کاشت ابرو

کاشت ابرو چقدر طول می کشد ؟

کاشت ابرو چقدر طول می کشد ؟

کاشت ابرو چقدر طول می کشد 

ابروها یکی از قسمت های صورت می باشد که ترکیب چهره را تحت تاثیر قرار می دهد کم پشت بودن ابرو و ریزش باعث بد فرم شدن چهره می گردد .

کاشت ابرو چقدر طول می کشد

امروزه افراد به دنبال یک راه حل برای زیباتر شدن ابروهای خود می گردند، کاشت ابرو یکی از راه های ترمیم ابرو در چهره می باشد.برای بعضی افراد سوال است که کاشت ابرو چقدر طول می کشد و میزان فولیکول های کاشته شده چقدر می باشد.

دریافت تخفیف 500 هزار تومانی کاشت ابرو + مشاوره رایگان

کاشت ابرو چقدر طول می کشد

زیبایی ظاهری چیزی است که همه مردم به آن توجه می نمایند کاشت ابرو یک روش پیچیده می باشد که با برداشتن فولیکول های مو و پیوند زدن به منطقه خالی ابرو سبب پرپشت شدن ابرو می گردد.

این روش یک روش دائمی می باشد و اگر از منطقه درست موها انتخاب گردد می تواند علاوه بر زیبایی بهتر از ریزش ابرو ها به علت های متفاوت مانند ژنتیک، باکتری ها و بیماری ها، برداشتن بیش از حد کمک شایانی می نماید.

در پاسخ به سوال این که کاشت ابرو چقدر طول می کشد تا به طور کامل از سطح ابرو در بیاید باید گفت که این زمان بسته به بدن هر شخص متفاوت می باشد و به طور دقیق نمی توان زمانی را مشخص نمود.

کاشت ابرو چگونه صورت می گیرد

در وهله اول ابرو ها را طراحی می نمایند تا با چهره و میمیک صورت هم خوانی داشته باشد و در عین حال باید به خواسته فرد نیز توجه نمود.

معمولا افراد می توانند در زمان مراجعه به پزشک برای سپری کردن جلسه های مشاوره، طراحی مدنظر برای ابروها را نیز با پزشک در میان بگذارند. با این وجود توجه به این نکته حائز اهمیت است که طراحی مدنظر آن ها حتما باید با فرم صورت همخوانی داشته باشد تا تناسب کامل میان اجزای صورت برای این افراد به وجود بیاید.

طراحی ابرو ها به شکل دلخواه فرد، یکی از مزیت های کاشت ابرو به شمار می رود و شرایطی را فراهم می آورد که متقاضیان کاشت ابرو، بتوانند حالت دلخواه خودشان را برای ابرو ها رقم بزنند.

شکل قوس ابرو و پر پشتی مو بسیار حائز اهمیت می باشد با استفاده از فولیکول های استخراج شده از سر یا قسمت های مختلف بدن و کاشت آن ها در ناحیه ابرو باعث پر پشت نمودن ابرو می گردند. در حین کاشت ابرو هوشیار بوده و با بی حسی موضعی این شیوه صورت می گیرد.

در حقیقت این فرآیند نیازی به بیهوشی ندارد. بسیاری از افراد قبل از انجام عمل های زیبایی، نگران عوارض احتمالی بیهوشی هستند اما در کاشت ابرو، این نگرانی برای آن ها به وجود نخواهد آمد. در این شیوه از بی حسی موضعی برای کاهش درد در افراد استفاده می شود.

افرادی که کاشت ابرو انجام می دهند معمولا درد چندانی را احساس نمی کنند و به سرعت نیز آماده انجام کارهای عادی زندگی خود می شوند.

سوالات متداول کاشت ابرو چیست ؟ اصولا بیشتر افراد در خصوص زمان لازم برای کاشت ابرو سوالات زیادی مطرح می نمایند. کاشت ابرو چقدر طول می کشد؟ برای کاشت ابرو یک جلسه کافی می باشد؟ که در این محتوا به این سوالات پاسخ می دهیم.

اگر علاقه مند به انجام کاشت ابرو ها هستید و در این زمینه با سوال های مشابهی روبرو شده اید، حتما پاسخ های زیر را مرور کنید.

در نظر داشته باشید که افزایش آگاهی شما در زمینه کاشت ابرو، برای پشت سر گذاشتن یک عمل موفقیت آمیز، بسیار مهم خواهد بود. به همان نسبت که شما آگاهی خود را در این زمینه تقویت کنید و با شرایط قبل، حین و بعد از کاشت ابرو آشنا باشید، می توانید کاشت موی ایده آل تری را سپری کنید.

تعداد فولیکول های پیوندی برای کاشت ابرو با موی برای فرم دهی و حجیم کردن ابرو بین 50 الی 250 می باشد که از قسمت های مختلف سر استخراج و قابل استفاده می باشد.

حجم این فولیکول ها به عوامل مختلفی بستگی دارد. شرایط اولیه ابروهای فرد و وضعیت بانک موی انتخاب شده در سر و یا بدن او، نقش بسیار مهمی را در تعیین میزان فولیکول ها برای کاشت ابرو بر عهده دارد. همچنین خواسته ها و انتظارات فرد نیز، بر میزان برداشت فولیکول ها نیز اثر دارد. این برداشت در بعضی از افراد بیشتر و در بعضی های دیگر، کم تر خواهد بود.

انجام این شیوه برای فرد خطری ندارد و به دلیل سطحی بودن این امر هیچ آسیبی به فرد وارد نمی گردد و عفونت در این ناحیه بسیار کم رخ می دهد و تنها عارضه ایی که ممکن است رخ دهد به مدت یک الی دو روز فرد دور چشمانش ورم نموده و بعد از این مدت ورم از بین رفته و به حالت قبل بر می گردد.

عکس کاشت ابرو

همه عوارض جانبی ناشی از برداشت فولیکول ها، به سرعت از بین می روند و زمان زیادی در سر فرد باقی نمی مانند. در روش هایی که برداشت فولیکول ها در آن منجر به جدا کردن یک نوار کامل از فولیکول ها از منطقه بانک مو می شود، نشانه های این کار برای مدتی روی سر فرد محسوس خواهد بود اما به مروز زمان این علائم زیر موها پنهان خواهند شد و در مسیر محو شدن قرار خواهند گرفت

در هنگام کاشت ابرو شاید فرد احساس درد در ناحیه کاشت نماید ولی درد آن قابل تحمل بوده و به دلیل بی حس کردن این منطقه کمتر حس می گردد.

کاشت ابرو با موی بدن مدت زمان یک الی دو ماه اول به دلیل شک شدن ناحیه کاشت ابرو دچار ریزش شده و بعد از گذشت این دوره ابرو کم کم رشد نموده و نتیجه نهایی مشخص می گردد.

ریزش ابروها در این فرآیند طبیعی به نظر می رسد و بخشی از مرحله رشد ابروها به شمار می رود. مدتی پس از ریزش ابروها، رشد دوباره آن ها آغاز می شود و این بار دیگر خطر ریزش ابروها، فرد را تهدید نمی کند. البته به شرطی که او همه مراقبت های لازم را به عمل بیاورد و این بار بیشتر از گذشته، مراقبت ابروهای خود باشد.

برای داشتن ابرویی زیبا و خوش فرم بهتر است کاشت ابرو زیر نظر یک متخصص دارای صلاحیت کاشت صورت گیرد تا فرد با مهارت و ذکاوت خود بتواند فرم ابرو را طبیعی و با زیبایی فراوان ایجاد نماید تا نتیجه نهایی کار باب میل فرد باشد.

فرآیند کاشت ابرو حساسیت های زیادی دارد و اگر پزشک از تخصص کافی برخوردار نباشد، ممکن است جهت درستی را برای کاشت فولیکول ها انتخاب نکند. در چنین شرایطی، شکل ظاهری ابرو های فرد اصلا ایده آل به نظر نمی رسد و نتایج نهایی کار برای او رضایتبخش نخواهد بود.

در زمینه سوال کاشت ابرو چقدر طول می کشد می توان گفت کاشت ابرو با موی بدن به مدت 4 الی 5 ساعت طول می کشد که نصف این زمان برای برداشت فولیکول های مو به دلیل حساسیت های بالای بدن می باشد و نصف دیگر آن به دلیل کاشت ابرو با موی بدن استخراج شده می باشد.

این موضوع بستگی به متد انتخاب شده از سوی فرد و پزشک برای انجام کاشت ابرو نیز دارد. در متد هایی که برداشت فولیکول ها در آن سریع تر رخ می دهد، طبیعتا زمان کم تری برای این فرآیند سپری خواهد شد اما در متد هایی که فولیکول ها به صورت جداگانه برداشته می شوند و در نهایت به صورت جداگانه نیز مورد کاشت قرار می گیرند، کاشت ابرو کمی طولانی تر به نظر می رسد.

باید به این نکته نیز توجه نمود که رشد موی سر بیشتر از ابرو بوده و به سرعت رشد می نماید در نتیجه بعد از کاشت ابرو رشد زیادی داشته و باید آن را در زمان های کوتاه مرتب نمود این نکته در خانم ها که به تمیزی و زیبایی صورت خود توجه می نمایند بسیار حائز اهمیت می باشد.

در واقع فولیکول هایی که در ابرو کاشته شده اند، همچنان طوری رفتار می کنند که انگار بخشی از فولیکول های مو های سر هستند. در شرایط عادی رشد ابروها پس از رسیدن به اندازه ای خاص متوقف می شود اما افرادی که کاشت ابرو انجام می دهند، همواره باید این موضوع را در نظر بگیرند که اصلاح به موقع، برای زیبایی ابروی آن ها بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

دوره بهبود فرد بعد از زمان کاشت ابرو 48 ساعت می باشد و بعد از این زمان فرد می تواند به فعالیت عادی خود باز گردد.

البته افرادی که فعالیت های سنگین و یا ورزش حرفه ای انجام می دهند، بهتر است برای چند روز صبر کنند و پس از کاشت ابرو، دست از این فعالیت ها بردارند. چرا که افزایش جریان خون و همچنین فشار گذاشتن روی فولیکول ها، ممکن است موجب صدمه دیدن آن ها شود.

کاشت ابرو چقدر طول می کشد تا نتیجه اصلی آن به طور کامل مشخص گردد ؟

ابروها بعد از کاشت 3 الی 4 هفته شروع به ریزش می نماید و در ماه 4 الی 6 به طور کامل ابرو از ریشه خارج می گردد این روند ممکن است تا 10 ما نیز ادامه پیدا نماید تا نتیجه مطلوب و نهایی شما نمایان گردد بهتر است در این دوره به تقویت ابروها بپردازید تا ابروها ضخامت داشته و تقویت گردند.

گاهی رسیدن به نتیجه نهایی کاشت ابروها ممکن است حتی تا یک سال نیز طول بکشد. در واقع کاشت ابرو، یک روش سریع برای بهبود شکل ظاهری ابروها به شمار نمی رود و طول خواهد کشید تا نتایج نهایی این کار آشکار شود. با این وجود وقتی نتایج نهایی مشخص شد، دیگر این ابروها برای همیشه همراه فرد هستند و در مقابل ریزش، مقاوم تر از گذشته به نظر می رسند.

بعد از کاشت ابرو چقدر طول می کشد تا علائم بعد از کاشت از بین برود ؟

اصولا  حداکثر 3 روز بعد از کاشت می توان به زندگی روزمره و کار پرداخت ولی علائمی چون قرمزی، ورم و … بعد از 5 الی 7 روز به طور کامل از بین می رود و هیچ اثری از کاشت وجود نخواهد داشت.

در خصوص این سوال که کاشت ابرو چقدر طول می کشد و به چند جلسه احتیاج دارد می توان گفت که با یک جلسه می توان کاشت ابرو را به طور کامل انجام داد و نتیجه مطلوبی را می توان ایجاد نمود.

نکاتی در خصوص کاشت ابرو

  1. قبل از عمل به مدت 5 روز سعی نمایید از داروهای ضد التهابی مانند ایبوپروفن استفاده نکنید. داروهایی که سبب رقیق شدن خون شما می شوند را باید مصرف کرد.
  2. سعی نمایید بعد از کاشت ابرو در معرض نور خورشید قرار نگیرید و سعی نمایید از عینک آفتابی بزرگ برای پوشاندن منطقه کاشت استفاده نمایید.اشعه فرابنفش موجود در نور خورشید، تهدیدی برای سلامتی فولیکول ها به شمار می رود.
  3. بعد از کاشت ابرو چقدر طول می کشد تا اثر داروی بیهوشی از بین برود ؟ برای کاشت ابرو در بعضی از افراد از داروی بیهوشی استفاده می گردد در نتیجه داشتن یک همراه برای بازگشت به منزل امری ضروری می باشد و بعد از 3 روز اثر داروی بیهوشی به طور کامل از بین می رود.
  4. از استعمال دخانیات و سیگار خودداری کنید زیرا بهبود زخم ها را به تعویق می اندازد.اساسا در این دوره زمانی باید از هر کاری که سلامتی را به خطر می اندازد پرهیز کرد.
  5. برای رشد موی کاشته شده احتیاج به یک رژیم غذای مناسب دور از غذاهای چرب و کنسروی نیاز می باشد .
  6. استفاده از ویتامین E به صورت روزانه و طبیعی به شما توصیه می گردد زیرا به تقویت و بهبود شما کمک می نماید.
  7. از لباسی استفاده نمایید که در قسمت یقه تنگ نباشد و به صورت شما برخورد نکند.
  8. برای کاهش درد می توانید بعد از کاشت ابرو از قرص مسکن استفاده نمایید التهاب ایجاد شده بعد از چند روز از بین می رود و از خاراندن محل کاشت خودداری کنید.
  9. از آرایش کردن صورت مخصوصا ابرو تا یک هفته خودداری نمایید تا منجر به عفونت نگردد.
  10. بعد از کاشت ابرو چقدر طول می کشد تا بتوان ابرو را رنگ نمود؟ بعد از خروج کامل ابرو می توان ابرو را رنگ نمود و بلامانع می باشد.

شما می توانید با مراجعه به کلینیک تخصصی پوست و مو رز با متخصصین مجرب این کلینیک پوست مو در مورد کاشت ابرو در مردان و شرایط آن مشورت نمایید. جهت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۰۶۷۰۰۵ تماس بگیرید.

همچنین شما عزیزان می توانید از طریق سیستم چت آنلاین وب سایت، از مشاوره آنلاین هم بهره مند بشوید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *