جراحی بینی

دوام نتیجه جراحی بینی چقدر است ؟

دوام نتیجه جراحی بینی چقدر است ؟

دوام نتیجه جراحی بینی چقدر است ؟

بعد از عمل زیبایی بینی شما باید با رعایت کردن برخی از نکات مهم به دوام نتیجه و عملکرد درست بینی خود کمک کنید. به طور کلی نتیجه جراحی بینی یا رینوپلاستی دائمی است اما این دائمی بودن به این معنا نیست که شما هیچ مراقبتی را نباید انجام دهید.

دریافت تخفیف ویژه جراحی بینی به مدت محدود + مشاوره رایگان

بعد از هر نوع عمل زیبایی از جمله رینوپلاستی، شما موظف هستید که نکاتی را برای بالا بردن ماندگاری آن رعایت کنید تا علاوه بر این دچار مشکلی در این خصوص نشوید.

دوام نتیجه جراحی بینی چقدر است ؟

قبل از هر چیز توجه داشته باشید که چه عمل جراحی بینی را انجام بدهید چه نه، بینی مانند دیگر اعضای بدن در طول زمان و با افزایش سن به تدریج دچار تغییراتی می شود و این امر کاملا طبیعی است. البته این تغییرات آن قدر زیاد نیست که فرم بینی شما به طور کلی عوض شود چرا که افزایش سن بر استخوان های بینی تاثیر خاصی نمی گذارد و این تغییرات فقط در بافت و پوست بینی قابل مشاهده هستند. پس لازم نیست نگران این باشید که به عنوان مثال دوباره قوز بینی شما برگردد یا دوباره دچار انحراف شود.

چه عواملی می تواند بر بالا بردن ماندگاری نتیجه ی جراحی بینی تاثیر گذار باشد؟

اگر شما از همان ابتدا قبل از انجام جراحی بینی، به کلینیکی که برای انجام رینوپلاستی مراجعه کرده اید می بایست تحقیقات لازم را در خصوص رینوپلاستی انجام دهید و اطمینان حاصل نمایید.

پزشکی که جراحی بینی را انجام می دهد باید با تجربه و تبحر لازم را در انجام رینوپلاستی داشته باشد تا علاوه بر انجام دادن جراحی بینی خوب توصیه های لازم را در این خصوص را انجام دهد تا به هر چه ماندگار شدن نتیجه ی جراحی بینی کمک کند.

دیگر عواملی که می تواند در این خصوص تاثیر گذار باشد نکاتی است که شما باید بعد از جراحی بینی انجام دهید و از انجام دادن یکسری از کارها اجتناب کنید تا بتوانید از هرگونه تغییری در بینی خود جلوگیری کنید.

این تغییرات به ندرت اتفاق می افتد و در اکثر مواقع هیچ گونه تغییری نخواهید دید اما در هر صورت بهتر است که نکاتی که پزشک به شما توصیه می کند را به آن عمل کنید.

دوام نتیجه جراحی بینی چقدر است ؟

عمل جراحی رینوپلاستی بر خلاف اغلب جراحی های زیبایی، بعد از چند وقت نیاز به انجام دوباره و ترمیم و یا بهبود ندارند (البته در صورتی که بینی دچار صدمات غیر منتظره نشود). به همین دلیل اگر فقط یک بار به شکل موفقیت آمیز عمل بینی را انجام دهید، تا آخر عمر می توانید از نتیجه ی آن لذت ببرید و نگرانی خاصی نداشته باشید.

بنابراین نقش پزشک جراح در این مسئله بسیار حائز اهمیت است و باید با وسواس خاصی پزشک خود را انتخاب کنید تا بتواند عمل را به بهترین شکل ممکن انجام دهد. سعی کنید حتما قبل از عمل از سوابق و اعتبار پزشک مورد نظر خود آگاه شوید.

برای ماندگاری جراحی بینی چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

به توصیه های پزشک متخصص خود عمل کنید

مهم ترین عامل در رابطه با جراحی بینی عمل کردن به توصیه های پزشک متخصص است زیرا او بررسی های لازم را بر بینی و عوامل جسمانی شما انجام داده است و بهتر از هرکسی از شرایط شما آگاه است پس در نتیجه توصیه هایی که به شما می کند می تواند برای شما بسیار مفید باشد.

توجه کنید که عمل جراحی بینی با روش های مختلفی انجام می شود چرا که متقاضیان عمل بینی ویژگی های مختلفی دارند و نمی شود برای همه از یک روش استفاده کرد. به همین ترتیب روند بهبودی هر فرد بعد از عمل نیز منحصر به فرد است و نمی شود برای همه ی افراد یک نسخه نوشت.

بنابراین لازم است تا حتما با پزشک خود در ارتباط باشید و دستور العمل های بعد از عمل را با دقت انجام دهید. دوران پس از عمل دوران حساسی است و استخوان های بینی در این مدت آسیب پذیر هستند. در واقع اقداماتی که در این مدت برای حفاظت از بینی خود انجام می دهید، برای همیشه بر ظاهر بینی شما اثر گذار هستند.

از عادت های غلط پرهیز کنید

ممکن است شما عادت داشته باشید با بینی خود یکسری کارهای غلط انجام دهید اما فقط این عادت باید برای قبل از جراحی بینی شما باشد و بعد از انجام جراحی بینی یا رینوپلاستی این عادت های غلط که موجب آسیب رساندن به بینی شما می شود می بایست، ترک کنید.

از انجام ورزش های سنگین خودداری کنید

شما اگر به طور حرفه ای ورزشی را دنبال می کنید بهتر است از جراحی بینی صرفه نظر کنید زیرا این نوع جراحی برای شما مناسب نخواهد بود و ممکن است دچار مشکل به از انجام جراحی شوید.

اگر هم ورزشکار حرفه ای نیستید اما به طور مرتب به باشگاه می روید و بدنسازی می کیند، بهتر است بعد از انجام عمل رینوپلاستی مدتی برنامه های خود را تغییر دهید تا از ایجاد آسیب و فشار به بینی در حال بهبود خود پیشگیری کنید. برنامه ای که پزشکان برای اکثر افراد بعد از عمل رینوپلاستی توصیه می کنند به این صورت است:

ورزش هایی که باعث افزایش ضربان قلب می شوند را باید حداقل دو هفته بعد از عمل رینوپلاستی آغاز کنید. انجام این ورزش ها در هفته ی اول می تواند باعث خون ریزی شود. در هفته ی دوم نیز می تواند کبودی و تورم را افزایش دهد. پس بهتر است حتما چهارده روز صبر کنید و سپس این ورزش ها را از سر بگیرید.

از روز چهاردهم به بعد می توانید قدم زدن و بلند کردن وزنه های سبک را آغاز کنید. از آغاز هفته ی سوم می توانید شروع به دویدن کنید و وزنه های خود را سنگین تر کنید. سپس بعد از آن که یک ماه کامل از زمان انجام عمل جراحی گذشت، می تواند به طور کامل به برنامه های عادی ورزشی خود برگردید و محدودیتی در این زمینه برای شما وجود ندارد.

عینک سنگین استفاده نکنید

اگر شما عینکی هستید و تصمیم به جراحی بینی دارید بهتر است قبل از انجام جراحی بینی، عمل چشم های خود را در اولویت بگذارید زیرا استفاده عینک سنگین به طور مداوم باعث تغییر حالت بینی شما خواهد شد.

این مسئله به این معنی نیست که شما اصلا نباید از عینک استفاده کنید. در صورت لزوم می توانید از عینک های سبک استفاده کرده و در مدت کوتاهی از آن استفاده کنید.

به خصوص در هفته های اولیه ی پس از انجام عمل جراحی بینی استفاده از عینک اصلا توصیه نمی شود و تا جای ممکن باید از آن پرهیز کنید. دلیل آن این است که در هفته های اولیه هنوز استخوان های بینی آن طور که باید و شاید در جای خود محکم نشده اند و هنوز فرایند بازسازی آن ها در حال انجام است.

طی این مدت این استخوان ها آسیب پذیر هستند و باید با نهایت دقت از آن ها مراقبت کنید. استفاده از عینک باعث می شود به استخوان میانی بینی فشار وارد شود و به تدریج تغییر شکل دهد و از شکل ایده آل شما فاصله بگیرد.

توصیه ی پزشکان برای افرادی که مجبور هستند در این مدت از عینک استفاده کنند این است که با یک نوار چسب، قسمت میانی عینک را به پیشانی خود بچسبانند. در این صورت وزن عینک و فشار آن از روی استخوان میانی بینی برداشته می شود.

تاثیر ورزش حرفه ای بر ماندگاری جراحی بینی

بسیاری از ورزشکاران وجود دارند که علاقمند به جراحی بینی هستند اما پزشکان با متوجه شدن این مسئله این گونه افراد را برای انجام این عمل منصرف می کند زیرا ورزش کردن به صورت حرفه ای می تواند مثل سایر اندام های دیگر شما که ممکن است به آن ضربه وارد شود بینی شما نیز آسیب ببیند.

اما بعد از جراحی بینی شرایط فرق خواهد داشت زیرا با وارد شدن هر ضربه ای ممکن است دچار مشکل حادی شوید علاوه بر این مسئله ممکن است بینی شما تغییر شکل دهد. عمل زیبایی بینی این گونه نیست که شما را از هرگونه فعالیت فیزیکی دور کند.

بلکه هر فعالیت فیزیکی برای شما در هر شرایطی مفید خواهد بود اما  این ورزش ها پس از انجام رینوپلاستی باید به نوعی باشد که آسیب احتمالی در آن وجود نداشته باشد مانند پیاده روی کردن یا انجام دادن فعالیت های سبک بدنسازی و سایر موارد دیگر.

ورزش هایی که برخورد فیزیکی در آن وجود دارد مانند کشتی، فوتبال، جدو و هرگونه ورزش هایی که احتمال برخورد در بینی شما وجود دارد، در این صورت جراحی بینی توصیه نمی شود. اگر اصرار به انجام عمل زیبایی بینی را دارید بهتر است که ورزش حرفه ای را کنار بگذارید.

چه تغییراتی در طی زمان ممکن است بعد از جراحی بینی رخ دهد؟

در حالت عادی و کلی بعد از جراحی بینی شما تغییراتی نخواهید داشت و در اغلب مواقع این نوع عمل زیبایی دائمی است؛ اما اگر به دلیل یک سری از اتفاقات متوجه تغییراتی شدید جای هیچ گونه نگرانی وجود نخواهد داشت بلکه شما می توانید مجددا از جراحی بینی برای ترمیم بینی خود استفاده کنید.

در اکثر مواقع بافت بینی شما تغییر خواهد کرد نه قسمت های استخوانی در بینی شما. مگر این که شما دچار شکستگی به دلایل مختلف شوید اما به طور کلی شما تغییری را پس از سال ها نخواهید دید.

ترک دخانیات برای عملکرد بهتر عمل زیبایی بینی

پزشک شما قبل از انجام عمل زیبایی بینی به شما خواهد گفت که اگر سیگار می کشید بعد از جراحی بینی آن را ترک کنید. اگر نمی توانید به این توصیه عمل کنید نباید به فکر جراحی بینی باشید؛ زیرا سیگار کشیدن سبب می شود که تنفس شما دچار مختل شود و در نتیجه مشکلات تنفسی خواهید داشت.

اگر شما دچار مشکل تنفسی بشوید در پی آن مشکلات زیادی به وجود می آید. در نتیجه عملکرد بینی شما در طی زمان دچار مشکل می شود و گاهی نیاز خواهید داشت که به علت مشکلات تنفسی، مجددا جراحی بینی یا رینوپلاستی را انجام دهید.

مصرف سیگار به غیر از ایجاد مشکلات تنفسی، همچنین می تواند دوران نقاهت شما را نیز با مشکل مواجه کند و بهبودی شما را به تاخیر بیندازد. سیگار باعث آلوده شدن خون می شود و بدن انسان برای بازیابی و ترمیم خود به خون تمیز نیاز دارد. به همین دلیل است که پزشکان توصیه می کنند مصرف سیگار را حتی قبل از انجام عمل جراحی رینوپلاستی کنار بگذارید و حداقل یک هفته مانده به عمل، از مصرف آن بپرهیزید.

در پایان، بهتر است شما بعد از جراحی زیبایی به توصیه های ذکر شده برای ماندگار کردن نتیجه ی جراحی عمل کنید؛ اما در بعضی مواقع به علت اتفاقاتی که ممکن است رخ دهد شما متوجه تغییراتی در بینی خود خواهید شد.

یک سری عوامل مثل پیری که ناخودآگاه باعث افتادگی پوست و ایجاد چین و چروک در صورت شما خواهد شد که می تواند بر ماندگاری جراحی بینی (nose surgery) شما تاثیر گذار باشد که این گونه اتفاق ها طبیعی بوده و ممکن است برای هر کسی رخ دهد.

شما در طی یکسال اول بعد از جراحی بینی که مهم ترین دوره برای شکل گیری کامل بینی شما است باید برخی نکات را انجام دهید و از انجام دادن عادت هایی که پس از جراحی بینی برای شما مضر است پرهیز کنید مانند کتاب خواندن.

کتاب خواندن کار بسیار پسندیده ای است اما سعی کنید که به هنگام مطالعه پس بعد از جراحی بینی سرتان را به سمت پایین خم نکنید و تا فشار به بینی تان وارد نشود. بهتر است تا یک سال از اخم کردن سر خود برای انجام کارها خودداری نمایید تا در شکل گیری و ماندگاری فرم بینی مشکلی پیش نیاید.

شما بعد از یک سال یک بینی جا افتاده و بدون مشکلی را پس از جراحی خواهید داشت اما می بایست این را در نظر بگیرید که شما بینی خود را جراحی کرده اید و با سایر افراد تفاوت دارید و نمی توانید مثل سایر افراد هر کاری را انجام دهید بنابراین می بایست شما با انجام این توصیه ها به ماندگاری بالای جراحی بینی خود کمک کنید.

به طور خلاصه مهم ترین اقدامی که برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب از جراحی بینی در دراز مدت باید انجام دهید، همان عمل به توصیه های پزشک و جدی گرفتن مراقبت از بینی در حال بهبود در ماه های ابتدایی پس از عمل است. بعد از سپری شدن یک سال از زمان عمل بینی، دیگر استخوان های بینی شما کامل شکل گرفته اند و آسیب پذیر نخواهند بود و می توانید از نتیجه ی دراز مدت عمل رینوپلاستی لذت ببرید.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک در رابطه با هزینه جراحی بینی و سایر موارد مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *