و در شرایط نامطلوب انجام داده باشید، به احتمال بسیار زیاد نتیجه خوبی به دست نمی‌آورید. همچنین گاهی انتظار افراد از تزریق ژل، یک انتظار معقول و منطقی نیست و این موضوع در نهایت موجب سرخوردگی آن ها می شود.

اگر به هر دلیلی از نتایج نهایی استفاده از فیلرها رضایت نداشتید، اساسا 3 راه خواهید داشت. اول اینکه صبر کنید تا پس از چند ماه، نتایج حاصل از این فرآیند به مرور زمان از بین برود. دوم اینکه یک جلسه تزریقی دیگر را پشت سر بگذارید و برای ایجاد تعادل و تقارن بیشتر در ظاهر خود تلاش کنید و سوم اینکه با حضور در کلینیک تخصصی،  فیلر تزریق شده را به طور کامل خارج کنید. هر کدام از این روش ها می توانند مورد توجه شما قرار بگیرند.

روش پاک کردن ژل تزریق شدهروش های پاک کردن 

برای پاک کردن یا به عبارتی خارج کردن ژل تزریق شده، چند راهکار مفید وجود دارد.

اولین و مهم ترین راهکار، استفاده از یک آنزیم خاص است. اگر فیلر مورد استفاده شما از جنس هیالورونیک اسید بوده باشد، می توانید با تزریق آنزیم هیالورونان، فیلر تزریق شده را حل کنید و آثار آن را در چهره خود از بین ببرید. این بهترین و موثر ترین روش برای پاک کردن ژل تزریق شده به شمار می رود.

تزریق این آنزیم می تواند حتی چند روز پس از تزریق فیلر نیز صورت بگیرد و بلافاصله، وضعیت مطلوب را به چهره شما برگرداند.

حالا سوال مهم اینجاست که اگر از فیلرهای غیر هیالورونیک اسیدی در چهره خود استفاده کرده باشید، آیا باز هم می توانید آثار این فیلرها را از چهره خود پاک کنید؟ بعضی از افراد برای از بین بردن نتایج حاصل از تزریق ژل های غیر هیالورونیک، روش های مثل ماساژ لب، گرما و لیزر را توصیه می کنند اما این روش ها ممکن است عوارض جانبی زیادی برای شما به همراه بیاورند.

فراموش نکنید که تنها اصلاح نتیجه ناخوشایند تزریق فیلر، پاک کردن آن نیست. گاهی شما با یک تزریق دیگر، می توانید به ظاهر دلخواه دست پیدا کنید. در نتیجه اگر به سراغ فیلر هایی که از جنس هیالورونیک اسید نیستند می روید، باید توجه داشته باشید که پاک کردن این فیلر ها به سادگی امکان پذیر نخواهد بود.

آیا استفاده از هیالورون، عوارض خاصی به دنبال دارد؟

تنها ریسک احتمالی استفاده از این آنزیم، بروز واکنش آلرژیک در بدن است. دکتر تزریق ژل می تواند با انجام آزمایش های اولیه، این خطر را برطرف کند و در صورت مشاهده واکنش آلرژیک، قید این تزریق را بزند. به طور کلی استفاده از این آنزیم، کاملا امن به نظر می رسد و خطری برای سلامتی شما نخواهد داشت.

با این وجود همان طور که دائما گفته می شود تزریق فیلر ها باید از سوی پزشکان متخصص، ماهر و مجرب صورت بگیرد، تزریق آنزیم نیز حتما باید در یک شرایط استاندارد و کنترل شده و از سوی یک پزشک متخصص انجام شود تا عوارض خاصی برای شما به وجود نیاید.

پاک کردن ژل تزریق شده در خانه

بعضی از افراد تصور می کنند که خودشان نیز می توانند اقدام به پاک کردن ژل تزریق شده در ظاهر خود کنند. این افراد معمولا با جستجوهای اینترنتی غلط، به این نتیجه می رسند که اگر به فیلر گرما بدهند، قادر به از بین بردن آن هستند.

این تصور بسیار اشتباهی است. چرا که از یک طرف گرما ممکن است عارضه های جانبی زیادی برای افراد به وجود بیاورد و از سوی دیگر، گرما می تواند موجب جابجایی ژل در صورت افراد شود.

در نتیجه تحت هیچ شرایطی تصور نکنید که می توانید یک فعالیت پزشکی را در خانه انجام دهید. شما برای انجام این کار، باید تخصص پزشکی داشته باشید. انجام این کار نه تنها به شما کمک نمی کند، بلکه حتی می توانید اوضاع را به مراتب بدتر کند و شرایط بسیار نگران کننده ای برای شما به وجود بیاورد.

آنزیم پاک کردن ژل تزریق شده، چه زمانی عمل می کند؟

این موضوع به عوامل مختلفی بستگی خواهد داشت. میزان آنزیم تزریق شده و همچنین شرایط اولیه شما، تاثیر قابل توجهی بر زمان عملکرد این آنزیم دارند. با این وجود به طور کلی، شما نباید مدت زیادی برای عمل کردن این آنزیم صبر کنید.

در بعضی از افراد، نتایج اولیه به محض ترک کلینیک نمایان می شود و به طور کلی یک یا دو روز پس از انجام تزریق، آثار ژل در چهره شما به طور کامل از بین می رود. اگر به هر دلیلی از تزریق فیلر پشیمان هستید یا قصد دارید فعالیتی را انجام دهید که به ظاهر متفاوتی از شما نیاز دارید، می توانید به سرعت با تزریق این آنزیم، همه چیز را به شرایط عادی برگردانید. این یکی از مزیت های بزرگ تزریق فیلر به شمار می رود.

چگونه به نتایج مطلوبی از تزریق فیلر برسیم؟

شاید با خواندن این مطلب، به این پرسش مهم رسیده باشید که اساسا برای پیشگیری از این شرایط و رسیدن به بهترین نتایج ممکن از تزریق ژل، باید چه کارهایی انجام دهید؟ این فعالیت ها بسیار ساده اما در عین حال، به شدت موثر هستند.

  1. یک کلینیک تزریق ژل مجهز و یک پزشک معتبر را برای انجام فعالیت در نظر بگیرید. در غیر این صورت نباید انتظار داشته باشید که نتایج تزریق ژل برای شما مطلوب باشد.
  2. به توصیه های پزشک در روزهای منتهی به انجام تزریق عمل کنید.
  3. مطمئن شوید که از ژل باکیفیت و اصل برای شما استفاده می شود.
  4. توصیه های پس از انجام تزریق را مو به مو به اجرا دربیاورید.
  5. انتظاری معقول و منطقی از نتیجه انجام این فرآیند داشته باشید.
  6. به اندازه کافی صبور باشید و اجازه بدهید که نتیجه نهایی تزریق ژل به مرور زمان در چهره شما ظاهر شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *